Padanie BlueConnect.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wyborowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-23, 00:06

Padanie BlueConnect.

Post autor: Wyborowy »

Po kazdym wlonczeniu kompuera i podlonczenia sie do ineternetu przez BlueConnect po kilku minutach polonczenie pada i przy ponownym prubie uzyskania polonczenia wykakuje blad ze urzadzenie jest uzywane lub port jest zajety. Gdy resne kompa znow moge sie polonczyc z internetem na kilka minut. <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> juz wielu sposobo w konfiguracji. Zrobilem takze polonczenie diul-up ale tez nie pomoglo. Modem byl oddany do serwisu gdzie nie wykryto usterki. Czy wie ktos co zrobic aby to normanie dzialalo??
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Padanie BlueConnect.

Post autor: etranger »

Wystarczy jak wyciagniesz z modemu zasilanie i ewentualnie kabel usb i podlaczysz spowrotem. Aby uniknac problemow z zajetoscia portow zastosuj polaczenie po rs232 ale pamietaj ze jesli masz fostep do czegos wiecej niz gprs to transfer maksymalnie wyciagniesz okolo 10kB/s. Kompa nie ma sensu restartowac,nie w tym problem lezy a zabiera to tylko czas i nerwy zzera.
A zrywanie - wywal wszystko, recznie zainstaluj modem,polaczenie dial-up z komendami AT podanymi na forum przez Bliskiego i o wiele mniej rozlaczen - a przynajmniej u mnie tak dziala.
Wyborowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-23, 00:06

Re: Padanie BlueConnect.

Post autor: Wyborowy »

Zrobilem tak jak napisal Bliski i to samo sie dzieje jak sie loncze przez oprogramoanie. Nadal sie rozlancza. AT wpisalem to: AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet","0.0.0.0"; +CGQREQ=1,0,0,0,0,0;+CGQMIN=1,0,0,0,0,0; +CGEQMIN=1,3,0,0,0,0,0,0,"0E0","0E0",2,0,0

Tez bez rezultatów. Moze ktos jasniej wytlumaczyc z tym portem bo mam tego neta od niedawana i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tylko mnie on wpienia. Prosze o pomoc :) Jak ktos by mogl przyblizyc jak od poczatku zainstalowac wszystko pokoleji i to dobrze skonfigurowac.

Jeszcze cos czy w tym AT mam na koncu wpisac <cr> bo nie wpisywalem?? Czy to tez moze byc przyczyna??
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Padanie BlueConnect.

Post autor: Vipera »

Wyborowy pisze:czy w tym AT mam na koncu wpisac <cr> bo nie wpisywalem?? Czy to tez moze byc przyczyna??
To raczej nie powinien być problem.
Jak zajrzysz do dziennika modemu, zobaczysz, że <cr> zostało i tak tam dopisane automatycznie.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Wyborowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-23, 00:06

Re: Padanie BlueConnect.

Post autor: Wyborowy »

Nikt zabardzo nie wie jak zrobic zeby ten internet normalnie dzialal??
Komu sie takie cos tez dzieje??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Padanie BlueConnect.

Post autor: Szadzik »

1. Jaki to modem? USB?
Jeśli to modem na USB, to nie instaluj oprogramowania żadnego do tego modemu, tylko zainstaluj sterowniki pl2303. Podłącz modem. Wykryje Ci kpołączenie, z panelu sterowania zainstaluj modem podając ścieżkę do sterowników modemu. Ściągnij z neta programik do wpisywania pinu i łączenia się z netem. Jeden z takich programów jest dostępny do starych modemów orange, ale powinien zadziałać z erą. Utwórz połączenie dial-p dla ery. Uruchom program do wpisania pinu, jesli będziesz miał w połączeniach sieciowych tylko jeden dial-up to Cię z nim połączy a jak więcej to zpayta z którym połączyć. Program do wpisywania pinu nie działa po wpisaniu pinu, sam się wyłącza.
Miałem kiedyś modem na USB i takie rozwiązanie zakończyło moje problemy.

P.S. Jesli podłączyłeś ten modem do kompa poprzez jakąkolwiek przedłużkę USB to ją odłącz i podłącz bezpośrednio do kompa, ewentualnie jeśli potrzebujesz przdłużenia to kup HUBa, 20-30zł kosztuje.

P.P.S. Jeśli zechcesz wypróbować to rozwiązanie to możesz do mnie napisać, podeślę Ci stery i wszystko.
Back to the Future ;)
Wyborowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-03-23, 00:06

Re: Padanie BlueConnect.

Post autor: Wyborowy »

Pin w karcie sim mam juz wylonczony. Jak mozesz to wyslij mi te sterowniki albo niech ktos poda link.

Jak cos to mail [email protected]
ODPOWIEDZ