Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dopalacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-02-12, 20:07
Lokalizacja: Kraków

Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: dopalacz »

Witam

Temat rzeka jak sie okazuje, kupiłem w Plus Gsm kartę iPlus Modem PCMCIA Option Globetrotter UMTS/EDGE, która za żadne skarby nie chce chodzić w laptopie wyposażonym w procesor AMD Sempron 3000+.

W momencie połączenie z internetem zwiesza się cały system i ekran staje się czarny, jedynym wyjściem jest twardy restart kompa.

Firmware oczywiście zaktualizowałem do najnowszego (ver 3.8.1), niestety to też nie pomaga. Goście w Plusie twierdzą, że te karty nie bedą chodzić z tym procesorem, ponieważ nie daje on odpowiedniego napiecia na PCMCIA.

Coś mi tu nie gra, skoro karty Sony Ericsson chodzą bez problemów.

Może ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić, bo średnio uśmiecha mi się odkładać kartę do szafy na dwa lata i płacić za to abonament.

Karta na innym laptopie śmiga, ale i procesor jest inny.

pozdrawiam
dopalacz
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: sardo nunspa »

1 Sam sobie jesteś winien w niektórych salonach i w Vobisie można już wypróbować modem przed kupnem.
2. Procesor nie ale chipset płyty głównej wiecej zawini.
3. Standart PCMCIA temu jest standardem, bo musi dostarczać odpowienie napięcie bez względu na wszystko. Sprawdż dokładnie jakie parametry ma złącze PCMCIA w laptopie, a jakich wymaga modem
Latka lecą...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: bob »

A to pech.
Nie wiedziałem że te karty nie działaja z "AMD".
Czy nie można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od podpisania?
Zdaje się że ,tak jest jak się podpisuje ją w domu ,ale może ktoś zna się na tych kwestiach ?
bob
dopalacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-02-12, 20:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: dopalacz »

Napiecie jest ok takie jakie podaje producent karty, problem raczej jest w tym, ze przy obciazeniu procesora nie idzie na slot takie napiecie jakie powinno isc czyli 3V

Niestety nie ma zadnej informacji, ze nie bedzie to chodzic z tym procesorem, sam jestem ciekaw czy jest jakies programowe rozwiazanie tego problemu

pozdr
dopalacz
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: bob »

A może w jakimś komp salonie wypróbować z czymś takim http://www.hacker-technology.com/157566/index.html no chociaż nie ma wzmianki o wsparciu dla GT.Dlatego na początek nie kupować tylko sprawdzić na salonie np.vobis czy tam inny.
pozdr bob
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: sardo nunspa »

Gadałem właśnie z kumplem od laptopów i powiedział mi, że całym prądem w laptopie zawiaduje rozdzielacz napięcia. Widać producent laptopa nie przewidział, że urządzenie takie jak Twój modem może potrzebować aż tyle prądu. Pisałeś, że modemy sony ericson chodzą u Ciebie bez problemu. Masz dwa rozwiązania:
1 idź do salonu gdzie kupiłeś modem, a nuż trafisz na jakiegoś porządnego sprzedawcę i wymieni Ci modem na SE albo napisz reklamację.
2 Allegro
Latka lecą...
dopalacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-02-12, 20:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: dopalacz »

O reklamacji moge zapomniec, oo karta smiga na kazdym innym sprzecie.
Tak jak kolega napisal wczesniej ukrecilem sam na siebie bat i bede prawdopodobnie przez dwa lata grzecznie patrzyl na karte.

Jeszcze pokombinuje zmiana oprogramowania, ale cos czuje, ze to tak jakbym chcial kijem Wisle zawrocic

Chyba ze... chyba zaczne wierzyc w cuda :)

pozdr
dopalacz
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: sardo nunspa »

Hej dopalacz nie rezygnuj tak na dzień dobry, napisz chociaż maila do internetowego biura obsługi plusa. Nie jesteś jedyny na świecie, który ma ten problem. Podejście operatorów sie trochę zmieniło na lepsze. Jak kupowałem pod koniec października to nie było mowy o wypróbowaniu modemu przed użyciem. W najgorszym wypadku odmówią Ci wymiany.
No, a jeśli odmówią to masz jeszcze allegro. Kup sobie taki sony ericsson, jaki próbowałeś w laptopie i Ci działał. A ten stary sprzedaj,
(przecież nie jest felerny) nie musisz go chyba oddawać po dwóch latach do plusa. Jest Twój no nie :?:
Latka lecą...
dopalacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-02-12, 20:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Globetrotter UMTS/EDGE zwiesza procesor AMD Sempron 3000+

Post autor: dopalacz »

Ciekawy jestem, czy znajdzie sie ktos kto ma pomysl na to aby podniesc napiecie idace na slot karty Globetrotter UMTS/EDGE w laptopie, bo jak sie okazuje idzie za niskie napiecie, a tak prywatnie do dziadostwo skoro nie daje 3V

Okazuje sie ze to jest glowna przyczyna zwieszania sie komputera w momencie polaczenia z netem hmm

pozdrawiam
dopalacz
ODPOWIEDZ