Internet dla studenta

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

Witam
Nie wiem czy wybralem odpowiedni dzial lecz ogolnego chyba niema. Jako ze od pazdziernika bede studentem (a moze juz jestem?) przydalby mi sie bezprzewodowy internet do mojego laptopa (Toshiba Satelite A350-13A). Internet ma sluzyc do sciagania plikow, grania online (CS WOW itp) oraz komunikatorow. Wymagania mam duze jak na internet bezprzewodowy. I tu zwracam sie z pytaniem do Was... Co polecacie? Internet od operatorow (iPLUS, Play) czy moze cos od UPC czy Neti? Jako ze wynajmuje stancje gdzie niema internetu chcialbym cos co nie bedize klopotem dla wlasciciela. Za wszelkie porady z gory dziekuje. Miejsce to Rzeszów osiedle Zalesie.

Dodam ze cena to max 100 zl i pasowalo by zeby dlao sie go podzielic routerem na dwa/trzy laptopy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

Damian_q pisze:Internet ma sluzyc do sciagania plikow, grania online (CS WOW itp)
Do takich zastosowań łącze od operatorów komórkowych sie nie nadaje.
Za 100 zl wiele nie dostaniesz - trzeba by dołożyć np.10 zł do iplusa 110 - 8 GB transferu.
Wtedy router Huawei B970 za 1,22 zł.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

Patryk_ pisze:iplusa 110 - 8 GB transferu
12GB
Patryk_ pisze:Wtedy router Huawei B970 za 1,22 zł.
Dodam ze cena to max 100 zl i pasowalo by zeby dlao sie go podzielic routerem na dwa/trzy laptopy.
Może iPlus160, ~20GB na 3 osoby wyjdzie Wam po 55zł
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

marens pisze:12GB
Mea culpa.
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

No mysle ze do 120 zl bym sie mogl szarpnac. Kumpel -wspolokator jest abonentem PLAY i ten 10GB mial by za 45 zl i to jest gorsze od tego i PLUS 8GB?

Co proponujesz aby moje wymagania zostaly spelnione? Nie wime na jakiej zasadzie dziala UPC ale tam 15mb/s jest za 90 zl tylko nie wiem jak to sie ma rzeczywiscie do jakosci i czy to naprawde jest takie bezprzewodowe.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

Damian_q pisze:Kumpel -wspolokator jest abonentem PLAY i ten 10GB mial by za 45 zl i to jest gorsze od tego i PLUS 8GB?
Najczęsciej nawet nie ma porównania.
Poczytaj forum.

[ Dodano: 2009-08-12, 16:26 ]
Damian_q pisze:Nie wime na jakiej zasadzie dziala UPC
UPC to sieć telewizji kablowej,oferująca też internet.
Jak masz w lokalu gniazdko UPC,to wtedy możesz w porozumieniu z właścicielem zawrzeć umowę.
Ale to łacze stacjonarne,z tym się musisz liczyć.
Bezprzewodowo może dzialać w obrębie zasięgu routera z wifi.
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

marens pisze:Może iPlus160, ~20GB na 3 osoby wyjdzie Wam po 55zł
Rozumie ze chodzi o pobieranie danych do 20GB z predoscia "??" a potem transfer spada do 32/64kb/s?

Patryk_ pisze: Najczęsciej nawet nie ma porównania.
Poczytaj forum.
Czyli PLAY sobie gitary nie zawrac ? Tylko ewentualnie ten iPLUS? Jestem abonentem PLUS'a mam tam 3 telefony na umowe wiec moze jakas znizke by dali...


@Myslalem ze UPC dziala jak operatorzy, tak to przynajmniej zrozumialem czytajac ich oferte. A cos typowo bezprzewodowego?

Naprawde jestem laikiem w tym temacie. W domu mam neo i nie było z nia problemu nigdy. Teraz sie wyprowadzam i jest lipa ;/
Ostatnio zmieniony 2009-08-12, 17:10 przez Damian_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

Damian_q pisze:Jestem abonentem PLUS'a mam tam 3 telefony na umowe wiec moze jakas znizke by dali...
Nie ma szans.
Liczy się to,że bierzesz nową umowę.

[ Dodano: 2009-08-12, 16:44 ]
Damian_q pisze:Myslalem ze UPC dziala jak operatorzy
Przecież to operator telekomunikacyjny...tyle,że kablowy.

[ Dodano: 2009-08-12, 16:45 ]
Damian_q pisze:Rozumie ze chodzi o pobieranie danych do 20GB z predoscia "??" a potem transfer spada do 32/64kb/s?
Tak.
W Plusie po limicie spada do 16 lub 32 kbit/s.
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

Zostajac przy iPLUSie skoro lepszy to jaki modem do tego? W sumie przy tej umowie wszystkie sa za zlotowke dochodzi do tego tylko zakup routera.


A oprocz Operatorow macie jakies inne propozycje?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

Patryk_ pisze:Najczęsciej nawet nie ma porównania.
Poczytaj forum.
Damian_q pisze:Czyli PLAY sobie ***Cenzura*** nie zawrac ?
Tak, część z nas prowadzi kampanie "Odejdź z Play".
Myślę, że Play Online vs iPlus to tak jak Maluch i BMW.

Damian_q pisze:W sumie przy tej umowie wszystkie sa za zlotowke dochodzi do tego tylko zakup routera.
Router możesz mieć za 1zł
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

Nie chodiz mi tu o operatora tylko o jakosc. Operator nie gra roli, chodzi mi o zasieg w Rzeszowie. Ja sie na tym kompletnie nie znam dlatego zwracam sie do Was z pomoca w wyborze. Pujsc i kupic to nie problem tylko zeby to dzialalo tak jak ma dzialac. Wiec?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

Damian_q pisze:Wiec?
Szklana kula.
Trzeba przetestować,szczególnie,jak zależy Ci nie tyle na korzystaniu z Sieci mobilnie,tylko w mieszkaniu.
Playa,Plusa i Orange mozna wziąć na próbę.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

Więc Play odpada, jak ma liczyć się jakość.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

marens pisze:Tak, część z nas prowadzi kampanie "Odejdź z Play".
Co i tak nic nie da,bo dzieci Neo (a raczej ich rodziców) Play przyciąga jak lep muchy,podobnie jak OFPro,najlepiej z umowa na 3 lata.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

Patryk_ pisze:Co i tak nic nie da,bo dzieci Neo (a raczej ich rodziców) Play przyciąga jak lep muchy,podobnie jak OFPro,najlepiej z umowa na 3 lata.
36 miesięczny kontrakt to czysty masochizm, znam tylko jeden przypadek uzasadnionego kontraktu 36 miesięcznego. Kuzyn 3-4lata wziął telepakiet Dialog 512kbit/s i 60min. Płaci za to jakieś 50-60zł. Tylko w jego przypadku internet służy do www a telefon do odbierania połączeń.

Przecież 3 lata temu minuta połaczenia kosztowła średnio 0,60zł/min, dziś kosztuje 0,30zł/min. Porównując internet na przykładzie TP, trzy lata wstecz
2006 - 256kbit - 78zł
2007 - 512kbit - 78zł
2008 - 1Mbit - 72zł
2009 - 2Mbit - 80zł
...
śmiem twierdzić, że 2012 6Mbit - 80zł

Aby było śmieszniej 512kbit kuzyna działa szybciej niż PlayUryna na którą skusiłem się z własnej głupoty.
Download speed: 486.67 (60.83)
Upload speed: 121.53 (15.19)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Internet dla studenta

Post autor: adamos22 »

Nie przesadzajcie z tym Playem, ja mam i sobie chwale. Zapewne nie jestem jakimś wyjątkiem.

Prędkości to zazwyczaj 500Kb/s, wieczorami 700-800Kb/s. Zdarzają się momenty z pełnym megabitem. UL to zawsze >300Kb/s.
Ping - ok. 150Kb/s.
Rozłączanie - zdarza się raz czy dwa w tygodniu.

Pomijając fakt, że jestem 9KM od node-b i nie używam anteny zewnętrznej, to wydaje mi się, że naprawdę narzekacie. A korzystałem w różnych miejscach, także w centrum i na obrzeżach Poznania, tam oczywiście było tylko lepiej.

A za tę cenę którą płacę w Play, u konkurencji dostałbym 1/5 transferu, mowa o pre-paidzie.

Być może mam skromne potrzeby, ale mi oferta i warunki Playa w zupełności odpowiadają.
Najlepiej zainwestować 20 zł, kupić startery na kartę i sprawdzić / porównać samemu.

36 miesięczny kontrakt to czysty masochizm, znam tylko jeden przypadek uzasadnionego kontraktu 36 miesięcznego
Nie zawsze, znam z autopsji sytuację, że bardziej opłacała by mi się 3 letnia umowa zamiast dwuletniej. Chodziło o net ADSL - BSA netii. Kto miał ten wie - podnieśli ceny, praktycznie wszyscy op. BSA podnieśli ceny w stosunku do 2 lat wstecz. Ceny netu kablowego ADSL są naprawdę wysokie, tanio mają szczęśliwcy co maja LLU albo kablówkę.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet dla studenta

Post autor: Patryk »

marens pisze:smiem twierdzić, że 2012 6Mbit - 80zł
Ale nie każdy backupuje Interent,i wystarcza mu 1 Mbit/s lub mniej,a tutaj widzimy od dwoch lat raczej podwyżki,niż obniżki (mowa o ADSL via BSA)...

[ Dodano: 2009-08-12, 19:47 ]
adamos22 pisze:Kto miał ten wie - podnieśli ceny, praktycznie wszyscy op. BSA podnieśli ceny w stosunku do 2 lat wstecz.
Dokładnie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

adamos22 pisze:Ceny netu kablowego ADSL są naprawdę wysokie, tanio mają szczęśliwcy co maja LLU albo kablówkę.
Ale sam zrobiłem siebie w balona, bo chytry płaci dwa razy.
Datego 2011r przywitamy w TP bo TP może i jest droższa ale Neosrada zawsze działała pełną parą a dostępność w ciągu kilku lat 99%. Myślałem sobie, że będę oszczędny i EraDomowa + PlayOnline =75zł zamiast 120-130zł TP od kilku lat tylko zmieniałem przepustowość. Tylko te 50zł ma niesamowiy wpływ na jakość usługi.

Co do Playa to widzę z miesiąca na miesiąc pogarszanie jakości usług i nie oszukujmy się że jest dobrze bo nie tylko ja tak oceniam.
Patryk_ pisze:Ale nie każdy backupuje Interent,i wystarcza mu 1 Mbit/s lub mniej,a tutaj widzimy od dwoch lat raczej podwyżki,niż obniżki
Wiem, dlatego sam nie potrzebuje więcej jak 1-2Mbit. Na takim Playu nie sposób rozmawiać przez Skype w godzinach szczytu.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Internet dla studenta

Post autor: DJ1910 »

Za to w Łodzi w mej okolicy (Widzew) działanie Playa znacząco uległo poprawie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet dla studenta

Post autor: ja.michal »

U mnie Warszawa Włochy śmiga 900-1000kb/s. Pingi 85-120 w zależności od pory.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

Widocznie ja sam jestem z swoim problemem, a od Października będzie gorzej.
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

Chyba zdecyduje sie na Iplusa 160 jak pisaliscie i wezme go na probe.

Powtorze jednak pytanie... Oprocz Operatorow komorkowych jest jeszce jakis mobliny net? Patryk tak jak wspomniales na mobilnosci (w sensie przenoszenia) mi nie zalezy bo bedzie on uzywany tylko w domu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet dla studenta

Post autor: ja.michal »

Orange Free PRO. Lub inne orange z cdma.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet dla studenta

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:U mnie Warszawa Włochy śmiga 900-1000kb/s. Pingi 85-120 w zależności od pory.
Poczekaj do października, widziałem co się dzialo na końcu czerwca/początku lipca... codziennie szybciej...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet dla studenta

Post autor: marens »

krystianb pisze:Poczekaj do października, widziałem co się dzialo na końcu czerwca/początku lipca... codziennie szybciej...
Jak coś we Wrocławiu z tym nie zrobią to będą mieli całkowity zgon sieci jak z RS premium o tej porze ściąga 7kB/s HSDPA
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

Czy mogl by mi ktos powiedziec czy cos wyjdzie kozystniej niz niz iPLUS 160? Oprocz Operatorow komorkowych jest jeszcze jakis mobliny net?
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Internet dla studenta

Post autor: adamos22 »

Czy mogl by mi ktos powiedziec czy cos wyjdzie kozystniej niz niz iPLUS 160?
Korzystniej cenowo wyjdzie Play, kosztem jakości. Jeśli więc mozesz, bierz iPlus.
Oprocz Operatorow komorkowych jest jeszcze jakis mobliny net ?
IMO nic więcej nie wymyślisz. Zapewne istnieją lokalni dostawcy internetu Wi-Fi, ale to już możesz sprawdzić na miejscu.

Jest też np. Era Wi-Max, ale to się wiąże z instalacją anteny itd, wg mnie nie warte zachodu.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Internet dla studenta

Post autor: adixm »

A jakosciowo moze wyjsc jeszcze lepiej Orange Free Platinium hspa+cdma(pingi beda nizsze na iPlusie) ale wiadomo wieksza jakosc kosztem limitu:/To juz moim zdaniem jest full wypas;)
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Internet dla studenta

Post autor: Damian_q »

Wyjasnijcie mi jak dziala ten iPLUS 160... Z jaka predkoscia pobieram dane do tych 20GB? Wiem ze potem transfer spada do 16/32kb/s (czyli wystarczy na gadu gadu) ^^ O grach online moge tutaj pomarzyc?



I jak to sie ma do dzielenia na dwa/trzy laptopy? Kupuje ten modem USB u nich i dodatkowo musze zakupic jakis router zeby podzilic sygnal na 3 lapki??
Ostatnio zmieniony 2009-08-13, 09:30 przez Damian_q, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet dla studenta

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Poczekaj do października, widziałem co się dzialo na końcu czerwca/początku lipca... codziennie szybciej...
Cały rok chodzi u mnie w domu w tym przedziale. A i na roku testowałem intensywniej.
ODPOWIEDZ