jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Szary »

Witam!!!

Wczoraj kupiłem iplusa z modemem hueweii w technologii hsdpa ale mam pewien problem dowiedziałem sie że po przekroczeniu 1gb pobranych danych prędkość netu drastycznie spada i teraz pytanie do was czy jest jakiś sposób, ustawienia lub program do zmniejszenia pobierania danych bo tylko wczoraj chodząc po stronach w liczniku danych w managerze pokazało mi że ściągnąłem ponad 300 mega i takim tempem to za trzy dni będzie lipa
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Mikolaj211 »

Co masz myśli mówiąc zmniejszenie pobierania danych?? To zależy od Ciebie, ile danych pobierzesz. Ew. możesz wyłączyć obrazki w stronach internetowych, ale to trochę głupio będzie... Programy do kompresji danych - gra nie warta świeczki. One mogą w niektórych wypadkach przyśpieszyć ładowanie strony, ale to przy GPRS, EDGE... bo nawet jakbyś zaoszczędził te 30mb w dzień, to nic to nie znaczy.... Są pakiety iplus extra, ale to jest trochę za drogie... Za pakiet 1gb trzeba zapłacić około 50zł. Aha, a jaki masz abonament?? Bo 1 GB jest przy 60zł/Msc, a jeżeli masz 110zł/Msc, to 4GB. I na koniec jeszcze jeden negatywny akcent: mi, jak przytną transfer, to jest to strasznie odczuwalne, a ja mam tylko niecałe 100 Kilobitów... Jeżeli z HSDPA "przesiadł" byś się na limit, to było by to straaasznie odczuwalne... A w ogóle jaką masz średnią prędkość (sprawdź np. na tym liczniku prędkości ). Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Szary »

prędkość mam 3,6 Mb\s przy abo 6o zł nie spodziewałem sie po prostu że tak szybko te dane są pobierane myślałem że ten 1giga starczy mi na długo ale jednak sie myliłem, jak przekroczę limit to nie będzie tak źle bo wcześniej korzystałem z simdata przez SE K310i także chyba gorzej być nie może :)
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Mikolaj211 »

Może... Przez k320i miałeś GPRS. A po limicie będziesz miał kilka razy wolniejszy net, niż przy GPRS-ie...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Sundance_kid »

Mikolaj211 pisze:A po limicie będziesz miał kilka razy wolniejszy net, niż przy GPRS-ie...
Niekoniecznie. Mi jakoś z limitem działa z normalna (patrz GPRS) prędkością.
Szary pisze:owiedziałem sie że po przekroczeniu 1gb pobranych danych prędkość netu drastycznie spada
Pobranych i wysłanych.

A jak możesz zaoszczędzić to: odinstalowanie flasha, na upartego możesz wyłączyć aktualizacje systemu, antywirusów i programów.
Jarek no.1

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Jarek no.1 »

Ech dzieci... Przecież to Ty decydujesz co chcesz ściągnąć z netu, z reguły jest napisane ile dany plik zajmuje MB. 1 GB to jest zawsze 1GB, niezależnie czy się go ściąga 2 godziny czy tydzień.
Pierwszy raz czytam jak ktoś narzeka, że mu net GSM za szybko działa...

Co do ściągania przez antywirusa to nie dajmy się zwariować, mój przez 5 miechów ściągnął tylko 20MB, więc bez przesady..
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Mikolaj211 »

Sundance_kid pisze:Mi jakoś z limitem działa z normalna (patrz GPRS) prędkością.
Powiedziałem, że może być gorzej, a nie musi... U mnie było na pewno poniżej 20kb/s...
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Corpose »

Jeśli siedziałeś tylko chwilę wieczorem - bardzo dużo odwiedziłeś.

3,6Mb, sprawdzałeś czy przeczytałeś w reklamie/ulotce? ;]

Co do twojego problemu - nic Ci nie pomoże. Pobierasz tyle, ile waży dana strona.

Ale mam 1 rzecz dla Ciebie, jeśli masz dużo miejsca na kompie, a odwiedzasz często te same strony to polecę Ci FireFoxa.

Jest do FireFoxa taki plugin, a musisz mieć na Dysku C ok. 2-4GB wolnego miejsca. Plugin ten, będzie zapisywał na twoim dysku wszystkie obrazki z każdej strony. Przy nowym abonamencie możesz sobie pobrać na nowo, a stare usunąć (oszczędność miejsca [ja kasuje co 7 dni]).

Więc przy otwieraniu strony, będzie pobierać obrazki z Dysku Twardego, a tylko treść będzie wczytywana ze strony (ponieważ treść ulega częstej zmianie).

Od razu piszę linka, oraz opis. :) Zainstaluj sobie Firefoxa (2.0.0.10) wejdź Tutaj i Zainstaluj wtyczkę. Jeśli Ja pobierzesz, w Narzędzia > Dodatki uaktywnij Ją. Następnie uruchom ponownie FireFoxa. Od tego czasu twoje dane będą zapisywane na dysku C (lub tam gdzie Windows). Według mojego kompa:
C:\\Documents and Settings\Arek\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\nduj1x00.default\slogger\archive - a w katalogu DATA będziesz miał wszystkie obrazki.


Na 100% obniży to twój Transfer, ponieważ to co będzie zapisane to będzie sie wczytywać z kompa a nie z serwera. Mi to pomaga, ponieważ mój net jest bardzo słaby.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Corpose, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: zDaleKi »

Corpose pisze:Myślę, że pomogłem - jeśli tak kliknij "pomógł"
Prosimy nie wymuszać. Każdy zrobi jak uważa, to jest dobrowolne. :nienie:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Corpose »

Aha, ok sorki. Na większości forum jest tak, że trzeba się upomnieć. :P

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-01, 09:26 ]
U nas to jest dobrowolne.
Chlebem się nie najesz, gdy się z drugim nie podzielisz!
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Szary »

Dziękówka myślę że rozwiązaliście mój problem :)
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Corpose »

Heh... zdaj relacje za kilka dni. :)

@edit:
Myślę, że temat trzeba przykleić, ponieważ może przydać się innym użytkownikom.
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Szary »

Mam jeszcze jedno pytanko, czy wato by było w celu zmniejszenia pobierania danych włączyć w iplus manager apn optimizer? Do czego to w ogóle służy?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: zDaleKi »

Corpose pisze:Myślę, że temat trzeba przykleić
Do tego tematu dodałem linka w FAQ i to wystarczy. > Optymalizacja - czyli jak przyspieszyć szybkość naszego łącza oraz jak zminimalizować ilość pobieranych danych <
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Corpose »

Szary pisze:Mam jeszcze jedno pytanko, czy wato by było w celu zmniejszenia pobierania danych włączyć w iplus manager apn optimizer? Do czego to w ogóle służy?
apn optimizer da Ci tylko możliwość przyspieszenia neta, ale jeśli masz 3~mb to chyba starczy? APN Optimizer nie zmniejszy Ci ilości pobierania danych, tylko przyspieszy neta - więc pogorszy sytuację. :]
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Szary »

Informacja dla użytkowników iplusa z ww. modemem. Limit przekroczyłem dopiero w dzień sylwestra, a raczej nie starałem się zmniejszać pobierania danych doszedłem do wniosku, że co tam zwolni to zwolni, ale zwolnił nieznacznie naprawdę myślałem, że będzie zamuła. Może to dlatego, że mam 7,2 (po upgrade firmwareu) w Gdyni co innego gdyby był tylko edge lub gprs wtedy muliłby konkretnie tak sądzę. Najciekawsze jest to, że właśnie wcale go nie żałowałem ściągałem mp3 i teledyski także 1 giga starczył mi na miesiąc zobaczymy jak będzie w tym miesiącu. Pozdrawiam :ok:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: jak zmniejszyc pobieranie danych przez iplusa

Post autor: Sundance_kid »

Szary pisze:Może to dlatego, że mam 7,2 (po upgrade firmwareu) w Gdyni co innego gdyby był tylko edge lub gprs
A co to ma do rzeczy? Prędkość po limicie spada do prędkości GPRSu.
ODPOWIEDZ