Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

maciusiek610
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-17, 11:54

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: maciusiek610 »

zle to rozumiesz ;-)
ja dałem 140 funtów za telefon k610i a karta była razem z telefonem. teraz z tego co wiem to telefon potaniał jakies 100 f. na koncie masz chyba 10 funtów a jak ci sie kasa skonczy to idziesz do jakiegos sklepu dajesz top-up i problem z głowy. najlepiej sprawdz jak ktos mam telefon 3g czy ma zasieg 3G. bo gsm i 3g to nie to samo
gizmokaka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-03-22, 01:51
Lokalizacja: koszalin

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gizmokaka »

Witam wszystkich,
Wkrotce wybieram się do UK i bede chcial korzystac z internetu. Nie zalezy mi specjalnie na jakosci polaczenia, a bardziej zeby w ogole jakies polaczenie bylo (strony www, komunikator). Mam w zwiazku z tym pytanko (wlasciwie dwa) do znawcow tematu:)...
1. czy nadal mozna korzystac z uslugi orange - 1Ł za 24h dostepu?
2. czy sa jakies alternatywne rozwiazania, np. internet radiowy czy jakis DSL, a jesli tak to ile to lacznie kosztuje? Ceny DSL mniej -wiecej wiem jakie sa, ale nie wiem jaki jest koszt instalacji, a pozniej abonamentu za linnie telefoniczna.

Bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje :))
gizmokaka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-03-22, 01:51
Lokalizacja: koszalin

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gizmokaka »

1. czy nadal mozna korzystac z uslugi orange - 1Ł za 24h dostepu? [/quote]
Nikt nie odpowiada - znaczy sie chyba, ze nie mozna... :((
Bujakasza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-25, 17:03

T-mobile

Post autor: Bujakasza »

Witam aktualnie mieszkam w Angli i posiadam internet T-mobile (webnwalk). Posiadam opcje za 29 f miesięcznie 3 gb limitu no i tu tkwi problem wyczytałem na stronie t-mobile, ze internet jest nie limitowany i nigdzie nie pisze ze limit danych do ściągnięcia jest 3 gb i tu mam pytanie czy ktos wie czy oby <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> to prawda ? . Niżej przesyłam linka.

http://www.t-mobile.co.uk/eshop/persona ... a-plans.do

No i jeszcze mam 1 pytanie, aktualnie mieszkam w Cramlington miasteczko pod Newcastle no i niedługo przeprowadzam sie do nowego mieszkania nieopodal mcdonalda no i sprawdziłem ze jest tam hot spot BTOpenzone i właśnie mam pytanie czy tego typu hot spot jest platny bo ztego co sie orientuje to hot spot t-mobile jest planty ale jego akurat nie mam w zasięgu.
>Miti<
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-09-17, 11:12
Lokalizacja: Anglia

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: >Miti< »

z uslug orange z tego co sie orientuje nie mozna. w kazdym badz razie mi nie dzialalo.

Bujakasza- nie czytasz wlasnego linka :) na dole strony masz tekst web`n`walk fair usage policy applies. pisze tam ze internet jest co prawda nie limitowany ale poniewaz powinno byc sprawiedliwie i zbyt duzo DL blokowaloby sie siec dokumentnie, mozna sciagac do 3Gb.

zalezy jak masz w umowie, nie mam pewnosci ale chyba nie mozesz uzywac Voip przy tej taryfie? jesli nie to rowniez hot spotow. jesli tak to hot spoty masz za darmo

pisalam o tym na poprzedniej stronie, z tym ze o vodafone (co nie ma znaczenia wszystkie sieci maja ten sam warunek)

dla osob ktore zastanawiaja sie nad bezprzewodowym internetem w anglii i mysla ze nie moga miec landline (broadband )
we wszystkich sieciach czy to w BT, czy np. w orange mozecie wykupic internet do 8MB na numer a nie na adres tzn. ze juz od 5 funtow (normalnie15) na miesiac, bez limitu sciagac . Dziala to w prosty sposob, kupujecie usluge z tzw numerem ( osobiscie mam orange) i nie interesuje ich wasz adres a tylko i wylacznie gniazdko telefoniczne. Montujecie modem sami, rachunki mozecie placic direct debit albo przychodza na adres ktory podaliscie. Kiedy zmieniacie adres zamieszkania zabieracie po prostu sprzet ze soba i podlaczacie w nowymm miejscu.

dodatkowo jesli kupujecie takze komorke z abonamentem macie darmowe rozmowy do ok 100 krajow europejskich na stacjonarne, i wlasnie tej internet za 5 f.

promocje sie caly czas zmieniaja pojawiaja sie nowe lepsze oferty wiec jakby co to za aktualnosc tej oferty nie odpowiadam
natomiast uwazam ze warto sie nia zainteresowac i poswiecic wolny i limitowany komorkowy internet na rzecz co prawda stacjonarnego ale szybkiego broadbandu.
NO MERCY
gizmokaka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-03-22, 01:51
Lokalizacja: koszalin

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gizmokaka »

Bardzo dziekuje Miti za wyczerpujaca odpowiedz :) Ale nie wiem czy to wszystko dobrze rozumiem... Moge sobie zainstalowac ADSL nie posiadajac prawa do lokalu?
I jeszcze jedno pytanko, co w przypadku, gdy w danym lokalu nie ma zainstalowanej lini telefonicznej? - w takim przypadku pozostaje tylko internet albo radiowy albo komorkowy :(...
Szkoda, ze nie mozna juz korzystac z internetu mobilnego 1Ł z 24 h :( Ciezko bedzie zyc bez internetu :((
pozdrawiam
iwan900
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-04-26, 11:34

Bezprzewodowy net w Anglii bez umowy w lapie z portem expres

Post autor: iwan900 »

Witam Wszystkich
Czytalem wszystkie posty w tym temacie z przezprzewodowym netem w anglii pytaniemoje takie mam telefon sony ericsson k800i z technologia 3g oraz laptopa fujitsu siemens amilo M1437G do ktorego nie ma mozliwosci podlaczenia modemu PCMCIA gdyz posiadam gniazdo express czy moze mi ktos cos poradzic czy bede mogl korzystac z neta w sensie tylko gg i jakies stronki www nie chodzi mi o jakies transfery 5 kb/s w zupelnosci wystarczy jak na poslikim modemie chodzi tylko o sam fakt neta tylko jak ja mam to zrobic zeby to dzialalo prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy net w Anglii bez umowy w lapie z portem ex

Post autor: Jaco »

iwan900 pisze:nie ma mozliwosci podlaczenia modemu PCMCIA gdyz posiadam gniazdo express
A to co jest:
KLIK
Dublujesz temat:Mogłeś tutaj napisać o tym: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7088
iwan900
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-04-26, 11:34

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: iwan900 »

oczywiscie mam w lapie przelacznik wireless on off ale niech ktos mi wyjasni jak ta technologia 3g sie spisze wmoim przypadku
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Jaco »

Czytaj
Może to trochę ci rozjaśni umysł. :D
iwan900
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-04-26, 11:34

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: iwan900 »

Czy wie ktos czy ta usluga w orange co podawal Slavny na karte dalej jest dostepna zeby korzystac z niej zs internetu mam SE k800i z modemem i czy ta konfiguracja za 1 funta jest nadal aktywna?
Tomek1981
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-08, 11:51

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Tomek1981 »

Czy ktoś może mi powiedzieć jaki najkorzystniejszy net bezprzewodowy wybrać przez operatora komórkowego w Anglii. Przeczytałem cały ten wątek i powstał mi w głowie niezły mętlik. Bez różnicy dla mnie czy będzie to za pomocą komórki czy za pomocą data card
Awatar użytkownika
WoerGi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-27, 20:14

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: WoerGi »

Polecam neta za 29f w t-mobile jestem zadowolony bardzo, predkosci kosmiczne. Mam modem pod USB i lacze sie przez HSDPA. Limit 3GB miesiecznie mi wystarcza do sciagania mp3 programow itp.
iwan900
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-04-26, 11:34

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: iwan900 »

Tylko pewnie musiales podpisywac umowe z T-mobile na minimum rok? mi chodzi o neta bez wiazania sie jakimi kolwiek umowami
jareksz11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-12, 15:01

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: jareksz11 »

witam
kupilem to web'n'walk w t-mobilu ale nie dziala mi skype a kupilem glownie zeby moc rozmawiac , nie wiem o co chodzi bo predkosci mam niezle jak sciagam cos z netu, ma ktos podobnie??
ŁB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-08-28, 18:03
Lokalizacja: Wrocław / Opole

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: ŁB »

jareksz11 pisze:witam
kupilem to web'n'walk w t-mobilu ale nie dziala mi skype a kupilem glownie zeby moc rozmawiac , nie wiem o co chodzi bo predkosci mam niezle jak sciagam cos z netu, ma ktos podobnie??
Nie działa, bo "Internet access to browse the web, access emails, download files and access audio/video streams, but not voice over IP."
Skype korzysta z voice over IP, a w tej opcji jest to zablokowane.

Jest opcja za 44 funciaki, gdzie VOIP jest dostępne.
jareksz11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-12, 15:01

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: jareksz11 »

no teraz to juz wiem, chcialem to zwrocic bo nie minelo jeszcze 14 dni od zakupu to mi nie chciali przyjac, mozna jakos odblokowac to cudo??
Splesh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-14, 13:03

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Splesh »

Przeczytałem wszystkie wątki i naprawdę nie wiem co zrobić, tym bardziej, że pierwsze wypowiedzi są sprzed roku.

Moja sytuacja wygląda następująco:

w lipcu wyjeżdżam do Anglii, a wracam we wrześniu. W tym czasie chciałbym mieć dostęp do Internetu.

Mam laptopa razem z kartą wi-fi. W Polsce w tym laptopie korzystam z Internetu bezprzewodowego od Orange z użyciem modemu GC85 korzystającego z EDGE i GPRS.

Mam również telefon SE K750i. Chciałbym sie dowiedzieć jaka oferta byłaby dla mnie najlepsza? Chodzi oczywiście o jakąś ofertę typu pre-paid, bez podpisywania umowy.

Internet wykorzystywałbym głównie do przeglądania www, odbierania poczty, gg.

Czy ten modem, który mam lub telefon można jakoś wykorzystać czy trzeba będzie kupować jakiś dodatkowy sprzęt? Jeżeli tak to jaki i ile może on kosztować?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi! Pozdrawiam.
iwan900
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-04-26, 11:34

orange za funta

Post autor: iwan900 »

sluchajcie mam teraz telefon samsung D600 posiada on modem wszystko na kompie ma zainstalowane elegancko robie polaczenie telefoniczne oczywiscie wczesniej wysylam smsa z karty angielskiego orange o tresci world 1 na nr 6610 przychodzi sms zwrotny ze mam aktywowany net do polnocy. Wpisuje dane takie jak: user: user, password: password i lacze sie przez nr *99 (krzyzyk na koncu, nie wiem gdzie na ang klawiaturze jest krzyzyk) i pokazuje sie na pasku w prawym dolnym rogu ikonka modemu i wybiera mi polaczenie i po chwili wyskakuje blad ze brak sygnalu i nie moge sie za chiny polaczyc probowalem juz to czynic o kazdej porze i nei dziala czy ktos wie co moze byc nie tak? pozdrawiam
stecko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-24, 12:45

T-Mobile

Post autor: stecko »

Witam

Mam pytanko odnosnie internetu t-mobile. Wzialem opcje pod usb modem i abo za 29f i mam pewioen problem ze sciaganiem. Poprzez strony idzie nawet nawet(te 3,6 Mb to sciema bo u mnie max idzie ok 120kb/s) ale nie moge sciagac poprzet torrenty(utorent,bit comet) jak sprawdzam port to zawsze mam zablokowany :/ dlaczego? czy tmobile poblokowal porty? mozna to jakos ominac? uzywam avast i zapora w windows ale te programy sa odblokowane... z gory dzieki za pomoc

pozdr
qpidyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-03, 14:58

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: qpidyn »

Witajcie rodacy w UK!! :)
Jestem wlasnie w Barnsley, pilnie potrzebuje dostepu do internetu przez komorke, mam Bluesoil na laptopie i sagem myx6-2 , w nim karte T-Mobile pay as you go do neta (walk'n...). W polsce dzialalem na simdacie. PROSZE napiszcie jak skonfigurowac neta w T-Mobile w tej chwili? (co wklepac w komorce, co w laptopie)? BARDZO PILNE"!!
Z gory dzieki
technoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 17:16

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: technoman »

tez by mi sie to przydało...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Jaco »

technoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 17:16

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: technoman »

dzięki Jaco. tego właśnie szukałem

mam pytanie,
wyjezdzam do anglii w czwartek ale tylko na tydzień i przez ten czas będę dosyć często korzystał z internetu.
zastanawiam sie nad t-mobile Web'n'walk Plus za 29funtw i nawet moge tyle przeznaczyc,
chodzi mi o to zeby internet chodzil w miare szybko i sprawnie
Przez ten tydzien bede w Derby w Anglii i z tego co widziałem na mapkach jest tam UMTS. Aktualnie w polsce korzystam z blueconnect w laptopie wiec mam karte PCMCIA do laptopa (globetrotter fusion +) z obsuga UMTS/HSDPA

zastanawiam sie jeszcze nad siecia orange, czytalem poprzednie posty i pisaliscie ze jest opcja korzystania z neta na jeden dzien za 1 funta. czy jest to nadal aktualne? ktora opcja bedzie dla mnie korzystniejsza? prosze o porady

pozdrawiam
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Opcja za 1 funta dziennie jak najbardziej aktualna w z tym że w T-Mobile. Jest tylko blokada na hdspa więc maksymalnie można fruwać na umtsie 384 kilo - jak dla mnie nie jest zle. W Orange teraz nie wiem jak jest. I niestety jak sie dzisiaj dowiedziałem najprawdopodobniej w tej opcji w t-mobile jest limit dziennego sciągania danych - 40 mega
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Już mam informacje o Orange prepaid a więc:
1 funt dziennie - limit najprawdopodobniej 15 mega skype nie pójdzie
2 funty dziennie - żadnych limitów danych , skype chodzi
40 pensów dziennie za 15 minut- żadnych limitów, skype nie wiem czy chodzi.

Uslugi te możemy oczywiście zamówić tego samego dnia na ten sam dzień, czyli placić za net tylko wtedy kiedy nam pasuje.

Inne sieci w prepaid są nieatrakcyjne.

Mając komórke w abonamecie (contract) za możliwość zryczaltowanego korzystania z netu miesięczne dodatkowe oplaty abonamentowe wynoszą:

Orange: 5 funtów - wszystkie weekendy i święta państwowe
8 funtów - wszystkie dni miesiąca
Limit najprawdopodobniej 1GB - ale posiąć sie za to nie dam

3: 5 funtów - wszystkie dni miesiąca

T-Mobile 7,50 funta - miesięcznie

Popularna wsród Polaków na wyspach sieć O2 nie ma żadnej sensownej oferty na net, ceny mają kosmiczne więc nie ma sensu sie tu rozpisywać

Jak ktoś coś będzie wiedzial o tanim necie z sieci komórkowych niech koniecznie sie tu dopisze.

Pozdrawim
wojth
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-11, 21:02
Lokalizacja: SZCZECIN

internet bezprzewodowy

Post autor: wojth »

witam wszystkich moja sprawa przedstawia się nastepująco za tydzień jadę do uk a konkretnie do BRADFORD i wiem że tam gdzie będę mieszkał nie ma gniazdek więc potrzebuje internetu bezprzewodowego,mam se k750i i laptopa w co musze się zaopatrzyc abym mógł korzystać z internetu prosze o odpowiedz jak dla kogoś kto <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie kuma się na kompach
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Fanta »

Na początek szczegółowo zapoznaj się z FAQ.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: kedi »

Widze że na wyspach brytyjskich dokonuje sie kolejny skok cenowy.
Cennik miesięcznych abonamentów 1Gb - 10 funtów, 3 GB -15 funtów, 7 Gb - 25funtów.
http://www.three.co.uk/personal/product ... /index.omp
A zasięg 3G mają przyzwoity
http://www.gsmworld.com/cgi-bin/ni_map.pl?cc=gb&net=hu
Kalkulator ceny modemu w zależności od wysokości abonamentu i dlugości okresu umowy:
http://threestore.three.co.uk/mixnmatch ... 3GUSBMODDS
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

Aktualne ceny dostępu do internetu w angielskim prepaid
Orange:
-1 dzień- nolimit/1GPB
-7dni -nolimit/5GPB
Three:
1GB/10GPB - pakiet ważny 30dni.
ODPOWIEDZ