internet bezprzewodowy w portach

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomek1
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-03, 20:47
Lokalizacja: Goleniów

internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Tomek1 »

Witam wszystkich Chciałbym się dowiedzieć o to jaki jest mi potrzebny sprzęt aby móc korzystać z darmowego interku który jest w portach. Jestem marynarzem i w każdym porcie jest Internet radiowy ale mój laptop go nie łapie a wiem że koledzy pływający kupują anteny i mają Internet w porcie czy mógłbyś mi doradzić jaką antenę a morze co potrzebuję żebym mógł też mieć Internet w kabinie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tomek1, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: zDaleKi »

Może Twoja karta obsługuje tylko standard B a tam jest G lub A i dlatego nie działa?
Napisz jakie to dokładnie notebook i jaka karta WiFi.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Jo_gurt »

...albo potrzeba dorzucic jakas antene (tak jak bylo wspomniane). Tylko wtedy trzeba miec WiFi z wyjsciem na zewnetrzna antene
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: zDaleKi »

Jo_gurt pisze:albo potrzeba dorzucic jakas antene
W sumie fakt. Wydawało mi się (może nie doczytałem) że koledzy mają także bez anteny zasięg albo kupują anteny by mieć jeszcze lepszy.

Ale i tak czekamy na info jaka to karta WiFi i czy ma wyjście na antenę zewnętrzną.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: sardo nunspa »

Użyj net stumblera do poszukiwania sieci pokaże Ci siłę sygnału i po tym będziesz miał jakie takie rozeznanie. I dobrze by było abyś to robił na pokładzie, bo okręt jest z blachy a ta na pewno tłumi sygnał. Rozmawialiśmy na GG i zaproponowałem antenę mariner jest to antena dookólna i wydaje mi się, że dla marynarza lepsza niż kierunkowa. Może ktoś z forum zaproponuje taką antenę łatwo dostępną w Polsce i sprawdzoną (i pewnie tańszą)

mariner
Latka lecą...
Tomek1
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-03, 20:47
Lokalizacja: Goleniów

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Tomek1 »

Hej ja nie mam karty wi fi, internet mam tylko z laptopa jak mam b dobry sygnal a lap to acer.Ale właśnie o taką katre mi chodzi z wyjściem na antene najlepiej bezkierunkową
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tomek1, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: zDaleKi »

Tomek1 pisze:ja nie mam karty wi fi
Skoro piszesz, że
Tomek1 pisze:internet mam tylko z laptopa jak mam b dobry sygnal
to jakąś kartę WiFi musisz tam mieć. Tylko zapewne jest to karta wbudowana w laptopa i nie ma wyjścia na antenę zewnętrzną.
Tomek1 pisze:a lap to acer
Czy masz tam złącze/gniazdo PCMCIA na dodatkowe urządzenia czy może ExpressCard?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Jo_gurt »

sardo nunspa pisze:zaproponowałem antenę mariner jest to antena dookólna i wydaje mi się, że dla marynarza
Sorry, ale nie moge sie powstrzymac: mariner dla marynarza, czyz to nie ironia losu? :rotfl:
Tomek1
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-03, 20:47
Lokalizacja: Goleniów

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Tomek1 »

:szok: Mam wejście na te katry z co oferują era orenge czy plus do laptopów ale jak to się nazywa to ja bladego pojęcia nie mam to jest 6misięczny lap to chyba ma jakieś normalne wejścia dokładna jego nazwa to acer aspire 3680 a co do tez antenki mariner to rzeczywiście fajny zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Jo_gurt »

Zdaje sie masz tam PC Card slot (Type II) czyli PCMCIA type II. I pod taki slot trzebaby czegos szukac.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: zDaleKi »

Tomek1 pisze:jest 6misięczny lap to chyba ma jakieś normalne wejścia
Sęk w tym, że teraz nowe lapki mają albo PCMCIA (starszy typ) albo ExpressCard (nowszy) albo obydwa. Gdyż akurat zmienia się "standard". Wiec na podstawie wieku lapka nie ma co osądzać. ;)
Tomek1 pisze:jego nazwa to acer aspire 3680
To już lepiej ;)
tak jak pisał Jo_gurt, masz tam PCMCIA - np. tu tak podają: http://www.portabile.pl/laptop/acer_aspire_3682wxmi.php
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Tomek1
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-03, 20:47
Lokalizacja: Goleniów

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Tomek1 »

Sardo nunspa a znasz może jakąś Polską fifmę gdzie można kupić taką antene no i tą karte którą muszę mieć
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Jo_gurt »

Tomek1 pisze:znasz może jakąś Polską fifmę gdzie można kupić taką antene no i tą karte którą muszę mieć
Allegro ;P A jesli nie chcesz czekac na przesylke to szukaj na allegro z mozliwoscia odbioru osobistego w twoim miescie.
Tomek1
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-03, 20:47
Lokalizacja: Goleniów

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Tomek1 »

A czy byście mi mogli jakąś doradzić bo mam rozumieć że ma być z tą kartą wi fi czy tak :?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Jo_gurt »

Tomek1
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-03, 20:47
Lokalizacja: Goleniów

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: Tomek1 »

Dzięki wam za pomoc już teraz wiem czego dokładnie mam szukać teraz wiem gdzie mogę szukać pomocy w sprawach nie zawsze mi znanych :ok:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bezprzewodowy w portach

Post autor: zDaleKi »

Tomek1 pisze:teraz wiem czego dokładnie mam szukać teraz wiem gdzie mogę szukać pomocy w sprawach nie zawsze mi znanych
Zapraszamy ponownie.
Oczywiście mam nadzieję, że wszystko będzie chodziło bez problemów :ok: nie zapomnij o tym napisać jak się to sprawuje.

EDIT:
Więcej w tym temacie znajdziecie także tu: >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ