po zainstal sterów merlin u530 miga czerwona dioda

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kilan

po zainstal sterów merlin u530 miga czerwona dioda

Post autor: kilan »

po zainstal sterów merlin u530 miga czerwona dioda i niewyłapuje zadnej sieci prosze o pomoc dodam ze modem "działa "na przejściówce u111-530 na stacionarnym pc
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: po zainstal sterów merlin u530 miga czerwona dioda

Post autor: szuwarek »

1. Sprawdź siłę sygnału sieci, dla poprawnej transmisji danych wymagany jest wyższy poziom niż dla rozmów głosowych. Ja też próbowałem odpalić ten modem (pod Blueconnect i też na przejściówce tyle, że PCI), z dokładnie takim samym rezultatem. Jak pokazywały się 3-4 paski był cacy GPRS jak zjechały do 1-2 to kicha.

2. Gdzie konkretnie leży modem ? Może obudowa od kompa go zasłania. Ten modem ma tylko antenę wewnętrzną, u mnie złapał w miarę stabilny sygnał (na pół godziny) dopiero wtedy gdy postawiłem komputer na książkach.

3. Niekiedy zdarza się, że tzw. warunki terenowe (zabudowa, drzewa, ukształtowanie terenu) mogą powodować zakłócenia w rozchodzeniu się fal radiowych.

4. Przestaw komputer w jakieś inne miejsce i spróbuj ponownie.

5. Nie jestem pewny, ale _najpierw_ należy zainstalować sterowniki, a dopiero potem włożyć modem w gniazdo. Sprawdź w instrukcji.

6. Rozmowy głosowe mają pierszeństwo przed transmisją danych. Może to przeciążenie najbliższego nadajnika.
ODPOWIEDZ