iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
airman

iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: airman »

witam czy da sie w jakis sposob wyciagnac sam sterownik bez aplikacji iplusa do modemu netbox ? poniewaz sama aplikacja zzera niesamowita ilosc ramu i komputer poprostu strasznie muli

jakies sugestie ?

dodam tylko ze wyciagalem folder z driverami z zrodla po zainstalowaniu lecz w notebooku pisalo ze w czasie instalowania wystapil blad i nie mozna zainstalowac sprzetu

przepraszam ze tak chaotycznie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: Jaco »

Masz płytę do tego modemu? Odinstaluj wszystko co z modemem związane. Zrób restart kompa i podłącz modem. Włóż płytę do modemu i załaduj stery..Zrób dial-up i ciesz się netem Więcej tu :faq:
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: compile »

Moim zdanie lepiej zainstalować wszystko co masz na płytce od modemu. Potem wywal ten program z autostartu. Będziesz miał stery, aplikacja się nie włączy i wtedy możez spokojnie zrobić dial-up.
airman

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: airman »

przez dial-up wyskakuje blad 633 a znow w samej aplikacji iplusa blad 678 ?

wie ktos jak mozna temu zaradzic ?

edit: nie mam plyty z tego modemu... dostalem go od wujka ktory wyjechal za granice... modem jest na 100% sprawny bo wczesniej dzialal tylko po formacie sie tak zaczelo dziac
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: Engelbert »

633 to teoretycznie modem w użyciu, ale właśnie jeśli nic innego nie używa modemu w tle, to może być oznaka konfliktu sterownika jakiegoś innego sprzętu w komputerze z modemem. O ile w menadżerze urządzeń nie ma żadnych znaków zapytania czy wykrzykników, to będzie to trudne do zidentyfikowania.
Przy okazji - jeśli aplikacja wywala Ci kod błędu, to musisz mieć jakąś archaiczną wersję, spróbuj z jakąś nowszą, powiedzmy 1.8.

A dodatkowo, w Windowsie w usługach sprawdź czy masz aktywne usługi:
- Menadżer połączeń usługi dostęp zdalny
- Telefonia

Jak któraś nie jest włączona, to włącz :P, a jak wywali jakiś błąd przy próbie włączenia, to skontaktuj się z Microsoftem... ;)
edit: nie mam plyty z tego modemu...
Wszystko co na płycie (czyli aplikację iPlus Menadżer) znajdziesz na iPlus.pl
BTW - skoro nie masz płyty, to w jaki sposób instalujesz aplikację po formacie i jak "wyciągałeś" sterowniki z katalogu?
airman

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: airman »

poniewaz we wczesniejszych postach pisali o plytce wiec ja pisze ze jej nie mam a iplus manager sciagnelem wlasnie z iplus.pl

i mam najnowsza wersje 1.94

edit: obydwie uslugi dzialaja
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: compile »

Tu masz same sterowniki Netbox
airman

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: airman »

compile pisze:Tu masz same sterowniki Netbox
dziekuje

edit: niestety jest problem ze sterownikiem do niejakiego usb converter z tych co podales mi :(

pozdrawiam

edit: ok juz wszystko dziala ale teraz mam jeszcze jeden problem poniewaz na stacjonarnym pc modem normalnie smiga i wszystko super pracuje ale gdy podlacze go pod notebooka to wszystko tez smiga idealnie do czasu kiedy nie bede chcial wysylac zapytania ile pozostalo mi jeszcze funduszy na koncie badz gdy odpale z samego dial-up to po chwili sie wylacza a powodem tego wylaczania sie jest dymek z komunikatem:

"skok napiecia na porcie koncentratora

urzadzenie USB Serial Converter przekroczylo limity zasilania swojego portu koncentratora."

pomozecie mi w tym jakos ?

dodam ze pod tym usb z notebooka wszystko inne (pendrive, kamera, drukarka, skaner...) dziala dobrze a w czasie podlaczenia modemu odlaczylem juz wszystko inne zostawiajac sam modem niestety ciagle to samo :(

notebook to dell CPx

pozdrawiam
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: compile »

Modeme wymagają dobrego zasilania.
A ten komunikat pojawia się gdy masz laptopa podłączonego do zasilania, czy na baterii??
Wychodzi na to, że płyta główna nie dostarcza takiego napięcia jakiego wymaga sprzęt. Hub USB rozwiązał by problem związany z zasilaniem.
airman pisze:"skok napiecia na porcie koncentratora

urzadzenie USB Serial Converter przekroczylo limity zasilania swojego portu koncentratora."
Na stacjonarce wszystko działa, bo masz mocniejszy zasilacz
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: Mikolaj211 »

Zastosuj np. hub USB z zasilaczem. Ale wtedy laptop z tym modemem przestanie być mobilny :dobani:
airman

Re: iplus - NetBox sam sterownik bez zbednej aplikacji

Post autor: airman »

no wlasnie a mi zalezy na tym by byl jak najbardziej mobilny...

na baterii jest to samo

edit: a gdybym kupil karte PCIMCIA z wyjsciami na usb 2.0 to by dalo cos ?
ODPOWIEDZ