Czy jest sens instalacji łatki na huawei E220???

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
randnd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-01-28, 16:50
Lokalizacja: Kielce

Czy jest sens instalacji łatki na huawei E220???

Post autor: randnd »

Jestem w posiadaniu Blueconnecta 39 z modemem usb Huawei E220. Ostatnio ze strony ery zassalem Upgrade'a do tego rodzaju modemu (Upgrade do predkosci HSDPA 7,2Mbs). Mam pytanie czy łatka ta pomaga w jakis sposob czy jest uzyteczna i oczywiscie czy sensowne jest jej instalowanie??? Na str Ery pokazaju mi ze w mojej okolicy jest mozliwosc lapania Hsdpa :) . W domu modem lapie mi max 1 kolumne (z 5 ) UMTS. Stale mam 5 kolumn EDGE (w roznych miejscach pokoju lapie inne sygnaly). Prosze o porade :)
"I never sleep cause sleep is the cousin of death"
Jarek no.1

Re: Czy jest sens instalacji łatki na huawei E220???

Post autor: Jarek no.1 »

Żeby dobrze odbierać HSDPA musisz mieć sygnał na poziomie co najmniej 3 kresek (na 5), a to zapewni ci antena dodatkowa.
Upgrade jak na razie ma sens tylko tam gdzie jest dostępne 7,2 Mb a i wtedy nie zawsze odbiera z taką prędkością.
Decydujący wpływ na odbiór ma odległość od BTS i jego obciążenie przez użytkowników sieci.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Czy jest sens instalacji łatki na huawei E220???

Post autor: mar_kow »

I tak jeszcze nikt się nie chwalił pełnymi 7,2 Mb/s prędkości. Jeżeli będzie stabilne 3,6 to w zupełności wystarczy. Tym bardziej dla ilości danych w blue 39 :).
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Czy jest sens instalacji łatki na huawei E220???

Post autor: bob »

mar_kow pisze:Jeżeli będzie stabilne 3,6 to w zupełności wystarczy.
Dokładnie tak jest to wystarczające z jedną uwagą, żeby to osiągnąć trzeba mieć modem z upgradem na 7,2. Z reguły modem 1,8 wyciąga 1,6 ; modem 3,6 około 2,8-3,0 a 7,2 w dobrych warunkach te stabilne 3,6 z rekordami 5-5,5 ( przy zassysaniu dwóch, trzech plików naraz ).
ODPOWIEDZ