option globetrotter express

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gaudemus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-24, 13:25
Lokalizacja: wa-wa

option globetrotter express

Post autor: gaudemus »

witam wszystkich na forum
posiadam od kilku dni bluconnecta w wersji 79 oraz zakupiony oddzielnie modem:

modem który posiadam
po zainstalowaniu sterowników z płyty dołączonej do modemu razem z programem GlobeTrotter Connnect internet działał (i to HSDPA) ale:
1. sam modem był widziany przez komputer jako karta sieciowa HSDPA (i w menedżerze urządzeń i w połączeniach sieciowych)
2. razem ze sterownikami instaluje się coś co mój antywirus rozpoznaje jako trojana:

Virus or unwanted program TR/Dldr.Agent.hxl
detected in file 'C:\WINDOWS\system32\helpnt.dll

i to prawdopodobnie przez to coś praca na kompie stała się utrudniona bo co chwila coś wyłączało aktywne okno, a aktywnym stawał się GlobeTrotter Connnect , chociaż program cały czas był zminimalizowany w trayu

wykasowałem ten plik i zacząłem szukać innego oprogramowania, znalazłem najpierw nowszą wersję GlobeTrotter Connnect-a na stronie optiona, chociaż ta nowsza wersja nie widziała karty , a potem coś takiego (jako ze modem wygląda na ściągnięty ze stanów):

strona AT&T

ściągnąłem sobie oprogramowanie at&t: AT&T Communication Manager które widziało moją kartę, z tym że była ona widoczna jako modem, a samo połączenie internetowe (też HSDPA - najlepszym dowodem szybkość) jako połączenie dial-up

po wyrzuceniu oprogramowania at&t i zainstalowaniu nowszej wersji GlobeTrotter Connnect-a wszystko działa już ok (szybkość HSDPA) ale licznik danych cały czas pokazuje mi połączenie dial-up,a ja ciągle mam połączenie przez modem a nie przez kartę sieciową

w związku z tym pytania:

czym się różnią się te dwa typy połączenia?
jest jakaś różnica w prędkości/cenie?
które można uznać za "lepsze"?
in wino veritas .... ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: option globetrotter express

Post autor: bob »

gaudemus pisze:czym się różnią się te dwa typy połączenia?
Niczym.
jest jakaś różnica w prędkości/cenie?
Żadna.
które można uznać za "lepsze"?
Ta, która jest wygodniejsza dla Ciebie. Twój modem i tak dział w trybie RAS czyli maksymalnie można z niego wyciągnąć 5,5Mbps.
ODPOWIEDZ