CDMA czy dam rade na antenie ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
scorup
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-01, 22:37
Lokalizacja: o/Bydgoszczy

CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: scorup »

Witam,

Przeprowadzam się do nowo wybudowanego domu i potrzebuje internetu do pracy. GPRS/EDGE odpada, TPSA brak możliwości technicznych zastanawiam się nad CDMA Orange, ale mam kilka pytań do Was;

Lokalizacja domu Czarże 53° 13' N 18° 18' E 30m n.p.m. w/g map poglądowych Orange nie mam zasięgu CDMA, ale przeglądając mape BTS`ów znalazłem nadajnik 1044 w miejscowości Luszkowo 53.326667 N 18.257778 E w lini prostej to jest okolo 10km, dzieli nas rz.Wisła i tereny zalesione. Czy stosując antene A7010 uda mi się połączyć i czy jest sens się w to bawić???

Na mapie jest też drugi nadajnik w Bydgoszczy na ul. Roztoczańskiej 2 odleglość ~15km, ale teren mocno zurbanizowany więc ten BTS raczej odpuszcze, rozmawiałem z BOK który zasugerował mi celowanie w nadajnik znajdujący się w miejscowości Czarnówczyn (nie widze go na mapie), wiem gdzie on jest - maszt MON`u. BOK twierdzi, że najbliższy.

Jak dobrze ustawić antene? Czy wpisując dane nadajnika do GPS uda mi się wstępnie złapać jego "światło"??

Czekam niecierpliwie na wszelkie sugestie i odpowiedzi
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-21, 07:39 ]
Problemy z CDMA poruszamy w innym sub-forum i tam to przenoszę.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: krystianb »

scorup pisze:Jak dobrze ustawić antene? Czy wpisując dane nadajnika do GPS uda mi się wstępnie złapać jego "światło"??
Delikatnie po wolutku jak coś będzie to się znajdzie, nie mam pojęcia w jaki sposob chciałbyś zrobić to gpsem przecież stron swiata nie rozpoznaje dopóki się poruszać nie zacznie. Powoli przekręcić na około spokojnie można. A co do szukania btsów w wykazie, to jeszcze może ich fizycznie po porstu jeszcze nie być.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: Patryk »

scorup pisze:Czy stosując antene A7010 uda mi się połączyć i czy jest sens się w to bawić???
Jakieś szanse są,tylko ten las...a teren płaski...
Na próbę trzeba wziąć.

[ Dodano: 2009-01-21, 09:16 ]
scorup pisze:Jak dobrze ustawić antene? Czy wpisując dane nadajnika do GPS
Te anteny mają bardzo szerokie kąty połowy mocy,nie trzeba aż tak dokładnie na start ustawiać,to nie parabola ;)
3DroN
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-04, 11:07
Lokalizacja: malapolska

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: 3DroN »

scorup pisze:Witam,

Przeprowadzam się do nowo wybudowanego domu i potrzebuje internetu do pracy. GPRS/EDGE odpada, TPSA brak możliwości technicznych zastanawiam się nad CDMA Orange, ale mam kilka pytań do Was;

Lokalizacja domu Czarże 53° 13' N 18° 18' E 30m n.p.m. w/g map poglądowych Orange nie mam zasięgu CDMA, ale przeglądając mape BTS`ów znalazłem nadajnik 1044 w miejscowości Luszkowo 53.326667 N 18.257778 E w lini prostej to jest okolo 10km, dzieli nas rz.Wisła i tereny zalesione. Czy stosując antene A7010 uda mi się połączyć i czy jest sens się w to bawić???

Na mapie jest też drugi nadajnik w Bydgoszczy na ul. Roztoczańskiej 2 odleglość ~15km, ale teren mocno zurbanizowany więc ten BTS raczej odpuszcze, rozmawiałem z BOK który zasugerował mi celowanie w nadajnik znajdujący się w miejscowości Czarnówczyn (nie widze go na mapie), wiem gdzie on jest - maszt MON`u. BOK twierdzi, że najbliższy.

Jak dobrze ustawić antene? Czy wpisując dane nadajnika do GPS uda mi się wstępnie złapać jego "światło"??

Czekam niecierpliwie na wszelkie sugestie i odpowiedzi
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-21, 07:39 ]
Problemy z CDMA poruszamy w innym sub-forum i tam to przenoszę.
Zobacz na http://mapa.btsearch.pl/ - zaznacz sobie CDMA gdzie widac dokladnie BTS na skraju Bydgoszczy (Myslecinek).
Spokojnie ci bedzie dzialalo nawet bez anteny, a jakbys juz sobie chcial poprawic to kupisz antene w dipolu z konektorem TNC - z mapy wynika ze musisz skierowac antene na poludniowy zachod (blizej zachodniej strony)
scorup
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-01, 22:37
Lokalizacja: o/Bydgoszczy

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: scorup »

Witam,
dziś pojechaliśmy z żoną do miejsca docelowego i okazało się, że mamy zasięg w/g wskaznika mocy LED czewony a na piętrze pomarańczowy. Żona przeprowadziła szybki i krótki test telefonem z WiFi - test wyszedł pomyślnie. Na dniach zabieram się za instalcje anteny zewnętrznej, wtedy podziele się z Wami wynikami.

Pytanie - jak sprawuje się WiFi w tym modemie?? - docelowo zamontuje go w garażu w rozdzielni alarmowo-internetowej tam mam wyprowadzone wszystkie skrętki.

Co do nadajnika w Myślęcinku to ten o którym pisałem (ul.Roztoczańska 2) rozumiem, że w menadżerze urządzeń będe widział nazwe BTS`u z którym aktualnie się łącze??

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie porady


PS. Test był przeprowadzany na zasilaniu bateryjnym i antenach dostarczonych wraz z modemem.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: Patryk »

scorup pisze:rozumiem, że w menadżerze urządzeń będe widział nazwe BTS`u z którym aktualnie się łącze??
Nic podobnego.
scorup
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-01, 22:37
Lokalizacja: o/Bydgoszczy

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: scorup »

Patryk_ pisze:Nic podobnego.
To w AxessMenager nic w tym temacie sie nie dowiem?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-23, 20:00 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu. Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-23, 19:59 przez scorup, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: CDMA czy dam rade na antenie ?

Post autor: Patryk »

To w AxessMenager nic w tym temacie sie nie dowiem?
Nie.
ODPOWIEDZ