[Sferia] Opinie o internecie w Sferii

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: Jaco »

wodzuu pisze:Poczta Powolna sprawia, iż rachunki do mnie docierają z kilku tygodniowym opóźnieniem, a Sferia już nawet do mnie nie dzwoni w sprawie braku uiszczonych opłat
W mojej radiowej sieci jest odgórny zapis płatności do 10 każdego miesiąca i nie czeka się na rachunki. Stała opłata za dostęp. Ja płacę przez internet więc płatność jest zawsze na koncie usługodawcy w określonym terminie.
Sory za OT. :D
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: al-czerniawski »

Szczęśliwy Wodzuu nie ma problemów z rachunkami Sferii bo:
wodzuu pisze:Ja znikam w otchłani konkurencji
:papa:
wodzuu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-03-04, 16:47
Lokalizacja: wawawawawa

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: wodzuu »

al-czerniawski pisze:Szczęśliwy Wodzuu nie ma problemów z rachunkami Sferii bo:
wodzuu pisze:Ja znikam w otchłani konkurencji
:papa:
Wodzu znika jeszcze w tym miesiącu i nie pisał, że zrobi to w ciągu dwóch minut :P
Na razie delektuję się jeszcze zanikającym transferem rzędu kilku kbps :)

A nawiązywałem do tego, że wczoraj przyszła fakturka wystawiona 24 kwietnia :P


Wygania mnie ten Czerniawski, no.. :> :P
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: DJ1910 »

Z tego co tu czytam, to chyba wiekszego shitu niz Sferia to w Polsce nie wymyślono :cwaniak:
Ostatnio zmieniony 2008-05-23, 18:33 przez DJ1910, łącznie zmieniany 1 raz.
sferia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-08, 16:58
Lokalizacja: Otwock

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: sferia »

Sferia nie jest dobra. sam mam i jest dno!
Polecam upc.
Sferia co 40 min mi się odłącza net+ baaardzo wolno się wgrywają filmiki z net'a.
adozet

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: adozet »

zmieniałem taryfę z l na mega - przez 4 dni mialem net z szybkoscią modemową .... zmienialem taryfę z mega na giga i szybkosc z 2.4 :rotfl: na 3.1 :rotfl: :rotfl: :rotfl: - nie skasowali u siebie starego limitu :dobani: i naliczyli na fakturze opłatę za net i dzierżawę razy dwa ... i co ? i nic ... rada pani z bok ( w centrali na adzielnej) - "lepiej niech pan zaplaci bo dzial windykacji wylączy net a ajk rozpatrzymy reklamacje to przesuniemy rozliczenie na nastepne miesiace ".... :klnie: ... na to ja :
- a o sprawie sądowej za wyłudzenie pieniedzy to pani szefowie słyszeli ?
na to pani znikła za jakimis drzwiami i nie było jej 10 min ... wróciła i zaczęła przepraszac i juz nie było mowy o zapłacie i " przesunieciach " ... , po prostu "awaria systemu"...
to samo ( jakość usług i reklamacje ) jest z telefonami nomadycznymi w sferii ... żal czasu i nerwów ..
ryniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: 0-22

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: ryniek »

No ja akurat aż takich tragicznych problemów nie mam....pop prostu chciałbym ten limit w miarę "ludzki" - nie 4 GB tygodniowo ale przynajmniej 40GB miesięcznie no i żeby przyspieszył net chociaż do 5 góra 6 MB/s to byłaby kozak oferta :) :cwaniak:

PS: Mam Ubuntu 8.04.1 a nie wyświetla mi ikonki Ubuntu, widać skrypt forum nie obsługuje jeszcze Hardy Heron :niepewny:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: bob »

ryniek pisze:Mam Ubuntu 8.04.1 a nie wyświetla mi ikonki Ubuntu, widać skrypt forum nie obsługuje jeszcze Hardy Heron :niepewny:
Niestety ale to wina FF3. :(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: zDaleKi »

ryniek pisze:Mam Ubuntu 8.04.1 a nie wyświetla mi ikonki Ubuntu, widać skrypt forum nie obsługuje jeszcze Hardy Heron
Jak już pisał bob, FF3 tak dziwnie się przedstawia i nie znam sposobu żeby to działało poprawnie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adozet

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: adozet »

u mnie sytuacja z fakturą za net powtórzyła sie po miesiącu :) i znowu złożyłem reklamacje ... i reklamacje rozpatrzyli pozytywnie - tzn . nie okradli mnie .. ale wyłączyli bez uprzedzenia net i telefony ( ustawa tego zabrania - ale co tam ustawa dla sferii :cwaniak: ) i jak po mojej interwencji włączyli to przysłali mi pismo po 2 dniach od interwencji - ze mi wyłączą ... :P ( pismo miało datę o 1 dzień późniejszą niż włączenie usług ....) :rotfl: sferia rządzi... :dobani:
wodzuu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-03-04, 16:47
Lokalizacja: wawawawawa

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: wodzuu »

Witam ponownie szanowne grono forumowiczów :)

Okazałem się nadmiernie cierpliwy i dopiero w tym tygodniu zrywam umowę ze Sferią :P
Podpisałem już umowę na inny bezprzewodowy internet (ostanio głośno o tym w 28 polskich miastach ;) ) i jestem bardzo zadowolony!

Jest jedna rzecz, która podczas płacenia ostatniego rachunku na Dzielnej strasznie mnie oburzyła.
Otóż pewien osobnik pochodzenia azjatyckiego miał podpisaną umowę ze Sferią. Przyszedł do biura, żeby poskarżyć się, że ma tylko 512 kbps (szczęściarz jeszcze narzekał :P ). Pani konsultantka poleciła mu zmianę umowy. Pan Abonent zapytał się czy wtedy będzie miał szybszy internet i ona odpowiedziała mu, że jeśli podpisze umowę na "wyższą taryfę" (dokładnie nie wiem o jaką chodziło- chyba zmiana z 2.4 na 3.1 Mbps czy coś takiego)..., to będzie będzie miał większy transfer. Skoro i tak nie osiągał nawet połowy możliwości modemu, to miał mieć lepiej z nowym? Teoretycznie jest to możliwe, ale akurat w to wątpię..
To jest po prostu skandal! Fakt, że klient niezbyt dobrze mówił i rozumiał po polsku nie oznacza, że można tak perfidnie go oszukiwać!

Miecio, czy to jest standard w Sferii ??

Żałuję, że nie wróciłem i nie wytłumaczyłem mu, że go robili w balona... :(
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: DJ1910 »

Cały ten wątek dowodzi że jak sie amatorzy biorą za poważne sprawy, to sie dzieje to, co sie dzieje w Sferii.

W kazdym cywilizowanym kraju taka firma szybko by musiala zwinąć manatki i błagać klientow by w sadzie ich nie zalatwili, a w Polsce samowolka :) Coś jak PZPN :D
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: al-czerniawski »

W naszym, może mniej, cywilizowanym kraju mamy jednak demokrację i możemy sobie wybierać operatorów.
Parę dni temu, u klienta w miejscowości Żanęcin, miałem instalować antenę i router. Okazało się, że wystarczył jedynie ekran w postaci blaszanego półwalca w którym umieściłem oryginalną antenkę by uzyskać transfery nawet ponad 2 Mbps. Sygnał docierał z kierunku Otwocka.
Modem z antenką umieszczony był wewnątrz budynku na parterze.
Tak więc Sferia bywa doskonałą alternatywą w podwarszawskich wsiach.
Klient wcześniej zmuszony był korzystać z Internetu satelitarnego, z którego nie był zadowolony.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: Paweł »

no proszę a ja mam bliżej do Otwocka ATK 20 na dachu i nie mam takich osiągów
Ostatnio zmieniony 2008-07-17, 13:30 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: bob »

Paweł, to może zaproś do siebie al-czerniawski i problem będzie rozwiązany. :)
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: Paweł »

rozmawiałem już z al'em nie raz
ale raczej nie stać mnie na jego usługi :)
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: al-czerniawski »

Paweł pisze:rozmawiałem już z al'em nie raz
ale raczej nie stać mnie na jego usługi :)
Eee... wszak kiedyś zapowiedziałem się, po drodze do innego klienta, nie oczekując gratyfikacji. Nie doszło do spotkania bo nie udało się nam na szybko zgrać terminów.
Natomiast jeśli zrefundujesz jedynie koszt mojej wycieczki, oszczędnym Cieniasem 700-tką, to jest szansa na moją specjalną wizytę. Tyle, że za jakieś dwa tygodnie. :)
Czekam na priva. !Oferta dotyczy jedynie starych znajomych. :D !
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: Khalbar »

al-czerniawski pisze: Tak więc Sferia bywa doskonałą alternatywą w podwarszawskich wsiach.
ja mieszkam w podwarszawskiej wsi (2 km od wsi w której jest sferia) niestety nawet sferia do mnie nie dolatuje tak przynajmniej twierdzą ludzie ze sferii

30 km od centrum warszawy niestety :( nie można liczyć na internet dlaczego ?
czyż bym trafił do jakiejś dziury ;) teleinformatycznej
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: ja.michal »

Khalbar, nawet w Warszawie są dziury teleinformatyczne. :]
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: krystianb »

Khalbar pisze:czyż bym trafił do jakiejś dziury teleinformatycznej
A moze gdzies w poblizu play swoj nadajnik postawilo kiedys sie bawilem w autobusie do wawy telefonem to i dalej od wawy sie zasieg trafil nie wiem jakim cudem bo tam zadnego miasta nie bylo. O internecie plawy w [NEWS] wiecej. Sorry za OF
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [Sferia] Opinie o internecie w Sferii

Post autor: al-czerniawski »

Khalbar pisze:ja mieszkam w podwarszawskiej wsi (2 km od wsi w której jest sferia) niestety nawet sferia do mnie nie dolatuje tak przynajmniej twierdzą ludzie ze sferii
Jedyna metoda to skomunikować się z jakimś chętnym handlowcem ze Sferii, który by namacalnie sprawdził siłę dochodzącego sygnału. Albo jakiegoś znajomego z modemem Sferii, a może też innego operatora? Ze słabego sygnału z dobrą anteną da się zrobić w miarę dobre łącze.
Najpierw należy dobrze zweryfikować możliwości a dopiero potem podpisywać umowę!
ODPOWIEDZ