Huawei E220 + Windows 7 64-bitowy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bobas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-03, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Huawei E220 + Windows 7 64-bitowy

Post autor: bobas »

Kiedy podlaczam E220 do laptopa, na ktorym jest zainstalowany Windows 7 wersja 64-bitowa, komputer wykrywa dysk CD, na ktorym sa sterowniki oraz aplikacja Mobile Connect.
Owa aplikacja instaluje sie bez problemu, ale jezeli chodzi o sterowniki to nic nie da sie zrobic. Po pierwsze nie ma sterownikow do Windowsa 7, a po drugie laptop nie wykrywa modemu. Mial ktos moze podobny problem lub wie jak to zrobic?

Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Huawei E220 + Windows 7 64-bitowy

Post autor: fiuzi »

Był już podobny temat na forum, ale niestety nie jestem w stanie Ci go wskazać... Aktualizowałeś Firmware albo Dashboard :?: Z własnych doświadczeń mogę Ci powiedzieć tyle, że ja bardzo długo przed przesiadką robiłem właśnie aktualizację, żeby poprawić sobie komfort pracy na XP. Aktualizowałem wszystko do możliwie najnowszej wersji z tego forum, i przy przesiadce nie było najmniejszego problemu nawet na wersji 64-bitowej...
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
DawidMisiak
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-08, 13:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Huawei E220 + Windows 7 64-bitowy

Post autor: DawidMisiak »

Wejdź na http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... twareName= i ściągnij E220-Client software UTPSB300D05SP00C03 (UTPS11.300.05.00.03 ). Uaktualni Ci to dashboard - czyli oprogramowanie, które jest w pamięci modemu i jest instalowane po włożeniu modemu do USB. Zawiera też sterowniki. Jest to wersja z połowy tego roku, więc powinna zadziałać.
Daj znać jak poszło.

[ Dodano: 2009-11-30, 14:03 ]
Plik, który ściągniesz jest skompresowanym archiwum zip. Musisz dodać do niego rozszerzanie *.zip, aby go otworzyć.
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Huawei E220 + Windows 7 64-bitowy

Post autor: Noreck »

Ja kilka tygodni temu walczyłem z identycznym problemem. Mój Win7 64 bitowy w ogóle nie widział sterowników i programu instalacyjnego w modemie e220. Pogrzebałem i znalazłem odpowiedni soft na stronie duńskiej sieci "3". Uaktualnij oprogramowanie modemu e220 korzystając z ponizszego programu:
Step1_E220_72.exe
Znajdziesz go pod tym linkiem:
http://privat.3.dk/Kundeservice/Hjalp-t ... il-72/USB/

Nic nie pękaj, po 10 minutach w modemie siedzi nowy sofcik (tym razem brandowy z sieci "3") i Windows 7 pięknie z nim działa.

Pozdro
kubusie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-28, 19:44
Lokalizacja: Ostrołęka

problem nie wykrywania modemu

Post autor: kubusie »

witam mam odnośnie pytanie do instalacji oprogramowania a raczej aktualizacji. Czy ta aktualizacja usunie oprogramowanie z modemu?? Bo ja mam Blueconnect - Huawei E220 i WIN7 64bit czy to nie wywal;i w kosmos oprogramowania z ERY?? a jak wywali to skąd poprać oprogramowanie które będzie działało na WIN7?? Napisał byś mi jak to skonfigurować bez użycia ewentualnie oprogramowanie z ERY??
Będę bardzo wdzięczny.
Noreck pisze:Ja kilka tygodni temu walczyłem z identycznym problemem. Mój Win7 64 bitowy w ogóle nie widział sterowników i programu instalacyjnego w modemie e220. Pogrzebałem i znalazłem odpowiedni soft na stronie duńskiej sieci "3". Uaktualnij oprogramowanie modemu e220 korzystając z ponizszego programu:
Step1_E220_72.exe
Znajdziesz go pod tym linkiem:
http://privat.3.dk/Kundeservice/Hjalp-t ... il-72/USB/

Nic nie pękaj, po 10 minutach w modemie siedzi nowy sofcik (tym razem brandowy z sieci "3") i Windows 7 pięknie z nim działa.

Pozdro
rmaciej78
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-27, 10:32
Lokalizacja: Poznań

Huawei E-220 Windows 7 32 bitowy

Post autor: rmaciej78 »

Witam

Mam Windows 7 32 bitowy oraz modem Huawei E-220 z oprogramowaniem Blue Connect.
Oprogramowanie HOSTA35.11.07.01.00.49
Instalacja oprogramowania UTPS11.300.05.00.03 nie powiodła się i wystąpił błąd:
the wireless terminal inserted is not Dashboard, update wizard can't work on
Obrazek
Potem skorzystałem z tego Step1_E220_72.exe no i się zainstalowało sukcesem.
Firmware jest teraz B270 i ma numer 11.117.04.00.24
Jednak przy próbie połączenia wyskakuje:
Obrazek
Ma Ktoś jakiś pomysł co temu zaradzić, żeby zaczęło działać?

Maciej
ODPOWIEDZ