ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: DJ1910 »

Witam wszystkich.

To o czym chce napisać, poruszylem juz wczesniej w innym wątku. Tym razem uważam, że warto stworzyć nowy i PRZYKLEIĆ go, by wszyscy zainteresowani mogli z niego skorzystać.

Kwestia jaką chcę przytoczyć, to prędkośc po limicie w Orange Free.

Na początek, wkleję 9. punkt regulaminu tejże usługi:
9. Po przekroczeniu przez Abonenta limitu przesłanych danych w jednym okresie rozliczeniowym Operator zastrzega prawo do
wprowadzenia, trwającego do końca danego okresu rozliczeniowego, ograniczenia prędkości przesyłania danych, a mianowicie w takim
wypadku usługa będzie umożliwiać przesyłanie danych z największą prędkością, jaka jest możliwa do osiągnięcia w danych warunkach
technicznych
, jednakże nie większą niż 64/32 kb/s (górna granica prędkości). Limit przesyłanych danych wynosi 0,5 GB dla opcji Orange
Free 39 i pół, 1 GB dla opcji Orange Free Standard, 3 GB dla opcji Orange Free Optimum, 8 GB dla opcji Orange Free Premium oraz 12 GB
dla opcji Orange Free Platinum. Taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 1 kB. Do powyższego limitu nie są wliczane
dane transferowane w ramach usługi Orange Hotspot.
Od czerwca tego roku posiadam na swoim numerze abonamentowym usługę Orange Free 39,5.

Po limicie, NIEZGODNIE z regulaminem (gdyż mieszkam w zasięgu HSDPA gdzie wyciagam ok 1,5Mbit/s) przycinano mi łącze do 16kbps. Zarówno w zeszłym, jak i w tym miesiąca od razu po przycince niezwłocznie skontaktowałem się z działem technicznym Orange Free. W czerwcu, konsultant bez żadnego gadania i wyjaśniania poinformował mnie iż mam rację, i w ramach zadosćuczynienia zdjął mi limit z usługi do końca miesiąca, dzieki temu zyskałem 15GB danych za FREE :) Gdyby nie to że 3G sie wali w mojej okolicy, mój zysk byłby bardziej okazały.

Dziś, czyli 17 lipca, znów spotkała mnie przycinka, i znów do 16kbps. Tak więc postąpilem tak samo, *100 i czekamy :) Odezwała się miłą Pani, przedstawilem jej problem - na to Pani miłym głosem powiedziała iż dla tej opcji usługi przycinka to 16kbps, dopiero od premium jest 64kbps. Na co ja grzecznie, iż od jakiegoś czasu jest nowy REGULAMIN, ktory każdej opcji gwarantuje po limicie prędkość zbliżoną do 64kbps (częśc regulaminu zaznaczona na czerwono), jeśli ktoś u siebie jest w stanie wyciągnąć z nadajnika. Tak więc Pani grzecznie poprosiła o cierpliwość i zabrała się za lekturę regulaminu usługi. Po jego przeczytaniu, stwierdziła że mam RACJĘ, i postanowiła skonsultowac sie z kims z "góry". Trwało to około 10 minut, ale oczekiwanie się opłaciło, i zostałem przeproszony za zainstaniałą sytuację, i człowiek z góry kazał jej zdjąć mi limit . Powiedzialem iż taki problem ma wielu uzytkowników, i Pani powiedziała że sprawa będzie przekazywana dalej by w przyszlosci przycinka odbywała się zgodnie z regulaminem. Zapewne jeszcze mają system nie dostosowany do tego stanu rzeczy, więc znów przywrócono mi full speed do końca miecha. A moje drugie przypuszczenie to takie, że po prostu korzystają z nieświadomości użytkowników i tną po staremu, niezgodnie z regulaminem obowiązującym najpierw od 26maja 2009, a teraz jest nowy, z dnia 14lipca 2009, z tym że punkt 9. nie uległ zmianie w stosunku do poprzedniego.

Tak więc Panie i Panowie, walczcie o swoje, i wykorzystujcie punkt w regulaminie dzieki któremu życie po limicie nie musi być tak tragiczne :)

Nie chodzi mi tu bynajmniej o to by łudzić calkowite zdjęcie limitu, lecz po prostu o sprawiedliwe potraktowanie klienta, który wreszcie ma w regulaminie jakiś zapis który broni go w walce o w miare przyzwoitą prędkość neta po skończeniu limitu. Póki tego zapisu nie było, można było sobie bluzgać pod nosem że cienko chodzi. Teraz jest inaczej!

Pozdrawiam i powodzenia w rozmowach z konsultantami pomarańczy!!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: Jo_gurt »

DJ1910, gratuluję uporu. Oby sprawy były tak załatwiane zawsze...
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: lukiR »

Ja napisałem kilka dni temu reklamację, bo również przycinali mi Orange Free do 16 kb/s dzisiaj mam już 32 kb/s, dalej mało, ale jednak da się już "jakoś" przeglądać strony.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: Blido »

lukiR pisze:dzisiaj mam już 32 kb/s, dalej mało, ale jednak da się już "jakoś" przeglądać strony.
Dlatego domagaj się 64kb/s, które Ci się należy.
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: szmitz »

Blido, napisał :

Kod: Zaznacz cały

Dlatego domagaj się 64kb/s, które Ci się należy.
Mój sąsiad też ma Orange i przycinali mu do 16 kb/s . Ja powiedziałem mu aby zrobił to co ja 1.5 roku temu z iplusem . Powiedziałem jaki miałem problem z nim ( Iplusem ) i by poszedł do Urząd Ochrony Konsumentów . Dostał co mu się należało w ramach abonamentu 64kb/s . I kilka dni temu dziękował Mi za pomoc . Nawet Mi Iplus lepiej szedł na GPRS niż on na HSDPA . :hyhy:
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: raven18 »

Hm, ale to dla wszystkich abonentów czy tylko dla tych co podpisali ostatnio umowy - już po wejściu nowego regulaminu?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: adixm »

Regulamin jest dla WSZYSTKICH wiec jesli przycinaja Ci do 16kb/s to dzwon do BOKU:)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: Patryk »

Regulamin jest dla WSZYSTKICH
Dla wszystkich to jest ogólny regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych,a regulamin oferty/promocji obowiązuje ten,który się podpisywało.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: adixm »

Dziwne myslalem ze regulamin oferty jest dla wszystkich a wiec przepraszam za błąd:/
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: Patryk »

adixm pisze:myslalem ze regulamin oferty jest dla wszystkich
Przykład: masz ofertę na Fiata Bravo w kredycie na 3 lata w ratach "dilerskich" po 1666 zł.
Bierzesz,podpisujesz umowę,odbierasz auto.
Po roku ta sama wersja auta tanieje o 5 kpln,a pozostałe warunki się nie zmieniają.
Obniżają Ci raty kredytu czy też nie ? :]
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: adixm »

W sumie logiczne, tylko Orange mogło byc troszke uczciwsze a nie wykorzystywac niewiedze wielu swoich klientow:/
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: ryba825 »

adixm pisze:W sumie logiczne, tylko Orange mogło byc troszke uczciwsze a nie wykorzystywac niewiedze wielu swoich klientow:/
Masz rację, ale operatorzy wolą korzystać z niewiedzy klientów i przyciąć do 16 kb/s czy 32 kb/s, bo przy 64 kb/s można robić backup internetu (wiem z własnego doświadczenie tzn. nie przekraczam limitu i nie robię backupu netu, ale mieszkam na wsi i w linii prostej mam ok. 4 km do BTS z EDGE, po drodze kilka wzniesień, dużo domów i wysokie, gęsto ulokowane drzewa. Średnia prędkość 50 kb/s a w porywach do 120 kb/s). A zawsze lepiej przyciąć i mieć mniej zapchany nadajnik niż wysłuchiwać, że "mieszkam 100 m od nadajnika a prędkość jest znikoma".

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-07-18, 05:51 ]
Poprawa cytowania.
Ostatnio zmieniony 2009-07-18, 04:50 przez ryba825, łącznie zmieniany 1 raz.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: adixm »

E mi sie wydaje ze 64kb/s jest w sam raz bo nie ma sensu za bardzo sciagac za to jest mozliwosc w miare sprawnego przegladania stron(sam sie dzisiaj o tym przekonalem bo jak na te predkosc strony sie otwieraly bardzo fajnie)
mateusz232
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-08-05, 17:39

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: mateusz232 »

Jest coś takiego może w Playu ? :D Jeżeli mam po przycięciu transfer max 24kb/s ? :P

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-07-19, 17:34 ]
Zdania zaczynamy z dużej litery!
Ostatnio zmieniony 2009-07-19, 16:33 przez mateusz232, łącznie zmieniany 2 razy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: adixm »

W Playu sa uczciwe ceny za uczciwe limity, wiec nie masz co narzekac:)Swoja droga przy 64kb/s robic backup internetu to czysta glupota;/
misiek20pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-07, 18:15
Lokalizacja: Romanowce

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: misiek20pl »

Blido pisze:
lukiR pisze:[...]
Dlatego domagaj się 64kb/s, które Ci się należy.
To w końcu do jakiej prędkości powinni ciąć ? Pani z Bok mówiła ze zgodnie z regulaminem przycinają do 32 kb/s. Od 11 miesięcy posiadam Orange Free Standard
Ostatnio zmieniony 2009-07-19, 21:42 przez misiek20pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: DJ1910 »

misiek20pl pisze:To w końcu do jakiej prędkości powinni ciąć ? Pani z Bok mówiła ze zgodnie z regulaminem przycinają do 32 kb/s. Od 11 miesięcy posiadam Orange Free Standard
No to wciskaja Ci kit, bo zanim wyszedł regulamin z dnia 26maja 2009 roku, w Orange Free w regulaminie nigdy nie była podana wartość prędkości po limicie.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-07-19, 22:55 ]
Przycięcie cytatu wielopoziomowego.
Ostatnio zmieniony 2009-07-19, 21:55 przez DJ1910, łącznie zmieniany 2 razy.
dagi12
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2008-12-14, 21:08
Lokalizacja: Lubuskie

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: dagi12 »

Wielkie dzięki teraz limit zamiast do 2KB/s (16kb/s) waha się między 7-8KB/s po wyłączeniu obrazków nie widzę różnicy w czasie w otwieraniu stron (no tylko, że przed limitem otwieram z obrazkami ^^)
Który BTS najlepszy !?
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: DJ1910 »

dagi12 pisze:Wielkie dzięki teraz limit zamiast do 2KB/s (16kb/s) waha się między 7-8KB/s po wyłączeniu obrazków nie widzę różnicy w czasie w otwieraniu stron (no tylko, że przed limitem otwieram z obrazkami ^^)
Czyli rozumiem że zrobiłeś to co ja (kontakt z BOK), i ustawili Ci 64kbps?
dagi12
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2008-12-14, 21:08
Lokalizacja: Lubuskie

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: dagi12 »

Powiedziałem po prostu, że jest 16kb/s, a wg regulaminu powinno być 64kb/s, niestety nie dostałem żadnych GB za free, ale już za dwa dni "download manager" pokazał, że transfer się zwiększył (do 64kb/s z 16kb/s).
Który BTS najlepszy !?
misiek20pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-07, 18:15
Lokalizacja: Romanowce

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: misiek20pl »

DJ1910 pisze:No to wciskaja Ci kit, bo zanim wyszedł regulamin z dnia 26maja 2009 roku, w Orange Free w regulaminie nigdy nie była podana wartość prędkości po limicie.
Rozumiem ze nie mam co liczyć większa prędkość po limicie , gdyż oferta dotyczy tylko tych którzy podpisali umowę po 26 maja 2009 ?
mateusz232
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-08-05, 17:39

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: mateusz232 »

Regulamin jest ten sam, dla tych co podpisali wcześniej jak i później umowę :P
dantryk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-15, 10:26
Lokalizacja: polska

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: dantryk »

Ja skorzystałem z podpowiedzi. Pani przyznała racje. Jestem z nimi od lat, trochę dziwne że trzeba sie upominać oto co sie należy. Ale z mojej strony dziękuje za podpowiedz. Orange free.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-07-20, 13:06 ]
Na forum nie piszemy samymi dużymi literami, bo to oznacza krzyk.
Poprawiłem zatem posta.
Ostatnio zmieniony 2009-07-20, 12:05 przez dantryk, łącznie zmieniany 2 razy.
misiek20pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-07, 18:15
Lokalizacja: Romanowce

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: misiek20pl »

dantryk pisze:Ja skorzystałem z podpowiedzi. Pani przyznała racje. Jestem z nimi od lat, trochę dziwne że trzeba sie upominać oto co sie należy. Ale z mojej strony dziękuje za podpowiedz. Orange free.
Ja dzwoniłem 3 razy jednak nie udało mi się z nimi dogadać, za każdym razem upierali się ze przycinka do 64kb/s jest tylko dla abonamentów Premium i Platinium oraz dla nowych użytkowników którzy podpisali umowę po 13.07.2009 ( data wprowadzenia nowego regulaminu ).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: krystianb »

mateusz232 pisze:Regulamin jest ten sam, dla tych co podpisali wcześniej jak i później umowę
Już o tym było!!! Regulamin świadczenia usług jest ten sam, ale regulamin promocji co chwilę się zmienia, i każdego obowiązuje ta promocją podczas której podpisywał umowe.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: DJ1910 »

misiek20pl pisze:Ja dzwoniłem 3 razy jednak nie udało mi się z nimi dogadać, za każdym razem upierali się ze przycinka do 64kb/s jest tylko dla abonamentów Premium i Platinium oraz dla nowych użytkowników którzy podpisali umowę po 13.07.2009 ( data wprowadzenia nowego regulaminu ).
To sie prosi o numer służbowy delikwenta by się trochę przestraszył i to go powinno zmotywowac to skonsultowania sie z kims z góry, kto przyzna Ci racje.
Ostatnio zmieniony 2009-07-20, 16:02 przez DJ1910, łącznie zmieniany 1 raz.
misiek20pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-07, 18:15
Lokalizacja: Romanowce

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: misiek20pl »

DJ1910 pisze:To sie prosi o numer służbowy delikwenta by się trochę przestraszył i to go powinno zmotywowac to skonsultowania sie z kims z góry, kto przyzna Ci racje.
Tylko ze Ja Orange Free Standard posiadam od 11 miesięcy i nie wiem czy mi się również należy przycinka do 64kb/s.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: DJ1910 »

misiek20pl pisze:Tylko ze Ja Orange Free Standard posiadam od 11 miesięcy i nie wiem czy mi się również należy przycinka do 64kb/s.
Przecież napisano Ci na górze, że obowiązuje Cie regulamin usługi który jest aktualny w danym momencie. Więc należy Ci sie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-07-21, 16:47 ]
Przycięcie autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-07-21, 15:47 przez DJ1910, łącznie zmieniany 1 raz.
misiek20pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-07, 18:15
Lokalizacja: Romanowce

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: misiek20pl »

DJ1910 pisze:Przecież napisano Ci na górze, że obowiązuje Cie regulamin usługi który jest aktualny w danym momencie. Więc należy Ci sie.
Dzięki za konkretną odpowiedz, po tych wszystkich postach trochę już się zamotałem z tymi regulaminami świadczeń i promocji i nie bylem pewny co i jak.
Reklamacja już wysłana i tym razem już tak łatwo im nie popuszczę i będę walczyć o swoje :D
misiek20pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-03-07, 18:15
Lokalizacja: Romanowce

Re: ORANGE - PRĘDKOŚĆ PO LIMICIE, WAŻNE

Post autor: misiek20pl »

Niestety nie uwzględnili mi reklamacji, oto jaka odpowiedz dostałem z BOK

Kod: Zaznacz cały

Witam serdecznie,

Informuję, że odpowiedź zwrotna na poniższą reklamację została wysłana drogą poczty tradycyjnej listem poleconym. Poniżej zamieszczam jej treść:



"Dziękujemy za zgłoszenia mailowe dotyczące uzyskiwanej prędkości po wykorzystaniu limitu w ofercie Orange Free Standard.
 
W odniesieniu do przedstawionego w mailu oczekiwania, co do uzyskania określonych szybkości łącza wyjaśniam, że obowiązującym Regulaminem dla oferty Orange Free zakupionej dnia 25.08.2008 r. jest dokument z dnia 07.05.2008 r., w którym Operator zastrzega prawo do wprowadzenia, trwającego
do końca danego okresu rozliczeniowego, ograniczenia prędkości przesyłania danych, po przekroczeniu przez Abonenta limitu przesłanych danych w jednym okresie rozliczeniowym.

Zgodnie z zapisem punktu 16 Regulaminu, cytuję: �(�) prędkości mogą ulec istotnej zmianie (obniżeniu) po przekroczeniu limitu przesłanych danych w jednym okresie rozliczeniowym, co może istotnie negatywnie wpłynąć na jakość korzystania z usługi. Limit wynosi 1 GB dla opcji Orange Free Standard(�)�.

W związku z powyższym ograniczenie prędkości i wynikający z tego spadek jakości dostępu o sieci, jako zgodne z zapisem Regulaminu, zaakceptowanym przez Pana przy podpisaniu Umowy,
nie mogą być podstawą do reklamacji..

Mam nadzieję, że zaakceptuje Pan powyższe wyjaśnienia, a nasza dalsza współpraca będzie przebiegała pomyślnie.

z poważaniem
****** *******
Starszy Doradca w Departamencie Obsługi Klienta Indywidualnego
PTK Centertel sp. z o.o.
tel.: *100, 510 100 100
ODPOWIEDZ