Palmtop HTC X7500

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Palmtop HTC X7500

Post autor: canidy »

Mniej więcej 2 lata temu zmęczony noszeniem ciężkich i dużych laptopów nabyłem Della XPS M1210 ważącego niecałe 2 kg. W tym czasie o ile pamiętam normą były 3-4 kilowe klocki. Dodatkowo wykorzystałem jego konfigurację i zamontowałem modem wewnętrzny na MiniPCI Express. Jednak okazało się, że z czasem korzystałem już praktycznie wyłącznie z poczty, www, pakietu office i kilku innych "drobiazgów" :) A dodatkowo przydała by się nawigacja...

Zdecydowałem się na zakup urządzenia UMPC lub palmtopa, ale trochę większego. Jakiś czas temu miałem HTC TyTN i sporą zaletą był dla mnie ekran dotykowy. Ostatecznie wybór padł na HTC X7500 ze względu na parametry i cenę po której można go nabyć.
Nie będę robił długiego testu gdyż urządzenie jest na rynku polskim w zasadzie od roku, jednakże zasługuje na wspomnienie o nim na tym forum ze względu na swoją fenomenalną mobilność i... brak kabli :)

Bardzo dobry i ciekawy test wykonali panowie z PDAclub.pl do którego nawiążę HTC Athena - mini test, dużego PDA

Tak wygląda mój model, a jest jeszcze wersja srebrna (w teście PDAclubu) i wersja X7501 bez kamerki do rozmów video przeznaczona na rynek amerykański.
Obrazek
Trochę fotek z prezentacji
Obrazek Obrazek

Specyfikacja HTC X7500 KLIK

Jako uzupełnienie dodam że jest wbudowany (jeszcze nie wiem niestety jaki) moduł HSDPA 1.8 Mbps DL i 384 kbps UL.
Moduł GPS SirfStar III spisuje się świetnie w aucie bez użycia anteny zewnętrznej (jest wbudowane gniazdo).
Dodatkowo 5" ekran LCD, odłączana klawiatura oraz HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS. BT i WiFi obsługa kart SDHC, wbudowana pamięć 8 GB.
Do tego co ciekawsze, wyjście VGA-out - można swobodnie wykonać prezentację lub puścić film :)
Gdy podłączymy kabel 4w1 do USB host to można dzięki niemu podłączyć pamięć flash czy np. dysk twardy lub drukarkę.

Aktualnie jest już dostępna uaktualniona wersja sprzętu różniąca się głównie:
a) lepiej wykonaną płaską klawiaturą,
b) dyskiem SSD 16 GB zamiast microdrive 8 GB.
c) jest bardziej ... elegancki.
Możliwe, że jest więcej różnic, ale nie miałem czasu zapoznać się głębiej z nową wersją.
Dla porównania zamieszczam link do specyfikacji HTC X7510 KLIK

A w sumie najwazniejsze, miesci sie wraz z klawiatura i etui w kieszeni marynarki ;)

Porównanie HTC X7500 i X7510

Porównanie HTC X7500 i X9500 (Shift)
Ostatnio zmieniony 2008-12-06, 19:11 przez canidy, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: bob »

canidy, dziękuję Ci za recenzję. Ja również zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem swego czasu. :)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: canidy »

Heh, a że tak się zapytam to zrezygnowałeś bo był za mały/za duży czy za mało funkcjonalny?
Ciekawą opcja jest Samsung NC10, który był opisywany przez jednego z forumowiczów, ale jak dla mnie za ciężki. Zastanawiałem się nad HTC X9500 czyli Shift, który to ma 7" i jest dwusystemowy (Windows Vista i WM6), ale nie mieścił się do żadnej kieszeni i trochę ciężki do nawigacji :)
Dodałem też kilka drobiazgów do powyższego opisu.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: bob »

Heh, a że tak się zapytam to zrezygnowałeś bo był za mały/za duży czy za mało funkcjonalny?
Sam nie wiem co wybrać coraz to więcej nowości. Nie wiem czy zupełnie kieszonkowy ma być czy netbook. Oj decyzji trzeba.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: canidy »

Decyzja zależna od potrzeb i kosztów.
Mała rada, co do palmtopów to nie patrz na ceny na Allegro bo tam jest jakaś rzeźnia ;) Ten X7500 kosztuje tam używka bez gwarancji 1,3-1,5k, a nowy to gdzieś ok 3k. Na PDAclub można znaleźć z gwarancją i symbolicznym przebiegiem po ok 1k.
Ja kupiłem z pełnym osprzętem (uchwyt i ładowarka do auta + standardowy zestaw).
Pytanie zatem czego oczekujesz od sprzętu i odpowiedź jest jasna, no może prawie ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: bob »

canidy pisze:Pytanie zatem czego oczekujesz od sprzętu
Niby wiem a jest to niewiele. Tylko sam nie wiem jaki ekran duży. :/
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: canidy »

Jeżeli nie potrzebujesz mieć go zawsze i wszędzie to może być netbook, bo wygoda pracy i większa moc. Tak jak napisałem 5" mieści się w kieszeni marynarki. Jest to absolutnie minimalna wielkość. Posiadając 12" laptopa wydaje mi się, że coś między 7, a 10 calami będzie udanym kompromisem mobilności i możliwości jeżeli ktoś musi mieć Windows XP lub Vista. Żebym kupił netbooka to musiałby ważyć poniżej 1 kg i są takie (w zasadzie tablety) np. FujitsuSiemens, ale jakoś mi się nie podobały, bo winda na tych atomach już nie działa jakoś za szybko.
Gdybyś przejeżdżał przez W-wę to służę testem organoleptycznym X7500.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: bob »

canidy pisze:Gdybyś przejeżdżał przez W-wę to służę testem organoleptycznym X7500.
Dziękuję będę pamiętał. :)
Dryft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-07, 12:14
Lokalizacja: warszawa

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: Dryft »

HTC ameo x7500


Witam mam problem z tym modelem zostawiłem go podłączonego pod kopa i po paru godzinach nie mogłem odblokować palmtopa tak jakby ktoś zmienił hasło

a to pierwszy palmtop jaki mam czy mugł by mi ktoś pomóc
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: canidy »

Jeżeli nie ustawiłeś sobie podpowiedzi na ekranie i zapomniałeś hasło to lipa. Jeżeli ktoś Ci zmienił to też lipa. Musiałeś mieć długi czas ustawiony na blokowanie systemu skoro ktoś mógł podejść i zmienić, a z resztą w jakim celu?
Obawiam się, że nie ma metody na obejście hasła i pozostaje hard reset, czyli format dający obraz PPC z momentu gdy go pierwszy raz uruchomiłeś. Kasowane są wtedy wszystkie dane z palmtopa poza tymi na karcie miniSD. Jak zrobić HR to powinieneś mieć w instrukcji. Nie mam jej niestety przy sobie i nie miałem potrzeby robić tego jeszcze, a w każdym modelu jest inaczej. Popytaj się na LINK

-------------------------------------------
EDIT:

Znalezione w necie w temacie HR dla tego modelu
LINK1
LINK2
LINK3 - filmik instruktażowy

-------------------------------------------
EDIT 2:

Modem zintegrowany w tym modelu i antena wewnętrzna słabiej zbierają sygnał niż modem wewnętrzny na MiniPCI Express z anteną za ekranem.
Jak na razie oceniam, że opcja wewnętrznego modemu w laptopie jest najlepsza jeżeli chodzi o czułość i jakość odbioru sygnału. Przykładowy zestaw to Dell XPS M1210 i modem Novatel Wireless EU870D.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Palmtop HTC X7500

Post autor: canidy »

Coś pozmieniano na portalu mgsm i część linków nie chodzi.
Oto nowe:
Specyfikacja HTC X7500 KLIK
Specyfikacja HTC X7510 KLIK
ODPOWIEDZ