Blueconnect ES75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosc1

Blueconnect ES75

Post autor: Gosc1 »

Witam
od paru dni mam Bluconnect z modemem Simens ES75.Gdy jestem połączony przez program bluconnect to po paru minutach sie rozłacz.Natomist gdy zainstaluje modem i oprogramowanie producenta EDGE SPEED ES75 to jest o wiele lepiej.
Moze ktos testował juz to oprogramowanie?
Mam pytanie czy trzeba <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z oprogramowania Blueconnect czy moze to byc inne.

I jeszcze jedno czy gdy karte przełoze do telefony to mam wtedy bezpłatny GPRS?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blueconnect ES75

Post autor: Vipera »

O Blue Connect Mannager'ze było już tu pisane wielokrotnie.
Program ma dosyć sporo "dziur" i przekłaniań (choćby sparawa zliczania danych -ale to jego najmniejszy minus) Program jest po prostu niedopracowany.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby w ogóle nie korzystanie z managerów i łączenie bezpośrednio z wykorzystaniem dial-up'a.

Ustawienia znajdziesz :
1.Tutaj (opis ze zdjęciami - autor BliSki)

2.Komendy AT dla Blue Connect podał wilkq
wilkq pisze: Moja konfiguracja....
Przede wszyskim wyłącz żądanie PIN dla karty sim Wink - po co ???
Dodatkowo w komendach AT modemu dodaj : AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet","0.0.0.0"; +CGQREQ=1,0,0,0,0,0;+CGQMIN=1,0,0,0,0,0; +CGEQMIN=1,3,0,0,0,0,0,0,"0E0","0E0",2,0,0<cr>

po wpisaniu tej komendy śmiga zwykły dial -up - numer wykręcany *99***1# nazwa użytkownika erainternrt - hasło: erainternet
Pełny post znajdziesz tutaj

Wszystkie połaczenia z netem przez GPRS (UMTS, EDGE) w taryfie data są wliczone do abonamentu jeśli korzystasz z numeru *99***1#. Inne są (Chyba, a przynajmniej teoretycznie powinny) zablokowane.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vipera, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ