Problem z routerem

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafalm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-16, 10:00
Lokalizacja: kosza?kowo

Problem z routerem

Post autor: rafalm »

Mam problem. Posiadam internet Netia 1mb/s

Kupiłem router Cerberus P 6331-42 ADSL2+24 Mbps Annex A Wi-Fi 54 Mbps
oraz
kartę USB Wi-Fi TL-WN321G

Podłączyłem wszystko ustawiłem konfiguracje tak jak na innym forum ktoś napisał:
http://komputery.katalogi.pl/Neostrada, ... 24355.html

Problem mój polega na tym, że kilka razy dziennie karta wi-fi traci łączność z routerem i sama ponownie się nie łączy tylko muszę najczęściej ją wyciągnąć z USB, włożyć z powrotem i naprawić przez Windows'a czyli Windows rozłącza się łączy na nowo i nadaje IP. Od razu pisze że łączę się za pomocą Wi-Fi bez żadnych kabli, router jest podłączony tylko z telefonem. Słyszałem że może to być wina telefonu bezprzewodowego - odłączyłem ale to nie pomogło. Ustawione mam że ip pobiera automatycznie, jak wpisałem na kompie IP routera to działało mi tylko gg. Przeglądarka w ogóle się nie łączyła.Może coś w ustawieniach jest nie tak ?? Proszę o pomoc...
2805

Re: Problem z routerem

Post autor: 2805 »

No to widze ze masz podobny problem do mnie mam Netia WiMax 2mb/s a router Linksys WRT150N wysłalem do servisu myslac ze to jego wina. Niestety problem pozostal bedac podlaczony automatycznie kabelkiem do modemu neti dalej trace połączenie z netem, wczoraj tzn niedziele rozlaczylo mnie z 6 razy w takich godzinach 10:30,12:21,14:40,15:43,17:24,19:23 dalej juz nie bylo mnie na necie. Jedynie co wyszukałem na innych forach to to ze Netia,automatycznie resetuje zmienne IP co 24 h i mozliwe ze to jest przyczyna naszych problemow. Dzisiaj bede dzwonił do nich w tej sprawie bo 2krotna interwencja technikow nic nie pomogla.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z routerem

Post autor: Jo_gurt »

rafalm, a komp na kablu działa ok?
2805 pisze:Jedynie co wyszukałem na innych forach to to ze Netia,automatycznie resetuje zmienne IP co 24 h i mozliwe ze to jest przyczyna naszych problemow.
Nie, to nie dlatego. Inaczej to się odbywa. Poza tym twój problem jest całkowicie inny niż rafalma.
ODPOWIEDZ