Sferia nowa oferta internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

VenomDM pisze:Testy wykonuje na modemie bez zasilacza, na samej baterii [ladowala sie cala noc] Czy to moze miec wplyw?
Może. I chyba najprościej to sprawdzić na zasilaczu, prawda? :)
VenomDM pisze:3. Jest weekend, ruch w sieci sferii moze byc spory.
Zdecydowanie może mieć znaczenie.
VenomDM pisze:Tylko modem mi sie zawiesza co ok 20/30min
Ściągnij najnowszą wersję sterowników, zainstaluj wszystko jeszcze raz. Jak nie pomoże to dzwoń do BOK.
markiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-01, 10:03

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: markiewicz »

a jak zainstalować sterowniki do modemu?? mam windowsa xp??
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

markiewicz pisze:a jak zainstalować sterowniki do modemu?? mam windowsa xp??
I łopatologiczną instrukcję instalacji ze screenami ze wszystkiego co się pojawia po kolei i opisem co trzeba robić. Dostałeś ją razem z modemem....
kamiltum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-17, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: kamiltum »

Wczesniej uzywalem iPlusa na UMTS i chcialem zmienic na Sferie, bo teraz nizszy abonament w promocji i lepsza szybkosc. Dzisiaj podlaczylem pierwszy raz modem, wszystko ladnie zainstalowalem, ale na google wchodzi jakies 20 sekund! Programik pokazuje 3-4 kreski zasiegu, oraz ten poziomy wskaznik, skacze od zera do tego, ze moge wyciagnac nawet 1,8 mega. Wiadomo, ze to radiowka i takiej predkosci sie nie spodziewam, ale chociaz normalnie chcialbym przegladac strony, a nie czekac ponad pol minuty, zanim w pelni wlaczy mi sie WP. Na jakiejs stronie zrobilem test szybkosci i wychodzi w granicach 50-110 kB. Antenka jest podlaczona i wystawiona na parapet, ale to nic nie daje. Prosze o jakas pomoc i wskazowki. Z gory dziekuje
(L)
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

kamiltum pisze:Prosze o jakas pomoc i wskazowki. Z gory dziekuje
sprawdź tryb preferencji.
podłącz zasilacz.
ściągnij najnowszą wersję sterowników i programu ze strony.
A jak nie pomoże to dzwoń do BOK.
orlos22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-10-13, 09:29

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: orlos22 »

Czy ktoś mógłby podać mi nazwe konkretnego routera który rozdzieli internet sferii na kilka kompów najlepiej z wi-fi. Z gory dziękuję!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

orlos22 pisze:Czy ktoś mógłby podać mi nazwe konkretnego routera który rozdzieli internet sferii
Z tego co wiem, to Sferia ma urządzenia na USB a tego tak łatwo się nie podzieli. Są routery Vigor, które potrafią to robić dla modemów komórkowych, ale czy dla Sferii by się nadały, to wątpię.

Ale chyba ktoś kiedyś pisał już w tym wątku o jakimś routerze do Sferii? Czy nie?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Driv3r mówił, że podzielił to routerem. Gdy go zapytałem jakim konkretnie, odpowiedział:
Driv3r pisze:Linksys wrt54gr
Zastrzegam tylko, że nie wiem czy to prawda i jak konkretnie to zrobić...
markiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-01, 10:03

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: markiewicz »

Mam problem z netem. A polega on ze co jakiś czas mam przerwane połączenie. Według programu cały czas jestem połączony. Ale nie wczytują sie strony i rozłącza się Gadu-Gadu. Może mi ktoś pomóc??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

markiewicz pisze:polega on ze co jakiś czas mam przerwane połączenie. Według programu cały czas jestem połączony
jakie masz dokładnie łącze? I czy w trakcie takiej przerwy możesz wykonać np.

Kod: Zaznacz cały

PING www.bez-kabli.pl
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
markiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-01, 10:03

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: markiewicz »

mam sferie pakiet XL a w czasie przerwy nic nie moge zrobić:(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

W takim razie zgłoś to operatorowi, gdyż najwyraźniej coś tu jest nie tak.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
busiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-07-11, 08:26
Lokalizacja: Gmina Leszno k/Warszawy

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: busiek »

Wydaję mi się, że wiem co jest przyczyną. Sferia przycina transfer, chodzi tu głównie o upload. W momencie gdy net Ci zaczyna zachowywać się tak jak mówisz zmierz szybkość łącza, np. na www.speedtest.pl. U mnie wychodzi upload 7kb (kilobitów) przy latency ponad sekundę. Przy takich parametrach strony zaczynają się czytać bardzo długo, a takie z dużą ilością obrazków czytają się w nieskończoność. Jest to wina Sferii i wiem, że nie jestem jedynym użytkownikiem, któremu taki numer jest wycinany. Jedyna rada, to cisnąć ich, że net nie działa jak należy i dzwonić do obsługi klienta.
markiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-01, 10:03

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: markiewicz »

Dzięki za rade:)
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

BliSki pisze:jakie masz dokładnie łącze?
A co to ma do rzeczy? :)
busiek pisze:W momencie gdy net Ci zaczyna zachowywać się tak jak mówisz zmierz szybkość łącza, np. na www.speedtest.pl.
Niezła koncepcja. Ale...
markiewicz pisze:w czasie przerwy nic nie moge zrobić:(
Więc jak ma niby zrobić test???
busiek pisze:Jedyna rada, to cisnąć ich, że net nie działa jak należy i dzwonić do obsługi klienta.
A po co cisnąć? Jeśli raz udzielili jakiejś odpowiedzi, to męczenie ich dalej nowej nie stworzy.
markiewicz pisze:Mam problem z netem. A polega on ze co jakiś czas mam przerwane połączenie. Według programu cały czas jestem połączony. Ale nie wczytują sie strony i rozłącza się Gadu-Gadu. Może mi ktoś pomóc??
A jeśli chodzi o sam problem, to jest następujące rozwiązanie:

1) Podłączenie anteny i zasilacza
2) Ustawienie anteny jak najbliżej okna, kieruj się paskiem jakości sygnału EVDO (przy modemie AnyData) albo wskaźnikiem zasięgu (przy Axesstelu)
3) Przy modemie anydata ustaw tryb preferencji na EVDO lub EVDO only
4) Ściągnięcie najnowszej wersji sterowników ze strony www.sferia.pl i zainstalowanie
4) Jak to wszystko nie pomoże to dzwoń do BOK.



Jeszcze jedna sprawa natury ogólnej. Mierzycie sobie prędkość na różnych stronach i wychodzą Wam zupełnie inne wyniki niż na http://transfery.sferia.net. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: w sieci Sferia jest podział na strefy, czyli ze względu na protokoły (p2p, ftp i strumieniowe oraz cała reszta). Większość testerów tego nie wychwytuje i podają bardzo różne wyniki, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Dlatego róbcie testy na którejś z tych stron:

http://transfery.sferia.net
http://www.speedtest.net
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

Miecio pisze:A co to ma do rzeczy?
No tak, nie zauważyłem, że to Sferia :) a nie inna radiówka :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
markiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-01, 10:03

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: markiewicz »

Mam małe pytanko. A brzmi ono nastepująca. Sferia zwiększyła prędkość połączenia do 3,1 Mb/s. Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości dla urzytkowników którzy mają łącze 2,4 Mb/s??
Ostatnio zmieniony 2007-11-15, 15:48 przez markiewicz, łącznie zmieniany 2 razy.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

markiewicz pisze:Mam małe pytanko. A brzmi ono nastepójąca. Sferia zwiększyła prędkość połączenia do 3,1 Mb/s. Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości dla urzytkowników którzy mają łącze 2,4 Mb/s??

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2007-11-14, 14:39 ]
Popraw błędy bo wstyd na to patrzeć.
Błędy faktycznie żenujące... :/

A co do samego pytania. Wiąże się to z wymianą modemu na nowy (Axesstel obecnie), a także ze zmianą taryfy. Dzwoń do BOK albo idź do salonu.
miro0000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-14, 22:41
Lokalizacja: z?bki

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: miro0000 »

witam. posiadam internet w sferi gdzieś od maja tego roku . dla mnie to jest jedna wielka porażka . często zdaża sie że jakaś strona otwiera sie jakieś 30 sek. albo trzeba odświeżać żeby zaskoszyła . używam tego internetu tylko do obsługi poczty , allegro i konta bankowego . za 114 PLNmiesięcznie . jedynie co mnie cieszy to to że umowe mam tylko na rok . nie polecam .
miro0000
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Zamiast narzekać sugeruję sprawdzić dokładnie konfigurację.

Z ceny abonamentu wnoszę, że masz taryfę transfer XL na 12 miesięcy (nie chce mi się dokładnie sprawdzać) czyli modem AnyData.

Sprawdź następujące rzeczy:

1) Ściągnij najnowsze oprogramowanie ze strony Sferii.
2) Zrestartuj modem i komputer: najpierw odłącz modem tak żeby zgasły diody, zrestartuj komputer, a dopiero potem podłącz modem.
3) Sprawdź wybrany tryb preferencji --> musi być EVDO
4) Podłącz antenę i zasilacz, antenę ustaw przy oknie albo nawet za.
5) Zadzwoń do BOK, jeśli to wszystko nie pomoże.
slimak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-11-18, 22:27
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: slimak »

widze ze wiekszosc raczej narzeka na to lacze od sferii a czy moze probowaliscie wykorzystac je do takigo ruchu jak ipsec? jest to na tyle stabilne aby terminal services dzialalo bez wiekszych problemow w tunelu?
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Miecio pisze:
sprawdź tryb preferencji.
podłącz zasilacz.
ściągnij najnowszą wersję sterowników i programu ze strony.
A jak nie pomoże to dzwoń do BOK.
Witam,
Coś mi ostatnio nie pasowała prędkość neta SFERII WIęC zastosowałem się do wszystkich powyższych rad kolegi Miecio,na koniec zadzwoniłem do działu technicznego.Interesowała mnie ta pomoc od strony dostawcy,polecono mi przeprowadzić 3 testy przepustowości na stronie SFERII -wieczorem,w południe następnego dnia i znów wieczorem i oddzwonić.Pierwszy test robiłem jeszcze w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem,przyznał że wyniki są w dolnej granicy i że coś jest nie tak.Nazajutrz z 3 wynikami dodzwoniłem się do innego konsultanta który to stwierdził że wyniki są w granicach 484 kbps +/-,a to mieści się w normie,normie SFERII.Na moje pytanie dlaczego z reklamowanych 2,4MB nie zapewniają klientom choć połowy tej prędkości dostałem cały wykład o zasadach działania neta radiowego,że nic nie jest gwarantowane,przybywających użytkownikach..itp
Co ciekawe ja pamiętam jak w różnych testach osiągałem wyniki powyżej 1MB/S ale to było przez te 10 dni które miałem na początku na przetestowanie ich usługi,zbieg okoliczności....?
Pomimo tych minusów uważam że SFERIA to ciekawa opcja neta mobilnego(wcześniej miałem IPLUSA) tylko poprawcie się z tą przepustowością bo nie utrzymacie przy sobie użytkowników dłużej niż na czas umowy.
Pozdrawiam.
S F E R I A MOTOROLA A1000 TECHNOMATE 9100
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

ksen pisze:Co ciekawe ja pamiętam jak w różnych testach osiągałem wyniki powyżej 1MB/S ale to było przez te 10 dni które miałem na początku na przetestowanie ich usługi,zbieg okoliczności....?
Tak, wynika z ilości abonentów, która rośnie cały czas.

Jeśli masz modem AnyData to sugeruję kontakt z BOK i pytanie o nowy modem i ew. przemyślenie zmiany taryfy. Nowe modemy rozwiązują zazwyczaj część problemów.

Paweł, dzięki za miłe słowa. :)
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Pan w technicznym powiedział że ten nowszy modem przyspieszy wysyłanie danych odemnie natomiast transfer w moją stronę zostanie bez zmian.
S F E R I A MOTOROLA A1000 TECHNOMATE 9100
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

W teorii w momencie gdy nadajnik jest obciążony to jest możliwa określona prędkość i próg maksymalny tego nie zmieni - to oczywiste.

Chodzi o to, że nowe modemy mają podobną czułość radiową, natomiast mniej obciążają nadajniki przy takim samym przesyle danych, więc może Ci to pomóc. Podkreślam, że tylko może. A wiąże się z podpisaniem umowy na nową, droższą zapewne taryfę. Decyzja należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
sirios
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-22, 21:23
Lokalizacja: Pruszków

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: sirios »

Witam. Widzę że kolega Miecio dobrze się orientuje w temacie internetu w Sferii więc może będzie w stanie mi pomóc. Mam taryfę transfernight z limitem na 3 strefę 256 kb bez względu na ilość przesłanych danych. Do tej pory wszystko było ok. ale od pewnego czasu (tj. od tygodnia) wszystkie programy p2p zdechły totalnie, nic nie pobiera, nic nie wysyła, nie może nawiązać połączenia z innymi użytkownikami. Wyczytałem w necie o podobnych problemach innych użytkowników. Czy to możliwe żeby Sferia całkowicie zablokowała 3 strefę? (to chyba niezgodne z umową którą z nimi podpisałem). Proszę o odpowiedź.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Nie, niemożliwe. Nie zablokowała 3 strefy.

Jak Ci działa net poza tym? Strony? Test przepustowości?
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
baltimora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-28, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Witajcie! Jestem tu nowy.

Post autor: baltimora »

Podczytywałem sobie to forum, jako użytkownik internetu EVDO i telefonu Sferii. Właśnie zrezygnowałem ze współpracy z tą firmą. Początkowo używałem internetu przez terminal telefoniczny. Był drogi i beznadziejny. Sferia udawała, że dostarcza internet. Potem dostałem terminal EVDO Any Data. Na początku było nawet nieźle. Teraz jest dramat za abonament 130 zł miesięcznie. Nie dość, że przepustowość siadła, to jeszcze padł nadajnik w Pruszkowie i odcięło mnie na pół miesiąca. To problem, gdy internet to praca. Nigdy nie polecam tym łączem robić przelewu bankowego. Jest totalnie niewiarygodne. Parę razy terminal mi się zawiesił. Uczucie nie fajne. Raz przez nie musiałem anulować jeden przelew wykonany podwójnie (zresztą faktura Sferii!), bo nie wiedziałem, że po zerwaniu łącza przelew poszedł. Moje rachunki wraz z telefonem wynoszą ponad 180 zł miesięcznie!!!! Gdy dzwonię do BOK mówią mi, że sprawdzą, że można zresetować bądź wymienić terminal. Ale ja niestety nie mam czasu i ochoty przebijać się w korkach do centrali na warszawskiej Ochocie. Strony internetowe otwierają się beznadziejnie. Często gaśnie dioda "busy" i nie ma w ogóle transferu. Poczta internetowa to kolejny dramat! Przesłanie 1 mega to 15 minut!!!! Odbiór tak samo! Więc się poddaję i podpisałem umowę na neostradę. Z moich doświadczeń jedynie co pozostaje mi napisać to: z dala od tego!
Awatar użytkownika
sirios
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-22, 21:23
Lokalizacja: Pruszków

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: sirios »

Ja mam Sferię od kwietnia. Na początku było ok. ale potem coraz wolniej i wolniej. Jakoś tak na początku grudnia coś się zwaliło- pomimo aktywnego połączenia nie mogłem kompletnie korzystać z netu :dobani: . Po tygodniu wszystko się uspokoiło, prędkość do 800 kb/s, tylko kompletny zastój w p2p. Teraz znowu jest wszystko w porządku(brak p2p w taryfie xl, strasznie zamula w godzinach szczytu, transfernight śmiga jak nigdy :hyhy: , nie zrywa połączenia). Ogólnie jestem zadowolony choć bywają momenty kiedy mam ochotę cisnąć niebieskim pudełkiem o podłogę.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: kedi »

Na waszym miejscu jeśli są tylko mozliwości techniczne to bralbym neostrade. Neostrada 512 na 24 miesiące ma taką samą cene jak sferia w najtańszej opcji na 24 miesiące. Sam mam taką opcje wcześniej w radiówce mialem podobne perypetie. Podstawowa róznica to jakość tzn internet non stop chodzi na bardzo bliskim maksimum opcji (okolo 500-512 kilo), brak limitów przeslanych danych, p2p - zadnych ograniczeń, od 3 lat nie mialem najmniejszej awarii czy też widocznego spowolnienia jego dzialania
ODPOWIEDZ