Przedłużenie umowy Neostrada

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: regedit »

Witajcie :)

Ostatnio podpisałem listownie aneks o przedłużenie umowy z tepsą na 2 lata (z wyższą opcją 2Mb zamiast 1) i nie zauważywszy przyśpieszenia transferu (tydzień po podpisaniu aneksu) zadzwoniłem do bok. Jak się okazało prędkość wzrośnie dopiero po wygaśnięciu starej umowy. Zupełnie co innego mówił pan który "namawiał" mnie na przedłużenie umowy. Ponoć w chwili podpisania nowej miała wygasnąć stara. No cóż... świat się nie zawalił, ale chciałem się trochę nacieszyć dwa razy szybszym netem od razu :P

Rada na przyszłość (ameryki nie odkryłem): Lepiej przedłużać umowy w salonie i żądać wszystkiego na piśmie bo tak przez telefon to sobie można... :D Zresztą ta ich blue line jest strasznie słabo wyszkolona (gościu nie wie jaka jest prędkość wysyłania w poszczególnych wariantach - celowo zadałem to pytanie, żeby go trochę zestresować jego własną niewiedzą :D ). Ludzie tam pracujący nie wiedzą o czym mówią, leją wodę i na wszystko przytakują. Szczerze mówiąc nie wiem po co jest ta linia... Jednym słowem telekompromitacja
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: ja.michal »

W linii Plusa facet chciał mi udowodnić, że GRPS, EDGE, UMTS i HSDPA i jedno i to samo i nie ma różnicy. :rotfl:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: bob »

ja.michal pisze:W linii Plusa facet chciał mi udowodnić, że GRPS, EDGE, UMTS i HSDPA i jedno i to samo i nie ma różnicy. :rotfl:
I miał rację - pewnie mówił, że dziadostwo. :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: ja.michal »

Chodziło o prędkość transferu. :] Dzwoniłem bo na HSDPA 5-6KB/s to nie jest normalne. :] I w nowym okresie rozliczeniowym. :] Powiedziałem panu, że jest niekompetentny i się rozłączyłem. Zadzwoniłem jeszcze raz, odebrał inny i powiedział, że faktycznie jest coś nie tak. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: bob »

O niestety tak to z BOK bywa. Szkoda, że nie nagrywałem nigdy swoich rozmów. Sprzedałbym materiał i byłbym bardzo bogatym człowiekiem. ;)
Czasem to jest niczym niezmącony najczystszy kabaret. :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: marens »

Prawdziwe cyrki pojawiają się dopiero, jak zadzwonicie na partyline z zapytaniem o internet DSL :rotfl:. Pytania o upload i ilość adresów IP są za trudne dla niektórych. Jeszcze kontrolnie zapytałem się o to, czy ten modem można podłączyć do switcha :D
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: regedit »

Po prostu mam do nich żal jako stały klient. Po tylu latach nie mogą kilka tygodni wcześniej przyspieszyć mimo, że podpisałem aneks... Fakt, wiedziałem co podpisuję ale i tak nie miałem wyjścia. Albo neo albo sferia albo net komórkowy bo ani kablówki ani osiedlówki nie mam (ok 5km od centrum Wawy).

TP działa jak urząd skarbowy...
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: ja.michal »

regedit, a Netia na łączu TP? Oni żwawo działają i uprzejmie. Już 2 znajomych do nich przeszło i są zdecydowanie bardziej zadowoleni. Zarówno z jakości technicznej usług i z obsługi.
Teraz u rodziny będę ja Netię załatwiał bo i telefon taniej za granicę w Netii i internet.
yellowfox
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2008-03-07, 07:49
Lokalizacja: Ruda Slaska

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: yellowfox »

Sprawdz w aneksie do kiedy mozesz sie wycofać. Aktualnie Netia wchłania klientów tele2 i prowadzi rozmowy z gts energis nad przejęciem ich 10 tys abonentów indywidualnych
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy Neostrada

Post autor: regedit »

regedit, a Netia na łączu TP?
Hehe... pracowałem 2 dni w call center netii (namawiałem klientów tp do przejścia) ale nie wytrzymałem psychicznie :P Wolę sklep internetowy :D

Ofertę netii znam więc na wylot. Telefon zupełnie mi się nie kalkuluje, tak samo jak wyższe prędkości internetu po obniżce tp.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
ODPOWIEDZ