Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szyman12
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2008-09-14, 01:16
Lokalizacja: Mazowieckie

Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: szyman12 »

Witam

Sprawa jest taka ... Koleżanka 2 tygodnie temu kupiła BC i oczywiście w jej miejscu zamieszkania działa on w technologii EDGE i ma zasięg właściwie tylko w kuchni + łazience, a na dodatek mówi, że poczta (interfejs WWW) ładował jej się 13 minut i się niezaładował :/

Okazuje się, że ma ona zasięg Ery WiMAX. Sprawa jest taka (choć chyba znam odpowiedź :D ) czy jest możliwość przejścia bez żadnych konsekwencji z BC na WiMAXa?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: marens »

Nie da się, tak to jest jak bierze się internet bez przetestowania.
szyman12
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2008-09-14, 01:16
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: szyman12 »

A ile mogłoby kosztować ją zerwanie umowy (w tym nowym prawie to sam już nie wiem)?

P.S. A czy podpisując umowę w salonie automatycznie załapała się na promocję "blueconnect - przekonaj się, że warto"?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: Blido »

szyman12 pisze:czy jest możliwość przejścia bez żadnych konsekwencji z BC na WiMAXa?
Ja nie mogłem przejść nawet mimo że moja umowa na BC się skończyła (liczyłem że podpisanie umowy na WiMax zostanie potraktowane jako przedłużenie umowy i zyskam jakiś rabat) Musiałem podpisać osobną umowę, a więc potraktowano mnie tak samo jak nowego klienta. Tym bardziej szanse na przejście ze świeżo zakupionego BC na Wimax są zerowe.
szyman12 pisze:A ile mogłoby kosztować ją zerwanie umowy (w tym nowym prawie to sam już nie wiem)?
Na pewno tyle, że już bardziej opłaci się trzymać BC do końca umowy. Przynajmniej będzie jakiś mobilny dodatek do Wimaksa.
szyman12 pisze:A czy podpisując umowę w salonie automatycznie załapała się na promocję "blueconnect - przekonaj się, że warto"?
Nie znamy na pamięć wszystkich regulaminów promocji polskich operatorów ;) Poszukaj regulaminu promocji na www.era.pl lub najlepiej wyślij zapytanie na [email protected] . Odpowiadają dość szybko.
Łukasz007
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-07-02, 08:19
Lokalizacja: Rzgów

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: Łukasz007 »

Też mam podobny problem co kolega. Ale mam już rok buleconnecta umowa na 24 miesiące i podobno można zmienic po roku warunki umowy da radę przejśc do Wimaxa??
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: Blido »

Łukasz007 pisze:podobno można zmienic po roku warunki umowy da radę przejśc do Wimaxa??
Nie da rady, ponieważ WiMax to już osobna usługa (z osobna umową). Można zmieniać tylko warunki umowy na Blueconnect
Łukasz007
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-07-02, 08:19
Lokalizacja: Rzgów

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: Łukasz007 »

Trudno się mówi zmniejszę limit do 500Mb i się przemęczę z tym czymś jeszcze rok :/
Ale dzięki za odpowiedz :]

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-11-21, 23:31 ]
Kolego tak to na forum nie piszemy. :nienie: Zapoznaj się z regulaminem i netykietą.
Ostatnio zmieniony 2009-11-21, 23:30 przez Łukasz007, łącznie zmieniany 1 raz.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: sobpiotr »

Łukasz007 pisze:Trudno się mówi zmniejszę limit do 500Mb i się przemęczę z tym czymś jeszcze rok :/
Ale dzięki za odpowiedz :]
Jest taka możliwość?....nie wiedziałem, myślałem, że to tylko w druga strone dziala;) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sobpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Z Blueconnecta do Ery WiMAX - da radę?

Post autor: Blido »

sobpiotr pisze:est taka możliwość?....nie wiedziałem, myślałem, że to tylko w druga strone dziala;)
Dawniej tak, ale w nowych ofertach Era wprowadziła możliwość zmiany taryfy na niższą po pewnym czasie. Na wyższą można zmienić w każdej chwili. Nie jestem tylko pewien czy zmiana na niższą opcję jest darmowa...
ODPOWIEDZ