Dziwny problem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZuHHu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-22, 13:54
Lokalizacja: Brd

Dziwny problem

Post autor: ZuHHu »

Czy ktos ma tak jak ja? Dwudziestego osmego kazdego miesiaca transfer na pobieranie danych dochodzi do 200kbs a juz 2 dni potym 1kbs lub max 2kbs
Mam zasieg umts przechodzacy na hsdpa i jedna kreske a jak recznie zmienie w 3g preferowany to mam edge 5 kresek. Jak sie rejestrowałem na to forum i musiałem wejsc na poczte to czekałem o 3 minut. Z tym pobieraniem to jest tak samo w dzien i w noc .NP dzisiaj miałem zeby nie kłamac to było 626 bajtow na sekunde . Czy to normalne.I czy polepszenie zasiegu zwieksza poredkosc internetu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dziwny problem

Post autor: wojteks »

ZuHHu pisze:Dwudziestego osmego kazdego miesiaca transfer na pobieranie danych dochodzi do 200kbs a juz 2 dni potym 1kbs lub max 2kbs
Jaki masz abonament? 200kbps to połączenie po EDGE albo słaby UMTS, spadek prędkości to moim zdaniem wpływ limitu.
ZuHHu pisze:I czy polepszenie zasiegu zwieksza poredkosc internetu
Zwiększa prędkość/stabilność dla każdego typu połączenia.
Nie pomagam na PW!
ZuHHu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-22, 13:54
Lokalizacja: Brd

Re: Dziwny problem

Post autor: ZuHHu »

Chodzi ci o to ile płace to 50zł
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dziwny problem

Post autor: wojteks »

ZuHHu pisze:Chodzi ci o to ile płace to 50zł
Raczej chodzi mi o limit jaki w nim masz. Masz chyba limit 500MBajtów a to nie dużo. Jeżeli masz połączenie 200kbps czyli około 25kB/s to:
1 minuta ściągania=1.5MB
1 godzina =90MB
5.5 godziny to 500MB i limit wyczerpany

Jeżeli byś nie używał torrenta/e-mule/rapidshare, nie oglądał filmików, słuchał radia on-line .... a tylko przeglądał strony to limit starczy na dłużej
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Dziwny problem

Post autor: bob »

wojteks pisze:Raczej chodzi mi o limit jaki w nim masz. Masz chyba limit 500MBajtów a to nie dużo. Jeżeli masz połączenie 200kbps czyli około 25kB/s to:
1 minuta ściągania=1.5MB
1 godzina =90MB
5.5 godziny to 500MB i limit wyczerpany
A już gorzej pod Linem sprawa wygląda przy HSDPA bo taki limit można wyczerpać w nieco ponad 10 minut.

Obrazek

Swoją drogą to już przestaje być śmieszne i tu taki apel do operatorów w imieniu użytkowników internetu komórkowego:
Zastanówcie się co Wy robicie a najlepiej zmieńcie ten stan rzeczy. ;)
ODPOWIEDZ