FAQ - co zmienić?

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

FAQ - co zmienić?

Post autor: zDaleKi »

Zastanawiamy się z moderatorami jak przebudować FAQ, gdyż doszły nas głosy, że jest ono mało czytelne. Czyli mówiąc inaczej trzeba sporo się przebić, aby do czegoś dotrzeć.
Co o tym sądzicie? Co można w nim poprawić, co zmienić?
Chodzi głównie o MENU FAQ => http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=16738

Czekamy na Wasze opinie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: Chris-Kr »

Obawiam się, że bez zmiany formuły, tej stajni Augiasza się nie uprzątnie ;)
Rozwiązaniem byłoby utworzenie bazy wiedzy w oparciu o Wiki, w którym prawo edycji uzyskiwaliby użytkownicy forum, ale dopiero po uzyskaniu na nim pewnego poziomu.
Obecnie obowiązująca formuła forum, uniemożliwia wprowadzania poprawek oraz aktualizowanie nie tylko cudzych postów, ale także nawet własnych, jeśli tylko od momentu ich opublikowania minął tydzień. A to właśnie skutkuje niepotrzebnym dublowaniem oraz pączkowaniem postów, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z tak dynamicznym tematem jak internet komórkowy, gdzie możliwości sprzętowe oraz oferty operatorów zmieniają się prawie z dnia na dzień.
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: zDaleKi »

Chris-Kr pisze:Obawiam się, że bez zmiany formuły, tej stajni Augiasza się nie uprzątnie
Dzięki za pierwszy głos :ok:
Chris-Kr pisze:Rozwiązaniem byłoby utworzenie bazy wiedzy w oparciu o Wiki
Tak, myślałem kiedyś o tym. Ale na obecnym etapie raczej mało możliwe przejście na coś takiego.

Jedynie może pomogłoby generowanie FAQ bardziej przez HTML i java-skryptu+php (czyli specjalnej strony WWW) a nie przez sam kod phpBB (który ma swoje ograniczenia).
Chris-Kr pisze:Obecna formuła forum uniemożliwia wprowadzania poprawek oraz aktualizowanie nie tylko cudzych postów, ale także nawet własnych
Bo od tego są moderatorzy ;)
Chris-Kr pisze:ale także nawet własnych, jeśli tylko od momentu ich opublikowania minął tydzień
To już problem na inny temat niż FAQ. Krótko napisze tylko, że niestety musieliśmy takie kroki podjąć, bo niektórzy użytkownicy do tego nas zmusili.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: Chris-Kr »

BliSki pisze:Krótko napisze tylko, że niestety musieliśmy takie kroki podjąć, bo niektórzy użytkownicy do tego nas zmusili.
I nie mam nic przeciwko temu, uważam że w przypadku forum, to jest bardzo dobre rozwiązanie.
Ale rozwiązanie, które jest dobre dla forum, niekoniecznie musi być dobre dla bazy wiedzy :)
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: zDaleKi »

Z bazą wiedzy nie ma problemu. Za każdym rzem kiedy tylko coś trzeba zmienić ja czy żaden z moderatorów nie robimy problemów. Zatem wystarczy podesłać CODE nowego/poprawionego postu i już. Albo napisać nowy a my scalimy ze starym.

A w temacie FAQ ktoś jeszcze ma jakieś uwagi? :cfaniak:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
corleone878787
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2009-02-06, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: corleone878787 »

http://www.quickim.com/support/gprs-settings.html - spis apn-ów sieci zagranicznych. Szukałem na forum, ale nie znalazłem. Wypadałoby dodać np. tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=81956#81956, lub rozdzielić na polskie i zagraniczne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: ja.michal »

corleone878787, masz pewność, że wszystkie APNy są poprawne?
corleone878787
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2009-02-06, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: corleone878787 »

Trzeba by było sprawdzić na stronie każdego operatora, a i tak nie wiem czy to by były pewne informacje. Może trzeba by było przetestować każde ustawienia z osobna to wtedy będzie pewność. Można porównać jeszcze z tym http://www.taniwha.org.uk/gprs.html
Dosyć stare te zestawienia, bo jeszcze jest idea zamiast orange :szok: , ale spora część zapewne się zgadza.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:masz pewność, że wszystkie APNy są poprawne?
Mimo wszystko dodałem linka do spisu, może komuś się przyda.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: FAQ - co zmienić?

Post autor: ja.michal »

No zawsze jakiś punkt odniesienia jest.
ODPOWIEDZ