jak rozdzielic wlan?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zakret

jak rozdzielic wlan?

Post autor: zakret »

W jaki sposob mozna rozdzielic radiówke na dwa kompy nie stawiając serwera czy w ogole to jest mozliwe jezeli kto kolwiek wie cos na ten temat to prosze o wiadomosc na adres [email protected] z gory dziekuje pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zakret, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: zDaleKi »

Jednego kompa podłączyć do radiówki i postawić na nim serwer proxy.
I do niego poprzez drugą kartę sieciową (tradycyjną) podłączyć drugi komputer.
To jest chyba najlepsze wyjście przy Twoich założeniach.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: Gość »

A nie da sie postawic routera który bedzie nam robł za serwer i jednoczesnie podzieli nam łącze przez odpowiednią jego konfiguracje,bez konieczności stawiania serwera na jednym z kompów.Czy taki podział jest możliwy?
Gość

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: Gość »

Jak z komputera zrobic serwer proxy ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:A nie da sie postawic routera który bedzie nam robł za serwer i jednoczesnie podzieli nam łącze
Oczywiście, że się da :)
Ale założeniem autora wątku było, cytuję "nie stawiając serwera"
Anonymous pisze:Jak z komputera zrobic serwer proxy ?
Instalując odpowiedni program, np WinProxy (płatny).
Lub zwyczajnie uruchomić "udostępnianie połączenie pod Windowsem"

EDIT:
Np tak: ICS - udostępnianie połączenia internetowego
Ostatnio zmieniony 2007-08-21, 14:17 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: Gość »

BliSki pisze:Oczywiście, że się da :)
Ale założeniem autora wątku było, cytuję "nie stawiając serwera"
Jaki router byś polecił jeśli mam internet radiowy podłączony za pomocą kabla koncentrycznego z komputerem i używam obecnie karty radiowej D-Link 520+, a chce rozdzielic łącze na 2 komputery za pomoca tegoże routera, który bedzie spełniał funkcje serwera konfigurowanego z przegladarki internetowej z podłączonych do niego kompów.Dobrze by było żeby router obsługiwał również połączenia bezprzewodowe z lapotpem.Chodzi mi o konkretny model.Cena w granicach 350 zł.
mpralat2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-31, 06:51
Lokalizacja: Leszno

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: mpralat2 »

Watpie czy jest taki router za taka cene. Wymagasz od tego urzadzenia aby odebralo sygnal radiowy, rodzielilo go dalej radiowo i jeszcze po kablach. Czyli w pierwszej czesci musi pracowac w trybie klient ,a w drugiej jako accesz point. Na 99% zaden router w tej kategorii cenowej tego nie zrobi. Mozesz kupic router i access pointa oddzielnie i to bedzie dzialac na pewno (wiem z doswiadczenia).
bbela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-01, 15:06

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: bbela »

odpowiedz jest prosta :).Do podziału radiówki potrzebujesz 2 urządzenia .Przynajmniej ja tak zrobilem. Planex GW-AP54SP- do tego podłączasz antene skąd siągasz neta,łaczysz to z dlink di-524 za pomocą wejscia wan ..i dopiero podłączasz kompy do dlinka(równiez lapka na wifi)..Jednak cena przekracza troche 350.Pozdro
bela
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: wolfek »

ja zrobiłem na 1 karcie wlan i 1 normalnej sieciówce, udostepniam polaczenie poprzez wlan na kartę LAN i chodzi, polecam dla tych którym zalezy na czasie :)
sap0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-06, 10:19

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: sap0 »

mpralat2 pisze:Watpie czy jest taki router za taka cene.
Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panowie tniemy zbędne cytaty!
1.Wiec jaka jest cena routera ktory by spelnial jednoczesnie funkcje klijent radiowy->AP radiowy?
2.Jak zuzycie energii elektrycznej przy dwoch urzadzeniach, czy nie ekonomicznej jest podzielic lacze na jakims kompie za 300zl ? chodzi mi glownie o pobor energii elektrycznej.
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: wolfek »

Router + access point nie zje ci tyle prądu co stojący komputer, to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> - stwierdziłem doświadczalnie. Jakiś prosty router z apekiem kupisz już za 300-400 zł
Rosario1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-07, 06:32

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: Rosario1 »

bbela pisze:odpowiedz jest prosta :).Do podziału radiówki potrzebujesz 2 urządzenia .Przynajmniej ja tak zrobilem. Planex GW-AP54SP- do tego podłączasz antene skąd siągasz neta,łaczysz to z dlink di-524 za pomocą wejscia wan ..i dopiero podłączasz kompy do dlinka(równiez lapka na wifi)..
Dla początkującego to czarna magia. Według opisu Planex GW-AP54SP ma dwa wyjścia Lan RJ45 10/100. Czy nie można bezpośrednio do nich podłączyć dwa komputery wejściami sieciowymi?
bbela
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-01, 15:06

Re: jak rozdzielic wlan?

Post autor: bbela »

nie da rady podłączyć:(((niestety..chyba ze administrator sieci przydzieli ci 2 numery ip...a to moze byc problem..znaczy w moim przypadku jak gadalem z adminem to dalo by rade ale ja mam podlaczone 3 kompy..A jak masz te dwa urzadzenia, o ktorych pisalem wczesniej to router tak jakby maskuje wszystkie kompy i w sieci widoczny jest jeden komp..nie wiem czy pisze dosc przejzyscie...ale jak co pytajcie dalej..pozdr
bela
flame666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-22, 22:14

lemer's question hehe

Post autor: flame666 »

Mam w domu tzw. radiówkę. Chciałbym ją podzielić na 2 kompy tzn. na stacjonarny i laptop z wifi.

Najprościej wydaje mi się, że należy do tego celu wykorzystać jakiś AP + router (lan+wifi). Ale nie w tym rzecz.

Teraz lamerskie pytanie. :)
Czy nie można wykorzystać samego routera (z wifi) np jakiegoś takiego z 2 antenkami (no chyba, że takiego nie ma)

tzn. odkręcić 1antenkę i przykręcić do niej moją zewnętrzną a następnie do LAN podpiąć stacjonarny. Na 2 antence (tej małej standardowej) pracowałby laptop.

Albo inaczej. Wykorzystać tego D-linka DI-524 z tym, że do portów Lan podpiąć stacjonarny i laptop i jak wyżej odkręcić antenkę i wpiąć zewnętrzną moją od mojego "dawcy neta"

Czy router może przacować w taki sposób.

P.S.
Tylko się nie śmiać. Mówiłem że to jest lamerskie pytanie


Może należałoby zrobić jakiś podpięty np. Pytania lamera ??

pozdro for all

:D
ODPOWIEDZ