Pin w BlueConnect ES75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wyborowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-23, 00:06

Pin w BlueConnect ES75

Post autor: Wyborowy »

Mam taki sam problem jak Ci ktorzy pisali wczesniej, ze po chwili siedzenia w internecie przy polaczeniu przez oprogramowanie blueconnect pada im polonczenie. Znazlem informacje jak ustawic polonczenie w dial-up ale mam maly problem. Znalazlem rowniez, ze powninno sie wylonczyc pin w karcie sim modemu. Nastepne znalazlem, ze w kartach sim blueconnect nie mozna wylonczyc pinu. Jak wkoncu z tym jest i jak go wylonczyc??

Ja uzywam Modem SIEMENS ES75 EDGE.
Obrazek

Prosze o szybka pomoc :)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Pin w BlueConnect

Post autor: Vipera »

Wyborowy pisze:znalazlem, ze w kartach sim blueconnect nie mozna wylonczyc pinu. Jak wkoncu z tym jest i jak go wylonczyc??
Jeszcze nie spotkałem się na kartach ERY, żeby nie można było wyłączyć żądania kodu PIN.
Może coś się ostatnio zmieniło, ale wątpię.
Musisz przełożyć kartę SIM do telefonu. W ustawieniach zabezpieczeń (Może się to różnie nazywać w zależności od telefonu) ustaw "żądanie kodu PIN" na NIE.
I to cała zabawa.
Pozdrawiam
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pin w BlueConnect

Post autor: zDaleKi »

A gdyby zrobić tak??? -> wstawić do ciągu inicjującego takie coś:

AT+CPIN="xxxx"; +CGDCONT=1,"IP","erainternet"

gdzie xxxx to nasz pin.

Nie mam teraz możliwości tego sprawdzić, ale może to pójdzie???

---
EDIT:
Już wiem, że to nie działa :(
Może komuś się jednak uda jakoś tak to zrobić, żeby poszło??

Może trzeba inaczej oddzielić te komendy??
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: etranger »

Przy wstawieniu podawania PINu w komendach AT jest o tyle lipa ze przy zerwaniu polaczenia i ponownej probie nawiazania go system bedzie probowal wprowadzic pin do juz wlaczonego modemu,co oczywiscie zakonczy sie bledem typu xyz-nieznany. Przychylam sie wiec do opini Vipera ze najprosciej i najmniej skomplikowanie to po prostu wylaczyc zadanie PIN. Nie wiem co mowia w BOA ale z doswiadczenia swojego i innych wiem ze na kazdym typie sim programowanych przez specow z ery ISTNIEJE mozliwosc wylaczenia zadania kodu pin. A jak to zrobic? Na pewno nie na fonie typu nokia 3210 bo tam po prostu nie ma takiej opcji. Trzeba choc na chwilke dorwac aparat z ciut nowszych czasow,zrobic co trzeba (czas operacyjny maks: 1 minuta), dial-up i po problemie.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: zDaleKi »

etranger pisze:Przy wstawieniu podawania PINu w komendach AT jest o tyle lipa ze przy zerwaniu polaczenia i ponownej probie nawiazania go system bedzie probowal wprowadzic pin do juz wlaczonego modemu,co oczywiscie zakonczy sie bledem typu xyz-nieznany.
Tak jest jak piszesz, ale to rozwiązanie podobno nawet za pierwszym razem nie chce działać (pod windowsami) :(
Pod Linuxem podobna składana komenda działa.

Gdzieś spotkałem się z zapisem na końcu ciągu <cr>
Czy coś takiego można używać w komendach AT?? A jeżeli tak, to czy można oddzielać tym komendy?
etranger pisze:Przychylam sie wiec do opini Vipera ze najprosciej i najmniej skomplikowanie to po prostu wylaczyc zadanie PIN.[...]wiem ze na kazdym typie sim programowanych przez specow z ery ISTNIEJE mozliwosc wylaczenia zadania kodu pin.
Ja też jestem tego samego zdania. Lecz często na forum ludzi piszą że im się to nie udaje....
etranger pisze:A jak to zrobic? Na pewno nie na fonie typu nokia 3210 bo tam po prostu nie ma takiej opcji.
...To może dlatego im się nie udaje :D :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: etranger »

Z czasem u mnie roznie bywa ale w wolnej chwili postaram sie poszukac dla tego modemu spisu dostepnych komend AT, moze gdzies jej errorek i stad problem z wprowadzaniem pinu.

<cr> wyglada mi na jedna z komend html ale pewien nie jestem bo juz daaawno nie zajmowalem sie tym :) tutaj moze ktos inny sie wypowie.

A wylaczenie pin - zdecydowanie jest mozliwe, a jak znajde wielu chetnych to otworze wlasny interes polegajacy na wylaczaniu zadania pin w sim ery :D
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: Vipera »

Kod: Zaznacz cały

AT+CPIN=xxxx
Ta komenda jest przyjmowana przez ES 75.
Przynajmniej gdy zastosowałem ją w skrypcie połączenia pod Pingwinem, przyjął ją bez problemu.
Problem jedynie z wprowadzeniem jej w Windowsie.
Bez problemu jest akceptowany ciąg

Kod: Zaznacz cały

AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet" 
Problem pojawia się przy próbie "wzbogacenia" go o ciąg wymieniony na początku.

Musi być jakieś rozwiązanie!
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
adams

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: adams »

modem es 75 zapamiętuje pin nie trzeba go wpisywać za każdym razem. używam modemu kupionego od dystrybutora a nie od ery. zrobiłem połączenie dialup i działa.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: zDaleKi »

Vipera pisze: Problem pojawia się przy próbie "wzbogacenia" go o ciąg wymieniony na początku.

Musi być jakieś rozwiązanie!
Skoro działa to pod Linuxem, to musi jakoś zadziałać pod Windowsem :)
Szukamy w takim razie dalej rozwiązania.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: etranger »

Wyslalem zapytan kilka (przede wszystkim AT) do siemensa - <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> cisza, choc minela juz prawie doba.

Przy problemie PIN - wiem ze w serii win2k poczatek AT jest zbedny, komendy mozna zaczac od +,moze to jakies rozwiazanie bedzie...
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: Vipera »

etranger pisze:<cr> wyglada mi na jedna z komend html ale pewien nie jestem bo juz daaawno nie zajmowalem sie tym :) tutaj moze ktos inny sie wypowie.
CR -znak końca linii, akceptowany przez większość modemów.
Sprawdziłem w logach modemu ES 75 i taki tam figuruje.

Przy okazji olśnienie (ale sprawdzę to dopiero jutro)

"Komenda AT (od attention — uwaga) poprzedza niemal każde polecenie wysłane do modemu.
Każde polecenie powinno być zakończone znakiem '\r' (koniec wiersza, Enter z klawiatury)."
- źródło

Skoro PIN i APN trzeba w Windzie wprowadzić w jednej li ni, a wprowadzenie '\r' wywołuje błąd, to może zastosować właśnie <cr> ?

Spróbuję to przetestować, ale gdyby się komuś udało wcześniej to niech da znać.
:P
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Wyborowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-23, 00:06

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: Wyborowy »

Jesli chodzi o zdjecie pinu z karty sim w BlueConnect zrobilem tak jak napisal Vipera. Wystraczylo wlozyc karte do telefonu i tak w zabezpieczeniach zmeinic zadanie kondu pin. Wiec to juz jest wyjasnione ale nadal mam problem z netem co napisalem w tym temacie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1915
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 11:33 przez Wyborowy, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pin w BlueConnect ES75

Post autor: zDaleKi »

Vipera pisze:Skoro PIN i APN trzeba w Windzie wprowadzić w jednej li ni, a wprowadzenie '\r' wywołuje błąd, to może zastosować właśnie <cr> ?
Właśnie z tą myślą o to zapytałem.
Tylko nie mam jak tego sprawdzić.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ