Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jakintos
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-19, 19:55
Lokalizacja: GRECJA/WROCŁAW

Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: jakintos »

Witam. Długo sie zastanawiałem w którym dziale umieścić mój temat, mam nadzieje że dobrze wybrałem.
Mam nietypowe pytanie, jak jest podłączona antena w wyżej wymienionym modelu. Chodzi oto czy jest podłączona za pomocą miniaturowego gniazdka i wtyczki tak jak jest to w większości routerów wi-fi ?
Czy po prostu antena jest wlutowana w płytkę ?
Chodzi mi oto czy jest możliwość patentu i założenie anteny wi-fi o lepszych parametrach.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: mar_kow »

jakintos pisze:[...] Długo sie zastanawiałem w którym dziale umieścić mój temat[...]
I chyba nie trafiłem... :hyhy: Zapewne wnet zostanie przeniesiony. O ile dobrze wiem telefony voip nowych generacji niewiele różnią się już budową od telefonów gsm. Wszędzie dominuje pełna płytka z modułami. Ciężko je wylutować ale jak ktoś się uprze to może wiele zdzialać. Oczywiście nie wspomnę tu o gwarancji...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:I chyba nie trafiłem
Tak, przenoszę do innego.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: bob »

Ostatnio zmieniony 2008-08-15, 11:17 przez bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: mar_kow »

jakintos pisze:[...]Chodzi mi oto czy jest możliwość patentu i założenie anteny wi-fi o lepszych parametrach.[...]
Wlutowanie zwykłego "druta" nie da większego rezultatu lub zupełnie pogorszy sytuację. Jeżeli jest słaby zasięg WiFi to może lepszym rozwiązaniem jest dokupienie taniego routera który ma znacznie lepsze parametry radiowe wpięcie go do sieci i podłączenie telefonu poprzez niego.
Zazwyczaj fabrycznie montowane anteny w telefonach są dopasowane do ukladu elektronicznego wzmacniacza antenowego. Jeśli impedancja falowa nadajnika i impedancja falowa przewodu antenowego oraz anteny jest zgodna , to długość linii zasilającej ( przewód antenowy ) nie ma znaczenia więc montowanie nie wiem jak długich anten dookólnych nie ma sensu.
Dla uparciucha pokombinowałbym z anteną kierunkową ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: bob »

mar_kow pisze:Wlutowanie zwykłego "druta" nie da większego rezultatu lub zupełnie pogorszy sytuację.
Oczywiście, że to największy błąd. Ja dodam dla ścisłości "wpięcie" druta może pogorszyć działanie a nawet uszkodzić telefon. Mam go i wydaje się nie mieć problemu z zasięgiem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: krystianb »

mar_kow pisze:nie ma znaczenia więc montowanie nie wiem jak długich anten dookólnych
Na upartego mozna by np zamontowc gniazdo takiej anteny RP-SMA zarobione na pigtalu UFl jesli taki jest w tym telefonie i do tego dokrecona antene "fabryczna" o duzym zysku, ale w zadnym wypadku anteną nie moze byc drut przypadkowej długosci (mogl to by byc drut o chyba polowie długosci fali albo cwierci nie pamietam dokladnie)

A antena kierunkowa w takim telefonie nie miala by zadnego sensu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jakintos
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-19, 19:55
Lokalizacja: GRECJA/WROCŁAW

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: jakintos »

Witam. Dziękuje za wyrozumienie i przesunięcie mojego tematu.
Co niektórzy panowie mnie nie zrozumieli, ja nie mam zamiaru wlutowywać druty zamiast anteny tylko pytałem sie jak jest zbudowana antena.
Miałem na myśli przeróbke tak jak to napisał krystianb.
W miejscu tam gdzie znajduje sie teraz antena w jakiś sprytny sposób zamontowac stantardowe gniazdo antenowe które jest stosowane również w routerach, następnie przykręcic antene.
Są do przeróbek warunki, widać to na zdjęciach przysłanych przez boba.
Chciałem tez powiedzieć że znalazłem odpowiedni router jest nim FRITZ BOX FON 7270.
Przewyższa parametrami wiele innych takich urządzeń.
Ten telefon o którym mowa ma moc nadajnika 14dBm, myśle że antena o zysku nie więcej niż
4-5dB by nie zaszkodziła a może mogła by dużo pomóc.
Moje zdanie jest że zasięgu nigdy za dużo. Oczywiście myśle o zastosowania w routerze anten zewnętrznych dookólnych.
Sądze że zasięg telefonu z 300m mógłby sie powiekszyć do 1km w terenie otwartym.

Ps. Prośba do administratora. Może warto by założyć nowy dział Telefonni internetowej?

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: bob »

jakintos pisze:Prośba do administratora. Może warto by założyć nowy dział Telefonni internetowej?
Odpowiedź moderatora - nie czas jeszcze na to zważywszy na ilość postów ale jeśli nakręciłbyś odpowiednio tematykę to w przyszłości czego nie? :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: zDaleKi »

jakintos pisze:Witam. Dziękuje za wyrozumienie i przesunięcie mojego tematu.
Na tym forum staramy się być wyrozumiali.
jakintos pisze:Ps. Prośba do administratora. Może warto by założyć nowy dział Telefonni internetowej?
Zastanowimy się nad tym w gronie administracji i moderacji.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
jakintos
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-19, 19:55
Lokalizacja: GRECJA/WROCŁAW

Re: Telefon internetowy wi-fi Linksys WIP330-EU

Post autor: jakintos »

Witam po dłuzszej przerwie.
Mam pytanie w szczególności do boba. Na greckiej stronie znalazłem że są starsze i nowsze wersje tego telefonu.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, może chodzi tylko o oprogramowanie?
Czy załadowanie Skype ma coś wspólnego z wersją oprogramowania do tego telefonu?

Pozdrowienia
Γεια σας παιδια!
ODPOWIEDZ