orange free wysoki rachunek

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

orange free wysoki rachunek

Post autor: raven18 »

otrzymałem pierwszy rachunek a na nim kwota 110zł, tymczasem podpisywałem umowę, przez stronkę orangu, na orange free 60, na umowie mam kwotę zobowiązania 60zł, co z tym zrobić?;
na rachunku mam wpisane coś takiego:
O. free przedpłata
o free standart - 60zł
o free hotspot - 36,60zł
O. free wyrównanie
o free standart 7,74zł
o free hotspot - 4,72zł

dlaczego niby mam doliczony ten hotspot???
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: NewWalk »

Dzwoń do BOKu... widocznie masz aktywną tą usługę...
Nigdy nie patrzyłem jak się zamawia OF przez stronę operatora.

Musisz to z nimi wyjaśnić...
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: raven18 »

jutro dzwonie; orange :zly:
Gandalf230
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-11-29, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: Gandalf230 »

wpakowales sie delikatnie mowiac

Orange Free kosztuje fakt faktem 60 zl ale zapomniales odznaczyc platnej uslugi HotSpota. Wiec jesli na umowie widnieje ta usluga i ty ta umowe podpisales to bedziesz musial sie niezle napocic by ja teraz usunac ...
no chyba ze pod *100 jakas mila pani zrobi zgloszneie do reklamacji i uznaja ze jestes na tyle waznym klientem by nagiac przepisy i ja anulowac.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: raven18 »

niby gdzie odznaczyć? nie było nigdzie takiej opcji
na umowie nigdzie nie ma tej usługi;
jest kwota zobowiązania 60 i miesięczny limit należności 90 - co do tego limitu należności to nie wiem co to zabardzo jest ale w żadnym miejscu nie ma czegoś takiego jak hotspot, nie wiem, za chwile do nich dzwonie

[ Dodano: 2007-11-29, 10:57 ]
na szczęście obyło się bez problemów :) ;
gościu uznał reklamację, następny rachunek mam otrzymać pomniejszony o 40zł a hotspot został wyłączony (jak będzie to się okarze na następnej fakturze);
po tym co się naczytałem na forum to się bałem dzwonić :) ale jednak orange nie takie straszne jak go ukazują
lukasz100
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-12-24, 10:18
Lokalizacja: okolice Olecka

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: lukasz100 »

W abonamencie 120 zł usługa Hotspot jest darmowa, a jeżeli skorzystasz z hotspota przy abonamencie 60zł to musisz dopłacić:( Możliwe, że niechcący znalazłeś się w jego zasięgu i jakoś Ci naliczyło. Najprościej poprosić o zablokowanie niektórych usług, żeby nie mieć potem kłopotu np Hotspot, numery 0 700 itp
ED 77+ antena kierunkowa 16,5dB
transfery: 10KB/s-20KB/s
Pingi: takie jak ka?dy 600ms-1000ms
System Mechanic dzia?a cuda:)
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: NewWalk »

lukasz100 pisze:W abonamencie 120 zł usługa Hotspot jest darmowa, a jeżeli skorzystasz z hotspota przy abonamencie 60zł to musisz dopłacić:( Możliwe, że niechcący znalazłeś się w jego zasięgu i jakoś Ci naliczyło. Najprościej poprosić o zablokowanie niektórych usług, żeby nie mieć potem kłopotu np Hotspot, numery 0 700 itp
Skąd Ty takie informacje bierzesz?
To jest całkowicie nieprawda.

W abonamencie 60zł nie ma możliwości korzystania z hotspotów Orange. Jeżeli chciałbyś skorzystać, dzwonisz do BOK i uaktywniasz taką usługę.

Jak nie wiemy to nie piszemy... :nienie:
lukasz100
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-12-24, 10:18
Lokalizacja: okolice Olecka

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: lukasz100 »

Jestem pewien, że jest możliwość tylko ta usługa jest płatna. Sam nie wiesz a piszesz. Przy abonamencie 60zł usługa Hotspot kosztuje 36,6zł a w abonamencie 120zł jest wliczona w abonament. Jeżeli naliczyli mu tą usługę przy rachunku to albo z niego nieświadomie skorzystał albo ktoś w Orange zrobił błąd. Ja mam internet w Orange i mam wyłaczoną usługę Hotspotów i nie mam problemów z rachunkami.
ED 77+ antena kierunkowa 16,5dB
transfery: 10KB/s-20KB/s
Pingi: takie jak ka?dy 600ms-1000ms
System Mechanic dzia?a cuda:)
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: NewWalk »

No to napisałęm, że jak masz samą usługę za 60 złotych to z hotspotem się nie połączysz, ani przez przypadek, ani świadomie. Dopiero jak zaktywujesz tą usługę.

Więc stwierdzenie "może znalazłeś się w zasięgu hotspota i ci naliczyli opłatę" jest nieprawdą.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: przewaks »

NewWalk pisze:No to napisałęm...
Tak właśne jest, jak niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i odpowiednio przetworzyć w głowie przeczytanego tekstu.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
lukasz100
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-12-24, 10:18
Lokalizacja: okolice Olecka

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: lukasz100 »

NewWalk pisze:No to napisałęm, że jak masz samą usługę za 60 złotych to z hotspotem się nie połączysz, ani przez przypadek, ani świadomie. Dopiero jak zaktywujesz tą usługę.

Więc stwierdzenie "może znalazłeś się w zasięgu hotspota i ci naliczyli opłatę" jest nieprawdą.
raven18 wyraźnie napisał
" gościu uznał reklamację, następny rachunek mam otrzymać pomniejszony o 40zł a hotspot został wyłączony " a z tego wynika, że w Orange włączyli mu tą usługę, mimo że nie chciał. Jeżeli usługa była włączona to mógł się połączyć z hotspotem i tyle. W takim wypadku mogli mu naliczyć opłatę i o to mi właśnie chodziło, a wy od razu wyskakujecie z tekstem, że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Kultury się nauczcie.
ED 77+ antena kierunkowa 16,5dB
transfery: 10KB/s-20KB/s
Pingi: takie jak ka?dy 600ms-1000ms
System Mechanic dzia?a cuda:)
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: Fazzi »

Przy pierwszym rachunku musisz wziąć pod uwagę że doliczną masz opłatę 50 zł netto za aktywację. Jest to drobnym druczkiem w umowie. A i do tego objęła Cię promocja "4 pierwsze miesiące za 50% abonamentu".
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: raven18 »

ja zamawiałem przez internet -> aktywacja 1zł + VAT, promocji na abonament brak
timo
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2008-02-01, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: timo »

raven18 pisze:ja zamawiałem przez internet -> aktywacja 1zł + VAT, promocji na abonament brak
na wstępie witam wszystkich :)
co do promocji, to jest i jest od sierpnia 2007, otrzymujesz 50% rabatu na 4 mc :] w tym ze 1 niepełny masz 100% a dopiero następny leci po 50% :)
hanek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-02-21, 13:31

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: hanek »

o kurde ladnie policzyli ci 110zl zamiast 60zl.kurde czy takie jaja musza sie zdarzac w kazdej sieci ja nie wiem jak w jednej nie policza za aktywacje to dowala jakiego platnego hot spota albo modem w kosmicznej cenie.Ktos powinien sie za to zabrac bo to jest takie nabijanie ludzi w butelke
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: bob »

hanek pisze:kurde ladnie policzyli ci 110zl zamiast 60zl.kurde czy takie jaja musza sie zdarzac w kazdej sieci ja nie wiem jak w jednej nie policza za aktywacje to dowala jakiego platnego hot spota
Czy nie można tego po prostu reklamować ?
hanek
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-02-21, 13:31

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: hanek »

pewnie może ale znając zycie operator nie pozwoli mu odejsc.W salonie mu powiedza ze mogl przeczytac co podpisuje i go brzydko mowiac zleja.To przykre ze tak sie traktuje klientow
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: orange free wysoki rachunek

Post autor: bob »

hanek pisze:...znając zycie operator nie pozwoli mu odejsc.W salonie mu powiedza ze mogl przeczytac co podpisuje i go brzydko mowiac zleja.To przykre ze tak sie traktuje klientow
ale przecież sprawa załatwiona:
raven18 pisze:na szczęście obyło się bez problemów :) ;
gościu uznał reklamację, następny rachunek mam otrzymać pomniejszony o 40zł a hotspot został wyłączony (jak będzie to się okarze na następnej fakturze);
po tym co się naczytałem na forum to się bałem dzwonić :) ale jednak orange nie takie straszne jak go ukazują
ODPOWIEDZ