[Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Smigiel28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-23, 06:50
Lokalizacja: Radomsko

[Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Smigiel28 »

Witam!
Na początku czerwca zgłosiłem się do ERY za pomocą formularza ze strony www, dość szybko dostałem telefon o możliwości podłączenia WiMAXa. Ustaliłem z miłym Panem z BOK co i jak i czekałem na przesyłkę. Za 2 tygodnie umowa, 5 dni po umowie dostarczono sprzęt. Właściwie to byłem zdziwiony nieco, że tak szybko - bo tu na forum różnie ludzie piszą ...
Jak do tej pory wszystko OK. Ale teraz zaczyna się dziać dopiero:
Rozpakowałem paczkę z ERY a tam używany zestaw abonencki, spakowany od niechcenia ale wygląda, że wszystko OK. Zainstalowałem antenę i całą resztę. Próbuję się podłączyć lapkiem i nic. Zestaw nie działa, co 2-3 minuty się restaruje, a na www nie można wejść. Więc dzwonię na BOK - 20 minut i nic się nie dowiedziałem. Pani z BOK cały czas twierdziła, że muszę zainstalować sterowniki od modemu :) bo tak jej komputer wypisuje. A ja uparty i dalej swoje "że to nie modem tylko zestaw abonencki WiMAX". Skończyło się na odesłaniu mnie do Salonu Ery (a najbliższy mam w zasięgu 40km). Początkowo Salon nie wiedział o co chodzi, ale dali radę się dowiedzieć. Stwierdzili, że zestaw przysyłany do mnie był sprawny i mogę sobie zamówić instalatora za 300 zł. A ja się upierałem że jest niesprawny i żądam wymiany na sprawny. No cóż, gdyby nie to, że jestem z zawodu i wykształcenia informatykiem a dodatkowo technikiem elektronikiem to może i dałbym się namówić. Skończyło się na tym, że wysmarowałem pismo i zawiozłem drugiego dnia spakowany zestaw abonencki. (Pismo dla zainteresowanych - mamy 10 dni na rozwiązanie umowy). Tym samym zakończyłem przygodę z ERA i jej WiMAXEm, który nie ma żadnego wsparcia technicznego poza płatnym 300 zł przyjazdem instalatora. Życzę powodzenia w sprzedawaniu usługi i wielu "zadowolonych" klientów.
Pozdr

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-11-22, 09:10 ]
Poprawilem temat, bo troche nieelegancko brzmial.
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 09:08 przez Smigiel28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Jo_gurt »

Dlatego podtrzymuję swoją opinię - WiMAX w wydaniu stacjonarnym nie jest usługą, którą klienci instalują sobie sami. Jednak potrzebny jest technik z doświadczeniem w tej materii, który od razu stwierdzi, że faktycznie nie ma zasięgu lub sprzęt jest uszkodzony. I wszyscy mu uwierzą (tzn i operator i klient). A tak wychodzą takie kwiatki.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Quest »

Smigiel28, zestaw się rozłącza , tak ma. Ale jak będzie ustawiony prawidłowo i złapie zasięg to nie ma już rozłączania. A wykonywane instalacje są testowymi w Polsce. Po wakacjach będą funkcjonowały firmy podwykonawcze, które będą montowały serwisowały jednocześnie. Dla mnie jest jasne są dwie drogi:
1 instalacja przez firmę za 300 zł.
2 klient sam montuje i się na to zgadza, bo tak jest w umowie.
Jeden poważny minus że nie ma konkretnej infolinii która potrafiłaby odpowiedzieć na stawiane pytania. Podpisując umowę trzeba wkalkulować niestety 300 zł. w abonament.
A co do wizerunku sprzętu to wiele osób się skarży że ma używany sprzęt, ciekawe skąd mają już tyle takiego sprzętu :szok:
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: sobpiotr »

Tobie przynajmniej przyslali zestaw, ja juz od 3 miesiecy nakuriera czekam, choc dzwonili ze beddzie za pare dni...
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Patrik0 »

Przeczytałem te posty , i w Netii w tej usłudze jest inaczej a zarazem znacznie lepiej. Miałem czekać do 21 dni i czekałem 20 , instalatorzy za darmo , opłatą przy pierwszym rachunku jest opłata aktywacyjna , zależność kwoty od trwania umowy , ja płace 100zł.

[ Dodano: 2009-07-23, 21:42 ]
Nie wiem czy w Radomsku są nadajniki Wimax , za pewne grzegorz0123 zna na to odpowiedz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Quest »

No niestety Radomsku nie ma Bazówki najbliższe to Częstochowa, Bełchatów, Piotrków Trybunalski. A to za daleko chyba bo ponad 35 km do najbliższej.
Smigiel28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-23, 06:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Smigiel28 »

W Radomsku jest bazówka ERA WiMAX, i to nawet wiem gdzie. Zresztą w Salonie potwierdzili moje obserwacje.
cygan
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2007-09-05, 14:24
Lokalizacja: Poznań

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: cygan »

Smigiel28 pisze:W Radomsku jest bazówka ERA WiMAX, i to nawet wiem gdzie. Zresztą w Salonie potwierdzili moje obserwacje.
Też słyszałem że w tych okolicach nadajniki są w Radomsku, Końskich i Tomaszowie Maz. Nie ma ich zaś (przynajmniej nie było do tej pory) w Bełchatowie i Piotrkowie Tryb.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Quest »

Przepraszam myślałem o Erze a wymieniłem Bazówki Netii. taki Czeski błąd :D
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: kamilekk93 »

Witam kolego mam pytanie czy mogłbys mi udzielic informacji gdzie jest ta bazowka viamxa. Tez mieszkam w radomsku i chce załozyc vimaxa. Mieszkam koło Gabinetu Stomatologicznego Happy Dent bede wdzieczny za informacje Pozdrawiam:)
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: sobpiotr »

Przecież jest na tym forum w dziale zasięg era wimax spis nadajników wimaxa
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: Blido »

sobpiotr pisze:Przecież jest na tym forum w dziale zasięg era wimax spis nadajników wimaxa
O, to coś nowego :hyhy: A możesz podać link? Bo jakoś mi umknęło pojawienie się takowego wątku.
Spis owszem jest, ale niestety nie stacji bazowych Wimaksa, bo UKE wciąż nie raczy podać go do publicznej wiadomości. Są spisy stacji bazowych UMTS, GSM, CDMA ale Wimaksa dalej brak.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Era WiMAX] Usługa widmo, czyli wielkie nic

Post autor: sobpiotr »

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=15939&start=0 tutaj jest spis ja nastawiałem antenę dokładnie w tamtą stronę, i zasięg jest świetny, kiedy nastawiałem w stronę podaną przez BOK było słabo. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ