Wielki brat Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

Zrobilem taki test

http://www.ec.pl/robbo/st/

Dziala na natywnych przeglądarkach od SE, dziala na natywnych od Symbiana i windows mobile. Wszedzie poza .... Orange gdzie pokazuje
kosmiczne predkosci w Mbps. Przyczyna jest latwo weryfikowalna
to przezroczyste proxy sciaga strone i po sciagnieciu calosciu wysyla do telefonu. Dowod .... https://www.ec.pl/robbo/st/ jest roznica ?

To proste request trafia do proxy ktory sciaga cala strone a wiec i te 500KB smiecia w srodku strony ktore służa do pomiaru. Gotowa strone serwuje telefonom stad uzytkownicy Orange zglaszali mi ze test jest do bani. Wystarczy https by zobaczyc prawdziwy test.


Orange wiec wie wie o KAZDEJ STRONIE jaka otwieracie a nie wykluczone ze nawet stosuje jej "optymalizacje pod urzadzenie" w sumie fajnie szkoda ze to troche bandyckie zbieranie takich informacji co kto i dlaczego oglada.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wielki brat Orange

Post autor: wojteks »

robbo2k pisze:Orange wiec wie wie o KAZDEJ STRONIE jaka otwieracie
Jak również każdy inny dostawca też to wie bo loguje cały ruch internetowy, nawet ci co nie stosują przeźroczystego proxy mają ustawowy obowiązek logowania ruchu.
Nie pomagam na PW!
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

Jestes w bledzie ISP nic nie loguja i im potrzebna wiedza to czyje jet dane IP w danym momencie

ISP nie może i nie powinien logowac żadnego ruchu. To jakby poczta polska otwierała cudze listy i tłumaczyła ze robi to by poprawiać błędy ortograficzne.

Bzdura jest twierdzenie iz ISP dostarczający łacza maja z definicji logowac COKOLWIEK.
Nie maja i nie moga za logowanie mozna przy dobrym układzie pójść siedzieć.

Loguja za dostarczyciele co uslug jak serwery pocztowe czy www co jest uzasadnione ochrona własnego tylka, gdyby konkretna usługa słuzyla do popelnienia przestepstw.

Niebezpieczne jest gdy ISP dostarczający lacze i znajacy nas z imienia i nazwiska i z PESELU zbiera jednocześnie informacje o naszych ulubionych stronach WWW naszych kontach w banku czy zainteresowaniach. Dlatego brak informacji o stosowaniu tego typu praktykach jak proxowanie łaczy jest naganny i czas by ktos tym wscibcom dobrał sie do tyłka

Zaden cywilizowany ISP tego nie robi
Ostatnio zmieniony 2009-01-01, 19:41 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wielki brat Orange

Post autor: wojteks »

Zaden cywilizowany ISP tego nie robi
I tu się mylisz. Przypisanie kto ma jaki IP to jedno a logowanie kto gdzie się łączy to drugie. Ja wiem, że ISP (wszyscy) logują ruch. Ale nie gromadzą numerów kont, haseł, loginów czy treści połaczenia a tylko kto i gdzie się łączy. Taki maja obowiązek. Tylko jakieś malutkie sieci tego nie robią a powinny.
Poczekajmy z dalszą dyskusją na inne opinie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Patryk »

robbo2k pisze:ISP nie może i nie powinien logowac żadnego ruchu.
Bzdura.
Wymagane jest logowanie w stylu "user - godzina - połączenie z danym adresem na zewnątrz".
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wielki brat Orange

Post autor: krystianb »

Patryk_ pisze:Wymagane jest logowanie w stylu "user - godzina - połączenie z danym adresem na zewnątrz".
To piękne mamy prawo - totalna inwigilacja, chyba zostane przy prepaidzie... i będe go raz na jakiś czas prewencyjnie zmieniał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Wielki brat Orange

Post autor: artureal »

ISP mają obowiązek rejestrować odwiedzane przez użytkownika strony przez bodaj dwa lub trzy lata wstecz i co gorsza, udostępniać tę informację na wniosek prokuratury itp. instancji.
Ogarnia mnie to zgrozą, mimo że nie mam sobie nic do zarzucenia, ale takie mamy prawo. Jak ktoś czytał "1984" Orwella, to wie, że wolność jednostki jest mrzonką, a każde państwo znajdzie sposób na kontrolowanie swoich obywateli (i nie tylko swoich - patrz Echelon), jedynie musi znaleźć jakiś pretekst: kiedyś to był Osama i jego ludkowie, teraz są pedofile, a jutro będzie jeszcze ktoś inny. Jedyną mściwą satysfakcję daje fakt, że aby cokolwiek znaleźć, trzeba się przekopać przez całą stajnię Augiasza, a tego akurat nikomu nie zazdroszczę.
paszczak

Re: Wielki brat Orange

Post autor: paszczak »

Znam przypadek reklamacji neta u pewnego operatora (nie podam nazwy :cfaniak: )
Telefonicznie użytkownik dowiedział się jakie www otwierał, na jakim forum przesiaduje itd
Anonimowość w internecie jest bzdurą :cfaniak:
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Engelbert »

paszczak, tak... A ja słyszałem o kobiecie, której wyrosły rogi nad uszami ;) Skoro już mówisz o takich przypadkach, to bądź konkretny.

Co do kwestii prawnych - nie wypowiem się, bo nie wiem.
Jeśli natomiast mówimy o praktyce - system dostarczany m.in. Polkomtelowi przez Ericssona (chyba Orange i Era też z niego korzystają) umożliwia gromadzenie takich danych jak odwiedzane witryny (informacje z APN), ale nie pozwala na przypisanie ich do danego użytkownika. To kwestia "umiejscowienia" sondy zbierającej statystyki.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

Mylicie się dostarczyciele internetu nie przechowują ŻADNYCH INFORMACJI o tym co robią użytkownicy ba.... powiem więcej za to można iść siedzieć. Nie maja takiej potrzeby. Pokaz mi akt prawny który o tym mówi. Konkretnie co zobowiazuje dostarczyciela łacza do logowania działań w tym odwiedzanych stron przez użytkownika !

Logi przechowywane sa przed dostarczycieli usług a w wypadku ISP dotyczyć to może głównie serwera poczty i serwera proxy szczególnie w sytuacji gdy działania użytkownika sa widziane z adresu IP serwera proxy.

Jak sobie wyobrażasz z logowanie każdego działania na łączu 1Gb/s ?

Zaufaj mi ,że tak jest. Gdyby operator logował każdy twój ruch to by dysków na świecie nie starczyło :) Niektórzy operatorzy logują na proxy.

Pozdrawiam pracownik dużego ISP
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Patryk »

robbo2k pisze:Pokaz mi akt prawny który o tym mówi
Ustawa "Prawo telekomunikacyjne".
Art.179 (+odpowiednie rozporządzenia) i okolice artykułu 160-170 (nie pamiętam dokładnie,a nie chce mi się szperać).

[ Dodano: 2009-01-02, 10:26 ]
robbo2k pisze:Gdyby operator logował każdy twój ruch to by dysków na świecie nie starczyło
A kto mówi o logowaniu całego ruchu ? :rotfl:
Napisałem wyraźnie,że loguje się tylko same połączenia,ich czas i adresy.
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Re: Wielki brat Orange

Post autor: JayCee »

Logowanie ruchu, to pikuś :D Będąc w pracy jestem w stanie sprawdzić nawet jakie masz aplikacje zainstalowane na komputerze ;-) nie mówiąc o VoIP, poza skype mam caly billing takiego usera.

Pozdrawiam pracownik bardzo dużego ISP.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Jo_gurt »

JayCee pisze:Będąc w pracy jestem w stanie sprawdzić nawet jakie masz aplikacje zainstalowane na komputerze ;-)
I możesz za to pójść siedzieć.
No i czy to sprawdzisz zależy też dużo od użytkownika kompa.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

Patryk_ pisze: Ustawa "Prawo telekomunikacyjne".
Art.179 (+odpowiednie rozporządzenia) i okolice artykułu 160-170 (nie pamiętam dokładnie,a nie chce mi się szperać).

[ Dodano: 2009-01-02, 10:26 ]

A kto mówi o logowaniu całego ruchu ? :rotfl:
Napisałem wyraźnie,że loguje się tylko same połączenia,ich czas i adresy.
Adresy WŁASNE przydzielone a nie te odwiedzane. W wypadku proxego ukrytego wewnatrz sieci szkieletowej Orange wie o wszystkich co robisz, co lubisz, gdzie jesz, gdzie masz konto w banku, z kim sie umawiasz cokolwiek.

Na dodatek Orange gra na sliskiej linie bo ich proxy MODYFIKUJE zawartosci transmisji.

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2009-01-02, 12:20 ]
Wycięcie autocytatu. Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
Ostatnio zmieniony 2009-01-02, 12:19 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Wielki brat Orange

Post autor: artureal »

No przecież to samo dotyczy telefonów komórkowych i stacjonarnych: providerzy wiedzą gdzie dzwoniliśmy i mogą odczytać wszystkie nasze nasze smsy i mmsy z ostatnich dwóch czy trzech lat. Ich treść może być nawet dowodem w sądzie.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

Zawsze mozna dzwonic via bramki :) wtedy guzik w billingu bedzie.
A co do tresci SMS to trzeba sie z tym pogodzic i nie wysylac waznych rzeczy
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wielki brat Orange

Post autor: krystianb »

robbo2k pisze:Na dodatek Orange gra na sliskiej linie bo ich proxy MODYFIKUJE zawartosci transmisji.
Z tego co widziałem każdy na to się "dobrowolnie" zgadza, (w sklepie intenetowym przy zawieraniu umowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych transmisyjnych mnie dotyczących w celu świadczenia przez PTK Centertel sp. z o.o. usług o wartości wzbogaconej przez czas nieograniczony, aż do cofnięcia zgody
A dalej w regulaminie
c) ... a ponadto wyrazi zgodę na umieszczenie danych w spisie abonentów, oraz na
przetwarzanie swoich danych osobowych, danych transmisyjnych i adresu e-mail w celu potwierdzenia tożsamości, a także w celach
marketingowych i w celu świadczenia usług o wartości wzbogaconej - wypełniając odpowiednio i prawidłowo wszystkie pola formularza
zamieszczonego na stronie www.orange.pl.
Nie wiem jak teraz ale prawie rok temu wystarczyło zgodzić się z regulaminem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Re: Wielki brat Orange

Post autor: JayCee »

Jo_gurt pisze:
JayCee pisze:Będąc w pracy jestem w stanie sprawdzić nawet jakie masz aplikacje zainstalowane na komputerze ;-)
I możesz za to pójść siedzieć.
Odważne stwierdzenie drogi użytkowniku. Tyle z mojej strony.
Ronnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Lokalizacja: U?

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Ronnie »

Nigdy nie trawiłem tego całego Orange...jedno wielkie dno!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Jo_gurt »

JayCee pisze:Odważne stwierdzenie drogi użytkowniku. Tyle z mojej strony.
Nie wiem co w tym odważnego. Odczytywanie informacji nie przeznaczonych dla ciebie jest niezgodne z prawem i kropka.
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Re: Wielki brat Orange

Post autor: JayCee »

Jo_gurt, a jeśli działam na zlecenie instytucji państwowych (prokuratura, służby informacyjne, itd.)? Dalej twierdzisz, że mogę iść siedzieć za to?
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Wielki brat Orange

Post autor: pgoral »

Jeżeli na zlecenie i za zgodą prokuratury to może to wyglądać inaczej. Ale na pewno i tak nie wolno tego robić dla własnego widzimisię.

Co do samego siedzenie to może to zależeć mocno od tego jakie masz plecy :) No i sama praca dla w/w służb może skończyć się siedzeniem przy kolejnej zmianie rządów, przy czym "to" może być wtedy jednym z powodów. :) Ale to już inna bajka.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

JayCee pisze:Jo_gurt, a jeśli działam na zlecenie instytucji państwowych (prokuratura, służby informacyjne, itd.)? Dalej twierdzisz, że mogę iść siedzieć za to?
Podaj numer poświadczenia bezpieczenstwa osobowego wystawionego przez SKW
dla klauzuli scisle tajne bo inaczej lamiesz prawo. Pewnie nawet nie wiesz jak wyglada taki numer
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Patryk »

robbo2k pisze:Podaj numer poświadczenia bezpieczenstwa osobowego wystawionego przez SKW
W przypadku cywili przez ABW :]
I każdy operator pow.500 zakończeń sieci musi takie osoby zatrudniać w wiadomym celu,jak również prowadzić kancelarię tajną.

Oj ludzie,ludzie...najpierw poczytajcie przepisy,i przede wszystkim regulaminy świadczenia usług,które podpisywaliście,a dopiero potem się wypowiadajcie - w takich sprawach nie ma miejsca na zgadywanie,domysły i insynuacje.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Wielki brat Orange

Post autor: robbo2k »

Patryk_ pisze:W przypadku cywili przez ABW :]
I każdy operator pow.500 zakończeń sieci musi takie osoby zatrudniać w wiadomym celu,jak również prowadzić kancelarię tajną.

Oj ludzie,ludzie...najpierw poczytajcie przepisy,i przede wszystkim regulaminy świadczenia usług,które podpisywaliście,a dopiero potem się wypowiadajcie - w takich sprawach nie ma miejsca na zgadywanie,domysły i insynuacje.
Hmm czyżbym został wojskowym :) ale co chodzi jakby ... Orange zbiera sobie dane bo ma "optymalizator" niech se zbiera ale beze mnie :) Formalnie nie ma potrzeby by ISP zbieralo takie informacje. Mnie tylko martwo brak informacji o istnieniu takiego proxego poza metnym zapisem w regulaminie i tyle.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Jo_gurt »

JayCee pisze:Jo_gurt, a jeśli działam na zlecenie instytucji państwowych (prokuratura, służby informacyjne, itd.)? Dalej twierdzisz, że mogę iść siedzieć za to?
A działasz?
A może jesteś superinteligentnym satelitą szpiegowskim?
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Re: Wielki brat Orange

Post autor: JayCee »

Jo_gurt, każdym kolejnym zdaniem wystawiasz sobie świadectwo i tworzysz swój autoportret. :rotfl:
EOT
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielki brat Orange

Post autor: Jo_gurt »

JayCee pisze:Jo_gurt, każdym kolejnym zdaniem wystawiasz sobie świadectwo i tworzysz swój autoportret. :rotfl:
Wręcz przeciwnie. Próbuję wyczaić twój, ale jakoś nie bardzo się chcesz przyznać. :hyhy:

Swoją drogą gratuluję walnięcie jednego z najpopularniejszych trollowatych tekstów, jak już argumentów brak: "jesteś be, eot!". :rotfl:
paszczak

Re: Wielki brat Orange

Post autor: paszczak »

Jo_gurt pisze:jak już argumentów brak
Od początku tej dyskusji argumentów nie było z wiadomych względów, ciągnięcie tej dyskusji zwyczajnie nie ma sensu.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Wielki brat Orange

Post autor: bob »

JayCee pisze:Jo_gurt, każdym kolejnym zdaniem wystawiasz sobie świadectwo i tworzysz swój autoportret. :rotfl:
O autoportretach, autopsji, afirmacji i tajnej agendzie drogi kolego czas przestać pisać. To nie miejsce na to. Co do autorytetu Jo_gurta to ciężko go podważać i setki jak nie tysiące osób, które zetknęło się z tym forum o tym wie.
paszczak pisze:ciągnięcie tej dyskusji zwyczajnie nie ma sensu.
Zgadzam się z tym.
ODPOWIEDZ