Sferia nowa oferta internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Witam,
w piątek przychodzi do mnie majster ze sferii sprawdzić zasięg,bo wg mapki u mnie nie ma aleeee on ma jakiś miernik którym ma sprawdzić w praktyce jak to jest..Przesiadam się z iplusa 60 umts(miałem już dość tych beznadziejnych limitów) i ciekaw jestem jak śmiga ta sferia.Dobrze że jest te 10 dni na przetestowanie.Dam znać jak potestuje.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Witam,
przyszedł...nie w piątek a w poniedziałek,a wczoraj kurier dostarczył samo urządzonko do neta :lol: ,podobno tyle maja zamówień że nie wyrabiają z terminami.Urządzonko małe,ładne,wielkości małej komórki wraz z ładowarką i antenką do niego,a nawet myszką do kompa(bezprzewodową)!!!,podłączenie do kompa i skonfigurowanie prościutkie wg łopatologicznej instrukcji na płytce dołączonej jak i tej papierowej.Pierwsze wrażenie po przesiadce z iplusa (umts) :D :D superrrr,strony otwierają się szybciutko!!!Od razu zrobiłem testy na różnych stronkach do testowania i dziwne bo pokazują he.. "tylko" 1-1,5 mb/s a nie jak miało być do 2,4 mb/s,no ale może to od czegoś zależy,może dojdę od czego,zobaczę.Zrobiłem próbę ściągania,jakiś zbiór mp3 ok.100 mb,prędkość przy ściąganiu 180-200 kb/s!!! :shock: ,14 minut i w kompie,filmiki tv internetowa także idzie.Jak na razie podoba misie to wszystko,zobaczę jak działa skype i jak to jest po przekroczeniu limitu.Aha umowę podpisuje się na początku i dopiero po podpisaniu jest te 10 dni na rezygnację,no i aktywacja 61 zeta przy odbiorze sprzętu,jako ciekawostka dodam że u mnie miało nie być ich zasięgu ale po skonsultowaniu się z miejscowym przedstawicielem sferi który orientował się w terenie okazało się że że zasięg jest,także różnie to bywa jak widać.Nie chcę ich zbytnio chwalić ale jak na razie jest ok,dam znać jak pomęczę tą usługe dalej.
Pavlo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-10-26, 13:12

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Pavlo »

Witam

No ja użytkuje Sferię od miesiąca. Oficjalnie u mnie nie ma zasięgu - ale pokazuje się maksymalna ilość kresek :)
Moja wrażenia są takie:
1. Prędkość. Pewnie to wina odległości od nadajnika ale max łącza jakie do tej pory miałem to około 800 Kb... - ale dla mnie wystarcza

2. "niezawodność" - no tu mam problem - często mam tak że co chwilę mnie rozłącza... Nieraz w godzinę potrafi rozłączyć 10 - 15 razy - i nie wiem czego to jest wina

3. Gry online - ogólnie nie jest źle - problem miałem tylko z Guild Wars... i to poważny w zasadzie uniemożliwiający granie - dogrywanie elementów nowych obszarów (i wszystkie inne "downloady" podczas gry) szły z zawrotną prędkością 4 KB/s... A jak do ściągnięcia jest 20 MB to sobie policzcie ile by to trwało...
Ale w innych grach (FPS, RTS) wszystko jest ok - zależy od serwera ale spoko można osiągnąć ping poniżej 100 - czyli wystarczajacy

4. Upload - no tu mam kolejny problem - max wartość to mam około 40 - 50 Kb... bardzo wolno idzie wszystko...

5. Przeglądanie stron - bez problemu, poczta również śmiga (gorzej z wysyłaniem, patrz pkt 4)

6. p2p - nie korzystam i nie wiem

Poza tym mam dziwny problem z Rapidshare - wciąż mi pisze że zassałem już limit i bym czekał 90 minut... tak jakbym miał wewnętrzne IP i widział jakieś zewnętrzne.

Także - zależy do czego ktoś potrzebuje - mi to wystarcza (głównie przeglądam strony, gadam na gg, czasem coś ściągnę)
felix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-04-17, 18:56

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: felix »

Witam,

Użytkownikiem Sferii zostanę niebawem (piątek), ale już teraz mam pytanie. Zastanawiam się jak podzielić internet Sferii żebym mógł go odbierać zarówno na laptopie i stacjonarnym kompie. Czy ktoś mógłby polecić jakiś router, albo przedstawić inny sposób na rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam
Gringo
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2007-01-09, 03:24

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Gringo »

Ma ktoś może mapkę z zasięgiem sferi i mógłby wrzucić albo wie gdzie można znaleźć, ewentualnie jak jest z zasięgiem na gocławiu ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

felix pisze:Zastanawiam się jak podzielić internet Sferii żebym mógł go odbierać zarówno na laptopie i stacjonarnym kompie.
Jeżeli ich terminale działają tylko przez USB, a tak by wynikało z tego opisu http://www.sferia.pl/index.php?action=page&cid=92#17 to łatwo nie będzie ;) Bo routerów dedykowanych na USB nie widziałem ;)
Można postawić kompa i na nim udostępnić internet, to jedyne co mi przychodzi do głowy.
Inną sprawą jest to czy operator dopuszcza takie praktyki.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
felix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-04-17, 18:56

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: felix »

W takim razie będę wdzięczny jeśli ktoś mi znajdzie takie cudo jak router dedykowany na USB :)

Może jakaś tęga głowa się odniesie do tego: http://trzepak.pl/viewtopic.php?t=12568 ... ht=anydata

Czy ten router rzeczywiście się nada?
Ostatnio zmieniony 2007-04-18, 14:42 przez felix, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

Chyba, że Sferia ma inne terminale z wyjście na normalny Ethernet? Ale na ich stronie też czegoś takiego nie widać.

Co do samych routerów na "USB", to tak jak pisałem Ci na PW:
Gdybym był pewien że nie istnieją, to bym napisał, że nie istnieją. Ale ponieważ nie wiem czy istnieją, to napisałem, że nie widziałem :)

Szansa myślę, że jest mała, że są takowe, ale kto wie.
Ostatnio szperałem wiele na stronie linksysa i D-linka i nie pamiętam, żeby tam takie coś było.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Ja dzielę sferię z tunerem satelitarnym Dreambox przez kartę sieciową.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

ksen pisze:Ja dzielę sferię z tunerem satelitarnym Dreambox przez kartę sieciową.
Możesz opisać szczegóły? Bo jakoś dziwne to zestawienie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
doradca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-17, 23:25
Lokalizacja: warszawa

planujecie zakupic sferie macie pytania zapraszam pomoge:)

Post autor: doradca »

Wszystkich chetnych jak i zainteresowanych zapraszam na priv

Pozdrawiam

Wojtek
Chcesz Sferie masz pytania napisz pomoge doradze
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: planujecie zakupic sferie macie pytania zapraszam pomoge

Post autor: zDaleKi »

doradca pisze:Wszystkich chetnych jak i zainteresowanych zapraszam na priv
Na pytania, które już padły na forum możesz także na forum odpowiedzieć?

Myślę, że wszyscy chętnie posłuchają/poczytają.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
doradca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-17, 23:25
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: doradca »

co do programu skype dziala normalnie tak jak przy innych polaczeniach internetowych
Co do gier on-line mozna grac i ja jak do tej pory niemialem z tym zadnego problemu
jezeli chodzi o P2P jest to strefa niepozadana da sie sciagac lecz po sciagnieciu odpowiedniej ilosci wedlug danej taryfy transfer spada niestety P2P zalicza sie do strefy niepozadanej i dlatego sa z tym takie problemy chodzi aby korzystanie z internetu bylo jak najbardziej legalne a korzystanie z P2P niejest do konca legalne dlatego zalicza sie do strefy niepozadanej

co do rozbicia przez router Sferia nie zabrania lecz niespotkalem sie aby ktos rozbijal to lacze bo w tym momencie nastepuje rozbicie predkosci
lecz z tego co wiem jest to mozliwe wystarczy terminal wpiac w kompa i z kompa poprowadzic kabel lanowy do routera a z routera kablami do innych stanowisk w razie pytan prosze pisac tutaj lub na priv.

Pozdrawiam
Chcesz Sferie masz pytania napisz pomoge doradze
felix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-04-17, 18:56

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: felix »

doradca pisze:...z routera kablami do innych stanowisk w razie pytan prosze pisac tutaj lub na priv.
te kable to chyba dałoby się obejść :P :wink:
doradca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-17, 23:25
Lokalizacja: warszawa

Tak:)

Post autor: doradca »

to juz zabawa we wlasnym zakresie ja tylko podalem najprostszy przyklad :)

a oczywiscie inne mozliwosci rowniez sa.
Chcesz Sferie masz pytania napisz pomoge doradze
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

doradca pisze:co do rozbicia przez router [...]lecz z tego co wiem jest to mozliwe wystarczy terminal wpiac w kompa i z kompa poprowadzic kabel lanowy do routera
Czyli jest tak jak pisałem i bez dodatkowego komputera na chwilę obecną nie da rady tego zrobić. Ale w tym wypadku nawet router już po komputerze może być zbędny, bo obsługa NATu może zająć się sam komp a za nim na drugiej sieciówce wystarczy już sam switch.
felix pisze:
doradca pisze:...z routera kablami do innych stanowisk w razie pytan prosze pisac tutaj lub na priv.
te kable to chyba dałoby się obejść :P :wink:
Oczywiście, jeżeli zrobisz NATa na kompie, to wystarczy do niego podpiąć samego Access Pointa i już masz internet bez-kabli :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

BliSki pisze:
ksen pisze:Ja dzielę sferię z tunerem satelitarnym Dreambox przez kartę sieciową.
Możesz opisać szczegóły? Bo jakoś dziwne to zestawienie.
Normalnie,tuner Dreambox ma w sobie kartę sieciową łączę ją z kartą sieciową kompa kablem cross,dzięki czemu bezpośrednio na tunerze można słuchać radyjek internetowych,ściągać najnowsze softy i dodatki do niego.


"Co ustaiwc/zmienic zeby polaczyc sie z internetem za pomoca Dreambox-a poprzez PC'ta

W kompie:
1 - musisz miec uaktywnione "wspoldzielenie polaczenia internetowego" lub jakis router
2 - adres IP kompa, najlepiej z zakresu/podsieci 192.168.XXX.XXX: np.: 192.168.0.1
3 - maska sieci: 255.255.255.0

W Dreamie:
1 - adres IP w tej samej podsieci co PC (192.168.XXX.XXX) - XXX dowolne z zakresu 1-255 ale inny i najlepiej wiekszy niz w PC) np.: 192.168.0.2
2 - maska sieci (netmask) 255.255.255.0 (taka sama jak w PC)
3 - KONIECZNIE adres DNS (nameserver) - dla modemow TPSA moze byc np. 194.204.159.1
4 - brama (geteway) - adres Twojego kompa bedzie adresem bramki internetowej, tutaj 192.168.0.1"
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

ksen pisze:Normalnie,tuner Dreambox ma w sobie kartę sieciową łączę ją z kartą sieciową kompa kablem cross,dzięki czemu bezpośrednio na tunerze można słuchać radyjek internetowych,ściągać najnowsze softy i dodatki do niego.
Czyli jednak do tego celu wykorzystujesz komputer podpięty przez USB do modemu Sferii (o czym pisałem wcześniej) i to komputer zajmuje się dzieleniem internetu. I właśnie o wyjaśnienie tego to mi chodziło ;)

Dzięki za manual :)
Mi się nie przyda, bo wiem jak to zrobić, ale innym zapewne się przyda :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
felix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-04-17, 18:56

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: felix »

doradca pisze: co do rozbicia przez router Sferia nie zabrania
Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pańskie zapytanie chciałam poinformować, że nasz terminal
może być podłączony tylko do jednego komputera, nie można rozdzielić usługi
na kilka urządzeń.
A więc router nie wchodzi w grę.


Pozdrawiam
Ewa Zioło
Departament Obsługi Klienta
?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

felix pisze:
Szanowny Panie
W odpowiedzi na Pańskie zapytanie chciałam poinformować, że nasz terminal może być podłączony tylko do jednego komputera, nie można rozdzielić usługi na kilka urządzeń.
A więc router nie wchodzi w grę.
?
Ciekawe, słuchamy w takim razie jak to jest :)

Chociaż z drugiej strony, jeżeli komputer zajmuje się rozdzielaniem internet, to punktu "że nasz terminal może być podłączony tylko do jednego komputera" nie łamie się.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: mcaris »

witam dzisiaj zostałem posiadaczem sferia sprawdzam szybkść łącza na tej stronie 4wEB Ba... i takie coś mi wychodzi

Obecnie szybkość Twojego łącza mierzona od serwera TEST.4WEB.PL wynosi:

263.90kbps

możesz ściągać z szybkością 32.99 KB/sec. z naszych serwerów.

moje pytanie czy to normalne? mieszkam w centrum warszawy
sferia+wawa=fajna sprawa
deith
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-21, 10:53

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: deith »

mi średnio wychodzi:
na 4web ok. 250 kb/s
na numion.com download ok. 300 kb/s, upload ok. 140 kb/s

wracając do zasięgu to sferia jakieś dziwne opcje odstawia
mieszkam na białołęce, modem wyświetla mi pełny zasięg
a mojemu sąsiadowi mieszkającemu w domu obok (jakieś 10 m dalej:) powiedzieli że nie ma zasięgu i mu nie podłączą :|
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Mi tez na tej ogólnodostępnej lini info powiedzieli że nie ma mnie na ich mapce zasięgu,dopiero jak znalazłem przedstawiciela sferi na moją okolicę okazało ze jednak jest zasięg.Różnica paru nr domków i na ich mapce już był zasięg,a mojego nie uwzględnili,trzeba samemu dociekać czy jest zasięg bo oni jadą wg jakichś dziwnych mapek....
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: mcaris »

Niby fajnie miałem iplusa teraz mam sferie i jestem zadowolony w centrum wawy prędkoość sciągania do 88kb/s u brata w raszynie juz jest 130kb/s więc mały niedosyt jest zobacze może co sie zmieni ale i tak lepsze jest to niż IPLUS
sferia+wawa=fajna sprawa
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Witam,mam już pierwsze cięcie po przekroczeniu limitu,teraz mam tak;

Obecnie szybkość Twojego łącza mierzona od serwera TEST.4WEB.PL wynosi:

259.20kbps

możesz ściągać z szybkością 32.4 KB/sec. z naszych serwerów.

,he i tak nie jest tak źle w porównaniu z iplusem.Ciekawe kiedy to odblokują.
S F E R I A MOTOROLA A1000 TECHNOMATE 9100
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

ksen pisze:,he i tak nie jest tak źle w porównaniu z iplusem.Ciekawe kiedy to odblokują.
Pewnie od początku miesiąca, czyli od 1 maja :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomek303
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-10, 01:27

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: tomek303 »

Mam sferię już od dwóch tygodni, działa ten wynalazek lepiej niż się spodziewałem transfery rzędu 250-280KB/s osiąga bez większych problemów(dużą poprawe odczułem jak zamontowałem antenke za oknem bo wcześniej było 180KB/s), zastanawia mnie perspektywa korzystania z tego interneciku na działce oddalonej od warszawy 100 km a od granic zasięgu sferii o 60 km, czy próbował ktoś z was już podłączyć do modemu większą antene? podpowiedzcie mi na jakich częstotliwościach sferia pracuje i gdzie można by było poszukać odpowiedniej anteny?
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: mcaris »

Własnie doł. sie do pytania czy i jaką ewentualnie antenke mozna podł. do tego modemiku
sferia+wawa=fajna sprawa
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Czy tylko ja mam takie wrażenie czy SFERIA jakby ostatnio zwolniła..

Obecnie szybkość Twojego łącza mierzona od serwera TEST.4WEB.PL wynosi:

516.20kbps

możesz ściągać z szybkością 64.53 KB/sec. z naszych serwerów.


i tak jest od jakiegoś czasu.Dziwne bo w ciągu tych 10 dni testowych śmigała powyżej 1,5 mb/s
S F E R I A MOTOROLA A1000 TECHNOMATE 9100
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Witam wszystkich. Widzę, że część rzeczy jest tu niejasna, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

1) Sferia nie zabrania w żaden sposób dzielenia łącza. Jedyny problem to kwestia techniczna - router'em tego nie podzielisz (bo musi być dedykowany pod USB). Podobno jest router taki właśnie, Asus'a, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Pewnie swoje też kosztuje.

2) Internet zdecydowanie nie do p2p, jak ktoś z tego korzysta to niech poszuka innego rozwiązania.

3) Jest to łącze radiowe i w tym przypadku trzeba o kilku kwestiach pamiętać:
- połączenia mogą być zrywane, raz na kilka godzin to normalny objaw. Jeśli częściej, na przykład raz na godzinę, to wypadałoby taki problem zgłosić.

- nie ma prędkości gwarantowanej - zgodnie z umową właściwie każda prędkość jest prawidłowa. Warto więc podpisać umowę poza salonem Sferii...

4) ...dlaczego poza salonem? Bo wtedy w ciąg 10 dni od podpisania umowy(często brana pod uwagę jest data aktywacji, ale nie musi tak być) można ją anulować (zostaną zwrócone wszystkie poniesione opłaty). Minus anulowania to to, że trzeba się udać do Warszawy by tego dokonać. I te 10 dni jest zagwarantowane przez prawo polskie: w przypadku podpisania umowy poza siedzibą firmy można taką umowę anulować w ciągu 10 dni.

5) Średnia prędkość tego internetu to ok. 1,2 Mb/s. Ale i prędkość 500+ Kb/s zdarza się bardzo często i raczej nic z tym zrobić nie można.

6) Zwrócę jeszcze uwagę, że łącze nie jest wybitnie stabilne. Zdarzają się przycinki i też się tego nie ominie.
Ksen pisze:Czy tylko ja mam takie wrażenie czy SFERIA jakby ostatnio zwolniła..
Całkiem możliwe... Sferia działa na zasadzie współdzielonego łącza, więc im więcej abonentów tym mniejsza prędkość. Dobra wiadomość jest taka, że co kilka tygodni pojawia się nowy nadajnik, więc będzie to wyglądało coraz lepiej.

EDIT: Ktoś też wcześniej wspominał o tym, że telefon działa, więc internet też musi. To jest wybitna bzdura. Częstotliwość jest ta sama, ale pamiętajcie, że internet jest w technologii EVDO. A z sygnałem EVDO i jego jakością bywa różnie.

EDIT 2: Aha, jeszcze sprawa anteny. :) Antenę inną do modemu oczywiście można podłączyć... ale zdecydowanie odradzam. Danych technicznych nie podam, ale większa jest strata sygnału na antenie niż zysk. Zwłaszcza, że przejściówka jest właściwie niezbędna...
Ostatnio zmieniony 2007-06-14, 06:35 przez Miecio, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ