[problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kkom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-03, 18:45
Lokalizacja: Wawa

[problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: kkom »

"Duński sąd przychylił się do pozwu Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) i nakazał duńskiej filii szwedzkiego operatora Tele2 odciąć dostęp klientom firmy do serwisu The Pirate Bay, wyszukiwarki torrentów i trackera sieci BitTorrent"

Tak, to dosc stara wiesc, ale chyba wpadam powoli w paranoje bo.. zaczynam to odczuwać?.

Kilka postów nizej pisalem o swoich doswiadczeniach z podpieciem Netia Wimax 2mbps, calosc zakonczyla sie sukcesem, porobilem kilka testow, sciagnalem najlepiej seedowany film z trackera prq w 6h (ze srednia maxymalna predkoscia ~220kb/s). Wszystko bylo ok. Usmiech na ryju nie schodzil mi tygodniami... :cfaniak:

Niestety od jakis 2 tygodni niejest ok. Mam coraz wieksze (i tu jest moja hipoteza) podejrzenia ze od procesu panow z serwisu piratebay, wojny z dunskim sądem wspieranym przez tele2 ...i polaczeniu szkieletu owego tele2 z netia - ktos postanowil przykrecic kurek na tracker piratebay. Głupie? :gwiazdki: Moze i tak - ale nic innego nie przychodzi mi juz do glowy.

Nawet najlepiej seedowane pliki nie przebijaja sie u mnie powyzej 60kb/s - kiedy jeszcze nie dawno szlo ile antenka wytrzymała. Robilem naprawde wiele testow by wyeliminowac problem i spokojnie moge powiedziec ze wszystko procz trackera z piratebay dziala u mnie wysmienicie - web, rapidshare, ftp, lacznie z torrentami z innych trackerow (test na plikach z torrentbytes = full łącze!).

Pytanie zasadnicze:

Czy ktos z Was, uzywajacych Netia, Netia Wimax zaobserwowal od jakiegos czasu (2 tygodnie?) znaczaca utrate predkosci z trackera prq - i to przy plikach najwyzej seedowanych?

Pozdrawiam,


Ps. podtytuł o blokowaniu to cytat od Jogurta :zawstydzony:
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: faridrox »

Na publicznych trackerach sprawdzasz prędkość torrenta? xD hehehee XD
Jak chcesz sprawdzić prędkość torrenta, czy Ci go nie przycinają to tylko zamknięte trackery z ratio. Na dodatek maja one szyfrowanie SSL.
kkom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-03, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: kkom »

faridrox pisze:Na publicznych trackerach sprawdzasz prędkość torrenta? xD hehehee XD
Jak chcesz sprawdzić prędkość torrenta, czy Ci go nie przycinają to tylko zamknięte trackery z ratio. Na dodatek maja one szyfrowanie SSL.
Ehhhh.. ta umiejetnosc czytania dzisiejszej mlodziezy ;)

Napisalem iz z trackera torrentbytes (mam nadzieje ze wiesz co to za tracker?) mam full predkosc, a dotychczas na prq w przypadku najsilniej seedowanych plikow rowniez mialem full... no, w 80% full :)

Ale od kilkunastu dni - zdechlo i ciagne max 60kb/s. Tak jak by mi ktos to nagle PRZYCIĄŁ do rownych 60kb/s :dobani: ...

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
emulator
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-11, 20:46
Lokalizacja: Irkuck

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: emulator »

Ubuntu-8.10-desktop-i386.iso z trackera TPB, prędkosc 120kB/s (1Mb-Wimax)
kkom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-03, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: kkom »

emulator pisze:Ubuntu-8.10-desktop-i386.iso z trackera TPB, prędkosc 120kB/s (1Mb-Wimax)
Dzieki, to mi wystarcza by wiedziec ze nic nie tną i musze szukac przyczyn dalej. ...A chyba juz mi zostala tylko infolinia. Eh!

Dzieki!

dodano:
panowie z TPB polegli i zostali skazani. :zdziwko:
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: dacula »

Powiem Ci tylko tyle.

Telefonowanie do firmy telekomunikacyjnej z pytaniem.... w stylu dziala mi wszystko dobrze, ale nie moge sciagac pirackich aplikacji z jakiegos systemu p2p jest troche nie na miejscu...

Inna sprawa, zerknij do umowy z Netia i odszukaj punktu o pobieraniu plikow z p2p i "pernamentnego" sciagania plikow.

Temat jak dla mnie dla bezpiecznikow z Netii.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
kkom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-03, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: kkom »

dacula pisze:Powiem Ci tylko tyle.

Telefonowanie do firmy telekomunikacyjnej z pytaniem.... w stylu dziala mi wszystko dobrze, ale nie moge sciagac pirackich aplikacji z jakiegos systemu p2p jest troche nie na miejscu...

Inna sprawa, zerknij do umowy z Netia i odszukaj punktu o pobieraniu plikow z p2p i "pernamentnego" sciagania plikow.

Temat jak dla mnie dla bezpiecznikow z Netii.
Otoz to, masz w pelni racje.

Stad tez sam nie bardzo mam ochote dzwonic i pytac "sorki, nie przykreciliscie przypadkiem mi kurka na prq?" Ale z drugiej strony mozna bic sie troszke z innej strony, podobnie jak proces w Danii - czyli kto powiedzial ze TPB to od razu nielegalne tresci? Potrzebuje do niej dostep bo sciagam duze obrazy z dystrybucjami Linuxa a piractwa nie popieram stanowczo! :zdrowko:

Poki co dałem dyla od TPB i pozostaje mi rapidshare + trackery niepubliczne. Bólu z tego powodu nie odczuwam :)

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: [problem] Netia + synergia z Tele2 = odciecie Piratebay?

Post autor: dacula »

Sprawdz mtrem adresy z ktorych sciagasz. Jestem swiecie przekonany, ze Netia nie wychodzi na swiat przez Tele2.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
ODPOWIEDZ