3 DK

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
amdx64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-13, 20:48
Lokalizacja: DenMark

3 DK

Post autor: amdx64 »

1 Chcialbym abyscie mi wybaczyli jesli po pelnie jakis blad, (jak i pomylce z tematem).
Ale mam wielki dylemat

Wiec mieszkam w DK(DenMark) i kupilem synowi w 3DK internet bezprzewodowy. Problem w tym ze ciagle nazeka na "LAGI" i jakis "PING". wyjdaje mi sie iz przy 14,6 MB nie powinno byc problemu. Zawsze jest HSDPA. Download wynosi okolo 820 kb a upload hmmm( niechce sklamac) 10- 120 (tak mi sie wydaje). Co mam zrobic zeby mi synek nie brzeczal ze pograc nie moze ?

Z gory dziekuje za wyrozumialasc i pomoc.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: 3 DK

Post autor: krystianb »

amdx64 pisze:wyjdaje mi sie iz przy 14,6 MB
Chyba chodzi o max predkosc 14,4 megabita/s ale do tego potrzebny jest modem ktory to obsluzy, jaki masz? jak nie wiesz to moze byc zdjecie.
Choc modem tu jest najmnieszym problemem, na internecie komorkowym nie da sie zejsc ponizej 80ms na HSDPA a z tej technologii kozystasz, gdy nadajnik jest obciazony to moze byc i 150 200 czy 300ms.
Internet komorkowy w zadnym wypadku nie nadaje sie do grania online chyba ze w szachy na kurniku, ale to tez tak sobie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: 3 DK

Post autor: bob »

Tu raczej chodzi o 7,2Mbps i tak jak wspomniał krystianb, ciężko zbliżyć się do 80ms pingu.
Co do prędkości download 820 kbps i upload 120 kbps również tu nie ma rewelacji.
Prawdopodobnie modem, który posiadasz to Huwei Mobile Connect HSDPA USB-Stick E169 G.
Jeśli tak to nie ma on nawet możliwości podłączenia anteny zewnętrznej w celu poprawy sygnału.
Przykro mi ale ten rodzaj internetu to nie była dobra inwestycja.
amdx64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-13, 20:48
Lokalizacja: DenMark

Re: 3 DK

Post autor: amdx64 »

Mam jeszcze 10 dni do odwolania sie od niego. co do tego
Tu raczej chodzi o 7,2Mbps i tak jak wspomniał krystianb, ciężko zbliżyć się do 80ms pingu.
Co do prędkości download 820 kbps i upload 120 kbps również tu nie ma rewelacji.
Prawdopodobnie modem, który posiadasz to Huwei Mobile Connect HSDPA USB-Stick E169 G.
to troche nie tak. Kupilem wczoraj rano LevelOne WKS 1000 i jakos popodlaczame to powiem ze troche szybciej chodzi ale dla niego to zamalo.

Kod: Zaznacz cały

Rychlost připojení k internetu:	1,752 Mbit/s
Rychlost stahování dat:	224,2 kByte/s
Rychlost odezvy (ping):	min 125,521 ms
                                   max 162,581 ms
                                   216; 135,004 ms
wiec chyba troche sie poprawilo.

Jesli nie da sie nic zrobic to poradzcie jaka bezprzewodowka by byla najlepsza ??
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: 3 DK

Post autor: bob »

amdx64, na takie akcje jak gry potrzebne są minimalne pingi a sprawdzasz to Start->Uruchom-> teraz wpisujesz cmd i naciskasz Enter.
Otwiera Ci się okno w które wpisujesz np. ping google.dk
Po czterech wartościach wyskoczy podsumowanie i tu zapewne w najlepszym razie będzie poniżej 100ms ale to za mało na komfortowe korzystanie z gier.
Czy nie masz możliwości podłączenia internetu kablowego?
Generalnie radiówki są kiepskie to gier.
amdx64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-13, 20:48
Lokalizacja: DenMark

Re: 3 DK

Post autor: amdx64 »

Czy nie masz możliwości podłączenia internetu kablowego?
Wlasnie w tym problem nie mam jak ;/ Ciagle przeprowadzki. A co do tego pingu ?
Czy oprogramowanie moze miec cos z tym wspolnego ?? Czy to poprostu nazwe "shitnetwork" i tyle ?
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: 3 DK

Post autor: SQ08 »

Wysokość Ping niema nic wspólnego z oprogramowaniem jakie się używa.
Wiadomo, że wszystkie technologie bezprzewodowe umożliwiające dostęp do internetu mają wyższy ping niż xDSL, światłowody itp...
O wysokości pingu przy UMTS/HSDPA decyduję to czy dany NodeB obsługuję HSUPA oraz jak jest przeciążony, im mniej użytkowników tym teoretycznie niższy ping.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: 3 DK

Post autor: bob »

SQ08 pisze:O wysokości pingu przy UMTS/HSDPA decyduję to czy dany NodeB obsługuję HSUPA oraz jak jest przeciążony, im mniej użytkowników tym teoretycznie niższy ping
Tak ale nie ma wielkiej różnicy między HSDPA a HSUPA w pingach o dziwo. :)
amdx64 pisze:Czy oprogramowanie moze miec cos z tym wspolnego ??
Z definicji nie ale czasem może szkodzić i dużo osób na forum łączy się bez managerów bądź używając managery naszych wspaniałych forumowych programistów. ( <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> ).
amdx64 pisze:Czy to poprostu nazwe "shitnetwork" i tyle ?
I tak i nie. Jak masz modem z wejściem na antenę zewnętrzną to możesz znacznie polepszyć jakość internetu a także ważne będzie:
SQ08 pisze:jak jest przeciążony, im mniej użytkowników tym teoretycznie niższy ping.
To bardzo ważne bo ja nie miałem tak dużych problemów od 2005/2006 roku ale podobno mój maszt jest wyjątkowy w skali kraju. ;)
Na dodatek nie jestem graczem więc nie potrzeba było mi bardzo niskich pingów. :)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: 3 DK

Post autor: SQ08 »

No tak Bob, na Linuksie też nie za bardzo w co pograć, gdybym miał taki maszt koło siebie jak Ty i No Limit licencję nie potrzebowałbym żadnego DSL 16 Mb/s...

Hmm mam jakieś odczucie, że HSUPA też wpływa na wysokość pingu, twierdze tak z moich doświadczeń i innych osób, które w tym temacie twierdzą, że odkąd mają HSUPA ich ping się relatywnie zmniejszył...chociaż nie zawsze.
Szczerze mówiąc przy UMTS/HSDPA wysokość Pingu jest zależna od ilość zalogowanych użytkowników do danej stacji BTS i tego się należy trzymać, następnie można brać pod uwagę poziom sygnału, odległość od danego NodeB, warunki pogodowe i tak dalej można wymieniać.

To najlepszy przykład na to, że z HSUPA Ping niższy powinien być.

Obrazek
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: 3 DK

Post autor: bob »

SQ08 pisze:nie potrzebowałbym żadnego DSL 16 Mb/s...
A jednak jak podłączysz wiele urządzeń na raz to już przydałaby się kablówka. Stąd też zastanawiam się nad nią.
SQ08 pisze:Hmm mam jakieś odczucie, że HSUPA też wpływa na wysokość pingu, twierdze tak z moich doświadczeń i innych osób, które w tym temacie twierdzą, że odkąd mają HSUPA ich ping się relatywnie zmniejszył...chociaż nie zawsze.
Absolutnie nie chcę podważać niczyjej opinii.
Mogę napisać jak było u mnie i przez taki pryzmat patrzę. Kiedy miałem UMTS to ping oscylował w granicy 180-250ms, potem pojawił(o) się HSDPA, które zredukowało wartość o połowę (no może troszkę więcej) czyli 80ms-130ms (piszę tu o dniach bezproblemowych) i od pewnego czasu kiedy dysponuję modemem HSUPA zostałem rozczarowany bo najniższa wartość była ok. 60ms i od czasu do czasu się pojawia ale średnio mam w przedziale 80-130ms. Wydaje mi się, że ta wartość przy HSDPA była tak dobra dla radiowego sygnału, że nie można było faktycznie już nawet szybszym kanałem zwrotnym osiągnąć nic lepszego. :)
Dla wiedzy amdx64 to wszystko doświadczenia od 2005 roku i przy odległości do masztu jak www.maps.google.com mi wskazuje ok. 100 metrów i w tej chwili z anteną panelową 15dBi (od niedawna).
amdx64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-13, 20:48
Lokalizacja: DenMark

Re: 3 DK

Post autor: amdx64 »

Hmm... wiec poradzcie jaki modem i antene kupic. Koszta sa malo wazne. Najlpeiej kilka modeli bo nie wiem czy tutaj w DK dostane akurat ten 1 ;p

BTW: dziekuje wszystkim za pomoc z gory :)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: 3 DK

Post autor: SQ08 »

Z takim pingiem i transferem raczej już nic nie da się zrobić, nawet modem tego nie załatwi (jeżeli ten który posiadasz obsługuję HSDPA 7.2 Mb/s i HSUPA 2.0 Mb/s) może antena poprawiłaby co nieco, ale nie wiem czy warto, jaki masz poziom sygnału wyświetlany w managerze przez który łączysz się z internetem? oraz napisz jeszcze jaki to jest modem/karta itp... :)
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ODPOWIEDZ