Ile transferu zużywacie miesięcznie?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kazek01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-11, 10:39
Lokalizacja: Poznań

Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: kazek01 »

Rozważam play z limitem 5 GB lub 10 GB. Wolałbym ten 5 GB, ale nie wiem, czy mi starczy, nie zamierzam niczego ściągać, jedynie przeglądać strony i korzystać z poczty. Ja będę siedział mało ale żona więcej bo teraz będzie miała kilkumiesięczną przerwę w pracy. Proszę o porady.
Pozdrawiam. :papa:
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: DoMiNo »

No to ja mam identyczny przypadek jak ty i nie przekraczam 3GB. Dodam że żona sporo walczy na allegro i wkleja zdjęcia na imageshacka
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: kedi »

Jesli żona też będzie korzystać w podobny sposób co ty to 5 giga spokojnie starczy.
Jest jeszcze jeden haczyk o którym nie wiem czy wiesz a mianowicie w bardzo wielu lokalizacjach jakość tego internetu z Play znacznie odstaje od pozostałych operatorów - można poczytać o tym na forum - i zamiast w przyjemność korzystanie z takiego netu zamienia sie w koszmar. Na twoim miejscu kupiłbym prepaid playa i następnie aktywował pakiet np: 500 mega za 15 zł lub wyzszy. Możesz wtedy potestować jak to chodzi w lokalizacji i godzinach w których najczęściej z tego korzystasz a przy okazji bedziesz miał rozeznanie jaki limit transmisji danych na miesiąć powinien ci wystarczyć.
kazek01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-11, 10:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: kazek01 »

Wiem, że w niektórych lokalizacjach play chodzi sąłbo. Byłem u koleżanki która mieszka kilkaset metrów dalej i chodzi spoko. Poza tym jest taka klauzula w umowie, że w ciągu tygodnia można zwrócić bez kosztów. Także chodzi mi tylko o ten transfer, dzięki za odpowiedzi i czekam na kolejne :)
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: DoMiNo »

Play umożliwia wzięcie modemu na próbę. Jeśli się nie sprawdzi to po 7 dniach oddasz.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: pidsud »

Chyba jest jeszcze oferta bez modemu, czyli za 45zł masz 10GB transferu. A modem na allegro za 100zł możesz kupić
kazek01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-11, 10:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: kazek01 »

pidsud pisze:Chyba jest jeszcze oferta bez modemu, czyli za 45zł masz 10GB transferu. A modem na allegro za 100zł możesz kupić
Wiem, ale jak mi by spokojnie starczyło 5 GB to bym wybrał to - mają dodatkowo 4 miesiące gratis, także wychodzi to po ok 35 zł na miesiąc umowa na 18 miesięcy z modemem.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: zDaleKi »

kazek01, najlepiej obecnie zainstaluj sobie jakiś program do pomiaru transferu. Tu masz spis => <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> Polecam NetMeter.
Zmierz ile średnio w ciągu jednego dnia "zużywasz" pomnóż razy 30 i będziesz wiedział.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: Jaco »

Dokładnie. Zobacz jak wygląda to w praktyce:
kazek01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-11, 10:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: kazek01 »

w tej chwili nie mem internetu wiec nie moge sprawdzić ile zużywam. Man netaw pracy tylko
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: Jaco »

kazek01 pisze:nie zamierzam niczego ściągać, jedynie przeglądać strony i korzystać z poczty.
To masz już porównanie gdyż ja głównie do tego neta używam.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: zDaleKi »

kazek01 pisze:w tej chwili nie mem internetu wiec nie moge sprawdzić
To zobacz do tego zagadnienia: Internet poza domem – poradnik podróżnika. i policz orientacyjnie ręcznie. Nikt z nas lepiej od Ciebie nie będzie wiedział ;)
Masz tam podane np.:
Ile limitu ‘pożera przeglądanie stron’?
Na ile starczy 1GB transferu?
Jest także: Rozmowa przez skype – przy rozmowie głosowej o jakości dźwięku 64kb/s – około 0,5MB za minutę rozmowy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kazek01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-11, 10:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: kazek01 »

CZekam na dalsze odpowiedzi w sprawie transferu! Pliss! :D
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: krystian93p »

Rozważam play z limitem 5 GB lub 10 GB. Wolałbym ten 5 GB, ale nie wiem, czy mi starczy, nie zamierzam niczego ściągać, jedynie przeglądać strony i korzystać z poczty. Ja będę siedział mało ale żona więcej bo teraz będzie miała kilkumiesięczną przerwę w pracy. Proszę o porady.
Ja korzystam podobnie i wykorzystuje od 2,5 do 3,5GB miesięcznie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: marens »

kazek01 pisze:CZekam na dalsze odpowiedzi w sprawie transferu! Pliss! :D
Średnio miesięcznie 8GB.
Jeśli chodzi o Play to proponuję wziąć 10GB/45zł/12mies a modem kupić na Allegro za 150zł
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: atanor »

popieram przedmówcę, cena praktycznie ta sama, a nie trzeba się martwić, że 5GB nie starczy, bo może nie starczyć przy intensywnym korzystaniu z neta,
nawet jak się nie ściąga dużych plików, wystarczy przeglądać strony zawierające dużo grafiki i filmiki. 160MB dziennie to nie jest bardzo dużo.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: Procio »

kazek01 pisze:CZekam na dalsze odpowiedzi w sprawie transferu! Pliss! :D
Ja mam limit 3 GB i muszę powiedzieć, że mi na EDGE starcza prawie bez problemu... Przeglądam internet, pocztę, pobieram, gram w gry online i jest spoko... Jeżeli tobie ma starczyć na przeglądanie netu i poczty to 10GB Ci wystarczy i powinno Ci jeszcze dużo zostać, ale... Lepiej mieć te mare MB w zapasie :]
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: Cari »

Wiec tak ja mam 5GB limitu i jakos to "chula" jednak jestem w zasiegu EDGE :( Wiec oszalamiajacej predkosci nie osiagam i dlatego mi te 5GB starcza ;)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: MAREKMAREK »

Ja mam 4 GB limitu w Plusie i starczało mi to na jakieś 20 dni (zasięg 3G). Teraz po wprowadzeniu iplusopobieracza jak na razie starczyło mi na 27 dni.
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: dziobak99 »

Ja mam 15Gb na pół z "drugim komputerem", czyli 7,5Gb dla mnie.
Jesli by nie oglądać filmów na necie to spokojnie na wszystko styknie na cały miesiąc:)
Tylko się trzymać jednej zasady, nie więcej jak 250Mb dziennie :P
charliefrown
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-19, 10:24
Lokalizacja: w-wa

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: charliefrown »

mam playa z limitem 10gb, przy czym nigdy nie przekroczylem nawet 3 gb :)
stad coraz bardziej sklaniam sie ku iplusowi.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: szalony »

Jak mialem Iplusa na edge(dawno temu) to na www i czasami jakies pliki wideo starczalo mi na miesiac 1gb , pozniej mialem Play 10gb za 45zl i faktycznie wykorzystywalem nie wiecej jak 4gb ( u mnie jednak Play jest wolny), teraz mam Iplusa 6gb i co sam sie dziwie starcza mi na styk :hyhy: i tak staram sie ograniczac - u mnie Iplus smiga 3-5mb/s zawsze( nawet w godzinach szczytu ruchu) wiec az chce sie korzystac :ok: .
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: 3G_ »

Przy takim używaniu jak piszesz to 5GB powinno spokojnie Ci wystarczyć.
Ale moim zdaniem weź na początek Play Online na kartę (30zł -> 2GB ważne 28 dni; 50zł -> 4GB na 56 dni), przynajmniej zobaczysz jak to chodzi. Jak będzie mało limitu i chodzić będzie ok, to weźmiesz abo. Minus jest taki, że potrzebujesz modem, no i nie nadaje się to jeśli zużywałbyś dużo danych. A Plus przede wszystkim taki, że nie masz zobowiązania, a jak będziesz mało danych zużywał to wyjdzie taniej niż abo.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: Procio »

ŁW pisze:Minus jest taki, że potrzebujesz modem,
Wystarczy dobry telefon obsługujący HSDPA (lub w jakim tam zasięgu się by znajdował ;))
ŁW pisze:no i nie nadaje się to jeśli zużywałbyś dużo danych.
Czemu? Że limit szybko się skończy? Jak limit się skończy można dokupić jeszcze jedną kartę i po sprawie :D
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: 3G_ »

Procio pisze: Wystarczy dobry telefon obsługujący HSDPA (lub w jakim tam zasięgu się by znajdował ;))
Po moich doświadczeniach stwierdzam, że telefon to nie to... Doraźnie tak, ale na dłuższą metę to średnio, bateria pada, właściwie pod ładowarką musi chodzić. Poza tym dobry telefon mający HSDPA jest prawie zawsze droższy niż modem.
Procio pisze:Jak limit się skończy można dokupić jeszcze jedną kartę i po sprawie :D
No tak, ale kolejna karta to kolejna wydana kasa... Jak skończy się karta 50zł to znaczy, że skończyło się 4GB. A w abo masz 5GB już za 45zł, czyli nawet 5zł taniej, a jak przedłużasz albo nie bierzesz modemu to masz nawet 10GB (tu mogę się mylić, nie wiem dokładnie). Mimo wszystko prepaid jak najbardziej polecam wszystkim tym, którzy zużywają w miarę niedużo danych. Sam tak zresztą mam. Jak ktoś ma stałe łącze w domu (ja nawet nie mam) i w pracy to w ogóle nie ma sensu brać abo.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Ile transferu zużywacie miesięcznie?

Post autor: ra-v »

4-5.5 GB spośród 6GB w dzień. Wyłączenie obrazków i flashy tam gdzie nie trzeba pomaga w utrzymaniu takiej formy.
Dodatkowo pewnie z 10GB spośród 100MB w taryfie nocnej. :D
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ