HSDPA w Gliwicach

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

HSDPA w Gliwicach

Post autor: Adamgl »

Po wielu teastach prawie w każdym miejscu w Gliwicach Orange działa w technologi HSDPA i to dodatkowo nawet w mieszkaniu. Czego niestety nie można powiedzieć o Erze ani Plusie.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA w Gliwicach

Post autor: bob »

Adamgl pisze:Po wielu teastach prawie w każdym miejscu w Gliwicach Orange działa w technologi HSDPA
No oczywiście, działa w całym GZM ale nie wszędzie jest ta maksymalna prędkość 5,5Mbps. Nie wiem też czy wszędzie jest HSUPA. Co do Ery to chyba zlała nasz region całkowicie skoro w centrum Katowic, Gliwic, Chorzowa itp. itd. jest problem ze stabilnym zasięgiem nawet w telefonie. Plus niby kiedyś działał mi tu dobrze dlatego ciężko mi się wypowiadać o tym providerze obecnie. Niezależnie od tego raz na jakiś czas zdarzają się awarie np. wczoraj przez kilka godzin nie było dostępu do netu z Orange podobno w całym kraju jak tłumaczył konsultant.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: HSDPA w Gliwicach

Post autor: Adamgl »

bob pisze:Plus niby kiedyś działał mi tu dobrze dlatego ciężko mi się wypowiadać o tym providerze obecnie.
Plusa bym dał na drugim miejscu po Orange bo w wielu miejscach ma zasięg HSDPA, ale na 5 miejsc w których Orange miało HSDPA Plus miał w 3 miejscach a Era w 2. Era ma tak że stoje w jednym miejscu to mam HSDPA zrobie krok w lewo i już przełącza się na EDGE.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA w Gliwicach

Post autor: bob »

Tendencja w GOP jest zatem zupełnie odwrotna jak na tym forum. Czas może, żeby operatorzy potraktowali poważnie jedno z największych skupisk ludności w Europie.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: HSDPA w Gliwicach

Post autor: Adamgl »

Ja teraz pracuje od około 4 godzin i mam prędkosci w granicach 2200-2500
ODPOWIEDZ