Umowa z orange,kolejne 2 lata

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kropencja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-09, 12:22
Lokalizacja: Marzenia

Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Kropencja »

Witam.

Umowę z orange mam podpisaną na 2 lata. Dokładniej podpisana została 24.01.2007 r.
Miesięcznie płacę 120 zł za prędkość teoretycznie 230 Kb/s , a w praktyce ?? 30 Kb i też nie:( Pisłam do BOK, i dzwoniłam. Powiedziano mi że umowę mogę zmienić na 95 dni przed zakończeniem tych umownych 24 miesięcy. Ale wiecie, ja niedoświadczona, kompletnie nie znająca się na Internecie podpisując umowe myślałam,że to szybka prędkosć, teraz po tym prawie 1,5 roku, mam dosć. I dowiedziałam się,że mogę iśc do punktu sprzedaży Orange i tam wszystko powiedzieć, że chciałabym zmienić tą umowe na korzystniejsze warunki, i że od razu oczywiście podpisałabym ją na kolejne 2 lata. ( i miła Pani z BOK powiedziała,iż możliwe że postarają się indywidualnie rozpatrzyć tą sprawe, i dostane umowę na lepszych warunkach już teraz ).
I tutaj mam pytanie czy na prawdę są jakieś szanse na to że Orange zgodzi się na zmiane umowy?
Bo ja łącze się z internetem przez modem ED77 , podłączony przez USB do komputera.
I chciałabym się dowiedzieć czy jest w orange możliwość posiadania internetu wielkości 1 Mb albo większej tyle że w niższej cenie niż teraz co płace 120 zł:(
A właśnie, gdy łącze się przez ten modem to zawsze zasięg jest pełny ,albo prawie pełny 6 na 7 kresek , i czy jeśli np. podpisze umowe na prędkosć 1 Mb to czy tą prędkosć mam zagwarantowaną?? I jaka będzie minimalna prędkosć wówczas ?? Bo teraz to tak jak pisałam najwięcej to 30 Kb i też nie.
Mieszkam w Korszach , 80 km od Olsztyna.

a dane umowy :
nazwa promocji : Twój Internet Standard
usługi podstawowe : Twój Internet Premium.


Wybaczcie,ze tak namieszałam w temacie, ale ja się zbytnio nie znam na komputerach , internecie. :)

Proszę , o pomoc :cry:
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Adamusek xD »

Kropencja pisze:Witam.
My także witamy

Po pierwsze te prędkości podane przez ciebie to nie czasem pierwsza w Kilobitach a druga w kilobajtach? W takiej sytuacji te dwie prędkości to niemalże to samo.
Na tym modemie nie będziesz miała większych prędkości.
Posiadanie internetu ok. 1Mbit/s jest możliwe w większych miastach.
Kropencja pisze:podpisze umowe na prędkosć 1 Mb to czy tą prędkosć mam zagwarantowaną??
W internecie komórkowym nie masz zagwarantowanej prędkości. Wszystko zależy od technologii w jakiej się znajdujesz.
Kropencja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-09, 12:22
Lokalizacja: Marzenia

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Kropencja »

Hmm ,jeśli chodzi o modem to nie ma problemu , mogę kupić drugi:)

A prędkość :
ctrl+alt+delete , wchodzę w sieć , pojawia mi się tak :
Połączenie lokalne : szybkość łącza 10 Mb/s
IdeaEdge : szybkość łącza 230 Kb/s
"wchodzę" na testery szybkośći i mi pokazuje 30 kbps ( wiesz ja się nie znam ale to chyba to samo co 30 Kb/s?)

I dziwnie bo zasięg mam super, ale gdzieś ta prędkosć " umyka" :(
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Adamusek xD »

Z mapy orange wynika że jesteś w zasięgu EDGE wiec na więcej niż 230kilobitów/s (czyli ok 30kilobajtów/s).
Kropencja pisze:szybkość łącza 230 Kb/s
(1 kilobajt =8kilobitów)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Jaco »

Kropencja pisze:A prędkość :
ctrl+alt+delete , wchodzę w sieć , pojawia mi się tak :
Połączenie lokalne : szybkość łącza 10 Mb/s
Tym się nie sugeruj.

Na ED77 zbyt wiele nie zdziałasz będąc nawet w zasięgu HSDPA.
Kropencja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-09, 12:22
Lokalizacja: Marzenia

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Kropencja »

Czyli nawet jeśli kupie inny modem, to również nic nie da? :( ehhh
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Adamusek xD »

To z FAQ (BilSki)
"Kilobity i kiloBajty

Pamiętajcie jak ważna jest wielkość liter gdy mamy na myśli kilobity lub kiloBajty! Gdyż często na forum te jednostki są mylone!

kb znaczy -> kilobit - >kilobit<
kB znaczy -> kiloBajt - >KiloBajt<

Wielkość literki k -> w przypadku kb (kilobitów) używamy małego "k" a dla KB (kiloBajtów) używamy dużego "K".
Cytat za Wikipedią: "Aby uniknąć niejednoznaczności, w wielu krajach (w tym w Polsce) przyjęło się używanie dużej litery K dla oznaczania krotności 1024, zaś małej k - dla krotności 1000"."
Więc uważaj na literki-są zdradliwe :rotfl2: i podstępnie wprowadzają człowieka w błąd :]

[ Dodano: 2008-07-09, 15:12 ]
Kropencja pisze:Czyli nawet jeśli kupie inny modem, to również nic nie da? :( ehhh
Raczej nic
Ale zaraz, zaraz czy ED77 nie ma EDGE klasy 6. Jesli tak to jak się udało wycisnąć taką prędkość? Wydaje mi sie, że max to ~20kb, ale nie jestem pewien.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Jaco »

Kropencja pisze:Czyli nawet jeśli kupie inny modem, to również nic nie da?
W jakim zasięgu się dokładnie znajdujesz? Może gdzieś niedaleko Ciebie jest nadajnik choćby z UMTS to wówczas z pomocą anteny zewnętrznej i modemu obsługującemu tę technologię udało by się mieć lepsze wyniki. Ale to tylko teoria gdyż w praktyce jest różnie.

Skoro kończy Ci się umowa (24.01.2009) to może czas rozejrzeć się za dostępem radiowym.Czy w twojej okolicy nie rozprowadza tą drogą internetu?
Z umową orange możesz zrobić cesję i dorzucić modem za free i w ten sposób pozbyć się.
Kropencja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-09, 12:22
Lokalizacja: Marzenia

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Kropencja »

A co to takiego cesja?? I czy to legalne??:)
A radiowy niestety niedostępny u mnie:(
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Adamusek xD »

Kropencja pisze:A co to takiego cesja??
Sprzedaż lub oddanie umowu (oczywiście operator musi o tym wiedzieć), pełno tego popatrz na np. ogłoszenia na tym forum
Kropencja pisze:I czy to legalne??:)
Oczywiście że legalne
Kropencja pisze:A radiowy niestety niedostępny u mnie:(
a może DSL lub coś w tym rodzaju
Kropencja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-09, 12:22
Lokalizacja: Marzenia

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Kropencja »

DSL - czyli kablówka??
Odpada:(
Mieszkam w domku jednorodzinnym.
Początkowo chciałam Neostrade ,ale nie mam podłączonej linii telefonicznej (bo nie była mi potrzebna , zawsze komórka ;) ) , wiec złożyłam wniosek o podłącznie . Po paru tygodniach przyjechali panowie z TP pomierzyli , pisali coś i odjechali. Po czym dostałam pismo z Tp " Z przyczyn technicznych nie jesteśmy w stanie podłączyć Pani linii telefonicznej" . A to ciekawe, bo podłączenie to 200m , i w dodatku w linii prostej, i nie przeszkadzało by w ruchu ulicznym itd bo mieszkam tak bardziej na uboczu.
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Adamusek xD »

Hmm... To może jakiś sąsiad ma możliwość podłączenia do internetu DSL i jakbyś się dogadała to byś płaciła abonament za net a połączenie byłoby w pełni udostępnione dla ciebie po wi-fi. :hyhy:
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: trybun »

Kropencja pisze:Hmm ,jeśli chodzi o modem to nie ma problemu , mogę kupić drugi:)

A prędkość :
ctrl+alt+delete , wchodzę w sieć , pojawia mi się tak :
Połączenie lokalne : szybkość łącza 10 Mb/s
IdeaEdge : szybkość łącza 230 Kb/s
"wchodzę" na testery szybkośći i mi pokazuje 30 kbps ( wiesz ja się nie znam ale to chyba to samo co 30 Kb/s?)

I dziwnie bo zasięg mam super, ale gdzieś ta prędkosć " umyka" :(
Rzeczywiście dziwne. Mam taki sam modem zasieg na 3-4 kreski a transfer średni 19 KB/s, maksymalny 25 KB/s (około 200 kb/s) .Być może przyczyną tego stanu rzeczy jest to że ja mam antenkę zewnętrzną. Do Windows najlepiej do mierzenia transferu zainstalować program Netmeter

Napisane dwa razy to samo. Niepotrzebne usuwam.
Ostatnio zmieniony 2008-07-09, 22:44 przez trybun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: bob »

trybun pisze:Rzeczywiście dziwne
To nie jest dziwne. Są różne nadajniki z EDGE np. w Katowicach EDGE jest do bani z Orange a w Krynicy chodzi świetnie w centrum.

To duża pomyłka płacić 120 zł za technologię EDGE. :(
Kropencja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-09, 12:22
Lokalizacja: Marzenia

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: Kropencja »

A więc zmieniłam kompletnie zdanie;) hihi postanowiłam skontaktować się z Telekomunikacją kolejową , która również ma swoje łącza i mogę powiedzieć że niskie ceny;) i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: bob »

Kropencja pisze:postanowiłam skontaktować się z Telekomunikacją kolejową , która również ma swoje łącza i mogę powiedzieć że niskie ceny;)
:ok:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Umowa z orange,kolejne 2 lata

Post autor: bob »

Dalsza dyskusja stricto PKP tu >KLIK<
ODPOWIEDZ