Klub miłośników Google Chrome

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: bob »

lubczyk pisze:Ja teraz zainstalowałem Safari i mam około 300 ms.
A o tej godzinie FF?
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: lubczyk »

Na Firefox-ie mam 296 ms ;] Więc różnica prawie żadna.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

SQ08 pisze:Moje wyniki:

Google Chrome 2.0.172.2
http://img515.imageshack....nbenanntnwi.png
pierwszy raz widzę Chroma na 7. świetnie wygląda. :ok: na Viscie podobnie? też uchwyty zakładek przeźroczyste?
yagi pisze:Mi sie podoba szybkosc Safari 4 Beta - nie dosc ze szybka to jedyna w tej chwili robiaca Acid 3 test w 100%
Google Chrome 2 także przechodzi w 100%. Czytałem o tym w ostatnim numerze Next.
yagi pisze:odkad okazalo sie ze G1 nie mozna uruchomic nie posiadajac/zakladajac konta GMail zrazilem sie troche do tej firmy.
pierwsze słyszę. chyba, że G1 to coś innego niż myślę (google chrome wersja 1)

[ Dodano: 2009-04-08, 21:40 ]
yagi pisze:Nie znalazlem tez mozliwosci skorzystania z innych kont pocztowych w tym urzadzeniu niz podpinanie ich pod GMail
a to już totalne niporozumienie. ja mam pocztę w gmailu i na wp, i obie dobrze działają (choć googlowska faktycznie lepiej).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

valdens pisze:pierwsze słyszę. chyba, że G1 to coś innego niż myślę (google chrome wersja 1)
Raczej o to chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

Tak bardzo polecam Chrome.

Jeżeli ktoś z was chce mieć zawsze najnowszą wersją i bulid to niech zrobi następujące kroki:


1. Pobrać plik z tego linka. http://rapidshare.com/files/219046188/c ... 0.exe.html
2. Z zamknietym chrome otworzyć pobrany plik i wybrać DEV, kliknać OK
3. Uruchmić chrome, kliknąć na ten klucz w prawym rogu i wybrać info o Google Chrome i tam pojawi się info o nowej wersji Chrome którą należy zainstalować.
4. Zalecam sprawdzanie jakieś co 2-4 dni w tygodniu czy niema nowej wersji. Najnowsza wersją wydana parę godzin temu to 2.0.173.1
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Tak, używam tego. Bez tego sprytnego programiku nie da się chyba zdobyć drugiej wersji przeglądarki, prawda? A może już tak?

P.S.
Ja wybrałem środkowe ustawienie (beta). Nie wiem, czy to dev przypadkiem nie jest zbyt wariackie.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

Chrome walnął u mnie 28ms. Faktycznie, robi wrażenie. Może też potestuję.

[ Dodano: 2009-04-09, 00:24 ]
Pierwsze wrażenia:
1. Szybkość bez różnic w stosunku do FF na moim necie i sprzęcie (nie oszukujmy się, kto w rzeczywistości robi 1.000.000x parseint), zresztą i tak różnica rzędu 0,2s jest nieodczuwalna nawet jakby ktoś się jednak pokusił.
2. Gdzie jest AdBlock? (tylko nie mówić mi o jakimś instalowaniu proxy albo user scripts - to nie to samo)
3. Gdzie jest pasek zakładek? Korzystam z niego na forach dość intensywnie do wracania na stronę główną.
4. Nie da się klikać środkowym na wszystko, żeby otworzyć w nowej karcie (np. na domek), pewnie kwestia przyzwyczajenia.
5. Bije Operę w jednym względzie - jest automatycznie wbudowany słownik. Opera Alpha dopiero to ma, ale i tak instalacja polskiego jest niewygodna.
EDIT:
6. Problemy z odświeżaniem pola tekstowego tego jak to tutaj do wpisywania wiadomości (edycja). U was też tak jest po ustawieniu kursora w środek tekstu i użyciu backspace? Tylko na tekście, który już był, ten który wpisałem teraz działa ok. :zdziwko:
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

Według mnie DEV takie wariackie raczej nie jest. Od początku mam na Dev i wszystko działa i zawsze mam wszystko najnowsze, z dzisiejszą wersją 2.0.173.1 wydaję się być jeszcze szybciej.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Jo_gurt
Jo_gurt pisze:Pierwsze wrażenia:

Nie wiem, czy poczekać na "drugie wrażenia", czy omawiać te punkty już dziś. :) Myślę, że na każdy (oprócz pkt. 2) dałbym zadowalającą Cię odpowiedź. Nie znasz po prostu kilku sztuczek i stąd tyle wypunktowań.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

valdens, zapraszam do punktowania :) Jestem jak najbardziej otwarty na sztuczki. Choć przyznam, że im bardziej sztuczki skomplikowane tym mniejsza atrakcyjność.
W oficjalnym buildzie dalej nie działa selektywne cytowanie.

[ Dodano: 2009-04-09, 00:42 ]
valdens pisze:Nie znasz po prostu kilku sztuczek i stąd tyle wypunktowań.
Ok, build dev już strawił cytowanie i odświeżanie :)

[ Dodano: 2009-04-09, 00:43 ]
valdens pisze:Myślę, że na każdy (oprócz pkt. 2) dałbym zadowalającą Cię odpowiedź.
Przyznam, że nr 2 jest najbardziej potrzebny. Szczególnie teraz, kiedy 50% "ładunku" strony to reklamy we flashu.
No i ten pasek zakładek.

[ Dodano: 2009-04-09, 00:48 ]
Kolejna sprawa: http://mapa.btsearch.pl/ nie działa jak trzeba - nie da się przesuwać mychą i lewym przyciskiem.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

Jo_gurt wykonaj kroki w mojej instrukcji a problem z BTS search oraz z zakładkami właściwie sam się rozwiąże. ;) Wiem może to nie są finalne wersje, ale przez parę miesiący nie miałem z nimi ani jednego problemu, a czasami mają w sobie parę nowości, ułatwiające pracę z Google Chrome.
Ostatnio zmieniony 2009-04-09, 00:39 przez SQ08, łącznie zmieniany 1 raz.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

SQ08, jak pisałem wyżej - mam już wersję developerską. I na niej testowałem btsearch i na niej nie działało, ale... już działa :zdziwko:
I faktycznie, jest opcja "zawsze pokazuj pasek zakładek" :ok:
Teraz czekamy na jakiegoś sensownego blokera reklam.

[ Dodano: 2009-04-09, 01:42 ]
Obrazek
To chyba nie tak powinno wyglądać :]
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

Mhmm z tego co wiem Google zapowiedziało jakieś pluginy, które mają zostać na przełomie maja/czerwca do oficjalnej 2 wersji chrome dodane. :hyhy:
Tu chodziło o zostanie konkurencyjnym w stosunku do Mozilli kiedy oni 3.5 wydadzą.
Jak sobie dobrze przypominam czytałem to chyba na winfuture.de, czasami mam takie wrażenie, że z Google Chrome mam mniej wyświetlonych reklam niż z Firefox. ;)
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

SQ08 pisze:czasami mam takie wrażenie, że z Google Chrome mam mniej wyświetlonych reklam niż z Firefox.
Ja mam zdecydowanie odmienne zdanie, bo:
- FF - reklam nie ma
- Chrome - są
więc rachunek prosty ;)
A pluginy planują i planują...
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

No tak, to tylko takie odczucie moje, być może dlatego, że Firefox już trochę czasu nie używam. Google Chrome to jednak jeszcze młoda przeglądarka, która bardzo szybko i w dobrym kierunku się rozwija, najbardziej co mi się podoba to ta przejrzystość i prostota a zarazem funkcjonalność, no i co tygodniowy najnowszy Webkit. Nic nie jest bez wad, jednak jeżeli Chrome będzie się tak dalej rozwijać to będzie to dla mnie idealna przeglądarka, bo na razie brakuję trochę do idealności, choćby wyżej wymienione reklamy. Jednak jak Google Chrome raczej na inną przeglądarkę nie zamienię, no chyba, że finałowa wersja Safari 4 czymś mnie powali, bo Firefox 3.5 nie szykuję się być czymś dużo lepszym niż 3.0.x, a Opera to w ogóle mi do gustu nie przypadła, o IE 8 to nawet nie wspominam.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

Ja na razie pozostaję z FF. Chrome nie oferuje mi nic nowego a za to brakuje parę rzeczy. No i nie ukrywam, przyzwyczajenie jest silną sprawą.
Podejrzewam, że Chrome może skończyć tak jak FF - zaczną się pluginy i rozbudowa to zacznie się i spowalnianie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Pewnie w chrome nie zablokuje sie reklam google nawet przez wtycze. :hyhy:
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

No tak, każdy chce zarobić, takie czasy. :rotfl:
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Blido »

SQ08 pisze:No tak, każdy chce zarobić, takie czasy. :rotfl:
Więc były czasy kiedy nikt nie chciał zarobić? :zdziwko:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: bob »

ja.michal pisze:w chrome nie zablokuje sie reklam google nawet przez wtycze.
Wydaje się to decydującym elementem. W tej chwili Chrome jest w testach java szybszy ale to chyba wszystko co daje więcej od FF ta przeglądarka.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:W tej chwili Chrome jest w testach java szybszy ale to chyba wszystko co daje więcej od FF ta przeglądarka.
Do takich dokł.. ekhm... właśnie wniosków doszedłem po kilkugodzinnym używaniu Chroma.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Blido »

Jo_gurt pisze:Do takich dokł..
Dzięki tematowi "Dyskusja o pisowni" nasze forum już nigdy nie będzie takie samo :]
Jo_gurt pisze:Do takich dokł.. ekhm... właśnie wniosków doszedłem po kilkugodzinnym używaniu Chroma.
Ja jeszcze zauwazyłem że jakby nieco szybciej działają animacje flash. Tylko że co z tego, skoro flash to najczęściej bannery reklamowe których nawet nie można zablokować? Moja przygoda z Chrome skończyła się po około godzinie. Bez Adblocka nawet nie potrafię korzystać z internetu ;)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Jeszcze tu, k#$@, wrócicie! z Olem - powiedziałby Linda. :cwaniak:
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

He, he, a mi się nie podoba, że aby wywalić jedyną aplikację uruchamianą w autostarcie - GoogleUpdate, trzeba odinstalować Chrome. Jakie informacje oni zbierają? Po co im są potrzebne? Wstyd! :nienie:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jaco »

artureal pisze:że aby wywalić jedyną aplikację uruchamianą w autostarcie - GoogleUpdate, trzeba odinstalować Chrome.
A nie da się po prostu wyłączyć z auto startu ?
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

Nie udało mi się. To cóś się namolnie uruchamiało :/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jaco »

artureal pisze:Nie udało mi się. To cóś się namolnie uruchamiało :/
Zainstaluj sobie taki program i po kłopocie.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: raven18 »

Z Chrome to więcej kombinowania niż pożytku :]
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: lubczyk »

Ale mnie perfidnie z rana wkurzyła ta przeglądarka :/ No kulturalnie sobie włączam a ta mnie zasypuje setkami okienek "Zgłoś iż strona niepoprawnie się wczytuje". I nic z tym się nie da zrobić. Musiałem wyłączyć w menadżerze zadań. I odinstalować.. wrr. A tak ładnie już chodziła.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

Cóż, chyba można podsumować:
Chrome - może tak, ale jeszcze nie teraz.
ODPOWIEDZ