iPhone 3G 8GB

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Sundance_kid »

szalony pisze:martwi mnie tylko to czy nikt z Iphona nie korzysta jako modem
Bo raczej nie da się tego tak prosto zrobić.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: temp333 »

Jest duzo kombinacji. Tel z WM podpinasz do komputra, wlaczasz udostepnianie i masz internet. W Iphone trzeba lamac system tracac gwarancje i robic mase kombinacji

http://blog.konieczny.be/2008/08/11/iph ... tethering/

Predkosc jaka uzyskujesz to 157KB/s - informacje z tej strony:

http://www.handcellphone.com/archives/i ... -broadband
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Jo_gurt »

temp333 pisze:Sa pazerni na kase i to strasznie
A którzy nie? :hyhy: Sam Appla nie lubię, bo zrobił wodę z mózgu połowie globu, ale trzeba przyznać, że marketingowców mają najlepszych.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o iPhona to bym nie kupił ze względów tecznicznych. Jednak jeśli chodzi i jego obudowę (cienki i minimalistyczny) to mi się podoba. Poszedłem zobaczyć Nokie 5800 - strasznie to grube jest. :(
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: krzyhu »

A gdzie to nokię 5800 zobaczyłeś? Też bym chętnie obejrzał.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: ja.michal »

W Saturnie BlueCity Warszawa. :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Sundance_kid »

Założeniem klockofona jak i innych produktów Apple nie miała byc funkcjonalnośc tylko fajny design. Osobiście jakbym miała nosic taką cegłę w kieszeni to wolałabym już jakiegoś HTC kupić.
marwooj
Stały użytkownik forum
Posty: 107
Rejestracja: 2008-11-28, 14:57
Lokalizacja: Jankowice

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: marwooj »

Sundance_kid pisze:
szalony pisze:martwi mnie tylko to czy nikt z Iphona nie korzysta jako modem
Bo raczej nie da się tego tak prosto zrobić.
Nowa wersja będzie miała modem.
http://pl.engadget.com/2009/03/17/apple ... mmsy-i-ni/

Tethering czyli możliwość użycia iPhone jako modemu
danielmiller
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2009-03-15, 11:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: danielmiller »

Jo_gurt pisze:danielmiller, a można go w końcu w takim razie (przez BT) użyć jako modemu?
Nie można go użyć jako modemu, bynajmniej na razie. Pozwoli na to dopiero soft 3.0

[ Dodano: 2009-03-19, 17:11 ]
krystianb pisze:Z tego co wiem, to nie tracąc gwarancji nie ma takich możliwości.
Hmm z tym traceniem gwarancji to nie do końca tak, bo zawsze możesz przed oddaniem na gwarancje zmienić soft na oryginalny. No chyba, że zrobisz z iPhonem coś takiego że nawet w tryb awaryjny go nie wprowadzisz.

[ Dodano: 2009-03-19, 17:17 ]
temp333 pisze:
danielmiller pisze:Z zasięgiem nigdy nie mialem problemu, 3G łapał lepiej niż nokia 6288 i lepiej niż Nokia N95 także chyba jest nienajgorzej :). Niestety <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> wam powiedzieć jaki jest teransfer praktycznie ponieważ nigdy niesciągałem nim plików z internetu :)
Chyba mijasz sie z prawda, bo w specyfikacji apple jest 1.4Mbps w trybie HSDPA.
Kiedy kupowałem iPhone wyraźnie zaznaczone było, że jego prędkość to 3,6 mb/s. To i tak mało w porównaniu z telefonami osiągającymi 7,2 mb/s. Na stronie Apple także jest napisane, że jest to prędkość 3,6 mb/s. Tak jak mówię plików nim nie ściągałem, ale wbudowane YouTube chodzi świetnie, na załadowanie 3 minutowego filmiku czekam kilka sekund.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: hubert »

Miałem okazję przez kilka dni poużywać go, ogólnie urządzenie przyjemne w obsłudze, sprawnie reagujący wyświetlacz na dotyk, wyjątkowo ładnie zorganizowana konwersacja przez SMS'y w postaci dymków ( pozostali producenci powinni pójść tym tropem)
Ale denerwowała mnie pewna cech przeglądarki Safari, otóż po powiększeniu strony do żądanej wielkości, a w zasadzie to jej tekstowej części, przeglądarka nie potrafiła zawinąć tekstu elegancko do wielkości ekranu, tylko trzeba było ciągle jeździć z lewej do prawej żeby przeczytać coś.
Owszem można stuknąć dwu krotnie palcem w akapit tekstu co spowoduje jego powiększenie do wielkości ekranu, ale tekst jest tak mały że wyklucza to komfortową lekturę czegokolwiek.
Podobnych problemów nie ma z Operą Mini, czy z przeglądarką Symbianową.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: SQ08 »

Fakty są takie, że w dniu wydania Firmware 3.0 wszystkie argumnety przeciwko iPhone się skończą. Mam nadzieję, że będzie to 8 Czerwca na WWDC.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: bob »

SQ08 pisze:Fakty są takie, że w dniu wydania Firmware 3.0 wszystkie argumnety przeciwko iPhone się skończą.
Ja już zapomniałem, że coś takiego istnieje jak iPhone. :)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: SQ08 »

Mhmm to będziesz musiał sobie przypomnieć, jak zostanie najprawdopodobniej 8 Czerwca nowy iPhone przedstawiony. xD
A wszystko dlatego, że na każdej stronie będzie info o tym tak jak w tamtym roku i trudno będzie przeoczyć wydanie nowego iPhone przez Apple. :roll:
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: bob »

SQ08, aż przejdę się na inauguracje do najbliższego sklepu Apple. :roll:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: krystianb »

bob pisze: aż przejdę się na inauguracje do najbliższego sklepu Apple.
Uważaj bo jeszcze iklocka not for resale wygrasz. Przymusowo nosicielem zostaniesz :rotfl:

[ Dodano: 2009-06-02, 19:12 ]
SQ08 pisze:A wszystko dlatego, że na każdej stronie będzie info o tym tak jak w tamtym roku i trudno będzie przeoczyć wydanie nowego iPhone przez Apple.
Już nie pamiętam kiedy ostatnia reklame widziałem, a szmatławców nie czytuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: SQ08 »

No ja widzę parę razy w ciągu dni rekalmy Apple, jednak w polskiej telewizji może to inaczej wyglądać, więc nie wiem nie wypowiadam się.
Ja miałem na myśli internet, bo po wydaniu obojętnie jakiego produktu przez Apple zaraz jest o tym pisane na wielu stronach, nawet na tych które nie są o Apple.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Jo_gurt »

SQ08 pisze:No ja widzę parę razy w ciągu dni rekalmy Apple, jednak w polskiej telewizji może to inaczej wyglądać, więc nie wiem nie wypowiadam się.
Trzeba jeszcze TV oglądać :hyhy:
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Maciek »

Apple ma bardzo dobry marketing :) Sam posiadam opisywaną wersję iPhone'a. Nie jestem żadnym snobem, idiotą etc. Miałem okazję bawić się wieloma PDA, UMPC itd ... Żaden nie był dla mnie tak wygodny w obsłudze jak iPhone (a może mało widziałem ?! - Pewnie wiesz lepiej odemnie (do tych którzy szydzą ;) ). Największym plusem jest ofc. multi-touch i duży wyświetlacz. Zapamiętajcie jedno ! Telefon - rozmowy, sms'y. Komputer - aplikacje biurowe, gry. Jeżeli chodzi o konkretne granie to konsola ;) Niektórzy oczekuję nie wiadomo czego od takich urządzeń, a większość która mówi że iPhone jest gów*** przeczytała komentarze na telepolis i rozsiewa nic nie znaczące ploty. Pozdrawiam :papa:
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: krystianb »

Mialem kilka razy to cos w reku i jakos mi do gustu nie przypadlo. Multitouch mam w 4 letnim notebooku i tam sie przydaje(rozpoznaje 3 przycikiski). W pda jest on zbedny. Moglem miec izloma ale wybralem mozliwosc uzywania rysika, sprzetowa klawiature i wszystkie zalety WM.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Maciek »

Skoro uważasz że w PDA multitouch jest zbędny, to najwidoczniej nie miałeś z nim za wiele do czynienia :) Nie chce mi się dalej ciągnąć tematu bo twój podpis mówi sam za siebie "UWAGA! Zatwardziały użytkownik prawdziwych okienek!". Trochę to smutne że masz takie wąskie patrzenie na ten temat, każdy twój post na temat iPhone'a to slepki słów z "i" na początku a potem ... złom etc. To trochę jak pisanie o seksie którego się w życiu nie uprawiało. Pozdrawiam :roll:
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Jo_gurt »

Maciek, ja też fanem produktów Appla nie jestem (jeśli czytałeś kilka wątków to wies), ale mi się nie chce już o tym pisać, bo to do niczego nie prowadzi.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że zachowujesz się jak najbardziej typowy fanboy - nie przyjmujesz do wiadomości, że jednak komuś mogłoby się nie podobać co ty ubóstwiasz z jakichś tam powodów, a jak ktoś jednak śmie twierdzić inaczej to na pewno nic na ten temat nie wie. Może jednak iPhone ma jakieś wady, które dyskwalifikują go u niektórych użytkowników?
Ty jesteś zadowolony - bardzo dobrze, używaj dalej. Tylko po co odgrzebywać taką dyskusję sprzed półtora miesiąca :P A była chwila spokoju...

Nie uznaj tego za atak na twoją osobę, absolutnie nic do ciebie nie mam. Pamiętaj tylko o kijach i dwóch końcach.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: yagi »

Maciek pisze:Nie chce mi się dalej ciągnąć tematu bo twój podpis mówi sam za siebie "UWAGA! Zatwardziały użytkownik prawdziwych okienek!".
Wg mnie jestes przewrazliwiony. Ja tez, zwlaszcza przy takim upale, jestem zatwadzialym uzytkownikiem prawdziwych okien i otwieram ich ile sie da :P
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Maciek »

yagi pisze:
Maciek pisze:[...]
Wg mnie jestes przewrazliwiony. Ja tez, zwlaszcza przy takim upale, jestem zatwadzialym uzytkownikiem prawdziwych okien i otwieram ich ile sie da :P

Wychodzi na to, że i ja jestem zatwardziałym fanek okien . A tak na serio. Nie jestem żadnym fanboyem :) Jestem użytkownikiem Windowsa, Linuksa, a czasami w wolnych chwilach piszę sobie jakieś bzdury na C64 :D

W jednej kieszonce wraz z iPhone noszę swojego dziadka Palma m515 który jest świetnym sprzętem. Nie mam takich wąskich horyzontów jak większość używtkowiników sprzętu od Apple. Jedyne co mnie denerwuje, to że ludzie wypisują takie głupoty "srajfon","igówno" Co to jest? Sam miałem zabawkę od HTC, miała swoje wady ... Ale czy piszę o nim "sratece" ? Nie zdarzyło mi się ...

iPhone ma dużo wad. Każdy ma swoje zdanie, i ma prawo je wypowiedzieć na forum - po to się tutaj znadujemy. Ale takie pisanie jak wspomniałem wyżej prowokuje.

Jo_Gurt Fakt, odgrzałem trochę starego mielonego. Też myślę że nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu. :hurra:
Ostatnio zmieniony 2009-07-18, 13:40 przez Maciek, łącznie zmieniany 3 razy.
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: krystianb »

Maciek pisze:Skoro uważasz że w PDA multitouch jest zbędny
Miałem na myśli interface touch flo, który świetnie zastępuje mutlitouch.
Maciek pisze:Jedyne co mnie denerwuje, to że ludzie wypisują takie głupoty "srajfon","igówno"
Co do iphona to z softem 3.0 jest to już jako taki telefon (choć dalej nie można na nim zainstalować czego się chce tylko to na co ugryzione jabłko pozwoli, i to dla mnie dyskwalifikuje taki telefon) ale jak pomyśle ile razy używam ctrl+c/ctrl+v na pda, czy paru innych przydatnych funkcji jak choćby mmsy, to iphon w poprzednich wersjach był przereklamową zabawką dla szpanerów.
Dla wyjaśnienia, jeśli chodzi o mój zatwardziały opis, bardzie tu mam na myśli systemy x86/x64. W szkole na informie imac'i były, odraze mam do dziś.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Jo_gurt »

Maciek pisze:Nie mam takich wąskich horyzontów jak większość używtkowiników sprzętu od Apple.
I to się chwali :ok: Lubić coś - owszem, ale mieć świadomość, że jest też coś innego.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: SQ08 »

Dokladnie, kazdy ma to co chce i co lubi.
Dobrze jest miec kontakt ze wszystkim, i nastepnie zdecydowac, gorzej jest mowic, mac jest do niczego, nie ma zadnych gier na mac Mac OS X, a linux jest jeszcze gorszy - takie cos sie czyta i slyszy a zapewne 90% tych ludzi nie mialo kontaktu z Mac OS X lub linuxem. Podobnie jest z iPhone.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Jo_gurt »

SQ08 pisze:takie cos sie czyta i slyszy a zapewne 90% tych ludzi nie mialo kontaktu z Mac OS X lub linuxem. Podobnie jest z iPhone.
Możliwe. Ale trzeba też pamiętać o tych 10% :hyhy: (i mieć świadomość, że 95% statystyk jest wymyślanych na poczekaniu w celu udowodnienia swojego punktu widzenia ;) )
cygan
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2007-09-05, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: cygan »

Jo_gurt pisze: 95% statystyk jest wymyślanych na poczekaniu w celu udowodnienia swojego punktu widzenia ;) )
Zgodnie z powyższą diagnozą obstawiam, że również tego typu ranking: geminusRanking jest niczym innym jak piarem Apple ?
A może jednak na tym urządzeniu rzeczywiście jest wygodniej korzystać z przeglądarki niż innych Nokiach czy HTC ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: Jo_gurt »

cygan pisze:Zgodnie z powyższą diagnozą obstawiam, że również tego typu ranking: geminusRanking jest niczym innym jak piarem Apple ?
Ranking - nie. Przyczyny danych do rankingu - jak najbardziej tak. (co to kurka jest "piar"? zakon Pijarów?)
cygan pisze:A może jednak na tym urządzeniu rzeczywiście jest wygodniej korzystać z przeglądarki niż innych Nokiach czy HTC ?
Może... a może nie.
cygan
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2007-09-05, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Re: iPhone 3G 8GB

Post autor: cygan »

Jo_gurt pisze:Może... a może nie.
A jednak co siódma strona (14,34%) przeglądana w urządzeniach typu PDA (czy smartfonach - nie wnikajmy w nomenklaturę), jest otwierana w przeglądarce iPhona - pomimo tego, że tych urządzeń jest znacznie mniej w Polsce niż wszystkich odmian HTC, Omnii, Asusów i innych urządzeń z okienkami na pokładzie. Dla porównania wszystkie modele HTC mają łacznie 1,11% odsłon.

P.S. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że pytanie o piar było retoryczne. Gdybym jednak się mylił: *Piar to głoskowa realizacja skrótu słów public relations (PR - pewnie po polsku wymawialibyśmy te głoski jako [pe-er], ale przyjęła się wymowa tego skrótu przy użyciu dźwięków angielskich, stąd [pi-ar]). Public relations to zwrot, który tłumaczy się jako kreowanie pozytywnego wizerunku osoby, firmy czy instytucji i dbanie o tenże wizerunek. (za: http://www.poradniajezykowa.us.edu.pl )

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-07-21, 16:44 ]
Przycięcie cytatu wielopoziomowego.
Ostatnio zmieniony 2009-07-21, 15:43 przez cygan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ