Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kessi77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-31, 15:03
Lokalizacja: Radom

Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Kessi77 »

Witam,
w styczniu założyliśmy sobie ponoć "dobry" internet z Orange (business Everywhere) z limitem 1GB. Szybkość 1MB/sek Ale mamy z nim problemy! Szybkość jest dużo mniejsza niż napisane jest w umowie, często wyskakuje nam awaria połączenia, na dodatek często internet jest tak wolny ze strona wp.pl otwiera się pół godziny! Nasz konsultant Nas delikatnie pisząc "olewa" i nie przychodzi, żeby sprawdzić co jest grane. Mamy już dość tego pseudo internetu! Chcmy rozwiązać umowę z orange, pytanie jak to zrobić bez kosztów z umowy (1000zł) Mamy "dokumentację" potwierdzającą jakość usług w postaci Print screenów od dnia założenia internetu.
Na dodatek po przekroczeniu limitu 1GB net prawie wcale nie działa szybkość jest bliska zeru :(
Pomóżcie jak się zabrać do rozwiązania tej umowy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
Reklamacja złożona w salonie orange ponad 2tygodnie temu i cisza z ich strony,,,
PS Dodam jeszcze, że konsultant założył Nam firmowy internet na ZAWIESZONĄ kilka lat temu działalność gospodarczą mojego partnera.
Ostatnio zmieniony 2009-04-27, 22:12 przez Kessi77, łącznie zmieniany 1 raz.
Kessi77
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: ja.michal »

Kessi77 pisze:Szybkość jest dużo mniejsza niż napisane jest w umowie,
Masz w do 7.2Mb/s więc jak będzie 0,001Mb/s też będzie zgodne z umową.
Kessi77 pisze:Na dodatek po przekroczeniu limitu 1GB net prawie wcale nie działa szybkość jest bliska zeru :(
Z tego co pamiętam to jest 16kb/s czyli 2KB/s.
Kessi77 pisze:Mamy "dokumentację" potwierdzającą jakość usług w postaci Print screenów od dnia założenia internetu.
To nie dowód.
Kessi77 pisze:Reklamacja złożona w salonie orange ponad 2tygodnie temu i cisza z ich strony,,,
Mają 30 dni na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Sundance_kid »

Kessi77 umowy nie zerwiesz. Zapomnij o czymś takim. Co najwyżej pomyśl o cesji umowy. Poza tym warto przed zakupem było sprawdzić jak działa usługa.
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: kult_kazika »

Mnie się wydaje, że jest możliwość zerwania umowy z winy operatora. Postarajcie zasypywać ich reklamacjami dotyczącymi działania internetu, co w ten sposób będzie podstawą do zerwania umowy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: ja.michal »

kult_kazika pisze:Postarajcie zasypywać ich reklamacjami dotyczącymi działania internetu, co w ten sposób będzie podstawą do zerwania umowy.
Warunkiem musiałoby być nieodpowiedzenie na przynajmniej jedno pismo ze strony Orange w ciągu 30dni. Wtedy reklamacja zostałaby uznana (zgoda milcząca). Sami prawdopodobnie mają taki punkt w regulaminie.
Kessi77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-31, 15:03
Lokalizacja: Radom

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Kessi77 »

Czyli nic się nie da zrobić? :(

słyszałam że ma być coś takiego jak rozwiązanie umowy z wypowiedzeniem miesięcznym bez kosztów zerwania umowy, czy to prawda?
Kessi77
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Sundance_kid »

Kessi77 znajdź chętnego na cesję umowy. Czyli kogoś kto przejmie Twój abonament i on będzie właścicielem itd a Ciebie już nic co tego dotyczy nie będzie obchodziło.
słyszałam że ma być coś takiego jak rozwiązanie umowy z wypowiedzeniem miesięcznym bez kosztów zerwania umowy, czy to prawda?
Chyba przy jej końcu ;) Albo jakieś na próbę.
Kessi77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-31, 15:03
Lokalizacja: Radom

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Kessi77 »

Szukam chętnego na cesję od lutego ale jakoś cisza :( chyba wszyscy wiedzą już jaki "dobry" jest ten internet :(
pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
Kessi77
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: piotr2802 »

Ja też mam BE Orange i chciałem zerwać umowę ze względu na niski transfer w HSDPA (centrum Krakowa). Nie udało mi się zerwać umowy bo kara jest astronomiczna.
Ale za miesiąc kończy mi się umowa i nigdy już nie chcę mieć do czynienia z tymi oszustami i naciągaczami, którzy tylko w reklamie są dobrzy.
Nigdy więcej komórkowego internetu z Orange !!!! Piszę to ponieważ chciałbym ostrzec osoby które chcą nabyć to <coś> bo tylko same problemy z tym internetem.
Mam prawo pisać takie słowa ponieważ na własnej skórze doznałem jaki to jest niedopracowany szmelc.
Ostatnio zmieniony 2009-04-27, 18:38 przez piotr2802, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Sundance_kid »

Rozbrajacie mnie tymi tekstami. Trochę przydałoby sie czytać umowy przed podpisaniem i przed zakupem potestowac usługę. Nie macie gwarantowanej prędkości tylko "do".
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: Jaco »

Sundance_kid pisze:Trochę przydałoby sie czytać umowy przed podpisaniem i przed zakupem potestowac usługę.
Dodam jeszcze aby poczytać nasze forum i DOPIERO się decydować. A tak z problemami jak zawsze do nas. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jak rozwiązać umowę z ORANGE?

Post autor: bob »

piotr2802 pisze:mam BE Orange i chciałem zerwać umowę ze względu na niski transfer w HSDPA (centrum Krakowa)
Dzisiaj testowałem na Kazimierzu w pobliżu Miodowej w Krakowie i 4Mbps bez problemu. :)
ODPOWIEDZ