Dial'up dla E75 blueconnect

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość123

Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: Gość123 »

Witam.Zwracam sie z goraca prosba aby ktos kto sie zna bardzo dobrze na internecie bezprzewodowym pomogl mi. tzn. prosze aby krok po kroku opisal mi gdzie i co mam konigurowac aby laczyc sie przez dial up poniewaz obecnie mam oprogramowanie blue connect i zdarza mi sie ze transfer spada do 0 kb/s i nie moge juz ogladac stronek (zeby dzialalo spowrotem uruchamiam ponownie kompa) ale tez od czasu do czasu modem Siemens E75 rozlacza mi sie


zasieg mam 4/5 komp stacjonarny jezeli znacie inne sposobyaby cos z tym wszystkim zrobic to pomozcie blagam



DZIEKUJE
zbb Usta

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: zbb Usta »

u mnie jest podobnie z transferami tylko tyle ze mi nie zozlacza modemu
zasieg mam taki sam 4/5 i mam wrazenie ze jest to problem z zasiegiem
Gość123

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: Gość123 »

ale czytalem ze jak sie laczy przez dial'up to nawet szybciej chodzi i transfer nie spada do 0kb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dial'up dla blueconnect

Post autor: zDaleKi »

Gość123 pisze:Witam.Zwracam sie z goraca prosba aby ktos kto sie zna bardzo dobrze na internecie bezprzewodowym pomogl mi. tzn. prosze aby krok po kroku opisal mi gdzie i co mam konigurowac aby laczyc sie przez dial up
A to Ci nie wystarczy????
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38078#38078
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Dial'up dla blueconnect

Post autor: Vipera »

Gość123 pisze:zdarza mi sie ze transfer spada do 0 kb/s i nie moge juz ogladac stronek (zeby dzialalo spowrotem uruchamiam ponownie kompa) ale tez od czasu do czasu modem Siemens E75 rozlacza mi sie
Wymieniasz jeden z objawów, który przewija się przez to forum dosyć często.
Spróbuj jeszcze sprawdzić połaczenie na innym sprzęcie (np tel komórkowy podłaczony przez kabel lub irDA).
To co piszesz może wskazywać na uszkudzenie modemu.
NIE jest tajemnicą, że Siemensy ES 75 mają jakiś fabryczny feler i dopiero po wizycie w serwisie dostają naprawdę niezłego kopa.
Mój obecnie na 4 z 5 kresek (niby BTS "pod nosem' ale obecnie przestawiłem kompa w głab mieszkania i idzie tylko na org antenie - poprzednio zasięg był 5 z 5) trzyma te minimum 20 kB, ale przy pobieraniu (gdy jestem podłaczony bezpośrednio do ftp'a to zasysa zwykle 25-30 kB). Ale to uzyskał dopiero po powrocie "ze szpitala" :P

I jeszcze słówko na temat "zerowego" transferu".
Jeżeli miernik pokazuje 0 nie oznacza to, że od razu coś jest nie tak.
Wskaźnik rusza jedynie podczas przesyłania lub odbierania danych, co oczywiście nie dzieje się cały czas.
Mogą wystąpić nawet dosyć długie okresy takiej bezczynnośc.
Jeżeli nic nie robisz w necie to taki właśnie powinno pokazać transfer.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
zbb Ustka

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: zbb Ustka »

u mnie zaczelo sie ze modem rozlacza po 24g i informuje mnie ze jest problem z siecia musze go rozlaczyc i ponownie zalaczyc i wtedy dziala
troche mi sie to nie podoba. Moze to wina limitow bo mam juz upload 3Giga i download 3Giga transfery sie wachaja od 0 do 10kB/s
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: Vipera »

zbb Ustka pisze: Moze to wina limitow bo mam juz upload 3Giga i download 3Giga transfery sie wachaja od 0 do 10kB/s
Przy transferze, który podajesz to nie jest sprawa limitu.
Era jak tnie to do ok 1,6 kB - choć oficjalnie podają juz że do 8 kb (niestety :cry: ) a taki spadek widać od razu.
Jeśli jednak gdy nałożą Ci ograniczenie i będziesz w tym momencie w sieci to zostaniesz rozłączony i trzeba się zalogować do sieci na nowo.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
zbb ustka

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: zbb ustka »

to w takim razie nie wiem co to moze byc wydaje mi sie ze transfer powinien byc w miare stabilny a nie raz duzy raz wcale chyba ze u nich jest jakas wada w bts bo do nadajnika mam ok 1.7km tyle co przez miasto tyle ze w domu sygnal musi przejsc przez wszystkie sciany bo okna mam z drugiej strony sygnal 4/5
Gość

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: Gość »

Vipera pisze:
zbb Ustka pisze: Moze to wina limitow bo mam juz upload 3Giga i download 3Giga transfery sie wachaja od 0 do 10kB/s
Przy transferze, który podajesz to nie jest sprawa limitu.
Era jak tnie to do ok 1,6 kB - choć oficjalnie podają juz że do 8 kb (niestety :cry: ) a taki spadek widać od razu.
Jeśli jednak gdy nałożą Ci ograniczenie i będziesz w tym momencie w sieci to zostaniesz rozłączony i trzeba się zalogować do sieci na nowo.
Jeśli pisząc 1,6 kB masz na mysli kB/s to ok
Jeśli natomiast myslales o 1,6 kbit/s - to takich przeplywnosci nie da sie ustawic w sieci radiowej. Minimum moze byc 8 kbit/s (predkosc na jednym timeslot)

Regards
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Dial'up dla E75 blueconnect

Post autor: Vipera »

Anonymous pisze:Jeśli pisząc 1,6 kB masz na mysli kB/s to ok
Jeśli natomiast myslales o 1,6 kbit/s - to takich przeplywnosci nie da sie ustawic w sieci radiowej. Minimum moze byc 8 kbit/s (predkosc na jednym timeslot)
Regards
Zgadza się. Pisałem o kB/s - kilobajtach na sekundę. Takie jednostki mam wprowadzone w używanym mierniku (gkrellm).
Przy okazji - dzięki za bliższe informacje - przydadzą się.
ODPOWIEDZ