BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rewersik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-09, 08:24
Lokalizacja: Łaczna

BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: rewersik »

Witajcie

Własnie kończy mi się umowa terminowa na usługę Blueconnect. Mam do Was pytanie czy może ktoś negocjował warunki przedłuzeniowe z siecią Era? Oczywiście interesuje mnie oferta bez modemu.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: kamilekk93 »

Takkk mi tez sie kończy dosłownie godzine temu dzwoniono do mnie z biura obsługi konsultantka zaproponowala mi; Limit 2GB limitu i abonement o 10zł mniejszy czyli jak płaciłem 49zł powinienem płacic 39zł jednak z uwagi na to iz mam stabilnego i bezlimitowego transferu odmówilem.Pismo o rozwiazanie wysłalem oczywiscie listem poleconym.Pozdrawiam.
m_dz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-07, 14:54
Lokalizacja: Suchedniów

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: m_dz »

Czy komuś udało się wynegocjować lepsze warunki niż te prezentowane na stronie internetowej? W zwykłych telefonicznych planach taryfowych jest to możliwe, dlatego zastanawiam się czy w transmisji danych też istnieje taka mozliwość, przecież oferta bez modemu prawie nic nie kosztuje operatora. :ok:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: marens »

m_dz pisze:Czy komuś udało się wynegocjować lepsze warunki niż te prezentowane na stronie internetowej?
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=378259#378259
Na początku marca kończy mi się dwuletnia umowa na Blueconnect, obecnie mam 1GB za 48,8zł. Wysłałem zapytanie do BOA o warunki przedłużenia i otrzymałem następujące:

bez modemu:

1 GB w cenie 29zł z VAT - limit transmisji danych to 1 GB. Czas obowiązywania umowy 12 miesięcy

5 GB w cenie 39zł. z VAT- limit transmisji danych to 5 GB. Czas obowiązywania umowy 12 miesięcy

10 GB w cenie 59zł. z VAT- - limit transmisji danych to 10 GB. Czas obowiązywania umowy 12 miesięcy

z modemem:

2 GB w cenie 35zł z VAT - limit transmisji danych to 2 GB. Czas obowiązywania umowy 24 miesiące

5 GB w cenie 45zł. z VAT- limit transmisji danych to 5 GB. Czas obowiązywania umowy 24 miesiące

10 GB w cenie 65zł. z VAT- - limit transmisji danych to 10 GB. Czas obowiązywania umowy 24 miesiące
Problem jest z tym, że gość jest mało wiarygodny bo dopiero co zarejestrował się.
Oferta wygląda na genialną, a trzeba mieć poprawkę.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: kamilekk93 »

Ja im powiedziałem jasno i wyraznie ze posiadam juz Wimaxa z tej sieci i chce wypowiedzieć umowe oczywiscie pismo wysłane. Oni co chwile natarczywie dzwonia i przekonuja. Jednak tyle co zapłaciłem za to cos nie zwane nawet internetem Mobilnym mogłbym miec porządny komputer. Wczoraj mi przysłano rachunek na kwote 155zł z groszami podobno internet 50zł choć mało w to wierze i telefon Era Domowa abonament 35zł według mnie czyste złodziejstwo a najlepsze jest to że Telefon Era Domowa prawie zawsze nie ma zasiegu. Reklamacja oczywiscie wysłana. Więc przed przedłuzeniem umowy na Blueconnect radzę sie zastanowic.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: marens »

kamilekk93 pisze:Więc przed przedłuzeniem umowy na Blueconnect radzę sie zastanowic.
Akurat w Twoim przypadku, a nie wszystkie są takie same.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: kamilekk93 »

No tak ale wiesz z tego co słyszalem to nie tylko ja jeden jestem. Ten Blueconnect jakoś chodzi jeszcze choć juz go nie używam.A co do tego Telefonu wszystkiemu jest winny sprzedawca w salonie firmowym.Przy sprawdzaniu zasiegu podaniu miejscowosci ładnie to wszystko ujał "powinno załapac" wlasnie widać jak zalapało... poza tym jak juz ktoś podpisuje umowe na Blueconnect i ma w Erze jeszcze jakiś telefon niech sie lepiej dowie czy istnieje możliwośc aby rachunek za Blueconnect przychodził na oddzielnym blankciecie do zaplaty ponieważ u mnie były na jedenym rachunku 2 telefony i Blueconnect i przychodziły kosmiczne rachunki.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-01-05, 18:11 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2010-01-05, 18:11 przez kamilekk93, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: marens »

kamilekk93 pisze:A co do tego Telefonu wszystkiemu jest winny
ten kto nie sprawdził jak to działa w rzeczywistości ;). Jak wiadomo mapki są wirtualne, u mnie w domu nie ma zasięgu 3G, pomimo że jest na mapie. Jest, ale na zewnątrz :)
kamilekk93 pisze:poza tym jak juz ktoś podpisuje umowe na Blueconnect i ma w Erze jeszcze jakiś telefon niech sie lepiej dowie czy istnieje możliwośc aby rachunek za Blueconnect przychodził na oddzielnym blankciecie
Jaki ma to sens aby różne usługi były na innych kontach abonenckich. Optymalnie powinny być na jednym - jedna faktura, jeden przelew, cykl rozliczeniowy itp. Prościej jest wtedy wszystko ogarnąć.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: pasza_sadyka »

Moim zdaniem warunki podane przez marens'a są do wynegocjowania, trzeba tylko iść w zaparte i polecam kontakt z działem rezygnacji - mają większe pole do manewru. Na BC nie narzekam, mam na fakturze trzy telefony - komórkę, stacjonarny i właśnie BC. Pamiętam że pierwsza faktura mnie przygniotła ale analiza druku kazała mi stwierdzić że wszystko się zgadza, z resztą wątpliwości można zawsze wyjaśnić z BOKiem. Zapytaj czy masz możliwość przejścia z umową "na czas nieokreślony" bez ponoszenia kosztów aktywacji /horrendalne 99zł/ bo w takiej sytuacji można zrezygnować z terminem wypowiedzenia 30 dni, oczywiście umowa bez urządzenia.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: kamilekk93 »

U mnie wyglądalo to tak ze doliczano sobie nie wiadomo jakie podatki od każdego konta itp. Sprawa nie raz była zglaszana do Boku a reklamacja wysłana ostatnio. A co do telefonu i problemu z zasięgiem wtedy nie było możliwości testowania ponieważ jest to telefon stacjonarny i warunkiem podpisania umowy jest posiadanie telefonu starcjinarnego w tp i wtedy ten nr w tp jest przenoszony do Ery.Oczywiście normalny telefon komórkowy w tym samym miejscu co Era Domowa chodzi bez zarzutu.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: marens »

pasza_sadyka pisze:mam na fakturze trzy telefony - komórkę, stacjonarny i właśnie BC
Możesz skorzystać z oferty "w zestawie taniej" i obniżyć o 20zł fakturę.
Musisz tylko zadzwonić i zapytać się, czy Ci przysługuje.
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/super_zestaw
kamilekk93 pisze:U mnie wyglądalo to tak ze doliczano sobie nie wiadomo jakie podatki od każdego konta itp.
Podatek zawsze jest taki sam 22%
Faktura jest przejrzysta netto + vat = brutto
Billing też netto i brutto
kamilekk93 pisze:Oczywiście normalny telefon komórkowy w tym samym miejscu co Era Domowa chodzi bez zarzutu.
Dzwonisz do BOK i prosisz o powiększenie strefy domowej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: wojteks »

kamilekk93 pisze:Oczywiście normalny telefon komórkowy w tym samym miejscu co Era Domowa chodzi bez zarzutu.
No więc masz uszkodzony telefon domowy. Era Domowa to dokładnie to samo co telefon komórkowy i działa na tym samym zasięgu/sieci/stacji bazowej co komórka. Przełóż karty SIM między tymi telefonami i zobacz co będzie.
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: marens »

Era Domowa to dokładnie to samo co telefon komórkowy i działa na tym samym zasięgu/sieci/stacji bazowej co komórka.
Teoretycznie jest przycięta do obszaru kilku BTS/NodeB w obszarze gdzie się znajdujemy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: wojteks »

marens pisze:Teoretycznie jest przycięta do obszaru kilku BTS/NodeB w obszarze gdzie się znajdujemy.
Praktycznie chyba też. Ale w danym miejscu to to samo a o to raczej chodziło pytającemu.
Nie pomagam na PW!
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: dziobak99 »

Ja dziś akurat dzwoniłem:)
Dają 10Gb za 78zł brutto i 15Gb za 98zł brutto.
Wziąłem tą drugą opcję, ale mi się umowa kończy dopiero w lipcu więc to nie było przedłużenie...
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: kamilekk93 »

Witam juz próbowałem z tym rozszerzeniem zasięgu juz 3 razy mi to robiono jednak beskutecznie za następnym razem powiedziałek w krzyku to co wy mi chcecie nadajnik pod domem zbudowac. Czekam tylko jak mi sie skończy umowa na Stacjonarny i wracam do Tp oczywiscie to co pisze ma miejsce w moim mieście w innych może byc inaczej :) pisze poprostu to co sie dzieje u mnie u innych może byc inaczej.Co do Blueconect po przekroczeniu limitu jednak chodził jakoś przerw w dostepie nie było. Tylko raz mi wyłaczaono poniewaz nie wysłano rachunku lub poczta go zgubiła a ja też zapomniałem o tym ze go nie dostalem jednak zgłosiłem reklamacje neta wlaczono odrazu a Duplikat rachunku wysłano.
Tical
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-12, 12:04
Lokalizacja: Malbork

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: Tical »

Warunki, o ktorych napisal marens sa realne, wlasnie przedluzylem umowe na 12 m-cy z limitem 5GB i abonamentem 39zl.
Oczywiscie najpierw wyslalem pismo, ze rezygnuje, ale jednak nie jest zle, zostaje z BC.
m_dz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-07, 14:54
Lokalizacja: Suchedniów

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: m_dz »

Też otrzymałem takie warunki i jeszcze jeśli posiadamy telefon na abonament w erze to cena blueconnect spada o 10zł czyli 10gb jest za 49zl na 12 miesięcy.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: yagi »

m_dz pisze:Też otrzymałem takie warunki i jeszcze jeśli posiadamy telefon na abonament w erze to cena blueconnect spada o 10zł czyli 10gb jest za 49zl na 12 miesięcy.
Niestety nie. Zniżka 10 zł jest tylko, gdy jest podpisywana umowa lub aneks na 24 lub 36 miesięcy...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
tysia84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-26, 13:13
Lokalizacja: Żywiec

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: tysia84 »

Witam.
Mi umowa kończy się w marcu więc już muszę wysłać pismo z wypowiedzeniem umowy bo w przeciwnym razie zamieni się w umowę na czas nieokreślony :cry: a tego bym nie chciała bo nie jestem zadowolona z dotychczasowego działania BLUECONNECT'a.
Mam w związku z tym pytanko czy ktoś ma jakiś wzór tego pisma które należy tam wysłać????
Dzięki za pomoc i info. Pozdro :D
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: bobix »

Wzór:
Kto pisze
Do kogo pisze
Data i miejsce

Z dniem.... rozwiązuje umowę zawartą dnia...... na usługę.......... Rozwiązanie następuje z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Podpis.

Wysłane poleconym
Lub oryginał i kopia i do AP Era.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: pasza_sadyka »

Nawet nie trzeba nic pisać - mają w każdym salonie odpowiedni formularz.
tysia84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-26, 13:13
Lokalizacja: Żywiec

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: tysia84 »

Dziękuję ślicznie za pomoc :padam: Muszę jak najszybciej się tym zająć żeby nie wpakować się w umowę na czas nieokreślony...
Pozdro :hyhy:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: krystianb »

tysia84 pisze:Muszę jak najszybciej się tym zająć żeby nie wpakować się w umowę na czas nieokreślony...
Umowa na czas nieokreślony nie jest zła, pod warunkiem że nie miało się zniżki tylko na okres zastrzeżony, bo wtedy jest niespodzianka z kolejnym rachunkiem. Aha jeszcze jedno sprostowanie, jak podpisywałaś umowę to na czas nieokreślony z okresem zastrzeżonym podczas którego obowiązywała kara, więc nie możesz się wpakować w coś w czym już jesteś. ;)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
tysia84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-26, 13:13
Lokalizacja: Żywiec

Re: BLUECONNECT - przedłuzenie umowy

Post autor: tysia84 »

Oj z tego co mi wiadomo to moja umowa zawarta jest na czas określony od-do... Tylko jeśli ja nie poinformuję iż nie chce dalej korzystać z usług bluconnect'a wówczas umowa przekształci się automatycznie właśnie w taką na czas nieokreślony...
Zaresztą nie ważne :gwiazdki: ważne, że można się od tego dziadostwa uwolnić :hurra:
ODPOWIEDZ