mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zsedc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-03, 10:33
Lokalizacja: Poznań

mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: zsedc »

Witam

Czy w mBank mobile jest możliwość wydawać 5zł miesięcznie i mieć co miesiąc nowy pakiet 100mb?
Widzę, że 5zł przedłuża połączenia wychodzące o 2dni, natomiast pakiet internetowy za 5zł jest ważny 30dni. Czy jeżeli skończy się okres połączeń wychodzących to pakiet internetowy też przestanie działać?

Na stronie piszą:
Okres ważności na połączenia wychodzące

W tym okresie możesz:

* wykonywać połączenia głosowe i wideorozmowy
* wysyłać wiadomości SMS i MMS
* korzytać z internetu w telefonie
* obierać rozmowy przychodzące i MMS.
Czy zatem internet przestanie działać po 2ch dniach?
Z internetu chcę korzystać w komputerze więc żadne rozmowy i sms nie są mi potrzebne.

Z góry dziękuję.
Pawel
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Patryk »

zsedc pisze:Czy zatem internet przestanie działać po 2ch dniach?
Chyba wystarczająco jasno jest napisane... :zdziwko:
Na dodatek zdaje się,że wtedy pakiet przepada w całości.
zsedc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-03, 10:33
Lokalizacja: Poznań

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: zsedc »

Zaczekam jeszcze na odpowiedź z mBank, bo wolałbym aby tak nie było:)
Może pakiet internetowy to co innego niż internet.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Patryk »

zsedc pisze:Może pakiet internetowy to co innego niż internet.

:rotfl: A regulamin pakietów czytał ? :]
zsedc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-03, 10:33
Lokalizacja: Poznań

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: zsedc »

Jasne, że nie czytałem, ale skoro Ty czytałeś to mogłeś napisać jak jest:)

punkt IV 2
2. Pakiet Internet moŜe być wykorzystany tylko w przypadku dodatniej Wartości
konta na Karcie SIM i posiadania Karty SIM w Okresie waŜności konta dla
połączeń wychodzących."
Tylko teraz pytanie : w którym momencie następuję "wykorzystanie"? Może to jest moment aktywacji pakietu?

EDIT: Chociaż punkt III 1 rozwiewa wątpliwości i nadzieje:(
III. Zasady aktywacji
1. Aktywacja i korzystanie z Oferty jest moŜliwe pod warunkiem spełnienia przez
UŜytkownika łącznie następujących warunków:
a) posiadania przez UŜytkownika dodatniej Wartości konta na Karcie SIM,
większej niŜ kwota o jakiej mowa w pkt. II.5. niniejszego Regulaminu;
b) posiadania Karty SIM w Okresie waŜności konta dla połączeń wychodzących;
c) dokonania aktywacji Oferty zgodnie z zasadami określonymi w pkt. III.4
niniejszego Regulaminu.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: miko24 »

zsedc pisze:Czy w mBank mobile jest możliwość wydawać 5zł miesięcznie i mieć co miesiąc nowy pakiet 100mb?
hm. Chyba tylko w jednym wariancie, ale nie do końca jest to, czego szukasz, bo będziesz musiał wydać więcej. mBank ma darmofon - na starcie musisz wpłacić ok. 50 zeta i masz wychodzące na ponad rok.

[ Dodano: 2009-10-04, 10:14 ]
hm.. ale chyba nie ma już tego darmofonu!
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: kszaq »

miko24 pisze:ale chyba nie ma już tego darmofonu!
Zgadza się. Promocja zakończyła się 10. września.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: jackmarc32 »

Jest nowa promocja o nazwie "Rozmówki polskie" http://mbankmobile.pl/prl.html. Starter kosztuje 10 zł. Z ciekawych rzeczy doładowanie za 5 zł przedłuża ważność konta o 60 dni. Czyli cały rok będzie kosztował około 30 zł. W cenie jest pakiet 50 MB ważny 30 dni. Można aktywować jeden pakiet co 30 dni.
Nie można aktywować w tej taryfie pakietu 100 MB za 5 złotych.

Regulamin jest tutaj:
http://mbankmobile.pl/regulaminy/archiw ... 091006.pdf

Promocja trwa do 12 października br.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: miko24 »

jackmarc32 pisze:jest nowa promocja o nazwie "Rozmówki polskie"
przykuwa wzrok... hm. czy dobrze czytam, że?
Pakiet Internet 50 MB rozliczany jest co do 1 (jednego) kilobajta.
Szkoda, że ta zasady tej promocji wygasają w lecie 2010.

Jak rozumiecie poniższy zapis?
Po upływie 30 dni (720 godzin) od chwili aktywacji Pakietu Internet 50 MB,
w przypadku braku aktywacji kolejnego pakietu internetowego, niewykorzystane
w Pakiecie Internet 50 MB dane przepadają i nie są zwracane UŜytkownikowi
w Ŝadnej formie.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

miko24 pisze: Jak rozumiecie poniższy zapis?
Ten zapis wstępował już w poprzednich regulaminach mBanku i wtedy też nikt nie wiedział, jak go należy rozumieć.
W tej chwili, czytając już kolejny raz to samo sformułowanie, zaczynam się domyślać, o co tu może chodzić.
Ponieważ operator zostawia sobie 24 h na aktywację pakietu 50 MB, więc prawdopodobnie aktywację następnego pakietu należy zlecić w czasie 24 h poprzedzających wygaśnięcie starego pakietu. Wtedy prawdopodobnie nowy pakiet zostanie automatycznie aktywowany dokładnie w momencie wygaśnięcia ważności starego i wówczas niewykorzystane środki ze starego pakietu by nie przepadały.
To jest moja interpretacja tego zapisu regulaminu, a czy tak go też rozumie operator, to trzeba by sprawdzić doświadczalnie :)
Krzysztof
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: miko24 »

Chris-Kr pisze:Ponieważ operator zostawia sobie 24 h na aktywację pakietu 50 MB, więc prawdopodobnie aktywację następnego pakietu należy zlecić w czasie 24 h poprzedzających wygaśnięcie starego pakietu. Wtedy prawdopodobnie nowy pakiet zostanie automatycznie aktywowany dokładnie w momencie wygaśnięcia ważności starego i wówczas niewykorzystane środki ze starego pakietu by nie przepadały.
To trzeba być zegarmistrzem :)
Będe sprawdzał doświadczalnie, bo gdzieś mam kartę sim mbankmobile.

Zapis był dla mnie dziwny, bo w tym samym regulaminie napisane jest, że minimalnie trzeba czekać 30dni aby aktywować następny pakiet 50MB.
Czyli aby zachować środki, powinno się aktywować następny pakiet w chwili wygaśnięcia poprzedniego.

Nawet jeśli w ten sposób nazbieramy kilkaset mega, to jedno spóźnienie i wszystko przepada. :(

prepaidy są nie tylko drogie, ale jeszcze skomplikowane w użyciu!
Ostatnio zjadło mi chyba 10zeta z plusa, bo aktywowałem pakiet 100MB w czasie trwania poprzedniego pakietu. I w momencie wygasania pakietu licznik się wyzerował.
Trochę OT, ale mogło tak być?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

miko24 pisze:To trzeba być zegarmistrzem :)
Chyba nie będzie aż tak źle :)
Trzeba będzie wypraktykować jakie wyprzedzenie jest akceptowane przez system.
Poza tym, można by na forum mBanku zapytać o interpretacje tych zapisów Regulaminu.
Ostatnio zjadło mi chyba 10zeta z plusa, bo aktywowałem pakiet 100MB w czasie trwania poprzedniego pakietu. I w momencie wygasania pakietu licznik się wyzerował.
Trochę OT, ale mogło tak być?
Nie sadzę. Raczej przypuszczam, ze mogła Ci się skończyć ważność połączeń wchodzących, bo właśnie wtedy wszystkie pakiety się zerują.
Krzysztof
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: marens »

miko24 pisze:prepaidy są nie tylko drogie, ale jeszcze skomplikowane w użyciu!
Nam wszystkim tu zgromadzonym wydaje się, że jest odwrotnie.
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: miko24 »

marens pisze:Nam wszystkim tu zgromadzonym wydaje się, że jest odwrotnie.
Akurat! ;)
Chris-Kr pisze:Nie sadzę. Raczej przypuszczam, ze mogła Ci się skończyć ważność połączeń wchodzących, bo właśnie wtedy wszystkie pakiety się zerują.
Nooo - możliwe!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: marens »

miko24 pisze:Akurat! ;)
Sam mam abonament :]
zsedc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-03, 10:33
Lokalizacja: Poznań

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: zsedc »

oooo Rozmówki Polskie to dokładnie taka oferta jakiej poszukiwałem, chociaż mogli by dać 100mega:)

Wychodzi, że za 5 zł przez dwa miesiące mogę aktywować dwa pakiety 50mega i jeszcze trochę pogadać. Fajowe i już kupione, czekam na dostawę:)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

miko24 pisze:hm.. ale chyba nie ma już tego darmofonu!
Darmofon odżył i od 14.10.09 jest z powrotem :)
http://www.mbankmobile.pl/promocje/promocja5.html
Wygląda na to, że poza organizatorem nic w regulaminie promocji się nie zmieniło (a przynajmniej ja różnic nie mogę dostrzec).
Krzysztof
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

Chris-Kr pisze:Ponieważ operator zostawia sobie 24 h na aktywację pakietu 50 MB, więc prawdopodobnie aktywację następnego pakietu należy zlecić w czasie 24 h poprzedzających wygaśnięcie starego pakietu. Wtedy prawdopodobnie nowy pakiet zostanie automatycznie aktywowany dokładnie w momencie wygaśnięcia ważności starego i wówczas niewykorzystane środki ze starego pakietu by nie przepadały.
Niestety, moje podejrzenia okazały się nietrafne.
Właśnie o północy kończyła mi się ważność mojego darmowego pakietu MB w mBank-mobile.
W ciągu dnia wielokrotnie próbowałem wysłać kod aktywujący następny pakiet 50 MB i za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że aktywacja następnego pakietu nie jest możliwa.
W końcu o godz. 23:34 po wysłaniu kolejnego kodu otrzymałem odpowiedź o aktywacji pakietu 50 MB. Niestety, sprawdzenie stanu pakietów wykazało, ze wraz z przyznaniem mi nowego pakietu, przepadła niewykorzystana reszta starego pakietu.
Krzysztof
prozac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-30, 18:31
Lokalizacja: stont

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: prozac »

Odgrzebię trochę temat bo nie chcę zakładać zupełnie nowego (mam nadzieje, że nie będę musiał tego robić).

Zastanawialiście się może nad tym co się stanie jak uruchomię na raz 3 takie pakiety? Wtedy teoretycznie powinienem miec ważność 90 dni. Czyli przez 90 dni nie będę mógł dokupić żadnego pakietu bo już będą 3 aktywne? Czy jeśli np. wykorzystam wszystkie 300mb to wtedy sie kasuje licznik dni i mogę spowrotem dokupić sobie pakiet.

Uff to chyba tyle wywodu, zna ktoś odpowiedź?
prozac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-30, 18:31
Lokalizacja: stont

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: prozac »

Chodzi Ci, że mogą być 3 na miesiąc? Na stronie pisze: "Jednocześnie można mieć aktywne 3 Pakiety Internet 100 MB".
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

prozac pisze:Chodzi Ci, że mogą być 3 na miesiąc?
Regulamin można dość różnie interpretować, zwłaszcza w świetle dotychczasowych doświadczeń z operatorami komórkowymi.
Gdyby to był regulamin któregoś z operatorów W3, to należałoby te sformułowania interpretować w sposób możliwie najbardziej niekorzystny dla klienta, czyli tylko 3 pakiety w miesiącu i okres ważności pakietów wynoszący 30 dni od momentu aktywacji ostatniego pakietu.
mBank nigdy takich haczyków regulaminowych nie używał, więc możliwe, że zapisy regulaminu należy rozumieć literalnie, czyli że gdy zużyjemy jeden z pakietów, to natychmiast na jego miejsce możemy dokupić następny, a okresy ważności pakietów się sumują.
A jak jest naprawdę, to chyba może wyjaśnić tylko oficjalne zapytanie skierowane do mBanku.
Krzysztof
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Marriu »

ja przestrzegam przed mbank mobile
Niestety. Jako posiadacz konta w mbanku zakupilem sobie jeden strater normalny (27 gr za minute) traktując te paczki internetowe po 100 MB jako ewentualny awaryjny internet.
Raz musialem z tego skorzystac, kiedy padło playonline. Dziwne ze ponad 200 MB (2 paczki po 100 MB) zużyłem w godzinę "chodząć po stronach".
No ale ok, w playonline mialem innej wielkosci limity, moze sie nie przyzwyczailem. Potem kupilem sobie starter promocyjny 19 gr za minutę (i 50 MB miesięcznie gratis).
Dzisiaj połączyłem się na pół godziny w mbank mobile, zeby zakończyć aukcję na allegro. (mbank ma szybsze od playonline łącze, bo na infrastrukturze plusa)
50 MB (darmowe) wsysło w pół godziny (kilkanaście razy odświeżyłem stronę), wcięło mi również dodatkowo 15 zł z konta. OK, możliwe ze duzo MB (nie KB) zassała strona na allegro. Rozumiem.
Nie rozumiem jednak, jak moglem na pre-paidzie DODATKOWO zrobic 14 zł debetu????? (opróćz tych darmowych 100 MB i 15 zlotych na koncie)
Mało tego. Konto miało być ważne na wychodzące ponad miesiąc i mialem do wykorzystania 60 minut darmowych (z racji korzystania z mbanku). Przez ten debet zablokowali mi wychodzące i tyle....Jak zadzwoniłem do obsługi klienta usłyszałem, że oni są zewnętrzną firmą i nic nie mogą zrobić...Że jak chcę to mogę uzupełnić debet i wtedy "zwrócą" mi mozliwosc wydzwonienia tych 60 minut, ktore dostalem za darmo...
Wyrejestrowalem oba numery, pociąłem karty i tyle. Dla mnie to naciąganie i nic więcej.
Pozdrawiam
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: ja.michal »

Marriu, a może jakieś aktualizacje miałeś w tle i to jednak szybko zleciało wtedy, zwłaszcza, że mBank nie ma ograniczenia do 1Mb/s (podobno).
Wtedy to co opisałeś to normalne.
A 200MB to wcale nie dużo.
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Marriu »

Niestety, nie.
powyłączałem wszystko, zeby miec idealne warunki na koniec aukcji.
Ale jestem w stanie zrozumiec, ze "wypstrykalem" wszystko co do grosza. Nie rozumiem natomiast debetu i blokady darmowych minut. Nigdzie w regulaminie nie znalazłem takiej opcji.
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: krystianb »

Marriu pisze:Nie rozumiem natomiast debetu i blokady darmowych minut. Nigdzie w regulaminie nie znalazłem takiej opcji.
Gdzieś pewnie głęboko jest zapisane, że przy stanie konta 0zł połączenia wychodzące są blokowane. A jeśli chodzi o debet to po prostu ich system ma laga w liczeniu opłat za neta. "Starzy" opowie już mają na to sposoby, nowi jeszcze jak widać sponsorują neta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Marriu »

Nic takiego nie ma.
Po prostu dla mnie albo coś ma jasne zasady albo nie, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze.
A to link do regulaminu, jakby ktoś miał wątpliwości, czy jest taki zapis czy nie, bo moim zdaniem nie ma.
http://mbankmobile.pl/regulaminy/archiw ... 090202.pdf
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

Marriu pisze:Nic takiego nie ma.
Oprócz tego regulaminu, do którego podajesz link, jest jeszcze kilka innych regulaminów (odrębny dla każdej taryfy oraz promocji) i w każdym z nich pisze, że połączenia wychodzące są możliwe tylko przy dodatnim stanie konta.
Więc jeśli udało Ci się naciągnąć operatora na 14 zł, to nie narzekaj, tylko albo spłać ten debet żeby korzystać z konta dalej, albo potnij kartę i wrzuć do klopa.
A zrobienie jakiegoś niezbyt wielkiego debetu na karcie prepaid w przypadku transmisji danych, jest czymś normalnym i chyba możliwym u większości operatorów (w każdym razie mnie się to już kilka razy udało).
Krzysztof
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Marriu »

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem i zdecydowanie sobie wypraszam takie określenie, że naciągnąłem operatora na 14 złotych!
Przy zakupie zaakceptowałem cytowany regulamin. Nie ma innego regulaminu.
Jeśli dany limit to 50 MB i dodatkowe 15 zł się kończą, połączenie powinno być zrywane. Zgodnie z regulaminem. To, że operator "idzie na rękę" i nie zrywa połączenia to jego problem. Równie dobrze nieświadomie (i co ważne - niezgodnie z regulaminem) mogłem sobie zrobić debet nie na 14 zł ale na 140, na 1400 albo na 14 000 złotych, bo czemu nie, prawda?
Ważność na połączenia wychodzące powinna być zachowana do wykorzystania bonusowych minut nawet przy zerowym stanie konta. Tak jest w playfresh, gdzie można miec 0 (słownie: zero złotych zero groszy na koncie), konto ważne przez rok na wychodzące i mimo to korzystać z bonusowych minut czy to otrzymywanych za połączenia przychodzące czy to w ramach pakietów do play i na stacjonarne.
To akurat jest logiczne. Natomiast robienie "debetu" uważam za niedopuszczalne.
Od tego mamy abonament.
Pozdrawiam
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Chris-Kr »

Marriu pisze:Przy zakupie zaakceptowałem cytowany regulamin. Nie ma innego regulaminu.
Akurat regulaminów w mBanku to jest całe mnóstwo, tu masz linki do niektórych:
http://mbankmobile.pl/regulaminy/reg_oferta.html
http://mbankmobile.pl/regulaminy/reg_promocje.html
http://mbankmobile.pl/regulaminy/reg_uslugi.html
Kupując kartę zaakceptowałeś ogólny regulamin świadczenia usług, ale jeśli chcesz korzystać z konkretnych usług lub promocji, to obowiązuje Cię regulamin danej usługi lub promocji.
I tak przykładowo w regulaminie promocji „Internet 100 MB” http://mbankmobile.pl/regulaminy/archiwum/regulamin_internet_100mb_20090714.pdf Rozdz. IV pkt. 2 mówi:
"Pakiet Internet może być wykorzystany tylko w przypadku dodatniej Wartości konta na Karcie SIM i posiadania Karty SIM w Okresie ważności konta dla połączeń wychodzących."
Identyczne zapisy znajdziesz w regulaminach pozostałych usług i promocji.
Jeśli dany limit to 50 MB i dodatkowe 15 zł się kończą, połączenie powinno być zrywane. Zgodnie z regulaminem.
No to podaj nam, który punkt Regulaminu Ci to gwarantuje.
To, że operator "idzie na rękę" i nie zrywa połączenia to jego problem. Równie dobrze nieświadomie (i co ważne - niezgodnie z regulaminem) mogłem sobie zrobić debet nie na 14 zł ale na 140, na 1400 albo na 14 000 złotych, bo czemu nie, prawda?
No i w tym momencie jest to tylko i wyłącznie strata operatora, bo nie ma on żadnej możliwości zmuszenia Cię do pokrycia tego debetu. I jeszcze Ci źle?
Ważność na połączenia wychodzące powinna być zachowana do wykorzystania bonusowych minut nawet przy zerowym stanie konta.
Dlatego, że Ty tak napisałeś? ;)
Tak jest w playfresh,
To przenieś sie do Play Fresh lub załóż sobie własną sieć komórkową, w której będziesz mógł wprowadzić takie zasady, jakie Ci najbardziej odpowiadają ;)
gdzie można miec 0 (słownie: zero złotych zero groszy na koncie), konto ważne przez rok na wychodzące i mimo to korzystać z bonusowych minut czy to otrzymywanych za połączenia przychodzące czy to w ramach pakietów do play i na stacjonarne.
Ale nawet w Play, w momencie upływu ważności połączeń wychodzących, tracisz wszystkie bonusy i to w dodatku bezpowrotnie!
Krzysztof
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: mBank - ważność pakietu 100mb za 5zł

Post autor: Marriu »

Chyba sie nie rozumiemy.
Po ostatnim doładowaniu mbank mobile poinformował mnie, że mogę wykonywać rozmowy wychodzące do 03.03.2010 roku. Rozumiem, że jeśli mam na koncie pieniądze to mogę korzystac z nich na podstawie cennika. Co innego jednak minuty bonusowe. Jeśli mamy 10.01.2010 mam prawo do wykorzystania bonusowych minut (jeśli nie zostały wcześniej wykorzystane ani ich terminu ważności nie minął). W tym wypadku jednak zostały one zablokowane, bo nie mając o tym pojęcia zrobiłem "debet" na karcie zwanej z definicji 'PRZEDPŁACONĄ" (ang. Pre-paid) a nie na rachunku w abonamencie (ang. post-paid).
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
ODPOWIEDZ