Brak informacji o limicie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

gorbi24 pisze:Uprzejmie informuje, że oferta Orange Freedom Pro nie jest wprowadzona komercyjnie do sprzedaży.

To jakaś działalność charytatywna... :rotfl:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: marens »

Potem będzie płacz i zgrzytanie zębów jak wprowadzą limit 1Mbit i 3GB.
Piszcie dalej, kiedy będzie limit to go doświadczycie prędzej niż później.

Wiem, że i tak bez sensu jest to co piszę. Wiem, że Ci którzy mało korzystają z internetu chcą aby wprowadzili limity gdyż przyspieszy im OFP.
To nie jest internet do P2P i wszelkiej maści downloadu. Ale dzieci Neostrady zapuszczają swoje OFP na torrenty/RS itp bo mieli wcześniej EDGE i idą do szkoły.

Myślę, że gdyby ludzie potrafili się dogadać empirycznie że w nocy ściągamy a w dzień odpuszczamy to Orange nie limitowałoby nic a inne sieci podeszłyby inaczej do tematu limitów.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: zetes »

Masochizm jakiś panuje czy co? :hyhy: Do czego wam te limity? Chcesz mieć limit - wyłącz komputer :dobani: Argument że będzie lepiej bo przestaną sciągać np. z Torrentów - bzdura nie do przyjęcia. Będą - tylko do określonego limitu.
kerr
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2009-05-05, 16:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: kerr »

Po co upominać się o limity, że niby ma być szybciej? Nic z tego, jedną nośną o przepustowości 3,1 Mb na sektor da się zapchać bardzo szybko, wprowadzenie limitu praktycznie nic tu nie pomoże. Lepiej pytać o to kiedy zaczną działać wszystkie 3 nośne, bo dopiero to powinno zauważalnie przyspieszyć OFP.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: marens »

Ale to jest już chora głowa, jak ktoś chce gorzej niż ma.
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Oficer »

Takie pytanie czy przy EDGE na początku też nie było limitów przez jakiś czas?(nie korzystałem od początku z EDGE :D .
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: zetes »

EDGE od początku miało limit ale transfer (u mnie) z limitem czy bez był tragiczny :(
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: ja.michal »

Oficer, jak Era wprowadziła jako pierwsza usługę mobilnego internetu to zakupiłem to to (jedyne łącze w postaci stałej opłaty jakie mogłem mieć) i w umowie było zastrzeżenie, że parametry techniczne mogą się zmienić po przekroczeniu 2GB.
Faktycznie jednak nie było limitów. Ale co można było poszaleć z EDGE 160kb/s max i słabym zasięgiem. Ja to się cieszyłem, że net w ogóle jest. ;)
mimo87
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-09-26, 00:07
Lokalizacja: Starogród/WWa

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: mimo87 »

Podobnie dla PlusGSM i iPlusa. na początku usługi limitów nie wyło, potem wprowadzili. więc limity to zło(a dla niektórych zbawienie) konieczne i w OFP raczej będą.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: adixm »

kerr pisze:Po co upominać się o limity, że niby ma być szybciej? Nic z tego, jedną nośną o przepustowości 3,1 Mb na sektor da się zapchać bardzo szybko, wprowadzenie limitu praktycznie nic tu nie pomoże.
Oj pomoze i to bardzo, bo ktos poszaleje dwie-trzy noce i jest gotowy z limitem a 64kb to juz duzo nizsze obciazenie dla nadajnika:)Najrozsadniejszym rozwiazaniem jest po prostu wprowadzenie dodatkowych pakietow danych np 2Gb za 20zl a placenie za dodatkowy transfer skutecznie nauczy ludzi szanowania transferu:)3gb do normalnego korzystania z neta spokojnie musi wystarczyc a ktos chce wiecej niech placi(na pewno kazdy sie dobrze zastanowi zanim wlaczy emule, kazaa i te inne programy p2p)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

adixm pisze:3gb do normalnego korzystania z neta spokojnie musi wystarczyc
adixm, wszystko się zgadza tylko definicji "normalnego" korzystania z internetu to można by sporo utworzyć. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: ja.michal »

Jakby zrobili opłatę za każdy MB po limicie tak jak jest w niektórych sieciach europejskich (jak nie w większości) to towarzystwo by się nauczyło. :]
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Oficer »

Dla mnie bzdura bo nie dosyć że płace za internet 50zł za miesiąc to co ??
mam jeszcze dokupywać jak chce pakiety totalna bzdura a zresztą nie każdego stać na dopłacanie :nienie:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: ja.michal »

Oficer pisze:a zresztą nie każdego stać na dopłacanie
To nie się opanuje. Nie ściągać filmów, muzy z p2p/RS i podobnych i mniej na YT przesiadywać. :]
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: adixm »

Moim zdaniem cena 49zl za 3gb jest dobra pod warunkiem ze wprowadza mozliwosc wykupienia dodatkowego transferu, bo oczywiscie wiadomo niektorym tyle nie wystarczy, ale chodzi glownie o to zeby niektorzy zastanowili sie czasem co sciagaja i czy naprawde jest im to niezbedne..ktos chce robic backup neta prosze bardzo ale jak juz to pociagnij sobie kabel - proste
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Oficer »

A pomyśl o tych co nie ściągają tylko graja przez internet przecież taki FPS przez 1 godz gry może zjeść z 150mb.Stanowczo za mało moim zdaniem na taki internet powinno być 8gb a cena np:60zł :P .
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: adixm »

Oficer pisze:Dla mnie bzdura bo nie dosyć że płace za internet 50zł za miesiąc to co ??
mam jeszcze dokupywać jak chce pakiety totalna bzdura a zresztą nie każdego stać na dopłacanie :nienie:
50zl to niewielka oplata za staly dostep do neta, a wlasnie o to chodzi ze nie kazdy bedzie chcial wydawac dodatkowa kase na transfery i 100 razy sie zastanowi zanim cokolwiek sciagnie. Sam mam Orange Freedom(po kabelku) a Netmeter pokazuje ze co miesiac zmiescilbym sie w 2gb limitow przy normalnym codziennym korzystaniu z neta(glownie przegladanie stron bez YT)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

Oficer pisze:A pomyśl o tych co nie ściągają tylko graja przez internet przecież taki FPS przez 1 godz gry może zjeść z 150mb.
No to takich najmniej szkoda. Inni pracują na takim łączu i muszą wysyłać czasem cięższe pliki, pdfy, wymiana projektów, mailing itp. Z punktu widzenia fiskusa oni i przez to państwo są poszkodowani.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: adixm »

Orange z limitem 3GB zagralo bardzo zachowawczo i slusznie - zalezy im w przyszlosci na utrzymaniu dobrej jakosci:)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

Dlatego cała ta sytuacja jest patowa i będzie budzić emocje takie o jakich wyżej możemy przeczytać.
kerr
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2009-05-05, 16:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: kerr »

adixm pisze:Oj pomoze i to bardzo, bo ktos poszaleje dwie-trzy noce i jest gotowy z limitem a 64kb to juz duzo nizsze obciazenie dla nadajnika:)
Tylko że tych "ktosiów" jest trochę więcej niż 1, więc 2-3 noce szaleństwa trzeba mnożyć przez kilkunastu-kilkudziesięciu userów na sektor, wyjdzie na to, że mimo cięcia bts i tak będzie zapchany.
adixm pisze:Najrozsadniejszym rozwiazaniem jest po prostu wprowadzenie dodatkowych pakietow danych np 2Gb za 20zl a placenie za dodatkowy transfer skutecznie nauczy ludzi szanowania transferu:)
Doprawdy być może jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, ale na pewno nie z punktu widzenia użytkowników, lecz operatora, którego przecież priorytetem jest maksymalizowanie zysków. Może jednym z rozsądniejszych rozwiązań byłoby po prostu utrudnianie życia amatorom torrentowania itp, poprzez drastyczne obniżanie im prędkości ściągania po wykryciu charakterystycznych dla tych aplikacji pakietów, a nie cięcie wszystkim po równo na łączu, które przecież miało być substytutem kabla dla ludzi którzy nie mają dostępu do ADSL.
adixm pisze:..ktos chce robic backup neta prosze bardzo ale jak juz to pociagnij sobie kabel - proste
Wierz, mi chciałbym mieć kabel, ale rzeczywiście musiałbym go sobie chyba sam podciągnąć nie wiadomo skąd, bo pomimo posiadania linii telefonicznej odpowiedź tpsa od lat jest jedna - brak możliwości technicznych. Dlatego jadę na OFP.
EmTeeDee

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: EmTeeDee »

Bzdury opowiadacie :hyhy: Moim zdaniem powinna być możliwość wyboru-jak chodżby miałem orange free-było mało mi 60zł za 1GB to wziąłem pakiet 6GB za 120zł-i tylko orange na tym zyskało ;) bo ja nie wyczerpywałem limitu przy tej prędkości :rotfl: Teraz 3GB jest dla mnie za mało-gdyż gram w gry online-filmów ani muzyki nie ściągam to samo z youtube-nie interesują mnie jakieś głupoty ;) W tym miesiącu to nie powiem-zaszalałem-ściągnąłem grę przez steem-limit przekroczyłem-i jak by trzeba było to bym za to zapłacił-nic nie ma za darmo.Powinni zrobić pakiety-każdy by wybrał na co go stać.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

No to już mamy kilka projektów:
adixm pisze:wprowadzenie dodatkowych pakietow danych np 2Gb za 20zl a placenie za dodatkowy transfer skutecznie nauczy ludzi szanowania transferu
kerr pisze:jednym z rozsądniejszych rozwiązań byłoby po prostu utrudnianie życia amatorom torrentowania itp, poprzez drastyczne obniżanie im prędkości ściągania po wykryciu charakterystycznych dla tych aplikacji pakietów, a nie cięcie wszystkim po równo na łączu,
onimusza666 pisze:...nic nie ma za darmo.Powinni zrobić pakiety-każdy by wybrał na co go stać.
Zgrupowałem co by dyskusja się nie rozjechała. ;)
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: zetes »

Proponuję zorganizować akcję protestacyjną (to u nas bardzo modne) i pod siedzibą Orange
żądać wprowadzenia limitów albo wręcz odłączyć wszystkich użytkowników. Dyskusja na temat masochizmu z limitami osiągnęła już chyba wyżyny, i nie udawadniajcie mi że to rzeczowa dyskusja, że to cokolwiek (poza tym że będzie jeszcze gorzej) poprawi. Wszystkim którzy chcą płacić dodatkowo proponuję internet satelitarny (ja to już przerabiałem). Koszt sprzętu ponad 1000 - 1500 zł i opłata za abonament w granicach 200 - 300 zł na pewno ich zadowoli :hyhy: Dla czytających - moja wypowiedź jest również na temat limitów i propozycji przedstawianych w tym wątku (to na wypadek ewentualnej cenzury :D )
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Oficer »

Zetes weź skończ jak jest tak jest ale już wole się męczyć tak niż z limitem.Jeszcze nie jest tak źle a ty od razu limity że ty akurat przeglądasz tylko strony www to nie świadczy że każdy te limity chce :dobani: .
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: zetes »

@Oficer
Wybacz ale czytać należy ..... ze zrozumieniem. Ta wypowiedź jak i poprzednie w tym temacie od samego początku nawołują do nie poruszania , do nie prowokowania nakładania jakichkolwiek limitów. Zupełnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi, ale może przejrzyj ten temat i zobacz co ja na ten temat pisałem. Od samego początku byłem i jestem przeciw limitom :szok: no ale jak sobie życzysz.... biorę i kończę.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

Panowie spokojnie. ;)
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Oficer »

"Proponuję zorganizować akcję protestacyjną (to u nas bardzo modne) i pod siedzibą Orange
żądać wprowadzenia limitów " a to co ma być to orange wprowadzi limit kiedy uzna za słuszne nie ty!.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: zetes »

@bob ma rację. Spokojnie panowie ale.... ręce opadają :( I to by było na tyle :szok:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: bob »

Oficer, proszę raz jeszcze o spokój. Tu i tak decyzje nie zapadają.
ODPOWIEDZ