Pytanie odnośnie operatorów.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nomyt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-19, 21:28
Lokalizacja: Elblag/Gdansk

Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: nomyt »

Witam serdecznie,

Trafiłem do was, gdyż posiadam niemały problem, a jestem totalnym laikiem spraw jaka mi właśnie spadła na ręce.


Mój problem prezentuje się następująco:
Wynajmuje mieszkanie i potrzebny mi internet na jakieś 3 miesiące. Robiłem mały rekonesans i nie pozostaje mi raczej nic innego jak bezprzewodowy internet ORANGE/PLUS/ERA.

Jedynym moim pocieszeniem jest to, że po 3 miesiącach będę miał możliwość przerzucenia tego internetu na komputer stacjonarny w domu rodziców, gdyż nauczyłem ich posługiwać się takimi zabawkami.

Ma do was znawców, bardzo wielką prośbę.

Wszystkie oferty wyglądają bardzo podobnie u każdego operatora, pytanie tylko którzy są najlepsi, którzy się najszybciej rozwijają i co wybrać...

Chciałbym aby,
- Internet był stabilny
- Tolerancyjnie szybki
- Służył do grania w gry mmorpg typu Tibia (wymagania młodego brata, rzekomo bardzo ważne)
- Generalnie był wart swojej ceny i męczenia się z dwuletnią umową


W grę wchodzą obydwa pakiety 60zł/110zł (w Erze 50/120 - za 0.5Giga i 5Giga ściągalności) ...zwyczajnie jak mam płacić to chciałbym płacić za sensowną sprawę

Sprecyzuje swoje położenie, gdyż wiem że to ma spore znaczenie:
Ja mieszkam w Gdańsku, a dokładnie we Wrzeszczu (dzielnica Gdańska) i myślę, że tu nie będzie problemów. (mieszkam w wieżowcu, czy to jakiś problem?)

Rodzice mieszkają w Elblągu, na ulicy Kościuszki jeżeli to pomoże lepiej oszacować odpowiedź.


Z góry przepraszam moderatorów jeżeli umieściłem temat w złym dziale, aczkolwiek wydaje mi się że powinno być ok.


Dzięki za odpowiedzi i czas poświęcony czytaniu mojego małego wypracowania,


Pozdrawiam,

Michał.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: pidsud »

Kolego zajrzałeś do :faq: ???
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: ja.michal »

nomyt po 1 w internecie gsm/umts masz limity.
Po 2 pingi są duże więc do grania raczej się nie nadaje.
Po 3 zawsze jakąś opcją jest pożyczenie modemu od kogoś i przetestowanie na kartach pre-paid (na kartę).
Zawsze możesz kupić modem na wolnym rynku i przetestować tak jak wyżej napisałem.
Jak masz modem możesz podpisać umowę na czas nieokreślony co zawsze jest lepsze niż 2 lata z jednym operatorem. :) Option GT Max HUSA to teoretyczne 7.2Mbs downloadu i 2Mbs uploadu. :) Koszt to około 750zł nowego modemu bez simlocka. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: bob »

ja.michal pisze:Option GT Max HUSA to teoretyczne 7.2Mbs downloadu i 2Mbs uploadu.
A w praktyce tak jak w moim podpisie a więc bardzo dobrze. Dodam, że mam blisko nadajnik. :)
nomyt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-19, 21:28
Lokalizacja: Elblag/Gdansk

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: nomyt »

@pidsud

Nie, do Faq nie zajrzałem.

@ja.michal

Nie dysponuje taką gotówką jednorazowo żeby sobie fundować modemy za 750zł.

@bob

" Dodam, że mam blisko nadajnik. "

Chciałeś napisać że ja mam blisko nadajnik? Czy, tak jak napisałeś, że ty go masz blisko? ;)



Tak czy owak dzięki za chęci.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: bob »

Ja mam go blisko stąd te możliwości. :)
nomyt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-19, 21:28
Lokalizacja: Elblag/Gdansk

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: nomyt »

Aha, gratuluje:)


Aczkolwiek ja jestem dalej w martwym punkcie.
emil1601
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-20, 09:20
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: emil1601 »

Mam podobny problem.Wyjeżdżam do pracy do Norwegii ( 4 tygodnie tam, 3 tyg.w Polsce).Czy mogę wykupić w Polsce jakąś usługę aby działała w Norwegii????
Będę miał laptopa,zalezy mi na Skype, poczcie i wiadomościach z Polski.Moja znojomość komputera jest taka jak go włączyć i uruchomić programy j.w.
Czy ktoś mi podpowie co moge kupić???
Dzieki
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: zDaleKi »

emil1601 pisze:Czy mogę wykupić w Polsce jakąś usługę aby działała w Norwegii?
Raczej nie, bo koszty Cię tam na miejscu zrujnują :(

Ale poszukaj na forum jest trochę tematów na ten temat. Jedna podstawowa rada kupić jakąś kartę pre-paid tam na miejscu. Wyjdzie znacznie taniej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: bob »

nomyt pisze:Aczkolwiek ja jestem dalej w martwym punkcie.
Będziesz jeszcze bardziej jak weźmiesz ten internet komórkowy i nie spełni Twoich oczekiwań, które wypisałeś na samej górze. A pewnie nie spełni. :)
nomyt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-19, 21:28
Lokalizacja: Elblag/Gdansk

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: nomyt »

No tak ale potrzebny mi stały dostęp do internetu przynajmniej do końca czerwca.
Mam jakieś inne opcje?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: bob »

Do końca czerwca do simdata. Minusem jest to, że nie jest to najtańsza forma jeśli chciałbyś coś ściągać ale jeśli ograniczysz się do serfowania to będzie dobre rozwiązanie. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: ja.michal »

emil1601 jak BliSki napisał kup tam jakiś pre-paid. W Polsce ewentualnie modem sam bez simlocka.
Jak weźmiesz nasz rodzimy internet w roamingu to będziesz płacić 60-90zł za 1MB! Krótka rozmowa i kilka MB poleciało. ;)

A w tamtym miejscu gdzie jedziesz nie ma hotspota? :)
nomyt pisze:Nie dysponuje taką gotówką jednorazowo żeby sobie fundować modemy za 750zł.
To kup Optiona GT Max 7.2. Niecałe 400zł.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: bob »

Nie doczytałem. Przepraszam. :oops:
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: robin7 »

Witam. Mam podobny problem, co twórca tematu. Na co dzień mieszkam w Poznaniu i tam, wiadomo, umts śmiga w każdej sieci. Obecnie wynajmuje mieszkanie i pracuje w Gnieźnie. Z mapki wywnioskowałem że tylko Era pokrywa całe miasto UMTS. Tak się składa, że mam iPlusa i kończy mi sie umowa. Myslę, żeby być w takiej sieci, w której , w Gnieźnie też będe miał dobry UMTS. Czy możecie mi coś doradzić? Znalazłem na forum wypowiedź z kolei, że UMTS Ery słabo chodzi w Gnieźnie. Może ktoś się orientuje? Pozdrawiam forumowiczów. :papa:
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: DJ1910 »

Byłem w gnieźnie 3 dni temu, i jesli chodzi o Orange, to w centrum (przy katedrze bawilem sie netem) w orange 3G ma około 3/6 kresek i w miare płynnie działa...brat z ktorym tam bylem na 6280 w Erze i na 3 kreski zasiegu UMTS mial od jednej do dwóch, tak wiec tez fifti fifti...ale jak z efektywnoscia to juz nie wiem
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: robin7 »

z kolei druga znajoma też ma Blueconnect i mówi że chodzi jej dobrze. Czy to mozliwe, że w tym samym mieście i okolicy Plus chodzi tragicznie, zawiesza się, muli nieprzeciętnie, a np. Era chodzi w miarę dobrze? wiem że to inna sieć, ale czy w poszczególnych sieciach występują aż takie różnice?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: Jaco »

robin7 pisze:a np. Era chodzi w miarę dobrze? wiem że to inna sieć, ale czy w poszczególnych sieciach występują aż takie różnice?
To normalne.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Pytanie odnośnie operatorów.

Post autor: bob »

robin7 pisze:ale czy w poszczególnych sieciach występują aż takie różnice?
Tak.
ODPOWIEDZ