Ulga za internet komórkowy

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Ulga za internet komórkowy

Post autor: Jaco »

W poprzednim roku nie robili takich jaj :cwaniak:

http://www.pit.pl/ulga-internet/index.php
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: zDaleKi »

Czyli jednym słowem wolna amerykanka:
"Odliczeniu podlegają zarówno abonamenty za stałe łącza, jak i opłaty za dostęp wdzwaniany do Internetu. Zdaniem ekspertów PIT.pl z powodu braku możliwości dowodowych należy uznać, ze dostęp poprzez telefonię komórkową w większości wypadków nie będzie mógł być przedmiotem odliczeń. PIT.pl otrzymał jednak sygnały o Urzędach Skarbowych nie kwestionujących takich odliczeń, jeżeli na fakturze podany jest adres miejsca zamieszkania. Radzimy jednak dużą ostrożność w zakresie bezprzewodowego dostępu do Internetu. Takie sygnały docierają do nas coraz częściej."

Żródło: PIT.pl (jak powyżej)

EDIT:
Ja tylko się boję, ze oni tu mylą dostęp dla tych, którzy mają abonament a dostęp dla tych, którzy korzystają z internetu w inny sposób.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: Jaco »

BliSki pisze:ze dostęp poprzez telefonię komórkową w większości wypadków nie będzie mógł być przedmiotem odliczeń.
Ja w ubiegłym roku sobie odliczyłem.W tym tak samo zrobię.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: zDaleKi »

Pamiętajcie, że wg. tego co jest w powyższym linku, nie wystarczą faktury ale także dowody wpłaty. Tak przynajmniej tam napisali.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: Jarek no.1 »

W mojej ocenie to jest tak:
użytkownik posiadający np. modem blueconnect może odliczyć pod warunkiem że dysponuje fakturą ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania plus dowodem wpłaty, usługa obejmuje bowiem głównie dostęp do neta bez kabli i czasem daje możliwość wysyłania sms w zależności od taryfy.

Natomiast uważam że podany termin "opłaty za dostęp wdzwaniany do Internetu" jest mocno nieprecyzyjny, nie rozumiem co on oznacza.
Może po prostu chodzi o łączenie się z netem z telefonu kom w ramach normalnego abonamentu telefonicznego? W takim przypadku rzeczywiście nie ma możliwości odliczenia i to chyba nie wymaga wyjaśnień.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:Natomiast uważam że podany termin "opłaty za dostęp wdzwaniany do Internetu" jest mocno nieprecyzyjny, nie rozumiem co on oznacza.
Też tak uważam.
Jarek no.1 pisze:Może po prostu chodzi o łączenie się z netem z telefonu kom w ramach normalnego abonamentu telefonicznego?
Albo np. SimDatę? Ale wdzwaniany, kojarzy mi sie z łączem typu zwykły modem jak dawniej w tpsa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: Jarek no.1 »

Bo tak na zdrowy rozum :gwiazdki:
Jeśli ktoś łączy się z net przez zwykły modem i numer dostępowy w TPSA (bardzo stary sposób) to chyba na fakturze nie ma napisane "internet" tylko płaci za impulsy?
I tu jest zasadnicza różnica w stosunku do neostrady, którą można spokojnie odliczać.

Pewnie tak samo jest w telefonii komórkowej, ktoś kupuje tel kom, dzwoni, wysyła smsy a czasem połączy się z netem, więc trudno tu mówić o usłudze internet.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:Jeśli ktoś łączy się z net przez zwykły modem i numer dostępowy w TPSA (bardzo stary sposób) to chyba na fakturze nie ma napisane "internet" tylko płaci za impulsy?
Ale ma podane ilość tych impulsów... Ale nie wiem, bo nie mam tepsy ;) a tym bardziej dawno już nie używałem ich połączenia dial-up.

Dlatego moim zdaniem to też powinno dać się odliczyć. Dlatego jeżeli to miano na myśli, to nie wiem czemu wykluczyli to takim zapisem.
Jarek no.1 pisze:wysyła smsy a czasem połączy się z netem, więc trudno tu mówić o usłudze internet.
Ale jeżeli ma na fakturze wyszczególnione ile "poszło na internet", to ja bym nie widział powodu, żeby tego nie można było odliczyć. Powód może być inny, ale nei będę o tym piał. ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: bob »

Czy to nie jest tak ,że dostęp wdzwaniany do internetu dotyczy tylko modemów a nie terminali ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: Jaco »

A jednak będzie można sobie odliczyć neta przez komórkę spełniając pewne warunki:
Komórki górą

Warunki korzystania z odliczenia określa art. 26 ust. 7 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i dotyczy ulgi popularnie zwanej ulgą na Internet (art. 26 ust. 1 pkt 6a). Umożliwia ona odpisanie od dochodu wydatków ponoszonych na dostęp do sieci Internet „w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika”.
Więcej tu: http://www.rp.pl/artykul/69904.html
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Ulga za internet komórkowy

Post autor: Patryk »

Jarek no.1 pisze:Jeśli ktoś łączy się z net przez zwykły modem i numer dostępowy w TPSA (bardzo stary sposób) to chyba na fakturze nie ma napisane "internet" tylko płaci za impulsy?
O ile pamietam,to ma napisane "połaczenia do sieci teleinformatycznych" :)
ODPOWIEDZ