Pozbycie się Iplusa po przez rozwiązanie umowy..

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marszi123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-04, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

Pozbycie się Iplusa po przez rozwiązanie umowy..

Post autor: Marszi123 »

Witam wszystkich użytkowników!. Chciałem się zapytać w jaki umiejętny sposób mogę zerwać umowę z Iplusem bez płacenia kary. Mam od kilu tyg. skrzynkę dialoga i mógł bym mieć bez problemu na stałe 2 mega więc pluje sobie w brodę. :klnie: A więc narazię widzę dwa argumenty..

1. Nie dostałem od Plusa do tej pory nowego regulaminu zmienionego 1 lipca. Czy mogę w takiej sytuacji pojechać do punktu gdzie kupiłem Iplusa i kłócić się z nimi że nie dostałem nowego regulaminu i chce od razu zerwać umowę bez płacenia kosztów kary? :/

2. Znalazłem poważny błąd w papierach pani w punkcie pomieszały się chyba klawisze w komputerze i zapisała złe nazwisko posiadacza Iplusa. Czy w takiej sytuacja mogę wysłać list do Polkomtelu o zerwanie umowy ponieważ jest poważny błąd w papierach?.. :zly:

Jeżeli to nie pomoże to napiszcie jakieś ciekawe pomysły które mogły by pomóc w zerwaniu umowy bez płacenia kosztów. Dziękuje :)
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pozbycie się Iplusa po przez rozwiązanie umowy..

Post autor: aandrzejj »

Z tego co się orientuje to miałeś tydzień po zmianie regulaminu na rozwiązanie umowy, teraz jest już chyba za późno.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pozbycie się Iplusa po przez rozwiązanie umowy..

Post autor: krystianb »

Marszi123 pisze:Jeżeli to nie pomoże to napiszcie jakieś ciekawe pomysły które mogły by pomóc w zerwaniu umowy bez płacenia kosztów. Dziękuje
Zerwać się nie da, możesz próbować znaleźć chętnego na cesję, wtedy idziesz do salonu i ta druga osoba przejmuje wszyskie zoobowiązania, musi mieć papiery takiej jak do podpisania nowej umowy, oczywiście bez zachęty jak choćby darmowy modem to raczej nikt się nie skusi. Do załatwiania takich spraw mamy dział ogłoszenia.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Marszi123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-04, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozbycie się Iplusa po przez rozwiązanie umowy..

Post autor: Marszi123 »

Rozumiem.. Opisał byś mi na pw jak wszystko to przestawić w temacie i co trzeba napisać ;) ?
kriswsb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-02, 18:32
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: Pozbycie się Iplusa po przez rozwiązanie umowy..

Post autor: kriswsb »

Cesja: uderzasz najlepiej do salonu firmowego: obecny wlasciciel numeru i nowy. Osoba przejmujaca numer musi miec papiery jak przy nowej aktywacji, np. dla firm: dowod, nip, regon, krs.
Obie strony podpisuja umowe cesji i po jakims czasie cesja jest robiona w systemie. Na nowego wlasciciela przechodza warunki taryfowe i zobowiazania - zakaz dezaktywacji, zmiany taryfy w dol do jakiego terminu, kara umowna - wszystko zgodnie z oferta/promocja podpisana przez pierwszego wlasciciela. Za cesje pobierana jest oplata - do ustalenia, ktora ze stron placi. Pierwotny wlasciciel nie ma obowiazku przekazywania zakupionego sprzetu.
No i jeszcze jedno - trzeba luknac do regulaminu oferty/promocji - wsrod paragrafow istnieja zapisy o zakazie cesji przez okreslona ilosc mies. - kwestia pogadania z operatorem.

Dlaczego warto byc "biorca" cesji (nigdy nie pamietam - cesjonariuszem?)? Przy cesji numeru, ktoremu niedlugo konczy sie kontrakt mozemy wziasc sprzet w PWA lub wdrozyc lapsze warunki taryfowe przy przedluzeniu umowy.

Kilka slow tez tutaj: http://bok.plusgsm.pl > wyszukaj cesja
Pytanie Czy mogę przepisać numer na inną osobę? (abonament)
Odpowiedź
Tak. Wraz z osobą, na którą chcesz przepisać numer, udaj się do najbliższego Punktu Sprzedaży sieci Plus. Osoba przejmująca numer musi przedstawić:

* dowód osobisty
* zaświadczenie z Urzędu Miasta lub Gminy o stałym zameldowaniu (dokument jest ważny przez 30 dni od daty wystawienia) lub
* kartę kredytową VISA, MASTERCARD, AMERICAN EXPRESS, DINNERS CLUB, JCB, PBK Sezam, POLCARD) - termin ważność karty kredytowej nie może być krótszy niż 3 miesiące (karta musi mieć wypukłe numery) lub
* potwierdzenie zatrudnienia w formie zaświadczenia z zakładu pracy (wzór takiego zaświadczenia posiada zakład pracy) - zaświadczenie jest ważne przez 30 dni od daty wystawienia.

Przepisanie numeru kosztuje 30,50 zł brutto - możesz ustalić z nowym właścicielem numeru, który z Was poniesie opłatę (zostanie ona doliczona do najbliższego rachunku).
ODPOWIEDZ