blueconnect limit skype

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skiper_k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-16, 14:20
Lokalizacja: gdynia

blueconnect limit skype

Post autor: skiper_k »

Witam,
mam zamiar kupic jakis bezprzewodowy internet z ery,plusa lub orange, po przeanalizowaniu wszystkich ofert sklaniam sie ku erze i teraz mam pytanie?
jak sie ma limit 0,5 gb jesli bede korzystal tylko ze skypa i prowadzil rozmowy bez kamery?
czy ktos moze wie na ile to wystarczy i w jaki sposob ta rozmowa sie przekalada na dane wysylanie i odbierane?????

prosze o pomoc i z gory dziekuje za odp.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-16, 15:07 ]
Ponieważ temat dotyczy ogólnie internetu, a nie usługi operatora. Dlatego przenoszę na forum ogólne.
Jarek no.1

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Jarek no.1 »

upewnij się najpierw czy będziesz łapał HSDPA w miejscu korzystania, na niższych zakresach skype słabo działa, dla mnie osobiście 0,5GB to za mało, musisz uwzględnić przynajmniej w tym aktualizację systemu i antywira, w razie formatu dysku też trzeba ściągać z netu, itp itd...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: blueconnect limit skype

Post autor: zDaleKi »

skiper_k pisze:jak sie ma limit 0,5 gb jesli bede korzystal tylko ze skypa i prowadzil rozmowy bez kamery?
Z tym ile Skype zżera, to jeszcze chyba nikt nie podawał u nas na forum. Było wyliczenie ile zżera przeciętna strona, oraz ile GG. >Tutaj KLIK< pod hasłem waży strona.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
skiper_k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-16, 14:20
Lokalizacja: gdynia

Re: blueconnect limit skype

Post autor: skiper_k »

spoko mieszkam w centrum warszawy, o aktualizacje sie nei martwie bo kompa tez moge podlaczyc do stalego lacza tylko przy wyjazdach jest mi potrzebny skype i dlatego sie pytam na ile rozmowy to moze starczyc?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: blueconnect limit skype

Post autor: zDaleKi »

skiper_k pisze:dlatego sie pytam na ile rozmowy to moze starczyc?
Ciężko to wyliczyć. Ja nie spotkałem się z takim wyliczeniem i chętnie się też z tym zapoznam. Oczywiście trzeba też pamiętać, że rozmowa rozmowie nie będzie równa i wyniki także będą inne.

Coś mi się tylko kojarzy, że samo Skype podczas rozmowy pokazuje jakie pasmo aktualnie zajmuje. Wiec możesz na stałym łączu to potestować i wyliczyć. Możesz też sprawdzić, czy Twój FireWall nie robi logu dla poszczególnych programów (Comodo np. chyba takie coś robi). Jak Ci się nie uda tego sprawdzić, to może ja się pokuszę ale to nie szybko. Najwcześniej w niedzielę.

EDIT:
Przy okazji, ponieważ temat dotyczy ogólnie internetu, a nie usługi operatora. Dlatego przenoszę na forum ogólne.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Jaco »

skiper_k pisze:tylko przy wyjazdach jest mi potrzebny skype
Tyle że jeśli będziesz w zasięgu GPRS/EDGE to zbytnio sobie nie pogadasz. :hyhy:
skiper_k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-16, 14:20
Lokalizacja: gdynia

Re: blueconnect limit skype

Post autor: skiper_k »

Do Bliski

fajnie by bylo jak bys jakos to sprawdzil bo ja zabrdzo nie wiem jak to mozna sprawdzic na stalym laczu, chyba ze mi napiszesz jak moge to zrobic to sam to sprawdze
???
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: blueconnect limit skype

Post autor: zDaleKi »

Zaznaczam, że mój test to tylko szacunkowe wartości i nie nadają się do jakichś specjalistycznych analiz.
Sprawdziłem to co pokazał mi NetMeter i wyszło tak: wysłane 315KB, odebrane 215KB razem 530KB.
Rozmowa testowa Skype, czas trwania około 50 sekund. Co dawałoby około odpowiednio 378/258/636 KB/minutę. Czyli jakieś 38 MB (Up+download) na godzinę. Więcej policz sam.

Tylko podkreślę jeszcze raz to tylko dane z rozmowy testowej (dostępnej z poziomu menu Skype do ich serwera) trwającej 50 sekund i mierzone za pomocą tego, co NetMeter ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Jarek no.1 »

BliSki pisze:... jakieś 38 MB (Up+download) na godzinę.
to chyba by się nawet zgadzało, jak używałem skype to miałem coś ponad 3GB na miesiąc, oczywiście razem z przeglądaniem stron, tak szacunkowo to oceniam...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: blueconnect limit skype

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:jak używałem skype to miałem coś ponad 3GB na miesiąc
A ile godzin dziennie używałeś Skype?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Jarek no.1 »

trudno mi to dokładnie ocenić, obecnie mam na rachunkach mniej o jakieś 1,1-1,3GB miesięcznie niż wcześniej, a korzystam praktycznie z tych samych stron www, przyjmuję że miesięcznie skype chodziło ok. 30-50 godzin, ale powtarzam to są moje szacunkowe wyliczenia
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Jaco »

@Jarek no.1 proszę cię abyś zaczynał zdania z dużej litery.Poczytaj regulamin i netykietę forum .
Jarek no.1

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Jarek no.1 »

Jaco pisze:@Jarek no.1 proszę cię abyś zaczynał zdania z dużej litery.Poczytaj regulamin i netykietę forum .
Przepraszam. Obiecuję poprawę. :padam:

Edit: czytaliście np. to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... #komentarz
piszą o łączu 384kb/s lub szybszym.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Fanta »

Może to odbiega od tematu, ale do rozmów przez internet komórkowy po raz kolejny polecam program Spik. Jakość nawet po przekroczeniu limitu i w samo południe (największe obciążenia) jest dobra. A "ciągnie" on około 2-3 KB/s wysłanych i odebranych danych, czyli niewiele.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: blueconnect limit skype

Post autor: zDaleKi »

Fanta, a możesz zrobić taki przykładowy test jak ja. Czyli około minuty i zmierzyć to NetMeterem?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: blueconnect limit skype

Post autor: Fanta »

Oczywiście zrobię, ale nie dziś. Postaram się jutro.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ