pytanie o net radiowy na 25 osób

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mj

pytanie o net radiowy na 25 osób

Post autor: mj »

witam
mam około 25 osób zainteresowanych internetem radiowym w miejscowości Rogóźnia i jej okolicach, co musimy zrobić i jakie koszty ponieść by móc korzystać z internetu drogą radiową ?
proszę o szybką odpowiedź
pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie

Post autor: zDaleKi »

W skrócie (może ktoś to potem rozwinie) :)
Kupić łącze od jakiegoś ISP, kupić urządzenia (np. odpowiedni modem dla
danego łącza + router + Access Point). Podłączyć, skonfigurować i już :D

Trochę o konfiguracji neta jest tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1588
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 19:19 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
mj

Re: pytanie o net radiowy na 25 osób

Post autor: mj »

sorry ale niewiele rozumiem z tej odpowiedzi bo jestem w tych sprawach laikiem...
co to jest isp, router i co to jest Access Point ?
dodam, ze przeczytałem w necie że założenie internetu radiowego w naszej miejscowośći jest możliwe, ale nie było tam żadnych instrukcji lecz wskazówka żeby pytać na tym forum o szczeguły
sytuacja jest taka, że nikt w okolicy internetu radiowego nie ma więc chyba trzeba zacząć od podstaw, ale nie mam pojęcia od czego
jeszcze raz proszę o pomoc i wyrozumiałość
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o net radiowy na 25 osób

Post autor: zDaleKi »

mj pisze:sorry ale niewiele rozumiem z tej odpowiedzi bo jestem w tych sprawach laikiem...
To może zareklamuje (czego nigdy tu nie robiłem) ostatnie wydanie PC Format (to jest chyba nr 4/2006) ostro reklamowany w TV ostatnio. Jest tam kilkanaście stron o budowaniu sieci WiFi, pisane (jak mi się wydaje) prostym językiem. Myślę, że może Ci się przydać ta gazetka :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
mj

Re: pytanie o net radiowy na 25 osób

Post autor: mj »

dzięki skorzystam
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: pytanie o net radiowy na 25 osób

Post autor: ikw »

no i jak tam? sieci istnieje juz ?
tylko koncowki lutujcie a nie zaciskajcie!
pzdr!
ODPOWIEDZ