Odpowiedz z Ery

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Odpowiedz z Ery

Post autor: grzechotnik »

Czy ktos z kolegów dostał juz odpowiedz z Ery (na temat wimax-u)?U mnie 21 dni upływa w poniedzialek (zapisalem sie 18-01) ,ale ci co sie "zapisali" wczesniej (usluga od 15-01)
powinni juz dostac odpowiedz.
Grzechotnik
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: faridrox »

Nic nie dostałem a termin na bank juz minął...
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Khalbar »

JA sie zapisałem też coś koło tego :D nic nie otrzymałem :( ani nie dzwonili

czekam jeszcze z tydzień ale widze że totalna olewka !!!!
bigmanpl
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2007-07-27, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: bigmanpl »

Ja dzwoniłem do Ery 19.01.2009, termin minął 09.02.2009 a odpowiedzi nadal nie ma..
Zastanawiam się czy nie zadzwonić do nich ponownie i się przypomnieć.
Pozdrawiam, bigmanpl
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: faridrox »

Oni nie mają Cie zapewne nawet w systemie i znowu bedziesz musiał prosic o wywiad.
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: grzechotnik »

Ja juz sie tym nie martwie ,skonczyl mi sie okres testowy na OFP i skoro nie zadzwonili z Ery to zostawiam to co mam .
Grzechotnik
bigmanpl
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2007-07-27, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: bigmanpl »

Zadzwoniłem dziś do Ery dopytując się o moje zapytanie odnośnie Wimax-u. Uzyskałem informację, że wstępnie potwierdzono możliwości techniczne u mnie i powinienem oczekiwać na kontakt od ich handlowca odnośnie ustalenie szczegółów umowy i miejsca jej podpisania. Na pytanie kiedy nastąpi ten kontakt od nich usłyszałem odpowiedź że w ciagu 1-2 tygodni.

Przy okazji dopytałem się o opcję 2 Mbps. Ma być wprowadzona w ciągu 3-4 miesięcy a dla obecnych abonentów którzy wykupią 1 Mbps ma być możliwy do podpisania aneks do umowy jeśli chcieli by przejść na wyższą prędkość.
Pozdrawiam, bigmanpl
Alidarium
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-03-02, 23:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Alidarium »

bigmanpl pisze:Zadzwoniłem dziś do Ery dopytując się o moje zapytanie odnośnie Wimax-u. Uzyskałem informację, że wstępnie potwierdzono możliwości techniczne u mnie i powinienem oczekiwać na kontakt od ich handlowca odnośnie ustalenie szczegółów umowy i miejsca jej podpisania. Na pytanie kiedy nastąpi ten kontakt od nich usłyszałem odpowiedź że w ciagu 1-2 tygodni.

Przy okazji dopytałem się o opcję 2 Mbps. Ma być wprowadzona w ciągu 3-4 miesięcy a dla obecnych abonentów którzy wykupią 1 Mbps ma być możliwy do podpisania aneks do umowy jeśli chcieli by przejść na wyższą prędkość.
Naprawę trzymam kciuki za Ciebie... podobnie jak Ty wypełniłem formularz zgłoszeniowy i mój termin minął 25.02 (składałem 02.02), przy czym 26.02 dowiedziałem się od niejakiego pracownika "Sekcji wsparcia usług dodanych", iż technicznie rzecz biorąc to, co udało się im zrobić przez trzy tygodnie to zerknąć na mapkę zasięgu i stwierdzić, iż w okolicach Myśliwieckiej i Rozbrat powinien być sygnał... WoW :P
Na pytanie kiedy nastąpi właściwy kontakt ze strony ERY w celu sfinalizowania umowy otrzymałem po wymijającą odpowiedź, iż Panu przez ponad godzinę (oddzwonił do mnie) niestety nie udało się otrzymać wiążącej odpowiedzi i nie chce nic obiecywać... jednym słowem, jak łaskawie zrobią pomiar sygnału, będą pewnie mieli na stanie anteny i modemy, to może w końcu ktoś się odezwie :P

Pomyślałem sobie, czemu nie spróbuję jeszcze raz zadzwonić i tak tez zrobiłem dzisiaj. Nie zostałem przełączony do w/w sekcji wsparcia tylko tym razem człowiek "na słuchawce" oznajmił mi, iż on przyjmie ode mnie NOWE zgłoszenie... CUDOWNIE... sama rozkosz błagać kogoś, aby móc mu w końcu zacząć płacić.
Reasumując, nie do końca jestem pewny, czy i Twoje zgłoszenie nie zostało "stracone" w momencie jak contact center przejeło obowiązki przyjmowania zgłoszeń dla WiMAX. Przy czym zostałem poinformowany, iż czas oczekiwania na kontakt wynosi obecnie do DWÓCH MIESIĘCY... bo jak już era dojrzeje, dostanie modemy, to może coś się ruszy... MOŻE
Świetnie przygotowane wprowadzenie nowego produktu, klasa sama w sobie. Nikt nic nie wie, czy to w salonach, czy na słuchawce, a usługi jak nie było od prawie dwóch miesięcy, tak nie ma do dzisiaj. Oby tylko brand manager WiMAX'a został sowicie wynagrodzony za wdrożenie, całkowicie panuje nad sytuację :P

TAK TO TYLKO W erze...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: ja.michal »

Panowie. Era wygrała przetarg na WiMax podobnie jak Orange na CDMA450. Mieli termin do którego musieli uruchomić usługę bo inaczej częstotliwość :papa: UKE by zabrało.
No i taki mamy oto efekt tego wszystkiego.
Alidarium
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-03-02, 23:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Alidarium »

ja.michal pisze:Panowie. Era wygrała przetarg na WiMax podobnie jak Orange na CDMA450. Mieli termin do którego musieli uruchomić usługę bo inaczej częstotliwość :papa: UKE by zabrało.
No i taki mamy oto efekt tego wszystkiego.
Hehehehehehe :super: aż żal... ściska

Dzięki za słowa wyjaśnienia, gdyż właśnie wyglądało, to jak klasyczne granie na zwłokę :klnie:
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: grzechotnik »

ja.michal pisze:Panowie. Era wygrała przetarg na WiMax podobnie jak Orange na CDMA450. Mieli termin do którego musieli uruchomić usługę bo inaczej częstotliwość :papa: UKE by zabrało.
No i taki mamy oto efekt tego wszystkiego.
Z taka roznica że internet Orange dziala u jednych lepiej u drugich gorzej ale dziala a, w Erze nic :dobani: i nikt :gwiazdki: nic nie robi.Ja sam zapisałem sie na samym pocztku majac Orange na probe i wczoraj sie dowiedzialem ze sprawa sie jeszcze troche przeciągnie ,ale sygnal powinien byc (tak tez mowila netia).Orange na probe sie skonczylo
a WImaxa jak nie bylo tak nie ma.Wiec mam Orange.
Grzechotnik
Alidarium
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-03-02, 23:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Alidarium »

bigmanpl pisze:Zadzwoniłem dziś do Ery dopytując się o moje zapytanie odnośnie Wimax-u. Uzyskałem informację, że wstępnie potwierdzono możliwości techniczne u mnie i powinienem oczekiwać na kontakt od ich handlowca odnośnie ustalenie szczegółów umowy i miejsca jej podpisania. Na pytanie kiedy nastąpi ten kontakt od nich usłyszałem odpowiedź że w ciagu 1-2 tygodni.

Przy okazji dopytałem się o opcję 2 Mbps. Ma być wprowadzona w ciągu 3-4 miesięcy a dla obecnych abonentów którzy wykupią 1 Mbps ma być możliwy do podpisania aneks do umowy jeśli chcieli by przejść na wyższą prędkość.
Jeszcze raz nawiązując do powyższej wypowiedzi są nowe fakty odnoście ERA WiMAX

Jak rozumiem bez względu na to, kiedy składało się aplikację wyrażającą chęć przystąpienia do usługi, w tym momencie call center sukcesywnie obdzwania klientów i potwierdzają dostępność usługi w danej lokacji. Informują również, iż czas oczekiwania na sprzęt i podpisanie umowy może wynieść DO DWÓCH MIESIĘCY od momentu w/w kontaktu.
kkom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-03, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: kkom »

Jak rozumiem bez względu na to, kiedy składało się aplikację wyrażającą chęć przystąpienia do usługi, w tym momencie call center sukcesywnie obdzwania klientów i potwierdzają dostępność usługi w danej lokacji. Informują również, iż czas oczekiwania na sprzęt i podpisanie umowy może wynieść DO DWÓCH MIESIĘCY od momentu w/w kontaktu.
Wiecie co, ale to jest strasznie przykre jak operatorzy teraz sie bawia cenami - obecnie poszukuje ISP, najchetniej WiMax. W Netii placimy okolo 65pln za 2Mbps w umowie na 24mc, oczywiscie jest i 18mc cyrograf ale trzeba zaplacic "instalacje" za jakies 400pln. Cena 65pln jest calkiem sympatyczna, ale by nie bylo zbyt fajnie trzeba doplacic 30pln za "nieposiadanie telefonu" - no oczywiscie jesli posiadamy to nie placimy, niemniej... ;) Aha, no i instalacja 99pln czyli + 8,25pln w skali roku do abonamentu.

Era Wimax - cena taka sama 65pln, z ta roznica ze daja 1Mbps ..ale mysle ze wkrotce poprostu powieksza parametry do 2Mbps. Oczywiscie to 65pln to taka mala bzdura i marchewka na kiju, bo prawdziwa kwota abonamentu miesci sie w "instalacji" od 300 do prawie 500pln, co w skali roku stosownie nam abonament powieksza tak czy siak (+ srednio 30pln). I tak dobrze ze nie ma "kary za nie posiadanie telefonu w Era". I wychodzi podobnie okolo 90pln jak w Netii.

Prawie kazdy operator obecnie gra sobie w kulki - przypomina mi to reklamy samochodow za złotówke (np. w kredycie 1% i 99% po roku ;) albo przelotow samolotem bez opłat paliwowych, wynajmu lotniska i pensji pilota..

:zdziwko:

Sorki za OT.
Alidarium
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-03-02, 23:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Alidarium »

O ile nie mylę się, to na korzyść ery przemawiaj jeszcze upload 512Kbps, a nie jak w Netii 256. Dla mnie to istotny parametr, gdyż dużo ciężkich zdjęć wysyłam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: ja.michal »

kkom pisze:przelotow samolotem bez opłat paliwowych, wynajmu lotniska i pensji pilota..
Opłata paliwowa, opłata lotniskowa (to nie wynajem lotniska ;)) a pensja pilota nie jest wyszczególniona w bilecie. ;) Pilot dostaje pensje z ceny biletu jak już. :)

Co do opłat paliwowych jedna z linii Norweskich zniosła je całkowicie. ;)

[ Dodano: 2009-03-05, 14:58 ]
Ale to tak OT. ;)
bigmanpl
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2007-07-27, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: bigmanpl »

Alidarium pisze: Jak rozumiem bez względu na to, kiedy składało się aplikację wyrażającą chęć przystąpienia do usługi, w tym momencie call center sukcesywnie obdzwania klientów i potwierdzają dostępność usługi w danej lokacji. Informują również, iż czas oczekiwania na sprzęt i podpisanie umowy może wynieść DO DWÓCH MIESIĘCY od momentu w/w kontaktu.
Oddzwonili do mnie w środę, 4 marca, i mogę potwierdzić co napisałeś. Czas czekania do dwóch miesięcy gdyż obecnie kończą negocjacje z firmą która ma na ich zlecenie instalować Wimax-y. Dodatkowo dowiedziałem się że za montaż płaci się 299 zł (firmie która montuje) oraz że Internet 2 Mbps ma być dostępny w momencie podpisywania umowy o świadczenie usług, czyli za mniej wiecej 2 miesiące.

Czekam cierpliwie dalej bo i tak mam czas do połowy maja aż mi wygaśnie umowa o Orange Free.
Pozdrawiam, bigmanpl
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: krystianb »

bigmanpl pisze:Dodatkowo dowiedziałem się że za montaż płaci się 299 zł
300 za montarz, 300za sprzęt czarno ja widzę tą ich usługę. Rzadko kto na to pójdzie, ludzie będą woleli ofp brać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Blido »

krystianb pisze:Rzadko kto na to pójdzie, ludzie będą woleli ofp brać.
Więcej kosztowałby Axesstel z OFP gdyby podpisywało się umowę na rok. Oczywiście wiem, że prawie wszyscy biorą na co najmniej 2 lata, ale ja np. wolałbym jednorazowo zapłacić więcej i mieć porządny internet bez limitów. A WiMax to prawie jak aDSL.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: krystianb »

Blido pisze:zapłacić więcej i mieć porządny internet bez limitów. A WiMax to prawie jak aDSL.
Ale kto z potencjalnych klientów, wie czym się jeden net różni od drugiego. Jak często się ktoś z netem komórkowym zdarza, że mu nagle net nie działa, a potem wychodzi co to jest limit. A co to jest ping to już w ogole czarna magia.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Blido »

krystianb pisze:Ale kto z potencjalnych klientów, wie czym się jeden net różni od drugiego.
Też racja. I w sumie dlatego dobrze że OFP nie jest zbyt głośno reklamowane, bo zaraz znalazłaby się kupa lamerów, którzy zamienili by na to swoją Neostradę 1Mb, bo taniej. Oczywiście przez to łącza byłyby zapchane do granic niemozliwości i natychmiast zaczęto by egzekwować limity. Zwłaszcza znając zamiłowanie użytkowników Neostrady do technologii BitTorrent.
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Khalbar »

siema

Niestety nie kwapili się z szybką odpowiedzią na to czy jest możliwość założenia u mnie Wimaxa ery a szkoda

Umowa 30 testowych dni z OFP (a nie działa to u mnie za rewelacyjnie) kończyła się 03.03.2009 Era zadzwoniła do mnie 04.03 z dobrą wiadomością że jest dostępny w mojej okolicy wimax z ery grzecznie powiedziałem że za 2 lata się odezwe bo mam umowe z konkurencją
Na odpowiedź czekałem od połowy stycznia więc gdyby się ogarnęli z tematem oddzwonienia to prawdopodobnie miał bym raczej wimaxa z ery

Ale jak to radiówka wątpię by net w 3 GHz działał lepiej niż ofp 450 mhz jeżeli wiem że wifi na 2,4 Ghz ciężko przędzie

a i oferta wimaxa z ery nie jest za tania jak na razie !!!!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Jo_gurt »

Khalbar pisze:Ale jak to radiówka wątpię by net w 3 GHz działał lepiej niż ofp 450 mhz jeżeli wiem że wifi na 2,4 Ghz ciężko przędzie
Khalbar, nie można porównywać samych częstotliwości, bo to do niczego nie prowadzi.
Poprawnie działający WiMAX jest znacznie lepszy niż CDMA. Poprawnie działająca sieć na WiFi jest lepsza od dwóch poprzednich. Niestety ze względu na niskie ceny sprzętu wifi 2,4GHz 90% radiówek to urynanety wyrabiające kiepską opinię całej technologii.
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Khalbar »

Jo_gurt

Bardziej chodziło mi o moje miesce zamieszkania i wszystkie czynniki zakłócające odbiór wszelkich radiowych urządzeń takich jak np tv,radio czy internet
czego się spodziewać jeśli nawet obraz w TV jest zaśnieżony na niektórych kanałach z dobrymi atenami wystawionymi na dach !!

A jeśli chodzi o poprawnie działający wimax to w to wątpie szczególnie że era nie jest wstanie sprawdzić czy będzie chodziło czy nie a przetestować też nie dadzą więc
taka oferta skierowana jest raczej dla osób mających 100% pewności że będzie u nich śmigało szczególnie za takie pieniądze
Ostatnio zmieniony 2009-03-09, 11:02 przez Khalbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Jo_gurt »

Khalbar, ale tu nie ma co porównywać w ogóle. Nadajnik radia/tv masz 2km czy 20km-200km od siebie?
Khalbar pisze:era nie jest wstanie sprawdzić czy będzie chodziło
Jak to nie jest w stanie? Wysyłają technika i sprawdza.
krzychu22t
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-11, 11:35
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: krzychu22t »

Ja na odpowiedź z Ery czekałem dokładnie 37 dni, niestety konsultant oznajmił mi, że Wimax u mnie jest niedostępny. Od czterech dni mam OFD Pro na próbę i poki co to chodzi całkiem przyzwoicie mimo tego, że byłem poza zasięgiem na mapce Orange. Zainwestuje jeszcze tylko w zewnętrzną antene dla wzmocnienia sygnału - obecnie waha sie pomiędzy -93 a -96dB.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Quest »

Khalbar,

Z tym zasiegiem niebyłby do konca taki przekonany, najbliższy nadajnik masz w obecnej chwili w Starej Miłosnej, ka....wał drogi - nierealne. Chyba ze era postawiła nowe anteny powiedzmy w okolicach Wołomina, a na tej infolini pracują kompetentne osoby.tak samo jak w Netii. :D
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: grzechotnik »

Jo_gurt pisze:Jak to nie jest w stanie? Wysyłają technika i sprawdza.
Ja dzwonilem stwierdzili ze wysylaja sprzet i montaz we wlasnym zakresie :dobani:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-03-13, 07:57 ]
Poprawa cytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-03-13, 07:55 przez grzechotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzechotnik
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: Jo_gurt »

grzechootnik pisze:Ja dzwonilem stwierdzili ze wysylaja sprzet i montaz we wlasnym zakresie :dobani:
Dziwne to strasznie :zdziwko:
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: faridrox »

Poczekajcie ludzie az era wybierze podwykonawce do wimaxa to wszystko pojdzie jak powinno. Bedzie mial kto załozyc sprzet i zrobic zdalny pomiar.Bo w tej chwili nikt tego nie robi dlatego stwierdzaja ze nie ma mozliwosci technicznych.
wojtek23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-02, 11:28
Lokalizacja: Marki

Re: Odpowiedz z Ery

Post autor: wojtek23 »

Zadzwoniłem dziś na infolinię Ery odnośnie wimaxa i dało się odczuć podczas rozmowy, że działająca usługa to raczej wielka ściema. Miła pani oznajmiła, iż od przyjęcia zlecenia do przyjazdu kuriera z zabawkami do samodzielnego montażu :szok: to okres około dwóch miesięcy. Na pytanie, dlaczego tak długo i czy wimax faktycznie już działa padła wymijająca odpowiedz – takie są procedury. Ucieszyło :ok: mnie tylko to, że w mojej mieścinie podobno jest zasięg, który będzie weryfikowany – ciekawe jak i przez kogo?. Opcja weź – sprawdź - oddaj odpada a przecież rosną jakieś drzewa. Nie dziwię się teraz, że czekacie już miesiąc bez odpowiedzi po procedura jest najważniejsza. Zostało mi 5 miesięcy umowy z fioletowymi to może się doczekam i przesiądę się nacoś przyzwoitszego. Życzę wam i sobie wytrwałości.
ODPOWIEDZ