[NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

[NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Post autor: zDaleKi »

BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba:

Cytat:
"W połowie grudnia 2007 kupiłem BlueConnect, tego samego dnia próbowałem go zainstalować niestety bez skutku. Tego samego dnia wróciłem do salonu ERA gdzie z instalacją nie poradzili sobie firmowi specjaliści. Tego samego dnia oddałem cały złom i w salonie napisałem wniosek reklamacyjny.

Po miesiącu dostałem pismo w którym przeczytałem, że ERA nie może brać odpowiedzialności za to na jakim sprzęcie klient instaluje ich urządzenie (nowy Fujitsu Siemens Amilo Pro + Vista), ale w dowód dobrej woli zwraca kasę czyli 1zł 22gr.

Myślałem, że sprawa jest załatwiona i tu popełniłem błąd. Wczoraj bowiem dostałem pismo od ERY, że jak nie zapłacę zaległego abonamentu za półtora miesiąca UŻYWANIA BlueConnect to wpiszą mnie...
"

Odpowiedź - cytat:
"- kiedy kupujemy taką usługę musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zawieramy w takim przypadku dwie umowy: umowę sprzedaży rzeczy ruchomej (np. modem, aparat telefoniczny) oraz umowę o świadczenie usługi (np. internet, usługa telekomunikacyjna). Są one ze sobą co prawda związane, ale nie do tego stopnia, żeby upadek jednej powodował upadek drugiej;

- może się więc zdarzyć, że z powodu niezgodności rzeczy ruchomej przyjdzie nam odstąpić od umowy sprzedaży (oddajemy wtedy np. modem za zwrotem ceny), ale nie oznacza to upadku umowy o usługę;
"

Źródło: >wyhacz.pl<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Post autor: bob »

Nieźle sobie to wyliczyli, naciągnęli jednego a stracą przez news`y setki. :rotfl:
Gratuluję kalkulacji. ;)
Jarek no.1

Re: [NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Post autor: Jarek no.1 »

Coś mi tu nie pasuje :cfaniak:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Post autor: bob »

W kwestii prawnej ? :)
misiok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-06-12, 11:46
Lokalizacja: Ruda ?l?ska

Re: [NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Post autor: misiok »

Gość miał pecha i tyle, czemu nie próbował na innym sprzęcie? Mi wszystko pięknie śmiga.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] BlueConnect nie działa, ale płacić trzeba...

Post autor: bob »

misiok pisze:Mi wszystko pięknie śmiga.
Mi u innego operatora też śmiga pięknie a ktoś kto mieszka gdzie indziej ma już problem. Lepiej niech operator idzie na ugodę a nie się ośmiesza.
Zresztą tu chyba o uszkodzony modem chodzi chyba.
ODPOWIEDZ