Era vs. iPlus

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Era vs. iPlus

Post autor: turan404 »

Witam. Po męczących porównaniach doszedłem do wniosku, że w moim przypadku w rachubę wchodzą tylko 2 oferty.
Wspomnę, że mam modem Ery icon 225 z simlockiem, gdyż mam umowę na czas bezterminowy. Ważne jest również to, że internet będę brał na firmę.

1.Którą wybrać:
-Era Blueconnect -bez modemu -na 12 miesięcy -99zł -5GB +Odtwarzacz DVD Samsung P181 za 1 zł :hyhy:
-iPlus -netbook Samsung NC10 za 486zł -na 24 miesiące(w tym 3miesiące za 1zł) -157zł -13GB

2. Czy promocja w Plusie dotycząca antywirusa na 2 lata za 1,22zł nie dotyczy internetu branego na firmę?
3. Czy biorąc internet w Plusie na firmę mogę odstąpić od umowy? Z jakimi kosztami to się wiąże (np. koszty aktywacji)?
4. Biorąc netbooka w iPlusie nie dostane oddzielnego modemu np.(będzie mi potrzebny doPC)? Jaki modem z allegro polecacie lub w jaki sposób zdjąć simlocka z mojego icon 225?

Z góry dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi ;)
jojo88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-10, 12:13
Lokalizacja: gór

Re: Era vs. iPlus

Post autor: jojo88 »

z własnego doświadczenia nie polecam modemów ZTE mf straszny szit!!! :dobani:
Najlepiej jako modem wykorzystać komórkę np. Nokię :ok:
"nic nie boli tak jak życie"
ciasteczkowy potwór
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Re: Era vs. iPlus

Post autor: turan404 »

Teraz modem to najmniejszy problem, gorzej z wyborem oferty.

Prawdopodobnie wybiore iPlusa z netbookiem i sprzedam netbooka przez allegro.
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Era vs. iPlus

Post autor: szmitz »

Plus ma dłuży zasięg GPRS na wsiach i to jest wielki minus a era ma Edge i to jest + w dodatku plus się '' kisi '' po Play idzie po BTSach plusa i blokuje przepływ danych Play . Ja mam Iplusa i odradzam jak będziesz korzystał w wioskach . Tego netbooka odradzam bo kumplowi po 3 miechach siadł . Lepiej lapka kupić i modem huawei e160 lub 169 i jest pendrive w tym .
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Era vs. iPlus

Post autor: ja.michal »

szmitz, zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o GPRS za miastem. Kiszka w Plusie. Ja jadę na karcie Heyah i dużo lepiej chodzi.
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Re: Era vs. iPlus

Post autor: turan404 »

Już prawie pewne biore iPlusa za 157zł na 24 miesiące z tego 4 za 1 zł (tak powiedział sprzedawca) + Antywirus na 2 lata + netbook Samsung NC10 za 486zł.

Zastanawiam się czy zachować sobie netbooka (mam tylko PC), czy sprzedać go na allegro jako prosto z salonu (za 1600zł powinienem opchnąć). Co byście doradzali? Warto go zatrzymać?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Era vs. iPlus

Post autor: ja.michal »

Mały, fajny. W terenie może się przydać. Ja bym zatrzymał. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Era vs. iPlus

Post autor: bob »

turan404 pisze:Zastanawiam się czy zachować sobie netbooka (mam tylko PC), czy sprzedać go na allegro jako prosto z salonu
Pytanie bardzo osobliwe. Proponuję w HP założyć ankietę... ;)
Awatar użytkownika
tomaszmadaj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-02-23, 12:05
Lokalizacja: Jarocin

Re: Era vs. iPlus

Post autor: tomaszmadaj »

turan404 pisze:Witam. Po męczących porównaniach doszedłem do wniosku, że w moim przypadku w rachubę wchodzą tylko 2 oferty.
Wspomnę, że mam modem Ery icon 225 z simlockiem, gdyż mam umowę na czas bezterminowy. Ważne jest również to, że internet będę brał na firmę.

1.Którą wybrać:
-Era Blueconnect -bez modemu -na 12 miesięcy -99zł -5GB +Odtwarzacz DVD Samsung P181 za 1 zł :hyhy:
-iPlus -netbook Samsung NC10 za 486zł -na 24 miesiące(w tym 3miesiące za 1zł) -157zł -13GB

2. Czy promocja w Plusie dotycząca antywirusa na 2 lata za 1,22zł nie dotyczy internetu branego na firmę?
3. Czy biorąc internet w Plusie na firmę mogę odstąpić od umowy? Z jakimi kosztami to się wiąże (np. koszty aktywacji)?
4. Biorąc netbooka w iPlusie nie dostane oddzielnego modemu np.(będzie mi potrzebny doPC)? Jaki modem z allegro polecacie lub w jaki sposób zdjąć simlocka z mojego icon 225?

Z góry dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi ;)

jeśli chodzi o pytanie nr 2 to promocja obowiązuje wszystkie osoby zawierające umowę z Polkomtelem (osoby fizyczne, firmy),

nr 3 prawo do odstąpienia od umowy ma prawo każda osoba, kara umowna to 1200 zł (dotyczy osób które nie dotrzymały warunków umowy- rezygnacja przed 12/24 miesiącami) , koszt aktywacji na firmę to 40.98 netto
Pozdrawiam, Tomek
___________________________________________
"Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce- znajdzie powód"
ODPOWIEDZ