Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Luksi

Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Luksi »

Witam serdecznie.
Mam drobny problem. Wkrotce mam zamiar zakupic sobie laptop, aby moc m.in. miec dostep do bezprzewodowego internetu.
Wyjezdzam niedlugo do Anglii i tenze laptop z dostepem do internetu bedzie swoistym osrodkiem pracy i komunikacji
I tutaj musze przyznac, ze nie bardzo sie na tym znam :)
Chodzi mi o to, ze chcialbym miec dostep do internetu na moim laptopie w domu, na uniwersytecie oraz w pracy - w 3 roznych miejscach (oczywiscie chodzi o Wlk. Brytanie).
Zapewne racjonalnym rozwiazaniem bedzie internet komorkowy.
I co tak naprawde potrzebuje, aby taki dostep do internetu uzyskac???
W gre wchodzi nieograniczony dostep do internetu po oplaceniu np. miesiecznego abonamentu (czy cos w tym stylu, jak juz informowalem, nie jestem dobry w tym temacie).
Do kogo mam sie zglosic, o co zapytac i co potrzebuje???
I w jakiej to jest cenie taki miesieczny abonament?
Informuje, ze zajrzalem na strony operatorow komorkowych w Anglii, ale im wiecej czytalem tym wiekszy mam metlik w glowie.
Ktos juz informowal na tym forum, ze jakies karty potrzebne do podlaczenia z tylu laptopa (polecal Vodafone), ale nie do konca rozumiem o jaka karte mu chodzilo.
Czy aby miec ten internet to potrzebny jest telefon komorkowy (a jesli tak to jakis specjalny model) i czy musi on byc koniecznie w sieci operatora u ktorego zamierzam zalozyc sobie ten internet??? I co tenze telefon komorkowy ma do tego internetu w laptopie???
Bede wdzieczny za jakies informacje na ten temat.
Moze ktos juz aktualnie przebywa w Wlk. Brytanii i moglby mi udzielic kilku rad albo nawet szczegolowej instrukcji... :)
Z gory dziekuje za okazana pomoc :)
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: dreamoftheviper »

Kup sobie modem na PCMCIA bez sim locka i kup w angli sobie karte startową jakiegoś operatora który oferuje internet przez komórke (tak jak SIMDATA w iPlusie) i będziesz miał internet (na takiej zasadzie jak telefon na karte ) Pozdrawiam
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

dreamoftheviper pisze:Kup sobie modem na PCMCIA bez sim locka
Nie za bardzo rozumiem. Znaczy sie, ze gniazdo PCMCIA w laptopie ma zalozony sim lock?
dreamoftheviper pisze:kup w angli sobie karte startową jakiegoś operatora który oferuje internet przez komórke (tak jak SIMDATA w iPlusie) i będziesz miał internet (na takiej zasadzie jak telefon na karte ) Pozdrawiam
Czy to jest jednoznaczne z tym, ze aby miec dostep do netu w moim laptopie powiedzmy np. od Vodafone to moja komorka MUSI byc u tego konkretnego operatora???
I jaki jest koszt miesieczny takiego bezprzewodowego netu? U ktorego wiec operatora wychodzi to najtaniej przy jednoczesnie porownywalnie dobrej usludze netu w laptopie? Czy ktos zna ceny? Bo ja szukalem i szukalem i tylko w Vodafone znalazlem... :)
Aha, jaka role odgrywa komorka w tej calej sprawie? Czy trzeba ja jakos podlaczac do tego laptopa? Bo np. ja mam komorke w sieci O2
Czy moglbym dostac odpowiedni link aby dowiedziec sie nieco wiecej na ten temat. A moze ktos mi pomoze na tym forum :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: bob »

Zrozumiałe, że możesz nie kumać tematu ale dreamoftheviper napisał "Kup sobie modem na PCMCIA bez sim locka" a nie -kup sobie gniazdo PCMCIA bez simlocka.Co do cen to musisz jeszcze raz wejść na strony O2,Vadafone,One,3,Orange i wyszukać coś w stylu DATA CARD PRICES OR MOBILITY INTERNET ,PREPAID CARD INTERNET,zastanowić się czy będziesz miał tam komórkę i może usługę internetu dołączyć do usługi rozmów telefonicznych .Może poczytać trochę na www.3G.co.uk no nie wiem co jeszcze.
pozdrowienia bob :)
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

bob pisze:Zrozumiałe, że możesz nie kumać tematu ale dreamoftheviper napisał "Kup sobie modem na PCMCIA bez sim locka" a nie -kup sobie gniazdo PCMCIA bez simlocka.Co do cen to musisz jeszcze raz wejść na strony O2,Vadafone,One,3,Orange i wyszukać coś w stylu DATA CARD PRICES OR MOBILITY INTERNET ,PREPAID CARD INTERNET,zastanowić się czy będziesz miał tam komórkę i może usługę internetu dołączyć do usługi rozmów telefonicznych .Może poczytać trochę na www.3G.co.uk no nie wiem co jeszcze.
pozdrowienia bob :)
Dzieki Bob.
Rzeczywiscie nie zrozumialem pierwszego zdania :)
Dzieki za link do strony.
Znalazlem cos takiego:

1. Vodafone
http://mobiles.co.uk/vodafone-3g-mobile ... -card.html

2. Orange
http://mobiles.co.uk/orange-3g-fusion-w ... -card.html

3. O2
http://www.o2.co.uk/business/tariffs/da ... 03,00.html

Czy to jest wlasnie to czego szukam - oplaty miesieczne za uzywanie bezprzewodowego internetu na laptopie?
I jeszcze jedno: czy potrzebuje komorki aby moc sobie takie lacze internetowe zalozyc? Jezeli tak, to czy jest to jakis specyficzny model?
I czy bede ja musial miec w sieci operatora u ktorego zdecuduje sie zalozyc internet? Czy jest mozliwe np. miec komorke w O2 a internet w np. Vodafone?

Pozdrawiam
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

Kurcze nacisnalem nie ten guzik co trzeba i sie wyslalo a ja jeszcze nie dokonczylem :)
Chodzi o ten limit MB, ktore otrzymujesz wybierajac konkretny plan taryfowy (np. w O2 za 8 funtow masz 5MB itp.).
Jaka jest rozsadna ilosc tych MB, aby moc bezproblemowo korzystac z internetu przez caly miesiac.
Oto do czego bede potrzebowal internetu:
- przegladanie poczty i wysylanie maili
- czytanie wiadomosci w internecie z roznych stron w roznych jezykach
- ogolne przegladanie sieci
- od czasu do czasu sciagniecie jakis plikow na dysk potrzebnych do nauki i pracy (moze byc czeste, ale watpie)
- zabawa z eMule praktycznie nie wchodzi w gre, co najwyzej czasem jakis plik muzyczny lub podobnej wielkosci pliki (nie czesto, powiedzmy 1-2 dziennie)
Prosze o porady
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: magmike »

http://www.prepaidgsm.net/en/uk.html tu masz ceny prepaidów (data calls)
pozdrawiam, magmike
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

magmike pisze:http://www.prepaidgsm.net/en/uk.html tu masz ceny prepaidów (data calls)
Dzieki za link.
Tylko, ze ja nie potrzebuje cen polaczen telefonicznych w kartach typu pre-paid tylko cen miesiecznego abonamentu internetu do mojego laptopa w poszczegolnych sieciach oraz porady na moje powyzsze pytania.
Pozdrawiam
P.s. Chyba, ze na tej stronie powyzej to gdzies jest a ja glupi nie moge znalezc :)
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: dreamoftheviper »

Sorry że tak późno odpisuje ale dzięku BOB że mnie wyręczyłeś i wytłumaczyłeś dokładnie mój post koledze Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: klisza »

Moim zdaniem do swobodnego korzystania potrzebny ci jest 1 GB, czyli we wszystkich tych sieciach jest to dostep "nielimitowany", tylko po 1 GB mogą ci obniżyć prędkość. Komórka może zastąpić modem, który od nich dostaniesz. Jeśli masz dobry telefon, który obsługuje np. EDGE lub UMTS to szczeże mówiąc tą kartę (modem) możesz sprzedać i do internetu użuwać telefonu. Da ci on takie same możliwości co modem a przy okazji zaoszczędzisz troche pieniędzy. Musisz go wtedy podłaczyć do laptopa kablem USB, podczerwienią bądż bluetoothem, wsadzić do niego (telefonu) karte sim, ktorą dostaniesz z usługą i surfujesz do woli w każdym miejscu anglii.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: klisza »

Oczywiście komórka nie jest tu potrzebna, bo do połączenia wystarczy sam modem do laptopa. Jeśli jednak masz komórke w której będzie działała karta sim od operatora u którego zamówisz internet (czyli komórka będzie kupiona w tej samej sieci lub będzie miała złamany simlock) to możesz jej używać zamiast modemu, który od nich dostaniesz.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: magmike »

Anonymous pisze:
magmike pisze:http://www.prepaidgsm.net/en/uk.html tu masz ceny prepaidów (data calls)
Dzieki za link.
Tylko, ze ja nie potrzebuje cen polaczen telefonicznych w kartach typu pre-paid tylko cen miesiecznego abonamentu internetu do mojego laptopa w poszczegolnych sieciach oraz porady na moje powyzsze pytania.
Pozdrawiam
P.s. Chyba, ze na tej stronie powyzej to gdzies jest a ja glupi nie moge znalezc :)
Na tej stronie masz prepaidy a potem w tabelkach Data calls, które oznaczają właśnie transmisję danych (internet) i opłaty za tą usługę. Wybierasz najtańszego prepaida, wkładasz SIMa do telefonu i jak już moi poprzednicy pisali łączysz telefon z laptopem i masz internet. Widzę że nie orientujesz sie za bardzo w temacie więc polecam od razu jako telefon Nokie ;-) ( http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=622 ) i przetestowanie tego połączenia w Polsce na starterze Simdata Plusa.
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:47 przez magmike, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, magmike
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

dreamoftheviper, Bob, magmike, klisza - wielkie dzieki!!!
Super odpowiedzi!!! W koncu zrozumialem o co chodzi w tym wszystkim
Wlasnie tego szukalem :)
Wielkie dzieki!!!

I pytanie do kliszy :)
Jak to wykalkulowales, ze bedzie mi potrzebny ok. 1GB???

W poszczegolnych sieciach przedstawia sie to w sposob nastepujacy:
1. Orange:
10 funtow -> 7MB
20 funtow -> 65MB
45 funtow -> nieograniczony

2. Vodafone:
25 funtow -> 250MB
45 funtow -> nieograniczony
95 funtow -> nieograniczony (szczerze mowiac to nie bardzo wiem czym rozni sie ten pakiet od powyzszego. czyzby tylko dodatkowymi 100MB roamingu???)

3. O2
8 funtow -> 5MB
14,50 funtow -> 36MB
18,50 funtow -> 75MB
25 funtow -> 200MB
40 funtow -> 512MB
75 funtow -> nieograniczony

I tak sie przedstawiaja ceny poszczegolnych pakietow (z tego co mi sie udalo znalezc w sieci).
I tak patrze i patrze na ta siec Vodafone (wydaje mi sie najbardziej korzystna z nich wszystkich) i zastanawiam sie ktory pakiet bedzie ten najlepszy dla mnie.
25 funtow i 250MB oraz 45 funtow i nieograniczonosc.
I takie pytanie mam: czy przesyl 250MB jest opcja wystarczajaca jak dla mnie czy nalezy bezwzglednie brac ten pakiet za 45 funtow???
Zapewne niektorzy z was maja jakies doswiadczenie w tej kwestii i mam nadzieje pomoga mi wybrac (moze mieszkaja w Anglii czy gdzies w poblizu i sie orientuja jak naprawde z tym jest) :)
Wiec, co o tym sadzicie???
Pozdrawiam i wielkie dzieki jeszcze raz
P.s. Dzieki klisza za szczegolowe wytlumaczenie. Jak dla takiego raczkujacego w tym temacie uzytkownika, sposob w jaki to przedstawiles jest wysmienity. Dzieki :)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: klisza »

Ja korzystam z internetu komórkowego w podobny sposób, ktory przedstawiłeś. Codziennie przegladam troche stron www, poczte, co jakiś czas ściągam niewielkie pliki a emule i innych p2p <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie ruszam. Przy takim korzystaniu miesięcznie zuzywam jakieś 800 MB. Dlatego myślę, że powinieneś wybrać jakąś opcję pomiędzy 500 a 1000 MB. W ofertach tych operatorów jedynymi ofertami z tego przedziału są: 512 MB w O2 i nielimitowany. Jednak te 512 MB jest jedynie o 5 funtów tańsze niż nielimitowany w innych sieciach. A najlepiej jakbyś przed wyjazdem do Anglii (jeśli zdążysz) zrobil sobie test przez kilka dni np. na simdacie (oferta pre-paidowa sieci plus z tanim dostępem do netu) albo nawet na innym łączu. Używałbyś go przez te paredni tak, jak zamierzasz to robic w Anglii i policzył ile to mniej więcej wyjdzie przez miesiąc.
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

Okay, czyli to jest tak (zakladam nie korzystanie z komorki do laczenia z internetem):

1. Potrzebuje laptop (to oczywiste, w koncu gdzies ten internet trzeba odbierac :) )

2. Do tego laptopa podlaczamy taka oto data card
http://mobiles.co.uk/vodafone-3g-mobile ... -card.html
czy ta karta to jest wlasnie wspomniany przez was modem???

3. Instalujemy oprogramowanie otrzymane od dostawcy internetu (w tym przypadku Vodafone) i odpowiednio go konfigurujemy

4. Po oplaceniu z gory (czy placi sie z gory za nadchodzacy miesiac, np. w maju juz za czerwiec?) abonamentu miesiecznego (np. w Vodafone 45 funtow) mozemy korzystac do woli :)

Czy aby moc w koncu uzywac ten internet na laptopie to powinienem zrobic cos jeszcze? czy pominalem jakis punkt podlaczania tego internetu?
Pozdrawiam
P.s. Coraz blizej sukcesu w tlumaczeniu mi tego zawilego dla mnie problemu :)
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

I co???
Nikt mi nie pomoze??? :(
Ale jak trzeba poczekac, to ja tak zrobie :)
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: klisza »

Wszystko się zgadza. Ta karta to wlaśnie modem. Do korzystania z internetu nic więcej nie jest ci potrzebne. Jednak radziłbym przemyśleć jeszcze kilka innych spraw - w końcu musisz podpisać cyrograf na 2 lata i nie będzie już od tego odwrotu.

W odróżnieniu do internetu kablowego na jakość połączenia wpływa np. zasięg i technologia, w zasięgu której się znajdujesz. Zasięg danej sieci można łatwo sprawdzić komórką - im więcej kresek, tym lepsze będzie polączenie z internetem w tym miejscu. Radziłbym też wybrać sobie modem który ma gniazdo antenowe bo może byc tak, ze np. przy oknie będzie lepszy zasięg niż przy łużku. Gdy dokupi się małą antenkę można ją wtedy postawić na parapecie by mieć lepsze połączenie bez konieczności przenoszenia się z laptopem. Tu właśnie z modemami wygrywają telefony, które można połączyć bezprzewodowo przez bluetooth. A z technologiami wygląda to tak: w całym kraju masz zasięg GPRS, jednak on daje ci prędkość max. 54 kb/s, jeśli jesteś w zasięgu EDGE, który jest na mniejszym obszarze to transfery są max. 240 kb/s czy coś koło tego, jeśli natomiast jesteś w zasięgu UMTS totransfery są do 384 kb/s, ale tą technologią jest pokryty najmniejszy obszar kraju. Sprawdź mapki zasięgu wróżnych sieciach i zobacz z czego będziesz mógł korzystać w swoim rejonie.[/url]
Gość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Gość »

Dzieki klisza. Wiedzialem, ze moge na ciebie liczyc :)
Pelen profesjonalizm z twojej strony.
Czyzbys pracowal w firmie telekomunikacyjnej? :)
Pozdrawiam
W razie jeszcze jakichs pytan to bede pisal :)
Jeszcze raz dziekuje
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: klisza »

Nie ma za co.
Nie pracuje w żadnej firmie. Po prostu używam takiego internetu, bo w miejscowości,w której mieszkam nie ma innych możliwości. :?
Pozdrawiam.
rafaltje
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-19, 22:24

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: rafaltje »

Wiatjcie!
Chcialbym powrocic do tematu. Otoz z tego co wyczytalem wszystkie te pakiety o ktorych piszecie odnosza sie do stalych abonentow jednej z sieci (pay monthly). A jakie sa mozliwosci gdy nie moge podpisac umowy i korzystam z opcji pre-paid,a konkretnie pay & go - O2?
Jak uzyskac polaczenie z internetem?
Mam nokie N70, laptop, polaczenie bluetooth.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: magmike »

ustawienia do Nokii w UK
settings O2
zainstaluj BT i powinno być do wyboru w programie: połączenie DUN (Dial-Up Networking)
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: evad »

szanowni panowie - po pierwsze, w UK nie istnieje odpowiednik simdaty (o czym zresztą już było pisane na tym forum), a GPRS w prepaidach wychodzi raczej bardzo drogo. a po drugie, oferty Orange, Vodafone i O2 w zakresie mobilnego dostępu do internetu kasuje niedawno wprowadzona oferta T-Mobile web'n'walk Professional (i o tym też było pisane ;).

szczegóły oferty:
http://www.t-mobile.co.uk/Dispatcher?me ... cePlan=pmt

w skrócie: oferta dotyczy karty Option Globetrotter GPRS/UMTS (za free z kontraktem na 18 m-cy lub za Ł58.75 przy kontrakcie na 12 m-cy) razem z taryfą, w której za Ł19.99/m-c otrzymujemy 2 GB limitu (!), po którym 'mogą, ale nie muszą' obciąć transfer - tak jak w polskim BlueConnect. u konkurencji w podobnej cenie otrzymujemy sporo niższe limity, więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać. aha, niestety jedynym minusem oferty jest zastrzeżenie nie korzystania z VoIP, no ale za tę cenę można to raczej przełknąć...
Dawid 'evad' Lorenz
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Slavny »

Jestem obecnie w UK a dokladniej w sheffield,sprawy maja sie tak :Przy uslugach typu Pre Paid co tu sie nazywa Pay & Go nie daja za wiele wyboru na laczenie sie z netem.Np O2 pozwala tylko na wap w komorce a nie pozwalaja na laczenie sie z netem przez kompa,wiec nie mozna patrzec na ceny MB w danej sieci.Mi sprzedawca powiedzial ze bez problemu moge sie laczyc a pozniej okazalo sie ze to lipa.Ogolnie sprzedawcy sa slabo poinformowani w salonach.W chwili obecnej uzywam karty Pay & Go w Orange i wykupuje pakiety 4MB za 4 funty lub nielimitowany dostep przez 24h za 1funta.Problem polega ze trzeba zawsze zamawiac kolejny pakiet a polaczenie z Customer Service kosztuje 25pensow. Jakby ktos mial jakies pytania tel.+44 777 248 1288

Pozdrawiam
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
broker2004
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-12-12, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: broker2004 »

Witam, wlasnie zagadzam sie ze nei mozna tam korzystac w o2 tak jak u nas z gprs na laptopie, tylko w fonie:/ Probowalem przez nokie 6230i, przez motorole v3 i doopa, na telefonei jest, jako modem nie dziala:(
czyli mam sobei kupic zwykla startowke orange?? I co? jak codziennie bede ten pakiet neilimitowany bral to bede mial za okolo 40Ł nieograniczony limit? Jakies komendy do zamawianai tego pakietu? Nie ma innej opcji jak data sim serio?
pozdrawiam,
maciusiek610
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-17, 11:54

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: maciusiek610 »

hej wlasnie siedzie w anglii i szukam jakiegos sposobu dosatepu do netu nawet tylko do gg ;-)
przeczytalem o tej ofercie w orange ale wie ktos jak to sie zamawia ??
przylaczam sie do prosby kolegi i prosze o wiecej informcji
w telefonie mam O2 ale z tego co przeczytalem to nir mozna go wykozystac jako modemu ;-(

pozdrowionka
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Slavny »

Już służę radą....

Kupujesz karte Orange Pay&Go ,wysyłasz sms o treści WORLD 1 na nr 6610 i po chwili dostajesz sms zwrotny z informacją ze zostal aktywowany dostep.Małe sprostowanie:nie sa to 24h tylko od momentu w ktorym wysylasz sms do północy tego dnia..czyli jesli wyslesz 00:05 to masz 23h i 55m...:)

Z tego co wiem nie da sie w innej sieci uzywac normalnego neta.Ja uzywam w orangutanie i teraz po zmianie telefonu na se k6ooi mam 24h na dobe umts i kolo 0,5Mbita w downloadzie...skype z video dziala bez zarzutu...
tak wiec polecam ten zestaw w orange za 59 funtów

W o2 da sie uruchomic neta ale tylko w obrebie strony www.o2.co.uk

Aha w Orange ta usluga nazywa sie Orange World i poza smsem nie wymaga dodatkowej aktywacji...

dane do połaczenia
user:orangeworld
password:orangeworld
nr standard:*99***1# gdzie liczba 1 jest wartoscia cid w telefonie

lub

user:user
password:pass
nr *99#

Na jednym i drugim dziala i co ciekawe tych danych nie podaja w zadnym salonie a Customer Service robi wielkie oczy jak slyszy ze ja tego uzywam w kompie a nie w komorce :D:D:D
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: evad »

Slavny pisze:Z tego co wiem nie da sie w innej sieci uzywac normalnego neta.
kolega raczy żartować. bez problemu da się z T-Mobile i Virgin Mobile - osobiście się łączyłem. problemy miałem z O2, gdzie bez dodatkowej aktywacji można korzystać chyba tylko z WAP. innych sieci nie sprawdzałem.
Dawid 'evad' Lorenz
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Slavny »

Dlatego nie napisałem ze sie nie da ,tylko "z tego co wiem" W sklepach typu phones 4 you twierdza ze w uslugach typu pre paid <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie ma mozliwosci korzystania z internetu na pc...Ogolnie mocno niedoinformowany naród.Napisałem swoje doswiadczenia i jesli sie to komus przyda to daj boziu zdrowie....
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Urgal 2topory
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-09-20, 17:07

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Urgal 2topory »

Witam
Obecnie jestem w anglii i MUSZE jakos podlaczyc sie do netu, ale nie moge zwiazac sie na 12/18m bo za 6 bede w Polsce spowrotemuTa opcja z Orang'u L1 za 1 dzien nielimotowanego neta jest swietna :D I tu moje pytanie.
1 czy ta opcja dalej istnieje (na stronie orangu nie ma ani slowa o tym, w salonie powiedzieli mi ze jest i owszem ale tylko na komorki wiec obawiam sie ze mogli ograniczyc ten net do WAPu
2 czy konfiguracja ogranicza sie do
orangeworld
orangeworld
*99***1#
Czy moze w tel tez trzeba cos skonfigurowac
Pozdrawiam
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Slavny »

Tak ta opcja istnieje nadal,oni cie nie poinformuja bo uzywaja tego do wapu w komorkach ale dziala bezproblemowo na pc.Ja w czasie 3 miesiecznego pobytu zassalem za pomoca tego polaczenia kilkanascie GB danych ( polskie filmy,muzyka,rmf fm na zywo itp)

Pozdrawiam

raczej uzywaj :
nr: *99#
user:user
password:password
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
ODPOWIEDZ